PDA

Zobacz pełną wersję : Brama gara?owa - jaki producent ?



Strony : [1] 2

14-07-2003, 10:31
Witam. Szukam bramy garazowej o wymiarach 5x2,40m. Generalnie przyjęło się że jak dobrze to jest to Horman, ale porozmawiałem sobie z przedstawicielem firmy Termoline i powiedział że jego brama jest o klasę lepsza od Hormana, bo rolki mają łożyska i są z metalu a nie z plastiku, mocniejsze okucia (jak dla bram przemysłowych), lepsze uszczelki i są cieplejsze. No i zgłupiałem. Mam dwie oferty, Horman mnie olał, Termoline co chwila do mnie dzwoni i chce się umówić. Ciekaw jestem jakie bramy wy polecacie i czy jesteście zadowoleni. Dziękuję za wszystkie informacje.

Maluszek
14-07-2003, 11:42
Jubba ja zamówiłam bramę Normstahl. Podobno jest lepsza od Hormana. Nie wiem jak się sprawuje bo czeka sobie sobie u producenta do czasu montażu u nas. W każdym bądź razie kolor mojej bramy został dobrany do koloru okien i jak w sobotę oglądałam to wyszło naprawdę nieźle :D
O firmie, o której wspominasz nie słyszałam.

lelu
14-07-2003, 11:57
No to sprawdź jeszcze bramy Wiśniowskiego: www.wisniowski.pl. Zdecyduj się na dwie firmy i dopiero wówczs wybieraj, inaczej zgłupiejesz. :D

YEYO
14-07-2003, 11:57
Nie słyszałem o Termoline. To producent czy typ bramy? Jeżeli chodzi o "ciepło" to myślę że mają takie same. Możesz spytać o grubość izolacji i porównać z innymi producentami. Ja mam Hormana. A najważniejsze są i tak nie rolki ale aby brama trzymała kolor i była funkcjonalna. Rozumiem że myślisz o bramie segmentowej?

pirat
14-07-2003, 12:18
jeszcze nie mam bramy ale zamówiłem z firmy WISNIOWKI ocieplaną uchylną .... jakościowo i estetycznie podobna do HORMANA ale o 400zł tańsza ... zobaczymy jak sie bedzie sprawować ...

tom soyer
14-07-2003, 12:34
jesli chcesz kupic dobra brame raczej nie patrzac na cene to polecam Novoferm. Widzialem juz kilka po znajomych. Osobiscie sklaniam sie tez ku wisniowskiemu choc jeszcze nie dostalem wyceny.

Teska
14-07-2003, 14:57
mi w lutym montowali segmentowa hoermanna...nic sie nie dzieje i jest super :)

Ivonesca
14-07-2003, 14:59
ja mam uchylna Normstahl - również jest OK

14-07-2003, 15:00
Dzięki, zebrałem oferty Hormana, Normnstahla, Wisniowskiego, Termolinu.
Interesowały mnie całkowite ofery brutto z montażem, napędem i rabatem. Oto wyniki:
Horman - 8600 PLN
Normnstahl - 8300 PLN
Wiśniowski - 6500 PLN
Termoline - 7800 PLN
Wybór jest prosty. Właśnie umówiłem się z gościem od Wiśniowskiego na pomiar.
Dziękuję wszystkim.

Piotr Jan
14-07-2003, 15:22
Zamontowałem 5 m bramę firmy Bediton, z napędem, segmentowa, brązowa, i zapłaciłem z montażem 6.800 . Działa już jakis 1-mc. Narazie jestem zadowolony.

Szaruś
18-07-2003, 09:33
A czy ktoś zna producenta, który montuje bramę (segmentową) przy zewnętrznej stronie ściany (albo mniej więcej w środku - tak jak okna)? Wszystkimi producenci, z którymi rozmawiałem, montują szyny prowadzące pod wewnątrz. Czyli jak ktoś ma grube mury (np. 3-warstwowe), to taka brama jest bardzo "w środku".

mironmk
18-07-2003, 09:47
Jubba, wcale nie jest prosty - właśnie wróciłem z budowy do pracy, montują mi Hormanna segmentowego (małe segmenty) białego, z napędem, drzwi DGM-S, i jeszcze inne do pom. gosp. razem 9 057. Gdy pytałem o ofertę Wiśniowski był droższy od H.

mironmk
18-07-2003, 09:47
Aha, ten Ho taki jak Twój 5x2,4m.

18-07-2003, 13:14
A mnie Horman wycenił na 9500 PLN brutto z montażem po upuście, Wiśniowski za tą samą bramę (4cm pianki, kolor brąz, automat) z montażem 6500 PLN. Różnica 3000 PLN na tej samej bramie.

Benicio
18-07-2003, 13:28
Dzięki, zebrałem oferty Hormana, Normnstahla, Wisniowskiego, Termolinu.
Interesowały mnie całkowite ofery brutto z montażem, napędem i rabatem. Oto wyniki:
Horman - 8600 PLN
Normnstahl - 8300 PLN
Wiśniowski - 6500 PLN
Termoline - 7800 PLN
Wybór jest prosty. Właśnie umówiłem się z gościem od Wiśniowskiego na pomiar.
Dziękuję wszystkim.

Jubba, a ten Hormann jakiej jest grubości?
Mi w zeszłym roku (wrzesień) montowali Hormanna (5x2,4 biala, z napędem, z montazem, grubość 2,1 cm) za 6.950 zł.
Niemożliwe chyba, żeby tak podrożało.

Pozdrowienia B.

Jasiu
18-07-2003, 13:44
Diabeł tkwi w szczegółach ,a cena bramy zależy od koloru, głębokości przetłoczeń i elastyczności handlowca :)

Ja mam Wiśniowski, bo przy tej samej cenie co Horman ma dwa razy grubsze ocieplenie (Hotrman 2cm, Wiśniowski 4cm) - to dla mnie ważne bo garaż mam w bryle budynku nieogrzewany.

Brama jest OK, ale bez napędu trochę ciężko chodzi.

18-07-2003, 13:58
Co WISNIOWSKI wkłada w bramę że musi mieć aż 4 cm grubości?

Jasiu
18-07-2003, 14:04
Piankę poliuretanową - to samo co wszyscy tylko więcej :) www.wisniowski.pl

Ketjow
18-07-2003, 14:09
Spróbuj - http://www.brama.pl
Ogyginalne, ocieplane bramy kanadyjskie.

25-04-2004, 16:50
Czy brama Horman z 2-cm ociepleniem jest rzeczywiście ciepła (jaki posiada współczynnik przenikania ciepła)?
Czy 2100 PLN za taką bramę o wymiarze 2500x2250 to korzystna oferta?

nnatasza
25-04-2004, 19:43
Jubba ja zamówiłam bramę Normstahl. Podobno jest lepsza od Hormana. Nie wiem jak się sprawuje bo czeka sobie sobie u producenta do czasu montażu u nas. W każdym bądź razie kolor mojej bramy został dobrany do koloru okien i jak w sobotę oglądałam to wyszło naprawdę nieźle :D
O firmie, o której wspominasz nie słyszałam.

Maluszek - też wybrałam Normstahl i też czeka na monataż w magazynie. O ile dobrze pamiętam dachówkę też mamy tej samej firmy :D

Leszko
25-04-2004, 20:43
mam zamontowaną wiśniowskiego 2,5x2,25 segmentową chodzi super nie żałuję wydanych pieniędzy (w końcu bramy nie kupuje się na jeden dzień).

Krystian
25-04-2004, 21:05
Ciekaw jestem jakie bramy wy polecacie i czy jesteście zadowoleni.
U mnie jest Wiśniowski, ale dopiero cztery miesiące i wymiary ciut mniejsze niż u Ciebie, więc trudno mi go polecać.... :roll: może za kilka lat... :wink: .... na razie jest OK... :P

Leszko
25-04-2004, 21:18
Ciekaw jestem jakie bramy wy polecacie i czy jesteście zadowoleni.
U mnie jest Wiśniowski, ale dopiero cztery miesiące i wymiary ciut mniejsze niż u Ciebie, więc trudno mi go polecać.... :roll: może za kilka lat... :wink: .... na razie jest OK... :P

Z tego co widzę jest dobrze zrobiona z mojej strony myślę że nie będę miał żadnych problemów z tą bramą (co tam się ma zepsuć wystarczy się przyjrzeć)

Przemek72
26-04-2004, 09:06
Ja tez zrobilem porownanie cen Wisniowskiego, Normstahl, Hormann.
Za bramy o podobnych parametrach Wisniowski zyczy sobie prawie 50% mniej. Inne dodatki (napedy itd.) sa juz prawie w tej samej cenie ale przy duzej i "cieplej" bramie roznice kwotowe byly na poziomie kilku tysiecy wiec wybor byl oczywisty. Zwlaszcza, ze sprzedawcy mogli byc zainteresowani wciskaniem bram drozszych a mimo to mowili, ze polecaja Wisniowskiego jesli zalezy mi na jakosci a nie prestizu...

26-04-2004, 09:30
Nie mam wątpliwości co do jakości konstrukcji bramy Horman ale gnębi mnie pytanie czy 2cm ocieplenia jest wystarczające (?).
Może wypowiedzą się użytkownicy takich bram...

Dave
26-04-2004, 10:46
Proponuje zainteresowanie sie firma DROMA http://www.droma.net.pl/
Bramy tansze od Wisniowskiego a jakosc mysle nie gorsza. Ocieplenie 34mm.

D.

27-04-2004, 06:55
Dowiedziałem się, że 2cm ocieplenia w bramie Hoermann znaczy tyle co 4cm w innych bramach.

Dave
27-04-2004, 07:59
A to juz jakas egzotyczna ciekawostka :)
Czyzby bramy Hormanna nie obowiazywaly zasady fizyki ? :)

D.

zbys
27-04-2004, 13:32
Bardzo ciekawe stwierdzenie. Prosze o udokumentowanie!!! 2=4

nurni
27-04-2004, 15:45
Horman też robi bramy 4 cm grubości. Jak dobrze pamiętam to mają symbol LPU40.
Jest jeszcze bardzo dobra firma od bram - NASSAU

Pozdrawiam

greg98
28-04-2004, 07:07
Nie mam wątpliwości co do jakości konstrukcji bramy Horman ale gnębi mnie pytanie czy 2cm ocieplenia jest wystarczające (?).
Może wypowiedzą się użytkownicy takich bram...

Witam,
Tak tu sobie gawędzicie o grubości ocieplenia, a czy ktokolwiek z Was widział brame garażową w 100% szczelną ?
Ostatnio sobie konserwowałem bramę po zimie i niestety na łączeniach kasetonów są szpary (technologiczne). Akurat tak się składa, że mam bramę ustawioną na zachód i jak wieje, to każdą szparę słychać :-(.
Inwestując w ocieplenie 4cm warto wziąść tez pod uwagę, że garaże w większości pozostają nieogrzewane, lub tylko odgrzewane ;-)
Moje zdanie na temat jest takie, że jeśli te dodatkowe 2cm mialyby podrożyć koszt do 300zł, to bym się nie zastanawiał, ale jak mam zapłacić 500 i więcej, to naprawdę się nie opłaca. Moje rozważania dotyczą bram segmentowych.
Pozdrawiam,

G0ŚĆ
28-04-2004, 08:18
Myli się ten kto uważa ze róznica w bramie 20 i 40 mm wynika jedynie z róznicy w cenie materiału ocieplającego (2 cm styropianu ile może kosztować?). Wszystkie elementy w takiej bramie są z reguły pocienione poczynając od grubości płaszcza bramy, co jest najbardziej widoczne.
Tak jak w każdej branży producent stara się sprostać wymaganiom rynku. A nasz rynek jest taki że najważniejszym kryterium dla większości kupujacych jest cena. A żeby ją obnizyć trzeba zrezygnować z najwyższej jakości.

Remus
28-04-2004, 08:41
Nie wiem czy to dobrze odczytałem ale jeśli tak to masz kawał bramy (5m szer. i 2,40 wys.?). Ja mam bramę 4,50 na 2,20 a więc nie wiele mniejszą. Stanowczo odradzam Ci bramy uchylne. Na takiej szerokości mogą się wypaczać. Zdecydowałem się na bramę panelową Wiśniowski. Mam ją zamontowaną od dwóch miesięcy. Na razie bez zarzutu. :wink:

Ella
29-04-2004, 13:03
Proponuje zainteresowanie sie firma DROMA http://www.droma.net.pl/
Bramy tansze od Wisniowskiego a jakosc mysle nie gorsza. Ocieplenie 34mm.

D.

Wczoraj zamówiłam dwie bramy tej firmy - wrażenie bardzo dobre, napęd niemiecki firmy Marantec, ocieplenie 4cm, cena atrakcyjna.

neptunek
29-04-2004, 14:09
Brama bigtor (http://www.bigtor.com.pl) segmentowa z kasetonami - ocieplenie 4 cm bo mam garaz ogrzewany - cena z napedem 3300 zl (nie znalalzem nic tanszego i takiego samego w okolicy)[/url]

ori_noko
21-08-2004, 10:43
A ma ktoś dośwoadczenia z bramami z Krispolu? Myślimy nad takową (segmentowa) i myśłimy....

bobi70
21-08-2004, 13:30
A ma ktoś dośwoadczenia z bramami z....

moi mili. firm zakladajacych bramy garazowe jak odpalimy GOGLE jest pare setek. czy jednak warto zastanawiac sie nad towarem ktory bycmoze za 10 lat trzeba zdemontowac kompletnie i poprawic wszystko, bo roli teflonowe pojda sie pie... bo lozyska tez pojda sie p... i costam jeszcze. gwarancji zadnej, czesci i profile niewiadomego pochodzenia.
generalnie moze sie okazac ze wszystko do wywalenia. czy nie lepiej doplacic troche i kupic cos co ma swoja marke. wisniowski, hormann, moze cos jeszcze. to tak jak z zestawem geberit. w markecie dolnopluk w zestawie do zabudowy wloski 350, geberit 600. znam geberity ktore teraz maja 10 lat. chodza tak samo jak 10 lat temu. a wloskie --- kto wie, moze sie uda, a moze nie...

ori_noko
21-08-2004, 16:39
wiem odpaliłam google nie raz i nie dwa... Obejrzałam bramy wiśniewski, hormana no i nic specjalnego nie zobaczyłam. Jak chce sie standart to niewiele odbiega od chłamu z marketu jak coś pożądniejszego to ceny rosną w druzgoczącym tempie. Stąd pytania na forum... A ponieważ właśnie wróciliśmy z objazdu bramowego to faktycznie Krispol zdobył chyba nowych klientów. zobaczymy :wink:

echo
21-08-2004, 17:31
My tez ciągle się wahamy:
uchylna czy segmentowa...
Hormann czy Wiśniowski...
Poprzednio miałem uchylna Hormanna i po 3 latach było OK. Teraz podoba mi się segmentowa i tutaj Hormann wychodzi taniej o kilka "stówek". Mam ofertę na segmentówke z Hormanna (2750x2100) za jakieś 2200 zł. Wisniowski wychodzi jakieś 2700 zł.

java151
21-08-2004, 21:00
Ja mam bramę segmentową Wiśniowskiego i jak narazie jestem zadowolony.

Senser
22-08-2004, 00:06
Słuchajcie...
Mam otwór garażowy Szer: 240 na 205.
Czy to się mieści w jakimś standardzie, czy to raczej ewidentnie towar na zamówienie...czy też wykonanie bramy garażowej do takiego otworu to będą jakieś horrendlane kwoty?? Czy z tym to trochę jak z oknami...zrobią na wymiar i tyle??

jolly
22-08-2004, 12:32
A ja polecam bramę niemiecką BELU TEC!!!

