PDA

Zobacz pełną wersję : Velux czy Fakro- okna dachowe



gosiach7
30-07-2007, 09:32
Witam,
właśnie nadszedł czas na zakup okien dachowych na poddasze. Która firma- Waszym zdaniem jest lepsza- Velux czy Fakro?

krys1
30-07-2007, 10:29
Słyszałam, że jeśli chodzi o jakość to obie firmy są porównywalne, różnica jest w umieszczeniu klamek do okna. Veluxy mają klamkę u góry a Fakro na dole. Jeśli się mylę, to może ktoś mnie poprawi?

xdotka
30-07-2007, 11:27
Dokładnie tak j.w.
Mam teraz Velux-y, wybrałabym Fakro ze względy na klamkę.

gosiach7
30-07-2007, 11:52
Oglądałam okna Velux w Castoramie i klamki są do wyboru u dołu lub u góry. Z tym, że okna z klamką w górnej części okna są droższe o ok. 150 zł.

daggulka
30-07-2007, 12:24
Mam velux'y ...i norrrmalnie mam klamki na dole :o ....poprosiłam mailowo coby miały na dole i mają :roll: ...tylko jedno-łazienkowe ma u góry bo ponoć nie produkują.
Fakro nigdy nie miałam, velux'y mam na dachu zaledwie od 3 dni.....pożyjemy , zobaczymy czy sie sprawdzą. Ale napisze jeszcze co mi się w Veluxaxh spodobało....mają w zestawie zaczepy do zamontowania roletek wewnętrznych :D ....nie wiem czy fakro mają.

Pozdrawiam, smoczyca.

tom17
30-07-2007, 14:03
wybierz cieplejsze
np fakro http://www.fakro.pl/htmli/21.php
nie wiem czy velux ma cos podobnego?

Lucia
30-07-2007, 15:50
Masz analogiczny wątek w Sondażach
Velux czy Fakro? (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=103179)

wilanowski1
30-07-2007, 16:03
My mamy VELUX. Na początku wybraliśmy z górnym otwieraniem, ale podczas budowy zmieniła sie wysokość okien i musiałam zamienić na okna z dolnym otwieraniem, ponieważ aby je otworzyć musiałabym korzystać ze stołka lub czegoś w tym rodzaju. Dla mnie nie miało większego znaczenia czy z górnym czy z dolnym otwieraniem. Jedyny problem był w tym czy dam radę sięgnąć do klamki. Radze się nad tym zastanowić przed dokonaniem wyboru.

beti555
30-07-2007, 16:41
Mamy Fakro.

aniairudi
30-07-2007, 21:46
My już mieszkamy mamy Fakro i się sprawdziły mają 3 możliwości zamknięcia tzw.mikrowentylacja.Przy zimowym ogrzewaniu jak znalazł nie wieje a jest cyrkulacja powietrza.Pozdrawiamy.

czandra
31-07-2007, 08:44
A może ROTO, co o nich sądzicie, ktoś ma?

http://www.roto.pl/index.php?lang=_pl&m=page&pg_id=150

Te podobają mi się najbardziej.

kajacy
31-07-2007, 09:09
My zdecydowaliśmy się na Roto, Fakro i Velux były w tej samej cenie ale w Roto jest ta różnica że okno otwiera się 2/3 swojej wysokości. Nam sie to spodobało i takie juz zmówiliśmy.

31-07-2007, 10:08
kwestaia gustu, ale faktycznie przemyślcie jak mają być otwierane. Ja ze wzg. na dzieci wybrałem górne zamknięcie i umieściłem okno trochę wyżej. Spełnia swoją rolę jako doświetlenie. I nawet gdy jest otwarte do wentylacji mam pewność, że mały nie podstawi krzesła i mi nie wypadnie, bo jest dla niego nadal za wysoko.

KAJZERKA
31-07-2007, 22:12
My też wybraliśmy FAKRO (uchylno-obrotowe).

laspalmas
01-08-2007, 07:41
My bybraliśmy Fakro, dlatego że:
1. klamka z 3 stopniowym uchyłem na dole sprawiające bardziej solidne wrażenie niż "pałąk" w veluksie.
2. w stosunku do veluksa i roto bardzo nam się spodobał sposób wentylacji, a mianowicie przesówana kratka szczególnie w wersjii plus. Roto ma taką szczelinę z trybikiem, a veluks jakąś g... plastikową zatyczkę. Moim subiektywnym zdaniem fakro z ww. powodów fakro wypadło najlepiej. Wyszedłem z założenia że jakościowo fakro, roto i veluks to to samo.

Basia Z.
01-08-2007, 23:52
Mam velux'y ...i norrrmalnie mam klamki na dole :o ....poprosiłam mailowo coby miały na dole i mają :roll: ...tylko jedno-łazienkowe ma u góry bo ponoć nie produkują.



