PDA

Zobacz pełną wersję : Kto mieszka już w domu z Yronga?



KARO1
14-07-2003, 07:14
Niedługo zamierzam budować dom z Ytonga. Chciałabym aby wypowiedziały się osoby na temat Ytonga, które juz mieszkają w takim domu lub tez takie osoby, które wybudowały już dom.
Proszę mi powiedzieć czy gdybyście budowali drugi dom to czy tez z tego materiału i czy ten Ytong rzeczywiście jest taki rewelacyjny.
Z góry dziękuję

Metal
14-07-2003, 07:38
Zbudowałem dom z Ytonga i mieszkam w nim od piątku, chociaż nie jest jeszcze całkowicie wykończony. Jak na razie jestem zadowolony. Mój ewentualny drugi dom pewnie też byłby (będzie) z BK, niekoniecznie z Ytonga. Ale tak naprawdę, to rozważyłbym na nowo wszystkie technologie.
Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "rewelacyjny", ale przeszukaj forum z hasłem "Ytong" to naczytasz się tyle, że Ci bokiem wyjdzie. Większości ludzi, także mi, nie chcę się pisać któryś raz tego samego.

Karolina
14-07-2003, 08:03
Karo1, co rozumiesz pod pojęciem rewelacyjny? Każdy materiał ma wady i zalety. Najlepiej zrób tak: poczytaj sobie jak najwięcej o różnych technologiach i wybierz tę, która najbardziej Cię przekonuje. A odpowiadając na Twoje pytanie:
My zdecydowaliśmy się na bk Solbet P+W 36 - ścianę jednowarstową i jesteśmy z tego wyboru (jak na razie) bardzo zadowoleni. Pozytywne wrażenia to: błyskawiczna budowa (2 tygodnie), ściany równe, w domu nie czuć w ogóle wilgoci, teraz w domku jest przyjemny chłód, ogrzewanie gazowe: luty-marzec płaciliśmy za 2 m-ce 570 PLN (dom 280m2) więc nieźle, Wybierając Ytonga (czy inny BK na ścianę jednowarstwową) pamiętaj, że ekipa, którą zatrudnisz musi się na tym znać! (co nie znaczy, że będzie dużo droższa). Tu nie może być miejsca dla przypadkowej zbieraniny pseudo-fachowców. Życzę trafnych decyzji.

Karolina

KARO1
14-07-2003, 08:46
Mówiąc, że Ytong jest rewelacyjny miałam na myśli wszystko to co reklamuje firma Ytong o swoim wyrobie.
Wiem że na forum jest mnóstwo wypowiedzi na temat tego materiału ale wypowiadają sie czesto osoby takie jak ja , czyli są oczytane a nie doświadczone dlatego poprosiłam o wypowiedzi osób doświadczonych.

Karolina
14-07-2003, 13:37
Moja szczera rada: nigdy nie wierz w to co mówi producent. To chyba jasne, że producentowi zależy na wciśnięciu klientowi towaru, należy się cieszyć, gdy ulotka tylko "zaciemnia obraz", a nie jawnie wprowadza klienta w błąd (niestety i to się czasem zdarza). Nie ma rzeczy idealnych (rewelacyjnych), bo gdyby tak było rzeczywiście, to nikt nie budowałby z innych materiałów jak tylko z Ytonga, a tak jak wiemy - nie jest.

Ja wiem, że najchętniej usłyszałabyś: "Tak, to rewelacja - buduj z Ytonga" (i masz problem wyboru z głowy), ale to może Ci tylko powiedzieć przedstawiciel tej firmy. Niestety takie dylematy czekają Cię przez cały okres budowy, bo ciągle powraca pytanie "co lepsze?": folia, czy papa, styropian, czy wełna, okna plastikowe, czy drewniane, dachówka ceramiczna, czy betonowa, tynk gipsowy, czy cementowo-wapienny itp. itd.
Nikt nigdy nie da Ci jednoznaczej odpowiedzi, bo takiej nie ma.

14-07-2003, 14:23
Chciałabym aby wypowiedziały się osoby na temat Ytonga, które juz mieszkają w takim domu lub tez takie osoby, które wybudowały już dom.
Proszę mi powiedzieć czy gdybyście budowali drugi dom to czy tez z tego materiału

wybudowałem
mieszkam
drugi raz też bym budował z Ytonga
Ytong nie jest taki rewelacyjny, jest tylko wart swojej ceny ;)

pozdrawiam
jaro

alice
14-07-2003, 15:05
Dzien dobry
od kilkunastu dni jestem stalym bywalcem (czytelnikiek forum). Korzystam z loginu mojej malzonki.
Jestesmy dopiero na etapie kupowania dzialki. To tak w ramach wprowadzenia.