NAJGRUBSZY PANEL NA RYNKU 4,5 CM GRUBOSCI, WYPEŁNIENIE PIANKA JAK U WSZYSTKICH, ZAWIASY ALUMINIOWE A NIE STALOWE, ROLKI PODWOJNE I ŁOZYSKOWANE, USZCZELNIACZE, I CZEGO NIKT NIE MA UCHYLNA GORNA SEKCJA, CZYLI MOZNA WIETRZYC GARAZ MAJAC GO JEDNOCZESNIE ZAMKNIETEGO!!! FAKT JEST TO BRAMA Z GORNEJ POLKI AHA I MOZNA JEDNYM PILOTEM OBSŁUGIWAC 4 NIEZALEZNE URZADZENIA, CZYLI MASZ PILOTA WIELKOSCI ZAPALNICZK I OTWIERASZ BRAME WJAZDOWA, GARAZOWA, ROLETY ...

Tobie kolego wyżej proponuje inny wymiar, bo 2400x2050 nie jest standardowym wymiarem, ale 2375x2000 lub 2375x2125 !!! Cena w kolorze białym lub brązowym 3.051 ! netto !!!!
Kto zainteresowany proszę na priva, a bramy można obejrzeć na www.belutec.de, my jesteśmy firmą córką, która te bramy sprzedaje!!!!

gtca
25-08-2004, 05:32
Witam
Pytanie zadałem już w innym wątku - ale bez echa pozostał - może tutaj?
Mam ofertę (atrakcyjną) na bramy firmy an.do.ve (andove) - podobno panel z włoch - montowane w Polsce. Czy ktoś to używa - czy warto?
pozdr Mariusz

jolly
25-08-2004, 07:42
gtca - panel w bramie to nie wszystko, teraz wszyscy mają panele na prawie tym samym poziomie, jeżeli widzisz ten panel, to dla Ciebie najważniejsze jaką ma grubość czym jest wypełniany, a dopiero najważniejsza jest reszta: okucia, szyny prowadzące, zabezpieczenia przed włamaniem itd.

My sprzedajemy bramy i mogę rzec, że nie ma złych bram wśród wiodących firm na rynku - kwestia tylko ceny i wyposażenia, to tak jak samochody każdy jeździ jeden lepiej drugi gorzej, jeden ma więcej opcji w wyposażeniu, drugi mniej,ale też jeździ . . .

Nie znam tej firmy, ale zależy wszystko od tego jak ta brama się zachowuje i jakie ma wyposażenie, okres gwarancyjny, i na ile firma jest stabilna, czy jak nie daj Boże wjedziesz w panel i go uszkodzisz, to czy za parę lat ta firma będzie i Ci go wymienią, bo możesz mieć potem kłopoty z dobraniem panela, przecież nie będziesz się bujał do Włoch ... chociaż urlop połączony z interesami ... :wink:

Takie jest moje zdanie, mam nadzieję, że pomogłam ...

Cypek
25-08-2004, 08:04
Bierz Hormmana lub Wisniowskiego, nie eksperymentuj z wynalazkami.

jolly
25-08-2004, 08:15
Cypek - bramy garażowe to nie tylko Hormann i Wiśniowski, są też inni wykonawcy, którzy nie wydają tyle kasy na reklamę, a produkt mają równie dobry i równie tani ... podam przykładowe firmy:
- Belu Tec - niemiecki producent, sprzedaje w Polsce od 11 lat
- Dan dan - polskie
- Jacke R
- akka
- Gadip
- Big Tor
- Hormann
- Krispol
- Poltau
- Siebau
-Wiśniowski
- Wimont
- Aluminium Profilsystem
i wiele wiele innych, jakość musi być porównywalna, tylko wykonanie techniczne jest inne u każdego i to decyduje, jak i cena ...

gtca
25-08-2004, 08:37
jolly, Cypek - dzięki za info.
Panel nie jest dla mnie najważniejszy - napisałem o tym panelu z Włoch bo tylko tyle o tej bramie na razie wiem :) .
Teraz jestem daleko od domu (praca) - ale jak wrócę do pojadę obejrzeć ta bramę
Do Wiśniowskiego tez się przymierzam (cena nawet niezła - ale jednak sporo drożej od andove) poza tym mam ofertę od droma. Hormann obawiam się jest poza moim zasięgiem. Pozbieram jeszcze kilku producentów i pojadę je obejrzeć i zamawiam.
Choć (podobno?) w Łodzi w październiku sa jakieś targi budowlane - może tam więcej się napatrzę i nadotykam.
pozdr Mariusz

jprzedworski
25-08-2004, 08:46
jesli chcesz kupic dobra brame raczej nie patrzac na cene to polecam Novoferm. Widzialem juz kilka po znajomych. Osobiscie sklaniam sie tez ku wisniowskiemu choc jeszcze nie dostalem wyceny.
Mnie Novoferm dał nawet niższą cenę, niż Wiśniowski.

Latarnik
25-08-2004, 08:50
Witam, ja mam bramę garażową Normstahl, białą i jak dotąd działa. :lol:
Pozdrawiam

RYDZU
25-08-2004, 08:53
A czy ktoś zna producenta, który montuje bramę (segmentową) przy zewnętrznej stronie ściany (albo mniej więcej w środku - tak jak okna)? Wszystkimi producenci, z którymi rozmawiałem, montują szyny prowadzące pod wewnątrz. Czyli jak ktoś ma grube mury (np. 3-warstwowe), to taka brama jest bardzo "w środku".

Miałem ten sam problem co ty. Dziura głeboka na pół metra i dopiero w niej brama
napawała mnie przerażeniem :o .
Na szczęście wpadłem na to gdy zaczynali mi murować ściany dopiero więc szybko
popędziłem do Hormanna i wziąłem sobie prospekt z wymiarami bram i innymi detalami.
I juz w trakcie murowania ściany zrobiłem tak, że brama będzie mi dolegała do
warstwy elewacyjnej muru - czyli de facto będzie wpuszczona 12-13 cm w głąb muru tylko
i będzie stanowiła ciągłość z ociepleniem będącym w ścianie.
No i dopasowałem otwór do standardowych wymiarów bramy by za wiele nie dopłacać :)

W elewacji zrobiłem otwór 237 szeroki na 230 wysoki (brama ma 237,5 x 225 - ale
dojdzie jeszcze próg w garazu więc powinno być ok) a wewnatrz ściany nośne są
rozsunięte o 10 cm szerzej a nadproże 25 cm wyżej - daje to otwór 257 x 255
(Hormann przy bramie z 4 cm panelem wymaga 9 cm z każdego boku i 22 cm górą)

Powinno być wszystko ok - tak przynajmniej mi sie wydaje.
A czy nic nie przeoczyłem - napiszę dopiero późna jesienią gdy będę brame obsadzał.

pozdrawiam

jolly
25-08-2004, 09:04
gtca - właśnie obok Ciebie, czyli w Łodzi jest Aluminium Profilsystem, oni mają bramy chyba nawet różnych wykonawców i swoje, więc biegaj tam, oni są na Brukowej!!! Porórwnają Ci ceny i będzie gicio!!! Jak już tam będziesz to pozdrów chłopaków od firmy belu tec ze szczecina, będą wiedzieć o kogo chodzi, to może dadzą Ci większy rabat!!!

mww
25-08-2004, 10:58
Jolly, mam niskie nadproże (14 cm) i dostałam (via lokalna firma współpracująca) ofertę na Waszą bramę (szer.4m) z napędem + montaż = 9.800,- Dla mnie zdecydowanie przesada.
Czy przy takim nadprożu w ogóle nie będę miała bramy? Nikt na takich niskich nie robi, wy robicie za drogo, a ja nie mogę nadproża powiększyć, bo mi się obniży wysokość w świetle i przed każdym wjazdem będę musiała demontować antenę (wysoki samochód).
Czy ktoś zna jakąś firmę, która zrobi mi taką bramę w rozsądnej cenie?
Czy mam sobie garaż na wiatę przerobić?

jolly
25-08-2004, 12:07
mww - 9800 to cena brutto, którą dostałaś? Niestety nasze bramy do najtańszych nie należą!!! Sam napęd to przecież 1830 bruttto, ale do napędu nie zmuszamy, możesz kupić tańszy!!! Dla nas nadproże 14 cm to żaden problem,a le jak sama widzisz zupełnie inne niż inni wykonawcy mamy rozwiązania techniczne, za które niestety liczymy!!! A dałam jeszcze do porównania bramę większą, tylko że w standardowym wymiarze 4,5x 2,25 i taka kosztuje 6390+vat!!! napęd możesz wziąć inny, ale brama jest solidna! Przy takiej szerokości odpada panel 2,5cm, chyba że chcesz aby przy większym wietrze panele ci kłapały!!!!

panel jest 4,5cm, aluminiowe zawiasy, podwójne rolki łożyskowane, sekcja górna uchylna, i tylko 12,5 cm nadproża !!!

Niestety nasza oferta nie jest skierowana do wszystkich, przykro mi, że nie możemy inaczej pomóc!!! Też chciałabym sprzedawać tańsze bramy, ale wolę już te, bo odkąd pracuję czyli od 1999 nie miałam na nie żadnej reklamacji, a to się liczy, bo brama ma działać, a nie sprawiać kłopoty...

gtca
25-08-2004, 13:14
jolly - dzięki na pewno skorzystam i pozdrowię
pozdr Mariusz

mww
25-08-2004, 13:18
Jolly, dzięki za odpowiedź. Wasza cena jest wyższa o ok. 3 tyś. od zakładanego przez mnie poziomu dopuszczalnego kosztu bramy. Ale jak nic nie wymyslę to w skrajnej desperacji pewnie wezmę. Tylko czy na pewno Wasze roziązanie nie obniża światła bramy?

jolly
25-08-2004, 13:30
mww - nic z tych rzeczy, nasza brama nie obniża światła bramy, nie stosujemy żadnych dziwnych profili czy czegoś podobnego. cała brama przychodzi w paczce i montuje się ją w ok.2 godziny!!!
Ogólnie przy bramie bez napędu typu 5P potrzebne jest 5 cm nadproża, z napędem 12,5 cm!!!po prostu i tu jest też ta różnica w wykonaniu technicznym bramy!!! Nie zabieramy miejsca, stosujemy takie rozwiązania, by szyny i całe oprzyrządowanie zabierało jego jak najmniej!!!

Jeśli chcesz podeślę kilka ulotek i folderów na Twój prywatny adres!!!

bedi
25-08-2004, 14:43
Polecam Wiśniowskiego, brama działa od ponad roku bez żadnych problemów (brama o szerokości 4,75m).

KrzysiekSw
20-02-2006, 09:48
Handlowiec polecił mi bramę segmentową f-my Interflex (holenderska) - jak zareklamował - brzydsza od Hormanna, ale znacznie trwalsza - okucia przemysłowe, jakieś lepsze rolki - ktoś słyszał cos o tej firmie?
Aha - cena brutto z montażem - 2700 - wymiary 2500x2260 mm.

holusio
20-02-2006, 10:17
przerazaja mnie niektore opinie ze rolka lepsz albo blacha ciensza bo panel cienszy :lol:
ciekawe kto ma tak rozbudowana wyobraznie :roll:

jesli chodzi i normstahl`a to powiem tylko tyle ze nie ma polskiej wersji jest zrobiona tak jak na rynek skandynawski...wnioski sami wyciagnijcie

co do rolek to jesli sa z tworzywa i "chodza" po metalowych prowadnicach to jest to zrobione po to aby byla maksymalnie cicha
elementy ktore sa robione z tworzywa sa bardziej bezpieczne poniewaz jesli nastapia ninormalne przeciazenia w czsie pracy bramy to chyba lepiej aby urwal sie np uchwyt unoszacy brame za pomoca napedu niz brama mialaby sie zmielic lub uszkodzic we bardziej DROGIM miejscu (pomijam ustawienia awaryjne przeciazeniowe)


uwazam ze ceny ktore podajecie sa jeszcze do ostrych negocjacji :o bo wynika z nich ze ktos na was zarabia ponad 100 %

www.roletyhoryzont.pl

KrzysiekSw
20-02-2006, 10:57
przerazaja mnie niektore opinie ze rolka lepsz albo blacha ciensza bo panel cienszy :lol:
ciekawe kto ma tak rozbudowana wyobraznie :roll:

jesli chodzi i normstahl`a to powiem tylko tyle ze nie ma polskiej wersji jest zrobiona tak jak na rynek skandynawski...wnioski sami wyciagnijcie

co do rolek to jesli sa z tworzywa i "chodza" po metalowych prowadnicach to jest to zrobione po to aby byla maksymalnie cicha
elementy ktore sa robione z tworzywa sa bardziej bezpieczne poniewaz jesli nastapia ninormalne przeciazenia w czsie pracy bramy to chyba lepiej aby urwal sie np uchwyt unoszacy brame za pomoca napedu niz brama mialaby sie zmielic lub uszkodzic we bardziej DROGIM miejscu (pomijam ustawienia awaryjne przeciazeniowe)


uwazam ze ceny ktore podajecie sa jeszcze do ostrych negocjacji :o bo wynika z nich ze ktos na was zarabia ponad 100 %

www.roletyhoryzont.pl

Podniosłem temat sprzed 2 lat, żeby nie tworzyć nowego, czy Twój post odnosi sie także do mojego zapytania (ostatni post)?
Bo szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem.
A rolki są rzekomo oblane kauczukiem, może to kit jakiś, na bramach nie znam sie zupełnie.

holusio
20-02-2006, 11:06
odpowiedzialem ogolnie na watek a tej twojej firmy to nie znam zupelnie musisz dobrze negocjowac
u mnie za brame normstahl`a z automatem o podanych przez ciebie wymiarach zaplacilbys <4000 pln 8)

KrzysiekSw
20-02-2006, 11:56
odpowiedzialem ogolnie na watek a tej twojej firmy to nie znam zupelnie musisz dobrze negocjowac
u mnie za brame normstahl`a z automatem o podanych przez ciebie wymiarach zaplacilbys <4000 pln 8)

Dobrze, dobrze, ale Tobie do Wawki nie za daleko?
Jeśli nie, to ponegocjować możemy.
Możesz odpowiedzieć na priv, coby Cie za reklamę nie wycięli. Jakie masz ceny bez automatu? Wiesz aktualnie trochę schodzę z kosztów. I ew. o ile podraża mi inwestycję późniejsze dołożenie napędu.

holusio
20-02-2006, 12:09
to za daleko :lol:
stracisz do 500 zl zalezy jak kto ci bedzie to liczyl
obecnie wszystkie firmy maja polityke sprzedazy zestawow zwanych maszynami :o brama + naped = maszyna z certyfikatem
musisz pamietac ze rozdzielajac te rzeczy wyjscowo zaplacisz wiecej i dodatkowo firma pojedzie raz jeszcze domontowac naped.

KrzysiekSw
20-02-2006, 12:24
Dzięki za odpowiedź!
A mógłbyś mi jeszcze niedyskretnie powiedzieć (może być na priv), na jakie ceny można liczyć kupując bramę segmetową ocieploną Normstahl'a z napędem i montażem, to poniżej 4kPLN, to ile 3,5 ; 3,2 ; 3 ?