Podukują. Okna te mają symbol GPU. Jednak są wykonywane na zamówienie i ich cena jest kosmiczna :roll: Czas oczekiwania 2 tygodnie. Nie we wszystich rozmiarach występują

Basia Z.
01-08-2007, 23:56
A może ROTO, co o nich sądzicie, ktoś ma?

http://www.roto.pl/index.php?lang=_pl&m=page&pg_id=150

Te podobają mi się najbardziej.

Kiedyś o nich myslałam, ale dekarz zwrocil mi uwagę, że bardzo "odstają" od polaci dachu, czyli są grubsze niż Fakro i Velux. Przy płaskiej dachówce ma to znaczenie estetyczne. Poza tym Roto ma u dołu wykończenie blachą, kóra na dachu połyskuje. Mi to nie odpowiada. Zależy kto co lubi

KiZ
02-08-2007, 07:25
Fakro - miałem dobrą cenę.

Basia Z.
02-08-2007, 08:34
Fakro - miałem dobrą cenę.

Velux ponoć jest teraz tanszy od Fakro. No, ale wspierajmy polski przemysł :D :wink:

KiZ
02-08-2007, 09:53
Kupowałem w listopadzie ub. roku.

jacekp71
02-08-2007, 18:13
mam velux`y, klamka na gorze, ale problemow z otwieraniem nie ma.

sa dobrze wykonane, maja wieloletnia gwarancje i prawidlowo dzialaja, ....coz wiecej mi trzeba ? ;-)

no i rabat tez byl niczego sobie.

J.

Basia Z.
02-08-2007, 20:16
Ja chcialabym Veluxa powlekanego wszędzie, więc klamka tylko u góry (nie stac mnie na te robione na zamówienie ). No i boje się czy sięgnę do tej klamki. Na razie nawet więźby u nas nie ma więc jakoś mi ciężko się zorientować na jakiej wysokości ostatecznie klamka się znajdzie. Okna będą duże bo 78 x 160 :roll:

YreQ
02-08-2007, 21:45
Mam velux'y ...i norrrmalnie mam klamki na dole :o ....poprosiłam mailowo coby miały na dole i mają :roll: ...tylko jedno-łazienkowe ma u góry bo ponoć nie produkują.



Podukują. Okna te mają symbol GPU. Jednak są wykonywane na zamówienie i ich cena jest kosmiczna :roll: Czas oczekiwania 2 tygodnie. Nie we wszystich rozmiarach występują

czy dobrze zrozumiałam GPU są do łazienki z dolną klamką? i te są na specjalne zamówienie?

Bo generalnie z dolną klamką są tylko GZL B - o parametrach gorszych niż GGL( czyt. odchudzone)
A już zupełnie są odchudzone okna też produkowane przez veluxa, pod inną nazwą firmy ( nie pamiętam jaką :oops: ) i sprzedawane w castoramie za 400 zł z groszami.

Basia Z.
02-08-2007, 21:53
Mam velux'y ...i norrrmalnie mam klamki na dole :o ....poprosiłam mailowo coby miały na dole i mają :roll: ...tylko jedno-łazienkowe ma u góry bo ponoć nie produkują.



Podukują. Okna te mają symbol GPU. Jednak są wykonywane na zamówienie i ich cena jest kosmiczna :roll: Czas oczekiwania 2 tygodnie. Nie we wszystich rozmiarach występują

czy dobrze zrozumiałam GPU są do łazienki z dolną klamką? i te są na specjalne zamówienie?

Bo generalnie z dolną klamką są tylko GZL B - o parametrach gorszych niż GGL( czyt. odchudzone)
A już zupełnie są odchudzone okna też produkowane przez veluxa, pod inną nazwą firmy ( nie pamiętam jaką :oops: ) i sprzedawane w castoramie za 400 zł z groszami.

Dobrze rozumiesz, że GPU to okna na specjalne zamówienie, do łazienki, z dolną klamką. Tylko, że cena jest znacznie większa, niż w tych z górną klamką. na przykład 78 x 160 kosztuje prawie 2500 zl brutto. Czas oczekiwania 2 tygodnie.

YreQ
02-08-2007, 22:01
dzięki :D

Basia Z.
02-08-2007, 22:03
dzięki :D

:D

kabietka
02-08-2007, 22:53
Mam okna dachowe Fakro .
Wybór padł na nie ze względu na cenę :D

Krzysztofik
02-08-2007, 23:01
Mam okna dachowe Fakro .
Wybór padł na nie ze względu na cenę :D
A ja będe miał, mimo rabatu na veluxy :wink:
Jakość ta sama a cena niższa.

kabietka
02-08-2007, 23:05
Mam okna dachowe Fakro .
Wybór padł na nie ze względu na cenę :D