A teraz do rzeczy...
Tez zastanawialem sie nad budowa z BK Ytonga ale...
znalazlem kilka sprzecznosci, ktore mieszaja mi w glowie. A mianowicie. Sprawa docieplania. Czy to sie w ogole stosuje w tym systemie? Producent podaje, ze docieplenie bloczka 36,5 styropianem jest ("...wrecz bledem"). Czyzby wiec pozostawala tylko welna? Z forum wiem jednak, ze niektorzy tak ocieplaja.
Druga sprawa.
W publikacji Archipelagu - nota bene zaczerpnietej pewnie z innego zrodla - stoi, ze BK z uwagi na wrazliwosc na wilgoc nie robi sie piwnic. Kilka stron dalej, gdzie jest prezentacja techniki Ytonga jak wol napisane jest, ze przy piwnicach trzeba kleic tez pionowe spoiny. Kwestia piwnic mnie osobicie nie dotyczy, nasz wymarzony projekt jest bez tego poziomu (dla zainteresowanych Wierzba 2 z malymi poprawkami - Horyzont), ale jestem dociekliwy i lubie wiedziec, czyli byc madry przed szkoda.
Strasznie sie rozpisalem jak na debiut. Aha. Ciagle jestem laikiem w temacie budowy, tak ze przepraszam za ewentualne gafy.
Pozdrawiam
Tadek

14-07-2003, 15:28
Tadziu, pozwól zapoznać się Twoim szanownym oczom z bogactwem postów na temat b/k i Y w szczególności na Forum. O wątpliwościach takich jak Twoje napisano tam tony liter. Warto poszukać :)

jaro

alice
14-07-2003, 16:24
Do Jaro
Dzieki, ale wlasnie od tej mnogosci tekstow az glowa boli. Od ponad 2 tygodni spedzam po kilka godzin w necie dziennie i czytam, czytam, czytam. I to w pracy. Wracam z pracy, i po uspieniu dzieciaka, czytam, czytam, czytam (tyle ze Muratory, numery od 2001). i wlasnie wynajduje takie kwiatki jak wspominalem. Co najsmieszniejsze, dzialki dopiero ogladamy, a z zona przeszlismy juz chyba wszystkie techniki budowy scian.
Niemniej dzieki za wyrozumialosc i cierpliowsc do takich jak ja laikow. Postaram odzwdzieczyc sie na forum w przyszlosci, sluzac doswiadczeniem zdobytym w trakcie stawiania wymarzonego domu.
Tadek

Dave
15-07-2003, 09:25
Mieszkam w domu z Ytonga. Mysle ze 2 raz tez bym wybudowal z Ytonga. Zalety - szybkosc budowy, brak wilgoci, cieplo w srodku zima i chlodno latem mimo ze jeszcze nie otynkowalem z zewnatrz. Dodatkowo profesjonalne doradztwo i serwis - cos czego nie ma zaden inny producent (a przynajmniej nie w takim zakresie). Ekipa musi byc solidna i znac sie na rzeczy. Docieplenie Y 36,5 jest technicznie wykonalne ale nieoplacalne przy dzisiejszych cenach energii. Byc moze za 10-20 lat bedzie oplacalne i wtedy bedzie mozna to zrobic (w przeciwienstwie do domow ocieplonych styropianem do ktorych nie da sie dokleic kolejnej warstwy styropianu). Wg mnie alternatywa dla Y moze byc polski siporex ale o zwiekszonej grubosci (np. 40cm zamiast 36,5) ale wowczas trzeba zrobic kalkulacje czy to sie oplaci. Inna altrnatywa moze byc sciana 3 warstwowa z Maxa - gdybym mieszkal w glosnej okolicy i zalezaloby mi na izolacji akustycznej tez bym ja rozwazyl. A tak w ogole to kwestia scian to sprawa marginalna. Kazda sciana przetrwa o wiele dluzej niz elementy wykonczenia i instalacji ktore sa drozsze i na ktorych kupowaniu trzeba sie skupic zeby nie popelnic duzo kosztowniejszych bledow.

D.

KARO1
15-07-2003, 09:59
Dziękuje za Wasze wypowiedzi a zwłaszcza dziękuje tym co już mieszkają w domu z Ytonga.
:lol:
Ja podjęłam decyzje o zakupie tego materiału już dawno z tymże im bliżej złożenia przeze mnie zamówienia tym bardziej się zastanawiam czy to dobry wybór.
Na forum na temat Ytonga przeczytałam juz całe stosy informacji ale w większości wypowiadają się ludzie którzy nie mają doświadczenia jeśli chodzi o Ytong tylko teoretycy, którzy wierzą lub nie w cechy tego materiału.
Pozdrawiam

15-07-2003, 12:03
... ale wlasnie od tej mnogosci tekstow az glowa boli.

No tak, ale tego się nie da uniknąć :) .
Powodzenia w realizacji budowlanych planów.