Maciek-L
20-02-2006, 12:25
U mnie od kilku miesięcy zamontowana jest brama WIŚNIWSKIEGO (segmentowa z napędem)co prawda nie mieszkam jeszcze więc i za często nie otwieram, ale do tej pory dział bez zarzutu. Myślę , że część bram dobrych firm ma podobny standard

holusio
20-02-2006, 12:31
3,2 i 3,5 to > 3000 :P :wink:
powaznie, to zadna tajemnica 3800 powinno starczyc no chyba ze dana firma ma full roboty to moze ciagnac w gore.taka specyfika RYNKU jako pojecia ekonomicznego :)

martar
20-02-2006, 13:11
Czy ktoś z Was montował albo słyszał opinie o bramach firmy Dako
zamawiam u nich okna i zrobili mi też wycene bramy-4,5m x 2,3m ocieplona, 4 cm, z silnikiem nice, złoty dąb, z montażem- 5600 zł.

jacekkkk
20-02-2006, 14:09
ja od ponad 1/2 roku mam krispola 2.8 szeroka segmentowa jak do tej pory bez problemów działa i nawet ładniusia

martar
23-02-2006, 12:11
podciągam

mack
23-02-2006, 19:08
mam ofertę Normstahla 2,80 na 2,10 z napędem za 3700 zł, ale myślę o złotym dębie wiśniowskiego - jaka powinna być jego cena?

Jepet
23-02-2006, 20:15
Martar.
Mam taką bramę co prawda (3,5x2,3 bez napędu )kosztowała mnie w tamtym roku 3,800.(w otym dębie segmentowa 40mm).Działa bez zazutu.
Jeżeli bieżesz u nich okna to jest szansa większego upustu ,tylko trzeba się dobrze upominać.
Dla ciekawości ja mam też okna z Dako tylko że drewniane z machoniu i były niewiele droższ niż z plastyku a nawet w podobnej cenie.
Polecam bramę jak i okna chociaż jestem z tego miasta gdzie to produkują.
Pozdrawiam! :lol:

Ela_i_Maciek
23-07-2006, 23:08
chciałem odświeżyć wątek i jednocześnie zadać pytanie:

mam podobne wyceny (ok. 6800 brutto za bramę, napęd, automatykę i montaż) od firm montujących bramy garażowe Normstahl i Novoferm. Swojego wyboru właściwie już dokonałem, ale chciałem zasięgnąć dodatkowej opini P.T. Forumowiczów... :)

Czy jest jakaś cecha właściwa jednemu z ww. producentów, dzięki której można by stwiedzić, że jedna z tych firm robi zdecydowanie lepsze bramy? (np. charakterystyczny system napędu w bramach Novoferm, albo wzmacniane zamki w bramach Normstahl)?

Dodam, że cena dotyczy bramy o rozmiarach 5.0 na 2.2 m.

Pozdrawiam,
M

bwojtek
24-07-2006, 09:17
Nie wiem jaką bramę normstahla tobie proponują. g30 czy euro? Jeżeli euro, to jako jedyny normstahl oferuje odporność antywłamaniową klasy WK2. Poza tym normstahl ma osłonięte mechanizmy (rolki) co poprawia estetykę wewnątrz. Konkurencja na to odpowiada, że nie widzisz co się dzieje z linkami itp i jest utrudniony dostęp jak chcesz coś konserwować... Kogo słuchać? Sam nie wiem. Ja z tych 2 firm wybrałbym normstahla chociaż ich napędy wyglądają jak odkurzacz z hipermarketu :lol:

monmel
24-07-2006, 11:07
My kupiliśmy bramę firmy Normstahl 2,25 x 4,00

brama z montażem
brama 4580
piloty 60
montaż bramy 790
montaż napędu 350
ceny netto plus 7% vat

po tygodniu bawienia się mężą bramą otwieranie zamykanie brama się popsuła przestała chodzić.
dziś dzwonimy z reklamacją zobaczymy jak będzie wyglądał serwis u Normstahla i co jest przyczyną. zły montaż czy jakaś wada bramy.

Ela_i_Maciek
24-07-2006, 21:16
to co ten twój mąż wyczyniał z bramą, że ją w tydzień zepsuł???....

bwojtek
25-07-2006, 09:07
No przecież monmel napisała wyraźnie - bawił się :wink:
A tak poważnie - co się stało? Napęd nie działa? Wogóle jest martwy (może bezpiecznik) czy coś tam brzęczy ale nie otwiera?

monmel
25-07-2006, 09:28
Mąż ją otwierał i zamykał pilotem.
nowa brama więc trzeba było ją przetestować jak się zachowuje przy częstym otwieraniu

Napęd chodzi i widać że łapie bramę do otwierania, tylko 1 panel opuszcza się jakieś 30 cm i staje
wygląda to tak jagby natrafił na przeszkodę i czujnik w bramie nie pozwala dalej bramie się zamknąć
po przejściu na ręczne otwieranie można ją opuścić ale ja bym nie dała rady. Mąż waży więcej więc jest w stanie ją ściągnąć a w sklepie mówili że każda kobitka da sobie radę z bramą jak zabraknie prądu

bwojtek
25-07-2006, 09:42
Jak ręcznie też chodzi ciężko to w takim razie wymaga regulacji. Albo napięcie sprężyn albo ustawienie rolek. Napęd prawdopodobnie wyłącza się na skutek przeciążenia.

AGA44
28-12-2006, 21:11
Odświerzam watek i prosze o pomoc :)

Mam zrobionych kilka wycen przez różnych producentów na bramę segmentową górną do wymiaru otworu w murze 2600x2250 i mam dylemat, którą wybrać:

1. Hormann LPU 40 gr. 42 mm 2500 x 2250 mahoń z napędem i montażem - 4230,00 brutto
2. Krispol gr. 40 mm 2600 x 2250 mahoń z napędem i montażem - 4051,11 brutto
3. Normstahl "Euro" (WK2) gr. 40 mm 2750 x 2250 brąz z napędem i montażem - 4180,00 brutto
4. Normstahl "g30" gr. 32 mm (U=1,27 W/m2K) brąz z napędem i montażem - 3300,00 brutto
5. Wisniowski gr. 40 mm mahoń z napędem i montażem - 4650,00 brutto
5. Wisniowski gr. 40 mm brąz z napędem i montażem - 3460,00 brutto

Garaż jest w budynku, a wiec będzie ogrzewany. Okna i drzwi wejściowe będą w kolorze mahoniowym, ale prawdopodobnie będę mieć rolety w kolorze brąz.

Przeczytałam wszystkie możliwe wątki i dalej nie wiem :(

rrmi
28-12-2006, 21:17
Ja wybralam Hormana

AGA44
29-12-2006, 08:29
może ktoś jeszcze pomoże ? :P

Aga - Żona Facia
29-12-2006, 09:17
Odświerzam watek i prosze o pomoc :)
Mam zrobionych kilka wycen przez różnych producentów na bramę segmentową górną do wymiaru otworu w murze 2600x2250 i mam dylemat, którą wybrać:

Hej Aga! Mamy podobny otwów jak u Ciebie 2600 x 2100. Ja chcę białą, a ty? Brązową? Kolor zawsze będzie droższy od białej.

Ale do rzeczy. Był u nas przedstawiciel HORMANNa i chciał wcisnąć bramę 2500 x 2125. Ale musiałabym doklejać ścianę po obu stronach, lub też przykrywać styropianem. Zaczęłam go "dusić" dalej. Stwierdził, że może być też dobra brama 2625 x 2125. To jest tylko 2,5 cm więcej.
Dlatego moja rada, nie bierz mniejszej jak otwór.



1. Hormann LPU 40 gr. 42 mm 2500 x 2250 mahoń z napędem i montażem - 4230,00 brutto
2. Krispol gr. 40 mm 2600 x 2250 mahoń z napędem i montażem - 4051,11 brutto
3. Normstahl "Euro" (WK2) gr. 40 mm 2750 x 2250 brąz z napędem i montażem - 4180,00 brutto
4. Normstahl "g30" gr. 32 mm (U=1,27 W/m2K) brąz z napędem i montażem - 3300,00 brutto
5. Wisniowski gr. 40 mm mahoń z napędem i montażem - 4650,00 brutto
5. Wisniowski gr. 40 mm brąz z napędem i montażem - 3460,00 brutto


Nie widziałam na oczy bramy firmy Wiśniowski i Krispol.
Widziałam Novoferm i Normstalh, ale nic więcej o nich nie powiem. Właściciele są zadowoleni.




Garaż jest w budynku, a wiec będzie ogrzewany. Okna i drzwi wejściowe będą w kolorze mahoniowym, ale prawdopodobnie będę mieć rolety w kolorze brąz.
Jak garaż będzie ogrzewany to zastanów się nad grubszym ociepleniem bramy.

Pozdrawiam

Jak nic nie pomogłam to przepraszam.

stiff
06-02-2007, 22:23
2 782,00 – NOVOFERM
3 333 – Krajewski –22% - 2833
2 863 – BIG TOR
2650 - DROMA

Help - którą firmę wybrać - złoty dąb - 250 cm. szer
210 cm. wys

androzek
07-02-2007, 07:19
Najładniejszy złoty dąb to Normstahl - proponuję wersję paneli Euroflair.

MichAsiek
13-02-2007, 12:37
Witajcie!!! :D
A ja mam pytanie odnośnie wycen? Czy teraz za wycenę też sobie życzą jakieś pieniądze i czy wycena polega na podaniu przez inwestora wymiarów, np. przez tel. lub maila czy przyjeżdżają na miejsce przyszłego montażu? Przy wycenie schodów większośc chciała pieniążki za przyjazd. :-?

wojciaszek
14-02-2007, 18:13
wycena jest ocztwiscie gratis
Będę miał bramę normsthal z automatyką-najlepsza oferta w stosunku do hormana i wisniowskiego

romwis
14-02-2007, 20:51
Uchyl rąbka tajemnicy i pokaż to porównanie - tu są sami swoi!
pzdr.
-romwis

MichAsiek
15-02-2007, 12:14
Tak, tak ja też chętnie przymierzę sie cenowo :wink:
Poza tym to w jakimś innym poście przeczytałam, że np. jakaś firma od zdaje się poniedziałku podnosi ceny o 5%. W takim wypadku to ja już nie mam szans sie załapać :cry:
No nic może zdążę przed kolejną podwyżką :wink:

wojciaszek
15-02-2007, 12:40
4500x2100 kasetony .kolor z utomatyką i montażem
wisniowski-7200
horman-7800
gadip-6200
normstahl-58500

sylwia13
15-02-2007, 12:57
A co sądzicie o bramch Krispol?

Jakub Wilkoński
15-02-2007, 13:21
Który producent oferuje bramy do niskiego nadproża ???
Aktualnie mam nadproże 22 cm ale chce i muszę ocieplić sufit od spodu i planowałem tak z 10cm z tynkiem.

Czy są np. bramy w których element konstrukcyjny może być prowadzony w styropianie ??? - nie chodzi oczywiście o prowadnice

Włodek W.
16-02-2007, 10:01
Wybrałem 8) ,,DROMA" z Sanoka ,,chodzi" :wink: drugi rok i i jest OK. 8) Polecam :D
Tylko oliwię zawiasy 8) 8) :D

asiula77
16-02-2007, 12:00
Najładniejszy złoty dąb to Normstahl - proponuję wersję paneli Euroflair.

Dokładnie taką bramę Normstahla zamówiliśmy :D Ich ciemny dąb to dokładnie taki sam kolor w jakim mamy mieć okna - tyle, że okna będą orzech :roll: :lol:

zygmor
16-02-2007, 12:45
A ja będę miał bramę Novoferm-u za wymiar 230/290 zapłaciłem 4300, segmentowa, z pianką 4cm, sterowanie na pilota i zamek ryglowy na kluczyk w tym montaż.

stiff
16-02-2007, 22:10
Z czego u Was są zrobione segmenty w bramie bo dostałem od pewnej firmy wycenę w której pani chwali sie że jako jedni z niewielu segmenty mają z jakiś panel-deski.

qwert
22-05-2007, 09:08
podciągam temat. czy ceny bram sprzed 3 lat poszły bardzo w górę ?

KiZ
31-05-2007, 10:15
Czy Normstahl kłamie? :-?

Na to pytanie niech każdy sobie sam odpowie, ja przytoczę pewne fakty. Około dwóch miesięcy wstecz zamówiłem u dealera na Śląsku bramę. Gość z firmy sympatyczny, przyjechał, pomierzył, spisał umowę i kazał czekać. Wpłaciłem zaliczkę i uzbroiłem się w cierpliwość. Termin dostawy to pierwszy czerwca. Jakieś dwa tygodnie temu otrzymałem mailem od dealera infiormację, że wszystko będzie załatwione terminowo. Zadowolony pozgrywałem różne ekipy; elektryków, alarmowców, okna itp. No i wczoraj telefon od dealera. Dzwoni tenże przedstawiciel i mówi, że brama spóźni się conajmniej tydzień, bo... nie zmieściła się na tira rozwożącego bramy z centrali w PL :o Kapkę się zeźliłem, ale grzecznie powiedziałem panu, że mnie to nie interesuje i takie tłumaczenie jest dość mętne, a Warszawa nie jest tysiące kilometrów od Śląska, są kurierzy itp. Pan się skonfundował i obiecał oddzwonić.

Jako że te wyjaśnienia i argumentacja wydały mi się cokolwiek pokrętne, postanowiłem zadzwonić do centrali. W dziale handlowym rozpocząłem rozmowę z panią M. K. Przedstawiłem sprawę, powiedziałem czym grozi opóźnienie przy takiej ilości ekip i zapytałem czy firma zapłaci mi za ochroniarza do czasu wstawienia bramy ;) Pani wyraziła zrozumienie dla mojego położenia i jęła sprawdzać temat. Niestety dla niej, pozostawiła mnie na linii bez zawieszania połączenia. No i wyczekując na rezultat jej ustaleń usłyszałem to i owo. Najpierw pani sprawdziła, rozmawiając z jakąś inną panią, że rzeczywiście są dwie bramy dla tej firmy. O tym słyszałem też od dealera, który chciał mnie pocieszyć, że jeszcze ktoś tak ma ;) Po czym obsługująca mnie zwróciła się do jakiegoś mężczyzny:
- Dzwoni pan, który ma zamówioną bramę przez XXX.
- I co?
- No pan mówi, że nie zapakowaliśmy jego bramy.
- Jest ta brama? Sprawdzałaś?
- Są dwie, które miały do nich pójść.
- Powiedz mu coś.
- Ale co? Porozmawiaj z nim.
- Nieeee. Nie będę z nim gadał. Powiedz mu, że się opóźni o tydzień. Co najmniej tydzień.
-Ale…
- No mów!
Pani wróciła do słuchawki.
- Wie pan co? Brama będzie najwcześniej za tydzień. My jej nie mamy jeszcze…jest w Niemczech.
- Nie macie? :o Przecież słyszałem, że pani znalazła dwie bramy!
- Ale to są… inne bramy… małe, a pana jest…taka duża…
-? :o
-Tak że proszę czekać.
- Ale proszę pani, ja mam roboty zaplanowane! Po prostu tak mnie zostawicie?
- No, przykro mi…
- Dlaczego wasz dealer kłamie? Twierdził, że brama jest. Nie panujecie nad tym? Może go zdyscyplinujecie? Czekam na propozycje rozwiązania problemu!
- No dobrze, zadzwonię do regionalnego przedstawiciela, oddzwoni do pana, ale trzeba będzie czekać.
Koniec rozmowy. Pomyślałem, że ten dealer to niezły kombinator. Zeźliłem się, że to jednak on mnie ordynarnie okłamuje. Za pół godziny dzwoni dealer.
- Rozmawiałem z szefem. Pojedziemy sami po te dwie bramy do Warszawy. Nam zależy na reputacji.

Wszyscy wiemy, że jest rynek producenta. Ale pewne standardy powinny być aksjomatami obsługi klienta. Parafrazując hasło reklamowe – Normstahl – szwedzka trwałość, niemiecka jakość, polska rzeczywistość :-?

scur
31-05-2007, 11:18
A co sądzicie o bramch Krispol?

ja mam Krispola segmentowa, brązowa od roku. Ciepła 4cm, chodzi bez zarzutu. na razie bez automatyki ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby dokupić.
Cenowo na plus w porównaniu z Normstahlem, Wiśniowskim czy Hormanem.

ewuś
31-05-2007, 11:30
ja też dzisiaj zamówiłam bramę KRISPOL-A segmentowa brązowa. Zobaczymy jak będzie po montażu.

daber1980
13-06-2007, 15:02
ja też dzisiaj zamówiłam bramę KRISPOL-A segmentowa brązowa. Zobaczymy jak będzie po montażu.

