PDA

Zobacz pełną wersję : projekt TUKAN pracownia DOBRE DOMY



roszki8
30-07-2007, 09:25
Witam. Szukam kogoś, kto buduje Tukana z "dobrychdomów". Waham się pomiędzy Tukanem, a Neptunem. Może ktos doradzi??? :wink:

mobutu
31-07-2007, 10:05
wklej kilka rzutów
to sprowokujesz dyskusję
8)

Kibart
20-12-2007, 12:23
Jeśli to jest Tukan Z archetonu to właśnie w takim mieszkam już 5 lat

noss
22-01-2008, 13:50
Witam,
jestem bardzo ciekawy czy ktos zdecydowal sie na budowę Tukana z "dobrychdomow"?
Macie drodzy Koledzy jakieś informacje na ten temat, będą wdzięczny za odpowiedź.
Noss

noss
24-01-2008, 09:20
Witam, poszukuje właścicieli i doświadczeń z TUKANA z pracowni dobredomy.
Dziękuję za odzew
Noss

Insomnia123
14-02-2008, 10:05
Witam,

ja też się zastanawiam nad projektem Tukan z Dobrych Domów. Jeżeli ktoś może służyć radą to chętnie posłucham. Zastanawiam się jeszcze nad projektem Neptun z tej samej pracowni, który wybrać?
Może ktoś już buduje lub wybudował Tukana?

Ivek
14-02-2008, 11:02
proponuję zajrzeć do dość obszernego wątku poświęconego NEPTUNOWI z dobrych domów:

http://forum.muratordom.pl/projekt-neptun-z-pracowni-domus,t38733.htm?highlight=neptun

niektóre Neptunki tak są przerobione że wyglądają jak Tukan.

pzdr.

noss
28-02-2008, 13:32
Witam,
Szukam dobrych ludzi budujacych Tukana z dobrych domow:)
Cel : wymiana doświadczenie, informacji, pogladów i podgładów.
Pozdrawiam i zachecam do ujawniania sie
Noss

Meyena
05-03-2008, 10:22
Witam,

My również wybraliśmy ten projekt, ruszamy z początkiem kwietnia.

Pozdrawiam serdecznie,

noss
05-03-2008, 11:02
Czesc,
Dzieki za odzew.
Nadal czekamy na kogos kto jest juz szczesliwym posiadaczem Tukanka

http://www.dobredomy.pl/?id_project=120

Noss

Full metal jacket
20-10-2008, 20:47
Witajcie.
Wraz z żoną jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami działki budowlanej w naszym pięknym mieście, słynącym z wielkich jezior, pieknych terenów zielonych oraz Huty Katowice:). Na naszą posiadłość wjeżdza sie od południa, dlatego wybór wśród projektów gotowych jest znacznie ograniczony. Oczywiście , zdajemy sobie sprawę, że projekt gotowy to oszczędność pieniędzy i czasu tylko na samym początku, ponieważ w dalszej perspektywie różnie to bywa. Projekt TUKAN do tej pory spodobał nam się najbardziej. Wymaga tylko powiększenia garażu do 2-stanowiskowego i jeszcze kilku zmian. Proszę o Wasze opinie o tym projekcie,być może ktoś brał go kiedyś pod uwagę, buduje lub wybudował coś podobnego. Jeżeli ktoś z Was nosi się z zamiarem budowy tego domu chętnie wymienimy się spostrzeżeniami.
Link do projektu: http://www.dobredomy.pl/?id_project=120&infopage=1&lustro=1
Serdecznie pozdrawiam.
Marcin.

lukas_1
21-10-2008, 19:56
podobnie jak Wy, mam podobną działkę. Kombinuje jak przerobić Atlasa, pod działkę z wjazdem od południa - ale to nie takie proste.

słowem dołączam się do postu

noss
22-10-2008, 16:00
Witam,

Ja buduję Tukana. w razie pytań służę jakąś tam radą. Mamy działkę właśnie z wjazdem od południa. Co do projektu, to niestety mam mieszane uczucia. Jest kilka niedociągnięć.

Pozdrawiam, też Marcin:)

noss
22-10-2008, 16:01
Witam,

Ja buduję Tukana. w razie pytań służę jakąś tam radą. Mamy działkę właśnie z wjazdem od południa. Co do projektu, to niestety mam mieszane uczucia. Jest kilka niedociągnięć.

Pozdrawiam, też Marcin:)

Full metal jacket
06-11-2008, 18:16
Witam,

Ja buduję Tukana. w razie pytań służę jakąś tam radą. Mamy działkę właśnie z wjazdem od południa. Co do projektu, to niestety mam mieszane uczucia. Jest kilka niedociągnięć.

Pozdrawiam, też Marcin:)

NOss, pisałem do Ciebie meila na PW. Jest szansa na odpowiedź czy może nie dotarło?

