PDA

Zobacz pełną wersję : ELEKTRYK...jakie koszty w okolicach W-wy?



Ilona&Sławek
30-07-2007, 12:33
Proszę kogoś będącego na bieżąco o informację:

- o kosztach "rozszycia tablicy zasilającej", nie wiem jak elektrycy to liczą czy za obwód czy za pole w tablicy, czy jeszcze za każdy element w tablicy (wyłączniki, rozłaczniki, nadmiarówki);

- o kosztach podłączania gniazd zasialających, wyłączników schodowych, oświetlenia itp;

- o kosztach wykonania i materiału przyłącza elektrycznego napowietrznego (sztyca z izolatorami i przewodem do tablicy, tablica zewnętrzna na licznik i rozłącznik i bezpiecznik, uziom z tablicy, sonda, papierologia z projektem i podbiciem pieczątki przez uprawnioną osobę). Mój elektryk powiedział za to 2000 zł bez rozłącznika w skrzynce zewnętrznej - wydaje mi się, że zdecydowanie za dużo.

ArtiW
04-08-2007, 23:22
Ad. 2 - 29,90. Schodowe x2

jacek o1
07-08-2007, 20:03
witam. proponuję wziąć gościa niech robi puki ma wolne terminy ja byjm się w tej cenie nie wyrobił

pozdrawjam

grubaluszek
12-08-2007, 00:34
Witam! Jeżeli chodzi o cenę przyłącza to nie jest taka wygórowana jak na tą okolicę. Odnośnie tablicy to zależy od tego jak liczy elektryk. Przeważnie liczy się od pola, np 1 różnicówka 3 fazoa to będą 4 pola, a cena to mniej więcej od 10 zl. w zwyż za pole. Obsadzenie skrzynki powinno wchodzić w tą cenę.
Obwody(zasilania), które zchodzą do tablicy powinny wchodzić w cenę instalacji, czyli jedno zasilenie to 1 punkt. Pozdrawiam :)