Witam, ja tez niedlugo musze wybrac brame (2400*2240) - jak tam Twoj Krispol sie sprawuje w tych pierwszych dniach? :wink:

ewuś
13-06-2007, 15:52
jeszcze nie jest zamontowany, ale myśle, że do końca miesiąca będzie - jak się sprawuje dam znać

iza2004
19-06-2007, 21:39
Witam
Czy ma ktoś bramę segmentową z Interflex?
Mam wymiar 2900x2500 i 2 wyceny z automatyką i montażem
Wiśniowski - 6070zł
Interflex - 5280zł

MARTiiii
14-09-2007, 18:39
Jak tam wasze bramy, jak wychodzi na dzisiaj cenowo. Piszcie dzielcie się wycenami... :D

Ana27
15-09-2007, 09:09
Witam

Czy ma ktos brame garazową tej firmy orsystem Butzbach. :roll: ?

http://www.torsystem.pl/

krk women
15-09-2007, 10:33
Witam.Mam pytanie ile wcześniej zamawialiście bramy -tzn. jaki jest przeciętny czas oczekiwania na bramę o standardowym wymiarze lub na zamówienie.Podzielcie sie swoimi doświadczeniami :D

bekaert
16-09-2007, 17:16
Witam.Mam pytanie ile wcześniej zamawialiście bramy -tzn. jaki jest przeciętny czas oczekiwania na bramę o standardowym wymiarze lub na zamówienie.Podzielcie sie swoimi doświadczeniami :D

Na Wiśniowskiego od 2-4 tygodni w zależności od typu i koloru. Jak na razie bo podobno w październiku najczęściej zaczyna się szał i terminy wydłużają się czasami nawet o dodatkowe 2 tygodnie.

mako5
07-10-2007, 21:02
Skoro już o bramach i napędach to mam pytanie w temacie. Rozeznaję temat napędów do bram wjazdowych (nie mylić z garażową). Brama garażowa i jej napęd będą dopiero na wiosnę więc tego jeszcze nie rozeznałem. Jak jest z kompatybilnością sterowania? Zapewne napęd bramy garażowej i cały napęd bramy wjazdowej (a przynajmniej centrala) powinny być od jednego producenta. Chodzi mi o sterowanie całością jednym pilotem czterokanałowym. Po kanale na bramę wjazdową i garażową i trzeci kanał na funkcję furtki w bramie wjazdowej. Czwarty do wykorzystania np. do jakiegoś oświetlenia. Czy to powinno być jednego producenta? No i którzy producenci potrafią obsłużyć te wszystkie funkcje? Nice?

eranet
04-11-2007, 18:46
to i ja podbiję... w tym tygodniu musze zamówić bramę segmentową, myślalem o firmie Easy Door, bo mam bardzo niskie nadproże (8-9cm). Czy ktos coś wie na temat ich bram, chwalą się jakością, czy Wiśniowski warty zainteresowania?

bimbelt
04-11-2007, 18:49
Skoro już o bramach i napędach to mam pytanie w temacie. Rozeznaję temat napędów do bram wjazdowych (nie mylić z garażową). Brama garażowa i jej napęd będą dopiero na wiosnę więc tego jeszcze nie rozeznałem. Jak jest z kompatybilnością sterowania? Zapewne napęd bramy garażowej i cały napęd bramy wjazdowej (a przynajmniej centrala) powinny być od jednego producenta. Chodzi mi o sterowanie całością jednym pilotem czterokanałowym. Po kanale na bramę wjazdową i garażową i trzeci kanał na funkcję furtki w bramie wjazdowej. Czwarty do wykorzystania np. do jakiegoś oświetlenia. Czy to powinno być jednego producenta? No i którzy producenci potrafią obsłużyć te wszystkie funkcje? Nice?

Ja mam Normstahla z pilotem czterokanalowym. Z tego co wiem, dokupuje sie dodatkowy odbiornik za ~250zl, za pomoca ktorego mozna wysterowac dowolne (dowolne?) urzadzenie. Niestety nie przerabialem tego jeszcze w praktyce, wiec nic wiecej nie jestem w stanie powiedziec.

tomec69
04-11-2007, 20:34
Witam

Czy ma ktos brame garazową tej firmy orsystem Butzbach. :roll: ?

http://www.torsystem.pl/

Też jestem ciekawy!

krk women
05-11-2007, 17:52
To w takim razie ja zapytam o bramy iso 40- czy to dobry wybór? czy nastawiać się wyłącznie na znane Horman ,Normstahl czu Wiśniowski

eranet
05-11-2007, 18:43
ja dziś pytałem już konkretnie o swoją bramę 194x260cm w 2 firmach: Easy Door: 3550 brutto, Wiśniowski 3480 pln. Chyba jednak zdecyduję się na tą holenderską...

tomec69
05-11-2007, 20:44
mam informacje o bramie KRISPOL wys- 2500, szer- 2370 cena 2890
Nie wim czy to dobre bramy, ani tego czy cena jest OK ?

medoza01
04-01-2008, 16:04
Czy ktoś słyszał coś o firmie Torsystem firmy Butzbach? Czy to dobra brama? :roll: [/code]

iwonka i tomaniu
04-01-2008, 17:43
My mamy Hormana 2500x2100 z napedem ProMatic, zloty dab super bramasolidny montaz polecam cena 3800 zl

mako5
17-01-2008, 11:21
My mamy Hormana 2500x2100 z napedem ProMatic, zloty dab super bramasolidny montaz polecam cena 3800 zl

A masz jakieś dodatkowe radio i piloty które mają jakieś zabezpieczenie transmisji czy ryzykujesz na standardowym zestawie?

http://forum.muratordom.pl/napedy-i-bramy-hormann-kompetny-brak-zabezpieczen-radia,t121138.htm

FITTER
17-01-2008, 17:45
mako5 ty masz słabosć do tych pilotów i myślisz że jak będzie na kod zmienny to będzie bezpieczniej :lol: . jak jesteś taki maniak zabezpieczeń to kup sobie płytke zabezpieczona kodem pin i co miesiąc resetuj system na kablu usb przez laptopa.Będą chcieli ci buchnąć auto czy obrobić chate to ci najlepsze zabezpieczenie nie pomoże.

odnośnie bramy to tak ogónie lepiej kupić najgorszą brame sekcyjna niż najlepszą uchylną bo i tak ta sekcyjna popracuje dłużej niż paskudny kawał blachy bramy uchylnej

firmy które wymieniacie są ok hormann wisniowski normstahl krispol tylko nie przesadzać z wymiarami bo napewno dwie mniejsze będą działały dłużej i mniej awaryjnie niz jedna duża .

tak samo automatyka która dobieramy do bramy a nie odwrotnie .

najważniejszy jest montaż i uczciwość montera .Co z tego że kupisz najlepszy sprzęt jak monter ci sknoci montaż bramy a automat dotrze rolki i pokrzywi panele i wszystko szlag trafi.

mako5
18-01-2008, 10:27
mako5 ty masz słabosć do tych pilotów i myślisz że jak będzie na kod zmienny to będzie bezpieczniej :lol: . jak jesteś taki maniak zabezpieczeń to kup sobie płytke zabezpieczona kodem pin i co miesiąc resetuj system na kablu usb przez laptopa.Będą chcieli ci buchnąć auto czy obrobić chate to ci najlepsze zabezpieczenie nie pomoże.

Hmmm, no nie wiem czy słabość. Staram się unikać takich sytuacji gdzie wydam sporo kasy na alarm, drzwi antywłamaniowe, zabezpieczoną bramę garażową a potem tak po prostu dam do tego każdemu chętnemu dostęp. To tak jak założyć super drzwi z zamkami, atestami i nie wiadomo czym jeszcze i włożyć klucze pod wycieraczkę. Taki pilot od bramy wjazdowej i garażowej nie tylko otwiera bramę jedną czy drugą ale jeszcze często dezaktywuje czujniki ruchu na posesji, czujniki ruchu i drzwiowe w garażu, często nawet daje dostęp do szyfratora jeśli go mamy w garażu a jeszcze gorzej jak mamy drzwi z garażu do domu. A to już duże zagrożenie dla całego domu. I nie jest to problem wydumany bo jak widać znacząca większość producentów go zauważa i reaguje. Pozwolę sobie zacytować reklamówkę Normstahla:

"Maksymalne bezpieczeństwo daje Ci także sterowanie pilotem radiowym na częstotliwości 433 MHz z dynamicznie zmiennym kodem. Kod zmienia się po każdym wciśnięciu – ponad 1 bilion kombinacji stanowi dostateczną obronę przeciwko rozpowszechnionemu „skanowaniu kodów“."

Hormann ten problem olewa, licząc na nieświadomość nabywców i to mnie po prostu dziwi.

FITTER
18-01-2008, 12:37
:D dobra nie będę cię uświadamiał na siłe :D

pewnie że warto inwestowac w nowe technologie tu nie ma wątpliwości i tez uważam że lepiej dopłacić i kupic nowe rozwiązanie.Trzeba iść z duchem czasu

największym błędem jest posiadanie pilota do wszystkich funkcji w domu
alarm to ochrona dostępu i tu zarówno powinno się odseparować obwód zasilający jak i sterujący .

jaką drogę radiową 433,92 Mhz chcesz kupić czy już kupiłeś.

p.s dla fachowca sworsowac zamek w drzwiach od domu,samochodu,wgrać pilota z kodem stałym / zmiennym to nie jest rzecz niewykonalna.

mako5
18-01-2008, 12:49
największym błędem jest posiadanie pilota do wszystkich funkcji w domu
alarm to ochrona dostępu i tu zarówno powinno się odseparować obwód zasilający jak i sterujący .

Ale niektóre rzeczy muszą być powiązane z pilotem bramy. Nie możesz otworzyć bramy i tym samym natychmiast włączyć alarm! Zwykle zadziałanie silnika bramy powoduje dezaktywację strefy lub uruchomienie alarmu ale z dość długą pętlą opóźniającą a to daje czas na manipulowanie przy alarmie potencjalnemu złodziejowi. No chyba że do wszystkiego osobny pilot i jeszcze trzeba będzie pamiętać w jakiej kolejności je wciskać aby się dostać do domu bez uruchomienia alarmu :-).


jaką drogę radiową 433,92 Mhz chcesz kupić czy już kupiłeś.

Jeszcze nic nie kupiłem ale chcę szybko coś wybrać bo mnie już męczy brak bramy :-).


p.s dla fachowca sworsowac zamek w drzwiach od domu,samochodu,wgrać pilota z kodem stałym / zmiennym to nie jest rzecz niewykonalna.

Oczywiście że tak. To tylko kwestia trudniej lub łatwiej. Jak wydłuży się czas wejścia i utrudni to wejście to znacznie maleje szansa na włamanie... Na 100% to jest tylko (miejmy nadzieję) dobre ubezpieczenie :-).

FITTER
18-01-2008, 14:24
możesz ustawić zwłoke jednej strefy w tym przypadku garaż i zainstalować tam manipulator.A dla pozostałych stref natychmiastowy alarm.

odradzam stosowanie wszystkiego w jednym pilocie brama ,światło ,furtka,rolety tak ale napewno nie + alarm.

tutaj radze pokombinować

mako5
18-01-2008, 14:40
możesz ustawić zwłoke jednej strefy w tym przypadku garaż i zainstalować tam manipulator.A dla pozostałych stref natychmiastowy alarm.

Ustawię zwłokę ale chcę aby zwłoka była tylko w przypadku otwarcia bramy pilotem. W pozostałych przypadkach (wykryte otwarcie drzwi garażowych, bramy garażowej, ruch w garażu) chciałbym aby alarm był natychmiastowy i tak mam teraz.


odradzam stosowanie wszystkiego w jednym pilocie brama ,światło ,furtka,rolety tak ale napewno nie + alarm.

Tak jak pisałem nie zamierzam robić dezaktywacji alarmu tylko włączenie zwłoki w strefie garażowej w przypadku użycia pilota. Czyli w pilocie na czterech kanałach będzie:
- brama wjazdowa
- brama wjazdowa - funkcja furtki
- brama garażowa
- światło w garażu lub na podjeździe
Dodatkowo użycie funkcji brama garażowa da sygnał do alarmu o włączeniu zwłoki w strefie garażowej. Tyle planów. Zobaczymy co z tego wyjdzie :-).

Ups, trochę odjechaliśmy od tematu producenta bramy :-)

piotrulex
18-01-2008, 14:50
my mielismy wyceny na segmentowe 2,40 x 2,00, ocielane z napedem z:
wisniowski
normstahl
fart produkt
hormann

hormann byl najtanszy i pewnie jeden z lepszych

zamowilem tydzien temu i najpozniej za 6 tygodni ma byc montaz

boruta1
19-01-2008, 11:33
Wydaje mi się, że obaj macie rację.

Chodzi o zachowanie umiaru bo żaden system tak naprawdę nie da nam 100% gwarancji ale z drugiej strony nie oznacza to, że trzeba instalować bydle co :wink: i warto się zastanowić co kupujemy.

piotrulex
25-01-2008, 07:34
znalazlem swoje wyceny wiec moze komus sie przyda:

Moze komus sie przydadza moje wyceny bram garazowych z napedem

Brama segmentowa o wymiarach 240x200 na niskie nadproze

zloty dab, ocieplana 4cm


Nalazek Hormann - 3830zł

Ambram Normstahl - 4370zł

Świt Krispol - 4420zł

Darro Normstahl - 4500zl


Wybralem nalazka po delikatnych negocjacjach, cene uzyskalem mysle dosc dobra, mialem jeszcze wycene z fart produktu ale gdzies zapodzialem - byla podobna do nalazka

ceny oczywiscie brutto z montazem na 7% vat

ceny z sierpnia zeszlego roku

Sail
25-01-2008, 07:49
A mi na razie najtaniej wychodzi Normstahl z automatyką - brama G60.... Hormann dużo drożej. :roll:
Może powinniśmy pisać jaki model, bo w zakresie jednego producenta ceny też się znacznie różnią...

piotrulex
25-01-2008, 08:08
A mi na razie najtaniej wychodzi Normstahl z automatyką - brama G60.... Hormann dużo drożej. :roll:
Może powinniśmy pisać jaki model, bo w zakresie jednego producenta ceny też się znacznie różnią...

normastahl euro a reszty nie wiem

hormaln chyna lp40 lub podobnie - przetloczenia poziome M czyli te srednie

Kaziupiosek
17-02-2008, 15:46
Mam zamiar kupić brame garażawą firmy Horman 4250x2250
Czy ta firma jest godna polecania i czy produkt jest dobry?
Jaki polecacie napęd do tej bramy?

Pozdrawiam

iwonka i tomaniu
17-02-2008, 16:46
Firma godna polecenia, lider w branzy, polecam ...sam posiadam brame tej firmy (2500x2125), naped...jesli interesuje cie standard to Promatic, natomiast wyzsza pólka to SupraMatic, przy tym napedzie mozesz zastosowac wiele dodatków typu fotokomorka, ten naped posiada ciekawe funkcje

mako5
18-02-2008, 11:37
Firma godna polecenia, lider w branzy, polecam ...sam posiadam brame tej firmy (2500x2125), naped...jesli interesuje cie standard to Promatic, natomiast wyzsza pólka to SupraMatic, przy tym napedzie mozesz zastosowac wiele dodatków typu fotokomorka, ten naped posiada ciekawe funkcje

Hmmm, mechanicznie może te napędy są ok, ale kompletny brak zabezpieczeń jego radia jest niestety faktem. Można to załatać stosując dodatkowe radio innej firmy ze zmiennym kodem. Inaczej brama jest bajecznie łatwa do otwarcia dla włamywacza.

