PDA

Zobacz pełną wersję : ZAPRAWA DO KLINKIERU



mmmagdaa
30-07-2007, 12:19
Musze wybrac kolor zaprawy do klinkieru-cegła matrix wienerberger - czarna (niektorzy mowia ze grafitowa). Prosze o wskazowki, a moze i zdjecia?

a ten klinkier to na słup przed domem i kominy

pawelb6
30-07-2007, 22:28
Ja na kominach zrobiłem naturalną cementową zaprawę i dobrze wygląda,mam też matrixa.

RRobert
30-07-2007, 23:14
też chciałem kupić matrixa na kominy, ale niestety wszędzie proponowano mi czekać ponad półtora miesiąca :( Skończyło się na CRH Tytan. Możesz zobaczyć zdjęcie komina w moim dzienniku (jeden z ostatnich postów). Spoinę wybrałem szarą. Ale gdybym miał jeszcze raz wybierać to wybrałbym w identycznym odcieniu co cegła. Na fotce spoinka jeszcze dobrze nie wyschła, więc wydawać się może "nie szara" ;)

wartownik
30-07-2007, 23:24
Spoinę wybrałem szarą. Ale gdybym miał jeszcze raz wybierać to wybrałbym w identycznym odcieniu co cegła.

taki sam kolor fugi i cegly to wg mnie porazka optyczna , jedynie gleboka fuga a co za tym idzie cien ratuje sytuacje :roll:

mobutu
31-07-2007, 09:37
zapraszam do odwiedzenia naszego dziennika
jest tam fotka komina
zaprawa ciemnoszara

carringtontomas
31-07-2007, 13:09
Musze wybrac kolor zaprawy do klinkieru-cegła matrix wienerberger - czarna (niektorzy mowia ze grafitowa). Prosze o wskazowki, a moze i zdjecia?

a ten klinkier to na słup przed domem i kominy

Witaj, ja również budowałem komin z czarnej cegły Matrix Wienebergera - użyłem grafitowej zapray firmy Kreisel
http://images22.fotosik.pl/165/f3efb8cbef390565.jpg

Zdjęcie pochodzi z mojego dziennika - możesz tam również zobaczyć jak wygląda fuga już po wymurowaniu.

Pozdrawiam.

3241mirek
31-07-2007, 14:06
polecam zaprawy SOpro. Sam takich używałem i żadnych wykwitów i innych temu podobnych rzeczy nie było. Mam na kominie kalahari ton z CRH