PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiany w projekcie po wydaniu pozwolenia na budowę ?



glowac
30-07-2007, 11:59
Witam forumowiczów

Czy ktoś z Was wie jak wygląda sytuacja gdy po wydaniu przez Gminę PNB a przed rozpoczęciem budowy chcemy zmienić jeszcze coś w projekcie?

Jutro składamy dokumenty do pozwolenia.

Wczoraj doszliśmy do wniosku, że fajnie by było "pogrubaśnić" czyli poszerzyć dom o ok.1,2m.
Nie bardzo wiemy co zrobić?
1) najlepiej by bylo zmienić wszystko przed złożeniem dokumentów - ale - pracownia ma urlop :evil: a nam się bardzo spieszy.

2) po tym jak dostaniemy PNB udamy się do naszej pani architekt i poprosimy o zmiany ?

Co i w jakiej kolejności należy zrobić??

Geno
30-07-2007, 12:04
art. 36a Prawa Budowlanego


Trzeba zrobic projekt zamienny i wystąpić o zmianę decyzji pozwolenia na budowę.

Ziarutek
30-07-2007, 12:18
Dla uściślenia dodam, ze czas oczekiwania na zmianę decyzji pozwolenia na budowę jest taki sam jak na samo pozwolenie.

Proponuję dokonać zmian przed złożeniem pozwolenia.

Pozdrawiam

glowac
30-07-2007, 12:46
Ziarutek nie załamuj mnie :cry:
Kioerbud mi powiedział, żze to się tylko gdzieś zgłasza (chyba do Wydziału architektury???).

Geno
30-07-2007, 12:51
Ziarutek nie załamuj mnie :cry:
Kioerbud mi powiedział, żze to się tylko gdzieś zgłasza (chyba do Wydziału architektury???).

To się pomylił....nieco....

Ziarutek
30-07-2007, 12:52
Nie słuchaj kierbuda. Najlepiej zadzwoń i zapytaj.

Ja swoją wypowiedź podpieram autopsją. Przesuwałem budynek o kilka metrów ze wzgledu na niekorzystne badania geotechniczne gruntu. Wszystko bez zmian tylo umiejscowienie bez naruszenia granic działki i 3 miesiące mam w plecy (30 dni papiery + 60 dni urzedowe dla Starostwa a skubaniec 2 tygodnie przed koncem terminu mi zadzwonil ze czegos brakuje.) :evil:
Nie pomogło uzasadnienie i załączona opinia geotechniczna. Wszystko mają gdzieś.

Ale ponoć "moje" Starostwo to jedne z gorszych w okolicy.

Życze powodzenia.

retrofood
30-07-2007, 15:55
Ziarutek nie załamuj mnie :cry:
Kioerbud mi powiedział, żze to się tylko gdzieś zgłasza (chyba do Wydziału architektury???).

Niestety, taka zmiana jest istotna i kierbud jej nie "klepnie". Dobrze ci mówią.

d5620s
30-07-2007, 23:55
Ziarutek nie załamuj mnie :cry:
Kioerbud mi powiedział, żze to się tylko gdzieś zgłasza (chyba do Wydziału architektury???).

Niestety, taka zmiana jest istotna i kierbud jej nie "klepnie". Dobrze ci mówią.

ta zmiana faktycznie zbyt duża-to w zasadzie przeprojektowanie -
jesli nie masz znajomości umozliwiajacych popchnięcie sprawy to jest nieciekawie.....
ale zaryzykowałabym rozpoczecie budowy wg starego projektu i równoczesnie czekałabym na zakonczenie procedury zmian- dobrze wprowadzone zmiany sa zatwierdzane bez problemu

d5620s
30-07-2007, 23:56
oczywiście budowałabym "po nowemu" ale w oparciu o pierwsze pozwolonko:):):)