MCB
18-02-2008, 11:51
Który z wymienianych tu producentów jest w stanie wykonać
segmentową bramę garażową o szerokości 540cm?

MCB

FITTER
18-02-2008, 14:40
Firma godna polecenia, lider w branzy, polecam ...sam posiadam brame tej firmy (2500x2125), naped...jesli interesuje cie standard to Promatic, natomiast wyzsza pólka to SupraMatic, przy tym napedzie mozesz zastosowac wiele dodatków typu fotokomorka, ten naped posiada ciekawe funkcje

Hmmm, mechanicznie może te napędy są ok, ale kompletny brak zabezpieczeń jego radia jest niestety faktem. Można to załatać stosując dodatkowe radio innej firmy ze zmiennym kodem. Inaczej brama jest bajecznie łatwa do otwarcia dla włamywacza.

bajecznie napewno nie jest 10 lat temu wszystko było na stałym kodzie i co był jakiś globalny problem-chyba raczej nie do dziś piloty działaja.

daj mi do reki pilota ze zmiennym kodem i pilota ze stałym kodem dorobienie obydwu zajmie mi tyle samo czasu bez otwierania centrali !!!!!!!!!!!

mako5
18-02-2008, 16:42
bajecznie napewno nie jest 10 lat temu wszystko było na stałym kodzie i co był jakiś globalny problem-chyba raczej nie do dziś piloty działaja.

Ale 10 lat temu nie kupiłeś skanera częstotliwości za poniżej tysiaka na allegro. Kiedyś to takie cuda widywałem na uczeniach i kosztowały kilkadziesiąt tysięcy za sztukę. Teraz to wszystko jest znacznie bardziej dostępne.


daj mi do reki pilota ze zmiennym kodem i pilota ze stałym kodem dorobienie obydwu zajmie mi tyle samo czasu bez otwierania centrali !!!!!!!!!!!

Ale nikt Ci nie chce dawać pilota. Za to przy stałym kodzie jak w Hormanie rozdajesz "klucz" do swojego garażu na prawo i lewo w promieniu kilkuset metrów kilka razy dziennie :-).

FITTER
18-02-2008, 17:20
posiadasz teorię z folderów reklamowych .

zagadzam się z tym że jak jest kod zmienny to nalezy tą droge radiową wybrać i zapomnieć o przestarzałych kodach stałych.

mako5
20-02-2008, 13:03
posiadasz teorię z folderów reklamowych .

A to dość ciekawe. Pewnie dlatego że studiach używałem właśnie takich urządzeń jak skanery częstotliwości. Jednak nie przypominam sobie abyśmy przy tym korzystali z folderów reklamowych ;-)

FITTER
20-02-2008, 14:39
dobra sorki.

zapewniam cię że podrobienie pilota (kod zmienny) to nie problem bez używania uniwersyteckich skanerów.

lepiej napisz w co zainwestowałeś kase tzn co masz za napędy i piloty.

mako5
21-02-2008, 09:06
zapewniam cię że podrobienie pilota (kod zmienny) to nie problem bez używania uniwersyteckich skanerów.

Zrobienie tego zdanie przez nasłuch radiowy jest moim zdaniem o rząd wielkości trudniejsze ale wcale nie oznacza że jest niemożliwe. Tak jak i wkładki patentowe czy drzwi antywłamaniowe. To po prostu pewien standard bezpieczeńswa poniżej którego nie warto schodzić :-).


lepiej napisz w co zainwestowałeś kase tzn co masz za napędy i piloty.

Ja jeszcze bramy nie mam ale waśnie ją zamówiłem. Kupiłem Novoferm z napędem Nice. Rozważana jeszcze była brama Normstahl z własnym napędem i Hormann też z własnym napędem ale oczywiście koniecznie z dodatkowym radiem. Hormann przegrał przez niekompetentnego dilera w Krakowie a Normstahl odpadł tylko dlatego że światło bramy ma nieco ponad 5m (chyba z 6cm) i w Novofermie jest w tej sytuacji łatwiej całość zmontować. Moim zdaniem wszystkie 3 bramy są bardzo zbliżonej klasy.

pam
22-02-2008, 19:45
Co znaczy niekompetentny. Skłaniam się na Hormanna i nie wiem o co mam jeszcze pytać.
A czy nie warto np zamówić do napędu własnego odbiornika radiowego. Każdy dodatkowy pilot czterokanałowy kosztuje u nich 90netto. Nie wiem czy można zamówić taką bramę i nie płacić za odbiornik.

P.

pam
22-02-2008, 19:49
I jeszcze jedno pytanko. Czy jeżeli mam ścianę dwuwarstwową, to murując ścianę trzeba brać poprawkę na dołożenie np po 10cm ocieplenia na każdej szpalecie (czyli zmniejszamy światło wjazdu w stosunku do cegły). No i oczywiście wtedy brama musi mieć wymiar wymiar o 20cm większy od tego jaki będzie mieć w świetle.
P.

mako5
25-02-2008, 10:16
Co znaczy niekompetentny. Skłaniam się na Hormanna i nie wiem o co mam jeszcze pytać.
A czy nie warto np zamówić do napędu własnego odbiornika radiowego. Każdy dodatkowy pilot czterokanałowy kosztuje u nich 90netto. Nie wiem czy można zamówić taką bramę i nie płacić za odbiornik.

Niekompetentny to znaczy taki co nie wiedział że ich piloty na stałym kodzie i czym to grozi. Takie radia dawały minimum bezpieczeństwa 10 lat temu ale nie dziś. Radia Hormanna nie mają żadnych zabezpieczeń więc gorąco polecam zakup radia innej firmy ze zmiennym kodem i podpięcia pod napęd Hormanna.

mako5
25-02-2008, 10:22
I jeszcze jedno pytanko. Czy jeżeli mam ścianę dwuwarstwową, to murując ścianę trzeba brać poprawkę na dołożenie np po 10cm ocieplenia na każdej szpalecie (czyli zmniejszamy światło wjazdu w stosunku do cegły). No i oczywiście wtedy brama musi mieć wymiar wymiar o 20cm większy od tego jaki będzie mieć w świetle.

Też mam taką sytuację (styropian 8cm). Otóż szerokość bramy musi być taka jak szerokość otworu w murze bo nie było by do czego zamontować. Natomiast wysokość bramy jest taka jak od podłoża do styropianu bo na górze nie ma praktycznie żadnych mocowań i nie ma sensu robić większej bramy (a może nawet technicznie się nie da inaczej). Tak czy inaczej lepiej weź fachowca od wycen bram na budowę to oglądnie i się ustosunkuje.

FITTER
25-02-2008, 12:32
zapewniam cię że podrobienie pilota (kod zmienny) to nie problem bez używania uniwersyteckich skanerów.

Zrobienie tego zdanie przez nasłuch radiowy jest moim zdaniem o rząd wielkości trudniejsze ale wcale nie oznacza że jest niemożliwe. Tak jak i wkładki patentowe czy drzwi antywłamaniowe. To po prostu pewien standard bezpieczeńswa poniżej którego nie warto schodzić :-).


lepiej napisz w co zainwestowałeś kase tzn co masz za napędy i piloty.

Ja jeszcze bramy nie mam ale waśnie ją zamówiłem. Kupiłem Novoferm z napędem Nice. Rozważana jeszcze była brama Normstahl z własnym napędem i Hormann też z własnym napędem ale oczywiście koniecznie z dodatkowym radiem. Hormann przegrał przez niekompetentnego dilera w Krakowie a Normstahl odpadł tylko dlatego że światło bramy ma nieco ponad 5m (chyba z 6cm) i w Novofermie jest w tej sytuacji łatwiej całość zmontować. Moim zdaniem wszystkie 3 bramy są bardzo zbliżonej klasy.

to będziesz jechał na pilotach nice smilo tak :)
a napędzik jaki dorzucili podaj symbol

pam
25-02-2008, 12:36
Co to znaczy z dodatkowym radiem? I jaki jest koszt tego radia. A nie da się kupić kompletu hormanna beż radia żeby było taniej i wstawic własne radio?
P.

mako5
25-02-2008, 13:06
to będziesz jechał na pilotach nice smilo tak :)
a napędzik jaki dorzucili podaj symbol

Co do pilotów to albo te okrągłe niebieskie (wydają się być dość słabe) abo takie toporne czarne prostokątne. Na razie zamówiłem te dwa okrągłe i zobaczę czy wytrzymają noszenie kluczyków w kieszeni :-). Jak będą słabe to dokupie te czarne. Nie mam symbolu. To napęd NICE SPIDER SMILO i do tego radyjko SMX2.

mako5
25-02-2008, 13:09
Co to znaczy z dodatkowym radiem? I jaki jest koszt tego radia. A nie da się kupić kompletu hormanna beż radia żeby było taniej i wstawic własne radio?

Nie wiem czy się da bez radia kupić w Hormannie bo się tym nie interesowałem ale właśnie tak trzeba by zrobić i kupić jakieś rozsądne radyjko (tu jest dość szeroki wybór urządzeń ze zmiennym kodem). Dodatkowe radio to koszt rzędu 200zł więc nawet jak by musiało być jako drugie obok tego co w zestawie to warto.

pam
25-02-2008, 13:15
Co to znaczy z dodatkowym radiem? I jaki jest koszt tego radia. A nie da się kupić kompletu hormanna beż radia żeby było taniej i wstawic własne radio?

Nie wiem czy się da bez radia kupić w Hormannie bo się tym nie interesowałem ale właśnie tak trzeba by zrobić i kupić jakieś rozsądne radyjko (tu jest dość szeroki wybór urządzeń ze zmiennym kodem). Dodatkowe radio to koszt rzędu 200zł więc nawet jak by musiało być jako drugie obok tego co w zestawie to warto.

A jakie radio polecasz. jestem właśnie na etapie kupna bramy. Róznica w cenie między hormannem a np wiśniowskim to 200zł w moim przypadku, myślę że dlatego wezmę hormanna

piotrulex
25-02-2008, 13:31
Co to znaczy z dodatkowym radiem? I jaki jest koszt tego radia. A nie da się kupić kompletu hormanna beż radia żeby było taniej i wstawic własne radio?

Nie wiem czy się da bez radia kupić w Hormannie bo się tym nie interesowałem ale właśnie tak trzeba by zrobić i kupić jakieś rozsądne radyjko (tu jest dość szeroki wybór urządzeń ze zmiennym kodem). Dodatkowe radio to koszt rzędu 200zł więc nawet jak by musiało być jako drugie obok tego co w zestawie to warto.

A jakie radio polecasz. jestem właśnie na etapie kupna bramy. Róznica w cenie między hormannem a np wiśniowskim to 200zł w moim przypadku, myślę że dlatego wezmę hormanna

w tej chwili bez radia juz nie idzie kupic

ja dzis kupilem elmes 4-kanalowy z 3 pilotami za 190 zeta

kupilem to bo mi sie pilot podobal - kwadratowy i nieduzy

dlatego kupilem aby sterowac jednym pilotem:

- brama garazowa

- brama wjazdowa

- furtka

- no i alarmem

mako5
25-02-2008, 13:32
A jakie radio polecasz. jestem właśnie na etapie kupna bramy. Róznica w cenie między hormannem a np wiśniowskim to 200zł w moim przypadku, myślę że dlatego wezmę hormanna

Firma ma już drugorzędne znaczenie dla mnie. Ja patrzę aby spełniało podstawowe parametry (jak zmienny kod) i biorę najtańsze. Najtańsze ale z jakiś markowych aby to rozsądny serwis miało. Dlatego u mnie akurat będzie Nice. Jak masz taką małą różnicę między Wiśniowskim a Hormannem to się nie ma nad czym zastanawiać. Nasłuchałem się od instalatorów że przy Wiśniowskim jest jak w ruletce, tzn. jak się egzemplarz uda to jest miodzio i działa latami a jak się nie uda to serwis co chwilę będzie jeździć :-). Ale nie miałem nigdy takiej bramy więc to tylko opinie zasłyszane...

pam
25-02-2008, 14:54
Rozumiem że do każdego urządzenia trzeba dokupić radio, czyli do bramy wjazdowej, garażowej, alarm itd. A może jedno radio steruje czterema urz. (jak jes czterokanałowe). Wyjaśnijcie mi to bo nie kumam.

mako5
25-02-2008, 15:00
Rozumiem że do każdego urządzenia trzeba dokupić radio, czyli do bramy wjazdowej, garażowej, alarm itd. A może jedno radio steruje czterema urz. (jak jes czterokanałowe). Wyjaśnijcie mi to bo nie kumam.

Są kilkukanałowe (zwykle 2 lub 4). Ja kupuje dwukanałowe aby sterować też oświetleniem w garażu. Nie wiem czy do każdego bo pewnie niektóre napędy mają wszystko zintegrowane w jednej obudowie.

FITTER
25-02-2008, 16:38
Rozumiem że do każdego urządzenia trzeba dokupić radio, czyli do bramy wjazdowej, garażowej, alarm itd. A może jedno radio steruje czterema urz. (jak jes czterokanałowe). Wyjaśnijcie mi to bo nie kumam.

każdy zestaw kupujesz z odbiornikiem radiowym i podstawa to kupienie napędów jednej firmy to sobie sterujesz wszystko z jednego pilota.

sterowanie alarmu odradzam za pomoca tego samego pilota tu musi być inny system sterujący .do bram pilot np: nice,beninca a do alarmu pilot alarmowy nie mający żadnego związku z napędami!!!

FITTER
25-02-2008, 16:56
do mako5

napęd spider to powinno być spokojnie przez jakiś czas.
droga smx2 zasięg pilotów ok spposób zabezpieczenia zerowy.

pam
25-02-2008, 17:51
Rozumiem że do każdego urządzenia trzeba dokupić radio, czyli do bramy wjazdowej, garażowej, alarm itd. A może jedno radio steruje czterema urz. (jak jes czterokanałowe). Wyjaśnijcie mi to bo nie kumam.

każdy zestaw kupujesz z odbiornikiem radiowym i podstawa to kupienie napędów jednej firmy to sobie sterujesz wszystko z jednego pilota.

sterowanie alarmu odradzam za pomoca tego samego pilota tu musi być inny system sterujący .do bram pilot np: nice,beninca a do alarmu pilot alarmowy nie mający żadnego związku z napędami!!!

Czyli jak kupię garaż z hormanna to napęd do wjazdowej też powinienem mieć z hormanna?

piotrulex
25-02-2008, 19:25
Czyli jak kupię garaż z hormanna to napęd do wjazdowej też powinienem mieć z hormanna?

sa 3 tematy:

- bama garazowa

- naped czyli silnik

- odb radiowy z pilotem

Brama sprawa jasna musi byc, naped jak ma sie sama otwierac czyli mechanizm i silnik tez musi byc a odb juz nie koniecznie bo wystarczy ze ekipa zostawi ci 2 przewodyjak np. powiesz ze chcesz sobie sterowac brama ze zwyklego guzika w garazu zeby wyjechac bez uzywania pilota

ciagniesz przewody od wszystkich sterowanych urzadzen do 1 miejsca gdzie montujesz jeden, wspolny, prawie dowolny kilkukanalowy odbiornik i sterujesz tym wszystkim jednym wspolnym pilotem z kilkoma guzikami

jak ma sterowac alarmem to podpinasz go w wolne wejscie w centrali na czujke i programujesz - wtedy tez pilot wlacza i wylacza alarm.

jak przewodow jest wiecej to mozna kombinowac i np. poprzez nacisniecie guzika wlaczajac alarm zamykasz jednoczesnie brame garazowa i brame wjazdowa bez koniecznosci wciskania innych guzikow

W moim tak jest i wydaje mi sie ze w wiekszosci tak bedzie :D o ile oczywiscie ten kto to planuje, montuje i programuje zna sie na tym co robi :D

pam
25-02-2008, 19:50
O kurka - ale mi zagotowało pod sufitem. Muszę sobie to rozrysować w jakimś schemacie, ale już mi zaczyna dzwonić.