Graffiti
15-11-2008, 18:12
[Witaj. Ja też jestem w trakcie budowy domu Tukan ale w odbiciu lustrzanym i z poszerzonym garażem. Jeżeli możesz to podziel się ze mną ewentualnymi niedociągnięciami tego projektu. Z góry dziękuję

noss
25-11-2008, 08:22
Czesc,
Na poczatku przepraszam ze nie odpisuje na pytania. Rzadko mam okazję zaglądac.
My zmienilismy strop, na pełną terivę,należy z góry zaplanować instalacje aby nie wychodziły dokładnie na belki:)
Ścianka frontowa, oddzielająca garaż od domu w oryginale wydaje się nie byc prawidłową. My ją przerobiliśmy, używając laickiego języka, w literę T, aby miała podparcie.
Okna w kuchni i pokoju na dole wydają się nam za wysoko umieszczone.
Dach ma, zdaje się, cztery słupy drewniane, wmurowane w ścianki działowe. Nie do końca nam to odpowiadało. Ogólnie projekt konstrukcyjny dachu powinien obejrzeć ktoś kto więcej uwagi mu poświęci aniżeli architekt z Dobrychdomów. Niestety musiałem to napisać!
Nalezy zastanowić się również nad wysokością ścianki kolankowej.
Mysle że jest kilka punktów nad ktorymi warto się zastanowić.
Absolutnie nie odrazam TUKANA, ale zalecam dokładne przemyślenie sprawy. Bardzo mądrym powiedzeniem jest, "że Polak mądry po szkodzie":)
Chcę podkreslić, że wielu rzeczy jeszcze sam nie wiem i nie jestem specjalistą w budownictwie, także proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam wszystkich zdecydowanych na Tukana

Noss

Graffiti
25-11-2008, 18:28
dzięki noos. Masz rację co do dachu. Jesteśmy jeszcze przed wykonaniem więźby dachowej ale mój wykonawca też stwierdził ,że są jakieś nieścisłości m.in co dodługości poszczególnych elementów. Mnie się jednak rzuciło w oczy to, że kominy na poddaszu wychodzą kilkanaście centymetrów od ściany wewnętrznej poddasza w związku z czym powstaje niepotrzebna przestrzeń,którą będzie ciężko zagospodarować. Jeśli chodzi o strop to zastosowałem porotherm i jak na razie jest ok. Nie wiem co masz na myśli "że trzeba się zastanowić nad wysokośią ścianki kolankowej. Ja zrobiłem na ok 50cm. Sugerujesz,że za mało? Nie wiem czy wyższa ścianka nie zepsuje ogólnego wizerunku domu. Nawiasem mówiąc to pokoje na poddaszu są i tak duże. Pozdrowienia dla Wszystkich "Tukanowców "

noss
26-11-2008, 09:50
Czesc,

Konstrukcja dachu w projekcie jest na bank zepsuta. Cieawe kiedy kupiliście projekt, bo ja na poczatku "mojej drogi" dzwoniłem i pisałem kilka razy do Wrocławia i informowałem o "niedociągnięciach", bardzo delikatnie mówiąc!
Problem polegał na tym, że nigdy nie dano mi szansy rozmawiać z architektem tylko z Paniami Asystentkami:):):):). Obiecywały wprowadzić zmiany. Podpowiem, że ja zamówiłem ponad 9m3 więźby.
Macie zamiar robic ja jeszcze w tym roku?
Z kominami, to ja w ogołe pozmieniałem:).Mowa o tym na tarsie. Poprosiłem o wymurowanie dodatkowego, wentylacyjnego i umiesciłem, przekrojowo dowrotnie do projektu. W żaden sposób nie mieściła mi się dłuższa krawędź wzdłuż sciany kuchennej, wymurowano mi ja wzdluz "sciany kominkowej".
Rzeczywiście na górze zajmuje on więcej miejsca, ale żona mówi że wszystko da się wykorzystać - właściwie zabudowując ściankami działowymi. Ja twierdzę że będzie musiało się dać!
Wielkość pokoi na górze zweryfilujesz jak zrobisz dach i dojda Ci skosy. Dodam, że będzie ich cała masa, praktycznie same skosy, heheh.
Ta ściana kolankowa rozwiązała by część tego problemu, ale właśnie - wygląd zewnetrzny. Sami się obawialiśmy straty uroku naszego Tukanka i nie zdecydowalismy się na zmiany. A wszyscy dookola namawiali. No i chyba mieli rację!!! Niestety, nie znalazłem nigdzie Tukana, a tym bardziej "uniesionego".
Dzisiaj raczej dodałbym cegłę, przynajmniej jedną!!! Czyli wyszłoby 75cm(przynajmniej) plus murłata.
Przepraszam, troche długa ta moja wypocina. Podam mail, moze latwiej i lepiej bedzie prywanie.
[email protected] albo wiadomość prywanta na tym forum.

Jezeli znalazl sie na tym wątku jeszcze jakis, szczesliwy posiadacz albo budowniczy TUKANA to zapraszamy do udzialu w dyskusji.
Pzdro Noss

rafa99
08-12-2008, 20:41
proszę o kontakt osoby, które w ostatnim czasie wybudowały Neptuna/Tukana w woj. zachodniopomorskim lub pomorskim, bardzo zależy mi na możliwości obejrzenia wnętrza, zwłaszcza parteru...obawiam się,że kuchnio-jadalnia ma zbyt małą powierzchnię, no i interesuje mnie "ustawność" salonu...kto mógłby rozwiać moje wątpliwości?proszę o szybki kontakt... :cry:

Magda WOJTEK
11-12-2008, 20:52
witam! zapraszam na forum
http://forum.muratordom.pl/projekt-neptun-z-pracowni-domus,t38733.htlm
znajdziesz tam całe 60 stron o neptunie i jego odmianach.
Sama buduje NEPTUNA i żałuje ,ze nie trafiłam na to forum wcześniej,prawie wszyscy bywalcy tego forum coś zmienili w swoim neptunie,niektórzy upodobnili go do tukana zanim ten projekt w ogóle powstal.POWODZENIA!

Magda WOJTEK
11-12-2008, 20:54
widze,ze link sie nie otwiera!wejdz przez google i wpisz "Projekt neptun z pracowni domus"