PDA

Zobacz pełną wersję : Ciągle pada...



Magda2005
30-07-2007, 12:16
Witam,
zaczęliśmy budowę, a tu pogoda nas nie rozpieszcza - co chwila leje... :( No właśnie, czy w czasie deszczu można murować, np ściany fundamentowe? Czy woda nie zaszkodzi zaprawie? U mnie na działce prace trwają, a ja mam obawy o efekt takiego murowania.

z góry dzięki za odpowiedzi,

pozdrawiam,

mmmagdaa
30-07-2007, 12:25
u nas stawiaja sciany. Pogoda fatalna, nerwicy mozna sie nabawic, a mamy przeciez srodek lata!!! Tez obawiam sie czy mozna tak w deszcze stawiac mury, ale nie wiem. Moge tylko pocieszyc , ze takich osob martwiacych sie jest wiecej:)

czandra
30-07-2007, 12:34
Na tym etapie deszczyk nie zaszkodzi. Przy robieniu wylwek to nawet wskazane, bo nie trzeba będzie podlewać wodą. Suche mury oraz generalnie sucho musi być przy robieniu ocieplenia.

suire
30-07-2007, 13:59
Jak nasz dom był na takim etapie to padał deszcz i śnieg z deszczem.Była zima..

JanuszC
30-07-2007, 18:24
Pogoda jak widać zawsze jest zła. Nie wyobrażacie sobie jak się cieszę z deszczu. Zalałem strop i przez tydzień polewałem . Dojazdy 15 km w jedną stronę, wciąganie baniek z wodą sznurkiem, kilka razy dowożenie wody z rzeki. Byl taki upał ze czasami polewałem 3 razy. Zeby tak dało się te chmury sterowac pilotem..

retrofood
30-07-2007, 20:11
a ja codziennie muszę podlewać ogródek ... żeby chociaż raz popadało ... i żeby chociaż z 5 stopni poniżej 30-tki spadło ...

mazepa
30-07-2007, 20:30
Faktycznie na zalewanie stropu - pogoda niemal idealna. Do murowania też może być, tylko proponuję uważać, żeby za dużo deszczu nie napadało do środka ścian, bo potem będzie długa schnąć... Znam to z doświadczenia :-?

czandra
31-07-2007, 08:37
Pogoda jak widać zawsze jest zła. Nie wyobrażacie sobie jak się cieszę z deszczu. Zalałem strop i przez tydzień polewałem . Dojazdy 15 km w jedną stronę, wciąganie baniek z wodą sznurkiem, kilka razy dowożenie wody z rzeki. Byl taki upał ze czasami polewałem 3 razy. Zeby tak dało się te chmury sterowac pilotem..

Ja mam teraz podobnie, na szczęście wróciły deszcze i nie trzeba podlewać i łazić po rusztowaniu. Ale teraz mogłoby już przestać, bo chcemy zacząć robić poddasze.

d5620s
31-07-2007, 11:03
my dlugo nie moglismy tynkowac scian wewnetrznych chociaz byl juz strop-ale nie było dachu. A dachu nie robili w deszczu ze wzgl na bhp-i koło sie zamyka.....