Dzięki

pablitoo
26-02-2008, 07:29
Wczoraj wieczorem na telewizyjnej jedynce w programie celownik / czy na celowniku - nie pomnę tytułu / był reportaż : brama segmentowa Wiśniowskiego zamykając się przygniotła kilkuletnią dziewczynkę - zabezpieczenia nie zadziałały / czy też ich nie było / - dziecko jest sparaliżowane - prawdopodobnie zostanie kaleką do końca życia ...
Tragedia , tragedia dziecka i rodziców ... - a bramy Wiśniowskiego - no comments ...

PS. Ja używam bramy Hormanna .

mako5
26-02-2008, 10:54
droga smx2 zasięg pilotów ok spposób zabezpieczenia zerowy.

A jakoś konkretniej z tym zabezpieczeniem? Nie jestem w stanie zweryfikować materiałów producenta ale droga radiowa jest opisana jako:
"Sterowanie radiowe z kodem dynamicznie zmiennym o częstotliwości 433.92MHz, 18 trylionów kombinacji".

FITTER
26-02-2008, 14:58
Wczoraj wieczorem na telewizyjnej jedynce w programie celownik / czy na celowniku - nie pomnę tytułu / był reportaż : brama segmentowa Wiśniowskiego zamykając się przygniotła kilkuletnią dziewczynkę - zabezpieczenia nie zadziałały / czy też ich nie było / - dziecko jest sparaliżowane - prawdopodobnie zostanie kaleką do końca życia ...
Tragedia , tragedia dziecka i rodziców ... - a bramy Wiśniowskiego - no comments ...

PS. Ja używam bramy Hormanna .

nie myślisz chyba że używając hormanna możesz się czuć bezpiecznie !!!

to tylko kawał blachy napedzany silnikiem ,tym bardziej dziecko delikatnej budowy narazone jest na niebezpieczeństwo .

Jak masz hormanna to dzieciaka sam z pilotem bys zostawił ?

FITTER
26-02-2008, 15:19
droga smx2 zasięg pilotów ok spposób zabezpieczenia zerowy.

A jakoś konkretniej z tym zabezpieczeniem? Nie jestem w stanie zweryfikować materiałów producenta ale droga radiowa jest opisana jako:
"Sterowanie radiowe z kodem dynamicznie zmiennym o częstotliwości 433.92MHz, 18 trylionów kombinacji".

kod dynamicznie zmienny wszystko się zgadza będzie w miare bezpiecznie

Xzbyszek
26-02-2008, 15:24
Witam
Widzę że jest tu parę osób z Krakowa zorientowanych w temacie bram. Czy mógłby ktoś z was podać mi namiary na dobrego przedstawiciela firm Hörmann i Normstahl w Krakowie?
Pozdrawiam

mako5
26-02-2008, 16:25
kod dynamicznie zmienny wszystko się zgadza będzie w miare bezpiecznie

To czemu piszesz że "spposób zabezpieczenia zerowy"?

mako5
26-02-2008, 16:36
Witam
Widzę że jest tu parę osób z Krakowa zorientowanych w temacie bram. Czy mógłby ktoś z was podać mi namiary na dobrego przedstawiciela firm Hörmann i Normstahl w Krakowie?

Do Hormana mogę podać ale na zasadzie negatywnego przykładu firmę Eu-Logy's. Na nich uważaj bo wciskają coś na czym się nie znają. Chodzi o handlowców w salonie bo od innej strony ich nie znam. Co do Normstahla to nawiązałem kontakt z niejednym przedstawicielem i u jednego zamówiłem nawet bramę (co prawda Novofrermu ale to bez znaczenia) ale nie chcę na razie polecać bo nie wiem jak wykonują robotę. Okaże się za kilka tygodni jak przyjdzie brama i wtedy będę polecać lub odradzać.
Spis krakowskich przedstawicieli Normstahla: http://www.normstahl.com.pl/pl/autoryzowane-punkty-serwisowe/maopolskie.html

piotrulex
26-02-2008, 19:44
nie myślisz chyba że używając hormanna możesz się czuć bezpiecznie !!!

to tylko kawał blachy napedzany silnikiem ,tym bardziej dziecko delikatnej budowy narazone jest na niebezpieczeństwo .

Jak masz hormanna to dzieciaka sam z pilotem bys zostawił ?

DZIS NAM ZOMONTOWALI SEGMENTOWEGO HORMANA

Brama wizualnie jest swietna, bardzo cicho pracuje, latwo programuje, latwo podlacza dodatkowe urzadzenia (np. zewnetrzne radio do sterowania innymi urzadzeniami, fotokomorke i inne)

Bawilem sie wchodzac pod nia podczas zamykania i cofa sie przy naprawde malym przeciazeniu

Wszystko sie moze zepsuc i kazdemu moze sie przytrafic taka tragedia - w instrukcji napsane aby dzieci pilotami sie nie bawily :wink:

Jak na razie to brama jest bombowa :o

mako5
27-02-2008, 10:51
DZIS NAM ZOMONTOWALI SEGMENTOWEGO HORMANA

Brama wizualnie jest swietna, bardzo cicho pracuje, latwo programuje, latwo podlacza dodatkowe urzadzenia (np. zewnetrzne radio do sterowania innymi urzadzeniami, fotokomorke i inne)

Z oryginalnym radiem Hormanna, tym bez żadnych zabezpieczeń?

piotrulex
27-02-2008, 11:50
DZIS NAM ZOMONTOWALI SEGMENTOWEGO HORMANA

Brama wizualnie jest swietna, bardzo cicho pracuje, latwo programuje, latwo podlacza dodatkowe urzadzenia (np. zewnetrzne radio do sterowania innymi urzadzeniami, fotokomorke i inne)

Z oryginalnym radiem Hormanna, tym bez żadnych zabezpieczeń?

nie wiem co to dla Ciebie znaczy "bez zadnych zabezpieczen" ale domyslam sie zoja wczesniejsza wypowiedz (zreszta czesciowo na Twojego posta) wyglada nastepujaco:

"w tej chwili bez radia juz nie idzie kupic

ja dzis kupilem elmes 4-kanalowy z 3 pilotami za 190 zeta

kupilem to bo mi sie pilot podobal - kwadratowy i nieduzy

dlatego kupilem aby sterowac jednym pilotem:

- brama garazowa

- brama wjazdowa

- furtka

- no i alarmem"

jest to radio z kodem dynamicznie zmiennym :wink: a horman jaki ma nawet nie wiem gdyz przy moim planie jest to absolutnie bez znaczenia :wink:

mako5
27-02-2008, 12:45
jest to radio z kodem dynamicznie zmiennym :wink: a horman jaki ma nawet nie wiem gdyz przy moim planie jest to absolutnie bez znaczenia :wink:

Aaa, no to wszystko dobrze jak kod dynamicznie zmienny :-). Hormann ma w standardzie niestety stały. No i oczywiście odradzam sterowanie alarmem. No chyba że na zasadzie jak puścisz do alarmu sygnał z pilota to będzie opóźnienie na czujniku otwarcia drzwi garażowych i na czujnikach ruchu w garażu a jak nie to będzie alarm natychmiast.

piotrulex
27-02-2008, 13:07
jest to radio z kodem dynamicznie zmiennym :wink: a horman jaki ma nawet nie wiem gdyz przy moim planie jest to absolutnie bez znaczenia :wink:

Aaa, no to wszystko dobrze jak kod dynamicznie zmienny :-). Hormann ma w standardzie niestety stały. No i oczywiście odradzam sterowanie alarmem. No chyba że na zasadzie jak puścisz do alarmu sygnał z pilota to będzie opóźnienie na czujniku otwarcia drzwi garażowych i na czujnikach ruchu w garażu a jak nie to będzie alarm natychmiast.

alarm u nas uzbraja sie z minimalnym celowym opoznieniem ktore w zupelnosci starczy aby zamknela sie brama itd ...

ps. horman za 1 dodatkowego pilota 4-kanalowego chce 108 zeta a za 109 zeta kupilem cale radio elmesa 4-kanalowe z kodem dynamicznie zmiennym i 1 pilotem. dodatkowy pilot do elmesa to 40 zeta :D

mako5
27-02-2008, 15:00
alarm u nas uzbraja sie z minimalnym celowym opoznieniem ktore w zupelnosci starczy aby zamknela sie brama itd ...

Mi chodziło o rozbrajanie.

pam
27-02-2008, 17:54
A możesz podać namiar na tego z novofermem?
P.

pam
27-02-2008, 17:59
A wie może ktoś jakie są koszty obowiazkowych przglądów gwarancyjnych. Wiem że większość producentów bram ma takie przeglądy obowiązkowe.

piotrulex
27-02-2008, 19:29
A wie może ktoś jakie są koszty obowiazkowych przglądów gwarancyjnych. Wiem że większość producentów bram ma takie przeglądy obowiązkowe.

MINIMALNA bezplatna gwarancja jest 2-letnia i w tym czasie jak chca wcisnac jakis platny to nie jest to zgodne z prawem. horman ma niby 5 lat. tez cos pisze o przegladach. ale co i jak to jeszcze sie nie wczytywalem. jak sa platne aby byla dluzsza gwarancja czyli np. ta 5 letnia to dopiero po skonczonych 2 latach moga nam proponowac

pam
27-02-2008, 21:46
Mogą też zaproponować że jak nie zrobisz np w pierwszym i drugim to nie dostaniesz na więcej jak te dwa. Np w Krispolu na ofercie jest płatny co 10 miesięcy to jest gwar. na 4lata.
P.

MOLLAN
27-02-2008, 22:09
Zamówiłem bramę z Krispolu, nikt nic złego tutaj o niej nie piszę więc mam nadzieje, ze dobrze zrobiłem. Czy macie jakieś doświadczenia z nimi? bo w zasadzie mógłbym się jeszcze wycofać:)

pam
28-02-2008, 08:23
Zamówiłem bramę z Krispolu, nikt nic złego tutaj o niej nie piszę więc mam nadzieje, ze dobrze zrobiłem. Czy macie jakieś doświadczenia z nimi? bo w zasadzie mógłbym się jeszcze wycofać:)

Zapytaj jescze o te płatne przeglądy. Też myślałem że od nich zamówię ale jak zapytałem o dodatkowe informacje do oferty o kosztach tych przeglądów to nagle korwspondencja się urwała, tak jak z hormannem ha ha ha ha
A poza tym słyszałem że są OK jakościowo
P.

mako5
28-02-2008, 09:41
A możesz podać namiar na tego z novofermem?
P.

Wysłałem na priva.

piotrulex
28-02-2008, 19:26
Zamówiłem bramę z Krispolu, nikt nic złego tutaj o niej nie piszę więc mam nadzieje, ze dobrze zrobiłem. Czy macie jakieś doświadczenia z nimi? bo w zasadzie mógłbym się jeszcze wycofać:)

Tesciowie maja Krispol bez napedu juz z 6 lat i tylko z 3 lata temu zepsul sie zamek. otworzyc i zamknac mozna tylko od wewnatrz przesuwajac ta zasuwke na bok. tak OK

roninek17
04-03-2008, 08:19
Dzień Dobry
Jestem tutaj całkiem nowy, budowa domu ukończona jesienią 2007 ale chciałbym przestrzec przed firmą Hormann (może wyjątek potwierdza regułę) i jest to dobra firma, produkująca porządne bramy, a zaczęło się tak - naczytałem sie o bramach sporo - wybrałem podobno lidera, przyjechali panowie zobaczyli garaż, pomierzyli, wybraliśmy bramę segmentową - czekanie ok. 6 tyg. -ok i tutaj zaczyna sie najlepsze po zamontowaniu bramy okazało się, że jest ona zamontowana w świetle okna i drzwi ;-) (teraz już mnie to śmieszy) , przesunąłem okno - wybijałem nowy otwór itd., drzwi niestety już sie ni udało, wiec trochę jest dziwnie i mimo słusznego wzrostu jeszcze nie zaliczyłem guza. Później brama urwała się - zamontowana był w syficie (stropie) - strop z porotermu - miałem nadzieję, że monterzy to fachowcy i nie trzeba im tłumaczyć jak montuje się w tego typu stropie . Przyjechali "fachowcy" poprawić ale trzeba było im pomóc bo nie potrafili sobie poradzić . To nie wszystko od jakiegoś czasu brama zacina się w prowadnicach - blokują sie kółka a wczoraj jedno z nich urwało się - i to zmusiło mnie do wysłania sygnału ostrzegawczego - nie kupujcie hormanna. Reklamacja zgłoszona jakiś miesiąc temu - bez odzewu , chyba czas na jakieś media i zrobić "reklamę" sponsorowi naszej reprezentacji piłkarskiej. pozdrawiam , jak nie może być lepiej to przynajmniej weselej

piotrulex
04-03-2008, 08:29
Nasz Hormann

u nas brama zamiast po 7 jak w umowie byla juz do odbioru po 3 tygodniach

Ekipa mloda, sympatyczna, kompetentna i z dobrym sprzetem ktorym potrafila sie wprawnie poslugiwac

Montaz bardzo szybki, estetyczny

Zamontowano w stropie teriva na jakies specjalne kolki czy kotwy

bardzo uwazali na przewody w scianie i nawet ich nie przewiercili - zmienili nieco polozenie mocowania

jak na razie jestem super zadowolony i oby tak dalej

nie wiem jakie jest radio i czy ma kod staly czy zmienny ale skoro za 1 dodatkowego pilota mam zaplacic 109 zeta wiec za 2 wychodzi 218 zeta

kupilem radio 4-kan almes z 3 zgrabnymi pilotami za niecale 200 zeta - kod dynamicznie zmienny i namawiam wlsanie do takiego rozwiazania

co z tego ze pilot hormann 4-kan. brama wjazdowa moze miec i naped hormann wiec bedzie kompatybilna ale jak tym wlaczyc czy wylaczyc alarm - NIE DA SIE

Tak wiec polecam osobne uniwersalne radio ...

markoto
04-03-2008, 08:37
My sie chyba zdecydujemy na Normstahla euro 5000x2250, w gre wchodzil tez hormann ale jedynie euro ma ryglowanie dolne.

piotrulex
04-03-2008, 08:51
My sie chyba zdecydujemy na Normstahla euro 5000x2250, w gre wchodzil tez hormann ale jedynie euro ma ryglowanie dolne.

nie popadajmy w panike

z takim podejsciem to w calym domu zrobilbym czyby P4, zawiasy antywywazeniowe, drzwi wejsciowe z jakimis listwami i przesuwnymi bolcami

co z tego ze brama jakas super, hiper bezpieczna jak wystarczy obok wybic zwykla szybe ...

mam dobry alarm, na bramie kontaktron za pare zeta, markowe czujki i to mi wystarczy

lecz oczywiscie kazdy patrzy na co innego i bardzo dobrze

nam podobal sie kolor, przetloczenia, cichosc pracy no i cena bo to lekko po znajomosci ten Hormann

markoto
04-03-2008, 09:09
u nas ten Normstahl wychodzil taniej niz hormann :)

a te rygle zawsze to jakies dodatkowe zabezpieczeniem przed wiekszym uszkodzeniem paneli w bramie zwlaszcza przy takiej szerokiej bramie

piotrulex
04-03-2008, 09:11
u nas ten Normstahl wychodzil taniej niz hormann :)

a te rygle zawsze to jakies dodatkowe zabezpieczeniem przed wiekszym uszkodzeniem paneli w bramie zwlaszcza przy takiej szerokiej bramie

my od razu bralismy komplet z napedem i nie mamy w drzwiach od zewnatrz zadnego zamka czy klamki

jak by byla mozliwosc otwierania od wewnatrz to pewnie byly by tez jakies rygle itd ...

nasza ma szerokosc jedynie 240 a wysoka na 200 bo garaz nie za wysoki w piwnicy

pam
04-03-2008, 09:13
u nas ten Normstahl wychodzil taniej niz hormann :)

a te rygle zawsze to jakies dodatkowe zabezpieczeniem przed wiekszym uszkodzeniem paneli w bramie zwlaszcza przy takiej szerokiej bramie

A umnie odwrotnie. Hormann tańszy. Ale na razie myślę o jakimś polskim producencie.

markoto
04-03-2008, 09:24
My tez z napedem bez klamki z zewnatrz, a hormann nie stosuje zadnych rygli tylko blokade napedu :)

Od wewnatrz to sie chyba otworzy kazda brame, ryglowanie ma zabezpieczyc przed podniesieniem bramy bo blokada napedu jest w srodku bramy a boki dlugiej bramy sa narazone na wygiecie, w waskich bramach blokada napedu pewnei wystarczy :)

mako5
04-03-2008, 11:47
nie popadajmy w panike

z takim podejsciem to w calym domu zrobilbym czyby P4, zawiasy antywywazeniowe, drzwi wejsciowe z jakimis listwami i przesuwnymi bolcami

co z tego ze brama jakas super, hiper bezpieczna jak wystarczy obok wybic zwykla szybe ...

Czemu od razu w panikę? W całym domu robiłem P4 i okucia antywłamaniowe więc czemu bym nie miał zrobić w garażu? Zwłaszcza że to tylko dwa nieduże okna. W garażu jest nawet bezpieczniej bo mam tam jedno okno jest nieotwierane a drugie tylko trochę uchylane :-).


mam dobry alarm, na bramie kontaktron za pare zeta, markowe czujki i to mi wystarczy

Też mam ale elektronika nie zastąpi dobrych zabezpieczeń mechanicznych. Może je tylko uzupełnić.

piotrulex
04-03-2008, 11:51
nie popadajmy w panike

z takim podejsciem to w calym domu zrobilbym czyby P4, zawiasy antywywazeniowe, drzwi wejsciowe z jakimis listwami i przesuwnymi bolcami

co z tego ze brama jakas super, hiper bezpieczna jak wystarczy obok wybic zwykla szybe ...

Czemu od razu w panikę? W całym domu robiłem P4 i okucia antywłamaniowe więc czemu bym nie miał zrobić w garażu? Zwłaszcza że to tylko dwa nieduże okna. W garażu jest nawet bezpieczniej bo mam tam jedno okno jest nieotwierane a drugie tylko trochę uchylane :-).


mam dobry alarm, na bramie kontaktron za pare zeta, markowe czujki i to mi wystarczy

Też mam ale elektronika nie zastąpi dobrych zabezpieczeń mechanicznych. Może je tylko uzupełnić.

wiec do ciebie wlamia sie pewnie zdejmujac kilka dachowek z dachu ...

:wink:

to nie zart, to przyklad z zycia :o

ja mam okna antywlamaniowe jedynie w piwnicy ale to ze wzgledu na mozliwosc zbicia i ewentualnych skaleczen

mako5
04-03-2008, 12:21
wiec do ciebie wlamia sie pewnie zdejmujac kilka dachowek z dachu ...

Waśnie na to jest elektronika i monitoring. A poza tym te okna to tylko dla własnego bezpieczeństwa bo trzymam się zasady aby nie trzymać nic wartościowego w domu. Dlatego do pracy wychodzę spokojny :-). Wypaśnej plazmy nie mam a telewizor z wyprzedaży i kino domowe za kilka stówek nie uzasadnia kombinacji z dachówkami :-). Jednak przypadkowy złodziej może o tym nie wiedzieć i na niego są te zabezpieczenia mechaniczne. W miarę możliwości w bramie garażowej też bym zrobił. No chyba że ktoś już ma w garażu zwykłe okna i drewniane drzwi otwierane jednym konkretnym kopnięciem to wtedy nie ma absolutnie sensu.


to nie zart, to przyklad z zycia :o

Wiem. Są tacy co i przez ścianę potrafią wejść.

a k a
06-03-2008, 07:20
będziemy kupowali bramę 2500 x 2125, do nadproża niskiego
garaż nieogrzewany, przyklejony do budynku,
prawdopodobnie hormann, ale mamy dzisiaj jeszcze do sprawdzenia novoferm

czy warto dopłacać 120 zł. za sprężyny skrętne, czy zostawić naciągowe ?
jeżeli ktoś użytkuje podobną bramę proszę o opinie

zastanawiamy się też czy brać bramę o gr. 2 cm, czy 4,2 cm - róznica w cenie 330 zł.

ściana pomiędzy domem a garażem taka jak zewnętrzna, więc nie bedzie problemu z tym że ciepło ucieka z domu przez garaż

a k a
07-03-2008, 21:45
novoferm wyszedł drożej i ma brzydszą naszym zdaniem powłokę
jakościowo chyba podobnie
zostaje hormann

iwonka i tomaniu
08-03-2008, 07:11
prawidlowo...

pam
08-03-2008, 09:41
Wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Hormann za jakieś dwa tygodnie ma mieć obnizkę. Bramy ścianka 4cm ma być w zbliżonej cenie do ścianki 2cm. Taki dostałem cynk.

abram
09-03-2008, 15:12
kupilem bramę wiśniowskiego, ale mam dopiero rok, więc... nie doradzam

KonradJot
09-03-2008, 19:05
Wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Hormann za jakieś dwa tygodnie ma mieć obnizkę. Bramy ścianka 4cm ma być w zbliżonej cenie do ścianki 2cm. Taki dostałem cynk.

Witam co to znaczy w zbliżonej cenie ?? MOżna jaśniej . Teraz ja dostałem ofertę na bramę2 cm i 4 cm i jest różnica 500 złotych więc ???
Konrad :wink:

pam
09-03-2008, 20:18
Wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Hormann za jakieś dwa tygodnie ma mieć obnizkę. Bramy ścianka 4cm ma być w zbliżonej cenie do ścianki 2cm. Taki dostałem cynk.

Witam co to znaczy w zbliżonej cenie ?? MOżna jaśniej . Teraz ja dostałem ofertę na bramę2 cm i 4 cm i jest różnica 500 złotych więc ???
Konrad :wink:

Nie wiem co to ma oznaczać bo to informacja nieoficjalna. Ale z rozmowy wynikało że jak masz różnicę 500zł to moze np. zrobić się 200 czy coś w tym stylu.

civic9
23-03-2008, 12:59
Mam pytanie od użytkowników pilotów elmes (ewentualnie innych podobnych). Gdzie macie odbiorniki do nich, wewnątrz czy na zewnątrz, z jakich odległości działa? Potrzebuję zasięgu rzędu 35m i się zastanawiam czy mogę dać odbiornik wewnątrz domu, a w dodatku na przeciwległym jego końcu - po przekątnej z miejsca otwierania sygnał może trafić na kilka ścian.

rael_ww
25-03-2008, 22:11
Witam,
Wstępnie wybrałem segmentową Hormana Złoty Dąb. Czy to dobry wybór, czy może są lepsze modele bram o podobnym wzorze?

cieszynianka
25-03-2008, 22:24
Mam bramę pięciometrową. Robiliśmy wyceny w kilku firmach. Ostatecznie wybraliśmy Hormana.
Ponieważ garaż jest ogrzewany, brama jest grubości 4 cm. Jest segmentowa, złoty dąb, najprostsze przetłoczenia. Założyliśmy od razu z napędem. Kosztowała razem z zamontowaniem 6200zł. Ta sama brama wyceniona u innego przedstawiciela Hormana kosztowała już 8600. Warto więc robić wyceny u wszystkich okolicznych sprzedawców. Sami zastanawialiśmy się jak to jest możliwe, żeby była taka róznica w cenach za ten sam produkt! :roll:

el-ka
25-03-2008, 22:42
http://img147.imageshack.us/img147/6639/dommarzec004va3.th.jpg (http://img147.imageshack.us/my.php?image=dommarzec004va3.jpg)
http://img340.imageshack.us/img340/7030/dommarzec003vd1.th.jpg (http://img340.imageshack.us/my.php?image=dommarzec003vd1.jpg)
Normstahl, ocieplana. Po porównaniu z Hormannem lepsza cena, jakość bez zarzutów. Udało się też zgrać kolor z resztą stolarki, chociaż nazwa okien i drzwi to orzech, a brama dąb!). Drzwi jeszcze w folii, to trochę inaczej na zdjęciu wyglądają.

pam
25-03-2008, 22:45
Wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Hormann za jakieś dwa tygodnie ma mieć obnizkę. Bramy ścianka 4cm ma być w zbliżonej cenie do ścianki 2cm. Taki dostałem cynk.

Witam co to znaczy w zbliżonej cenie ?? MOżna jaśniej . Teraz ja dostałem ofertę na bramę2 cm i 4 cm i jest różnica 500 złotych więc ???
Konrad :wink:

Nie wiem co to ma oznaczać bo to informacja nieoficjalna. Ale z rozmowy wynikało że jak masz różnicę 500zł to moze np. zrobić się 200 czy coś w tym stylu.

Sprawa się wyjaśniła. Bramy w okleinie scianka 4cm jest w zblizonej cenie jak 2cm. Na mojej bramie mam już 300zł do przodu. Zamawiam w Hormannie złoty dąb z napędem.

lus
26-03-2008, 06:21
A jak sie spisują bramy 2,4 m uchylne (do góry) za ca. 800.- zł (reklamy na Allegro)?

piotrulex
26-03-2008, 07:00
Mam pytanie od użytkowników pilotów elmes (ewentualnie innych podobnych). Gdzie macie odbiorniki do nich, wewnątrz czy na zewnątrz, z jakich odległości działa? Potrzebuję zasięgu rzędu 35m i się zastanawiam czy mogę dać odbiornik wewnątrz domu, a w dodatku na przeciwległym jego końcu - po przekątnej z miejsca otwierania sygnał może trafić na kilka ścian.

bede mial takie cos na kominie przy samym dachu na poddaszu

jak sie sprawuje to nie wiem bo nie mialem czasu zamontowac

zasieg na otwartym podobno 100m

zakupilem 4-kanalowy z 1 pilotem za okolo 110 zeta + kazdy dodatkowy pilot 40 zeta

_ZBYCH_
06-04-2008, 12:44
odnośnie pilotów na kod stały i kod zmienny co myslicie że jak kod zmienny to nieda się go zklonowac .a własnie że da i to bez problemów.
Kolego, pisz rozważnie, bo wprowadzasz ludzi w błąd!


Będą chcieli ci buchnąć auto czy obrobić chate to ci najlepsze zabezpieczenie nie pomoże.
Co nie znaczy, ze należy złodziejom ułatwiać kradzież...


dla fachowca sworsowac zamek w drzwiach od domu,samochodu,wgrać pilota z kodem stałym / zmiennym to nie jest rzecz niewykonalna.
Ale i nie łatwa. Ilu jest złodziei - fachowców, którzy potrafią sforsować zamek w drzwiach? Ilu jest złodziei – fachowców, którzy potrafią sobie poradzić z kodem stałym, a ilu z kodem zmiennym??? Ponad to złodziej fachowiec posiada specjalizację, albo w zabezpieczeniach mechanicznych, albo w zabezpieczeniach elektronicznych. Takich złodziei jest garstka i nie chodzą na włamy do zwykłych domów.
Urządzenia do nagrywania stałych kodów są ogólnodostępne (np. gazety z ogłoszeniami moto „Auto Giełda”, „Auto Biznes”, Allegro) i stosunkowo tanie.


możesz ustawić zwłoke jednej strefy w tym przypadku garaż i zainstalować tam manipulator.A dla pozostałych stref natychmiastowy alarm.
Tak, to jedna z opcji, ale nie najlepsza! Jeśli chodzi o garaż, to najlepsza opcja jest taka: wszystkie czujki w garażu działają bezzwłocznie (wywołują alarm bez opóźnienia). Dopiero użycie pilota włącza opóźnienie (nie rozbraja alarmu, a włącza opóźnienie!), możemy wjechać do garażu i rozbroić cały alarm kodem z klawiatury w garażu lub w domu.
Dla uproszczenia obsługi można tu zastosować ten sam zmiennokodowy pilot, co do sterowania napędami bram. Musi to być pilot trzy lub czterokanałowy, aby sterowanie opóźnieniem alarmu w garażu było realizowane osobnym przyciskiem pilota! Do realizacji takiej funkcji niezbędne będzie dokupienie dodatkowego odbiornika radiowego z tej samej firmy, co piloty. Możliwe też będzie zaprogramowanie na czwartym kanale np. funkcji pilota napadowego.


odradzam stosowanie wszystkiego w jednym pilocie brama ,światło ,furtka,rolety tak ale napewno nie + alarm.
Wybacz, ale z tego, co piszesz wynika, że Twoja wiedza w dziedzinie zabezpieczeń jest nikła.


bajecznie napewno nie jest 10 lat temu wszystko było na stałym kodzie i co był jakiś globalny problem-chyba raczej nie do dziś piloty działaja.
Owszem, otwarcie bramy sterowanej pilotem stałokodowym nie jest bajecznie proste, ale proste :)
Nie ma sensu pisać, jakie zabezpieczenia funkcjonowały 10 lat temu. Na pewno teraz te zabezpieczenia są mocno zdeaktualizowane i nie spełniają swojego zadania.


daj mi do reki pilota ze zmiennym kodem i pilota ze stałym kodem dorobienie obydwu zajmie mi tyle samo czasu bez otwierania centrali !!!!!!!!!!!
Mylisz kolego dwie rzeczy. Czym innym jest pokonanie stałego systemu kodowania i zmiennego systemu kodowania, a czym innym „dorobienie” pilota. Prawdą jest, że w większości fabrycznych zdalnych sterowań napędów (zmiennokodowych), nawet chwilowe wejście w posiadanie pilota, umożliwia wprogramowanie nowego pilota!!! To za sprawą głupiej funkcji wprowadzonej przez producentów napędów, dla ułatwienia życia instalatorom.
Niektóre sterowania umożliwiają wyłączenie opcji szybkiego programowania pilotów, ale trzeba wiedzieć, jak to zrobić, no i chcieć to zrobić...

Uważajcie, komu udostępniacie pilot (np. w trakcie prowadzenia prac wykończeniowych w domu)!
Najlepiej po zakończeniu budowy wykasować z pamięci wszystkie piloty i wprogramować na nowo.


zapewniam cię że podrobienie pilota (kod zmienny) to nie problem bez używania uniwersyteckich skanerów.
Powtarzam, czym innym jest doprogramowanie nowego pilota, a czym innym złamanie systemu kodowania i nie wprowadzaj ludzi w błąd!


sterowanie alarmu odradzam za pomoca tego samego pilota tu musi być inny system sterujący .do bram pilot np: nice,beninca a do alarmu pilot alarmowy nie mający żadnego związku z napędami!!!
Bzdura!


droga smx2 zasięg pilotów ok spposób zabezpieczenia zerowy
Zasięg pilotów badzo ok. system kodowania bardzo ok. pod warunkiem wyłączenia funkcji szybkiego programowania pilotów (bez konieczności dostawania się do odbiornika)!!!


zagadzam się z tym że jak jest kod zmienny to nalezy tą droge radiową wybrać i zapomnieć o przestarzałych kodach stałych.
I tym cytatem zakończmy dalsze dywagacje :)

mako5
16-04-2008, 09:20
Tak, to jedna z opcji, ale nie najlepsza! Jeśli chodzi o garaż, to najlepsza opcja jest taka: wszystkie czujki w garażu działają bezzwłocznie (wywołują alarm bez opóźnienia). Dopiero użycie pilota włącza opóźnienie (nie rozbraja alarmu, a włącza opóźnienie!), możemy wjechać do garażu i rozbroić cały alarm kodem z klawiatury w garażu lub w domu.

Myślałem o takim rozwiązaniu, zwłaszcza że mam drugi kanał odbiornika póki co niewykorzystany, ale pewnym problemem jawi mi się sygnalizacja tego że włączyłem opóźnienie. Tzn. musiała by być jakaś lampka na zewnątrz abym wiedział że pilot zadziałał, włączył opóźnienie i mogę podnieść bramę. Bo jak by nie zadziałał to wywołam alarm podnosząc bramę. A może by to spiąć jednak na jednym kanale? W momencie odebrania sygnału podnoszącego bramę alarm wprowadza opóźnienie na wybranych czujnikach garażowych. W każdej innej sytuacji alarm byłby natychmiastowy. Co o tym sądzisz?


Prawdą jest, że w większości fabrycznych zdalnych sterowań napędów (zmiennokodowych), nawet chwilowe wejście w posiadanie pilota, umożliwia wprogramowanie nowego pilota!!! To za sprawą głupiej funkcji wprowadzonej przez producentów napędów, dla ułatwienia życia instalatorom.

Wprogramowanie pilota czy sklonowanie?


Zasięg pilotów badzo ok. system kodowania bardzo ok. pod warunkiem wyłączenia funkcji szybkiego programowania pilotów (bez konieczności dostawania się do odbiornika)!!!

Czyli mając w ręku dobrego pilota i będąc po prostu w zasięgu odbiornika można doprogramować kolejnego pilota?

FITTER
16-04-2008, 14:23
za dużo kombinacji z tymi pilotami do alarmu i nie zawsz masz pewność że pilot zadziałał.No i nie wiadomo czy ktoś przez głupi przypadek nie wkodował się do twojej płytki odbiornika.Np sąsiad.

Zwłoka w garażu na rozbrojenie alarmu to rozsądne rozwiązanie.
manipulator wpisujesz kod i po problemie.

można dogrywac piloty na odległość i nie kazda płytka odbiornika ma funkcje blokady.

A to pech.

martuszka
16-04-2008, 20:02
Witam,
a czy moze ktos wie jak sie montuje brame segmentowa 4x2,4 w ścianie trójwarstwowej?

przerazaja mnie niektore opinie ze rolka lepsz albo blacha ciensza bo panel cienszy :lol:
ciekawe kto ma tak rozbudowana wyobraznie :roll:

jesli chodzi i normstahl`a to powiem tylko tyle ze nie ma polskiej wersji jest zrobiona tak jak na rynek skandynawski...wnioski sami wyciagnijcie

co do rolek to jesli sa z tworzywa i "chodza" po metalowych prowadnicach to jest to zrobione po to aby byla maksymalnie cicha
elementy ktore sa robione z tworzywa sa bardziej bezpieczne poniewaz jesli nastapia ninormalne przeciazenia w czsie pracy bramy to chyba lepiej aby urwal sie np uchwyt unoszacy brame za pomoca napedu niz brama mialaby sie zmielic lub uszkodzic we bardziej DROGIM miejscu (pomijam ustawienia awaryjne przeciazeniowe)


uwazam ze ceny ktore podajecie sa jeszcze do ostrych negocjacji :o bo wynika z nich ze ktos na was zarabia ponad 100 %

www.roletyhoryzont.pl

edde
16-04-2008, 20:20
tak samo jak w każdej innej, segmentówki montuję się za otworem, tzn. wewnątrz garażu, czyli rodzaj ściany nie bardzo chyba ma znaczenie...

r-32
16-04-2008, 20:50
tak samo jak w każdej innej, segmentówki montuję się za otworem, tzn. wewnątrz garażu, czyli rodzaj ściany nie bardzo chyba ma znaczenie...
No chyba że ktoś se walnął 1W 44+tynk wewn.+kamień elew. z zewn. i zrobiło się ponad pół metra !!
Znam taki dom.
Wygłąda to "trochę dziwnie".
Pozdrawiam

martuszka
17-04-2008, 09:14
moja ściana ma ok 50 (26+10+12 )cm bez tynku zewnetrznego :) a własnie brame montuje sie przed czy po otynkowaniu zewnątrz i wewnątz?


tak samo jak w każdej innej, segmentówki montuję się za otworem, tzn. wewnątrz garażu, czyli rodzaj ściany nie bardzo chyba ma znaczenie...
No chyba że ktoś se walnął 1W 44+tynk wewn.+kamień elew. z zewn. i zrobiło się ponad pół metra !!
Znam taki dom.
Wygłąda to "trochę dziwnie".
Pozdrawiam

pam
17-04-2008, 09:25
moja ściana ma ok 50 (26+10+12 )cm bez tynku zewnetrznego :) a własnie brame montuje sie przed czy po otynkowaniu zewnątrz i wewnątz?


tak samo jak w każdej innej, segmentówki montuję się za otworem, tzn. wewnątrz garażu, czyli rodzaj ściany nie bardzo chyba ma znaczenie...
No chyba że ktoś se walnął 1W 44+tynk wewn.+kamień elew. z zewn. i zrobiło się ponad pół metra !!
Znam taki dom.
Wygłąda to "trochę dziwnie".
Pozdrawiam

Najlepiej zamontować po otynkowaniu wewnątrz. Tylko jak masz napęd to skontaktuj się z dostawcą gdzie doprowadzić kabelki i jakie.

edde
17-04-2008, 20:01
tak, wg instrukcji montażu np. wiśniowskiego montaż bramy wykonuje się do wykończonej powierzchni ściany wewnętrznej.

rael_ww
22-04-2008, 21:31
A ja właśnie zaliczkowałem Hormana Złoty Dąb.
Na wybrane modele mają od wczoraj jakąś promocję.

pam
23-04-2008, 07:31
A ja właśnie zaliczkowałem Hormana Złoty Dąb.
Na wybrane modele mają od wczoraj jakąś promocję.

To tak jak ja. Ale promocja jest od dwóch tygodni. Dzięki temu wyszło mi 300zeta taniej.

efilo
23-04-2008, 07:44
Jak dla mnie Hormann i tak wychodzi najdrożej.

Brama 5x2,25

Normstahl Eurostyle (czyli ta droższa) 6020

Hormann 4mm (LPU 40) 7099

Wiśniowski 6545

rael_ww
23-04-2008, 09:21
A ja właśnie zaliczkowałem Hormana Złoty Dąb.
Na wybrane modele mają od wczoraj jakąś promocję.

To tak jak ja. Ale promocja jest od dwóch tygodni. Dzięki temu wyszło mi 300zeta taniej.

Wg mnie tamta akcja była związana z wycofaniem 20. Wtedy obniżyli cenę na grubszą 40. Aktualna promocja dotyczy standardowych wymiarów i jest zupełnie niezależna. Takie mam info od dystrybutora.

dzabij
23-04-2008, 09:57
Jak dla mnie Hormann i tak wychodzi najdrożej.

Brama 5x2,25

Normstahl Eurostyle (czyli ta droższa) 6020

Hormann 4mm (LPU 40) 7099

Wiśniowski 6545

Czy w wycenie hormann'a była automatyka i fotokomórki ?

pam
23-04-2008, 10:11
A ja właśnie zaliczkowałem Hormana Złoty Dąb.
Na wybrane modele mają od wczoraj jakąś promocję.

To tak jak ja. Ale promocja jest od dwóch tygodni. Dzięki temu wyszło mi 300zeta taniej.

Wg mnie tamta akcja była związana z wycofaniem 20. Wtedy obniżyli cenę na grubszą 40. Aktualna promocja dotyczy standardowych wymiarów i jest zupełnie niezależna. Takie mam info od dystrybutora.

Tak to właśne jest. Też mam takie informacje.

pam
23-04-2008, 10:13
Jak dla mnie Hormann i tak wychodzi najdrożej.

Brama 5x2,25

Normstahl Eurostyle (czyli ta droższa) 6020

Hormann 4mm (LPU 40) 7099

Wiśniowski 6545

A mnie z kolei Normastahl powalił ceną na kolana. Ciekawe jak się to kręci ten intetres. Czy jedni daja takie ceny bo mają za dużo roboty i im nie zależy czy może szukają jelenia?

andy_n
23-04-2008, 11:56
Brama 2100x3000
Ceny bramy segmentowej+napęd+montaż+VAT:
- Hormann 4mm (LPU 40), napęd SupraMatic, - 5 600 zł
- Normstahl Eurostyle, napęd Excellent, - 5 270 zł
- Wiśniowski, napęd SupraMatic, 5 700 zł
- Krispol, napęd SupraMatic, 5 300 zł

Wszystkie bramy, za wyjątkiem Normstahl oferowane są u jednego przedstawiciela. Dlatego w jego napędach zastosowano napęd SupraMatic. Podobno na napęd NICE jest bardzo dużo reklamacji.

No i co wybrać?

Czy wybór Hormanna jest wyborem naturalnym i oczywistym?

efilo
23-04-2008, 12:15
A mnie z kolei Normastahl powalił ceną na kolana. Ciekawe jak się to kręci ten intetres. Czy jedni daja takie ceny bo mają za dużo roboty i im nie zależy czy może szukają jelenia?

Tu akurat jestem o tyle zaskoczona że pytałam w czterech punktach i we wszystkich cena była identyczna co do złotówki.


dzabij - wszystkie podane ceny zawierają bramę plus silnik. o fotokomórkach nikt nic nie wspominał.

DONKK
28-04-2008, 10:10
Rzeczywiście w Hormannie mają promocję od 21 kwietnia
BRAMA 2500 X 2125, ocieplana złoty dąb z montażem i vatem

Hormann; przed promocją - 2916,00 po promocji 2578,00
Wiśniowski - 2900,00
Normstahl - 3000,00

Darp
17-08-2008, 22:14
Witam
Wstępnie zdecydowałem się na bramę Normstahl:
Euroflair Złoty dąb, 3000x2250 (wymiar bramy) z automatem Ultra Excellent, prowadzona po połaci nachylonego dachu .
cena 7500.

Trochę droga, nie uważacie?
Pozdrawiam
Darp

Nefer
17-08-2008, 22:23
Brama segmentowa Hormann LPU 40 4250 x 2370 Kolor mahoń rosewood
(czyli na zamówienie specjalne :( )
Sprężyny skrętne, przetłoczenia M - 5400.-
Napęd Hormann SupraMatic z szyną M i pilotem - 1229.-

montaż gratis, drugi pilot gratis.

Z montażem + 7 % VAT

sailor_ro
18-08-2008, 08:13
Hey

A czy spotkał się ktoś z Was z bramą segmentową Interflex??
Dosyć dobra cena,ale jakoś tak nie słyszałem o tym,nie chca
dopłaty za niskie nadproże,bo to podobno żaden problem w ich
bramach.

pozdrawiam

r-32
18-08-2008, 16:16
Co to znaczy niskie ??
Ja mam "blendę" 12.5cm pod nadprożem (w garażu są podciągi równo z nadprożem) - weszła typówka Hormana 300/2125 :D
Sprężyny pionowe :D
Tyle ,że bez napędu :D narazie

Pozdrawiam

r-32
18-08-2008, 21:50
Przepraszam , że nie dodałem - wszyscy chcieli (a było ich sześciu czy siedmiu?)najmniej 25cm. :o do tego dopłata za sprężyny śrubowe -czy skrętne różnie to zwali :o
Pozdrawiam

Hugo26
19-08-2008, 09:24
co sądzicie o firmie DK PROF:
http://www.dk-prof.eu/pl,12,11,19,bramy_garazowe.html

nie znalazłem zadnych opinii, otrzymalem ofertę od sprzedawcy na tego własnie producenta

pozdro

Hugo26
21-08-2008, 10:41
Szukam dobrze wykonanej i niedrogiej bramy garażowej segmentowej z przetloczeniami w kolorze złoty dąb, 2500x2120, izolacja 40/45mm, bez napędu ale z mozliwością późniejszego dokupienia.

Z przeczytanych opinii stawiam na :
1. Normstahl
2. Hormann
3. Novoterm
4. Wiśnowski

Niesklasyfikowane (mało opinii) to:
Krispol, Dk Prof, Interflex, Beditom

Proszę o opinie na temat w.w. producentów.
Pozdrawiam

fajnakamila
21-08-2008, 18:41
lubuskie:
brama segmentowa w kolorze ciemny orzech, ciemny dąb,wym. 3000/2125, przetłoczenia M (brama + napęd + montaż + awaryjne wysprzęglenie)

1. Hoermann 4650zl brutto (w tym napęd 850zł)
2. Krispol 4730zl
3. Wisniowski 4750zl

Dodatkowo firma Hoermann jako jedyna obiecała rabat
Awaryjne wysprzęglenie cena około -150zł

..u nas wybór prosty

r-32
23-08-2008, 13:24
U mnie na śląsku horman ma chyba jeszcze promocje na bramy do 2500cm szer. włącznie.
Jest taka opcja z tym napędem na pewno bo pytałem.
Są tez wersje (w złotym dębie też) z cieńszym panelem - "zimniejsza"
jak ktoś nieogrzewa garażu - są dużo tańsze.
O cenę zapytaj http://www.hormann.pl/pl/pl/kontakt/

Pozdrawiam

_ZBYCH_
24-08-2008, 16:37
Tak, to jedna z opcji, ale nie najlepsza! Jeśli chodzi o garaż, to najlepsza opcja jest taka: wszystkie czujki w garażu działają bezzwłocznie (wywołują alarm bez opóźnienia). Dopiero użycie pilota włącza opóźnienie (nie rozbraja alarmu, a włącza opóźnienie!), możemy wjechać do garażu i rozbroić cały alarm kodem z klawiatury w garażu lub w domu.

Myślałem o takim rozwiązaniu, zwłaszcza że mam drugi kanał odbiornika póki co niewykorzystany, ale pewnym problemem jawi mi się sygnalizacja tego że włączyłem opóźnienie. Tzn. musiała by być jakaś lampka na zewnątrz abym wiedział że pilot zadziałał, włączył opóźnienie i mogę podnieść bramę. Bo jak by nie zadziałał to wywołam alarm podnosząc bramę. A może by to spiąć jednak na jednym kanale? W momencie odebrania sygnału podnoszącego bramę alarm wprowadza opóźnienie na wybranych czujnikach garażowych. W każdej innej sytuacji alarm byłby natychmiastowy. Co o tym sądzisz?
To zależy, jaką masz centralę alarmową. W centralach Satel CA 64 lub Satel Integra można bez problemu zaprogramować np. włączenie na określony czas migania lampy w sygnalizatorze zewnętrznym, lub włączenie dowolnej innej, zewnętrznej kontrolki sygnalizującej zadziałanie blokady garażu.
Nie proponuję podłączania blokady czujek do tego samego kanału, co otwieranie bramy garażowej, bo blokada będzie się włączała i przy otwieraniu i przy zamykaniu bramy. Może mieć to negatywne skutki w działaniu systemu. Np. jeśli masz zaprogramowane automatyczne blokowanie linii nocnych (np. czujek ruchu w sypialniach) przy braku wyjścia z domu, to przy podłączeniu na jednym kanale otwierania bramy garażowej i blokowania czujek w garażu, system nie wykryje wyjścia z domu przez garaż i nie włączy czujek ruchu.



Prawdą jest, że w większości fabrycznych zdalnych sterowań napędów (zmiennokodowych), nawet chwilowe wejście w posiadanie pilota, umożliwia wprogramowanie nowego pilota!!! To za sprawą głupiej funkcji wprowadzonej przez producentów napędów, dla ułatwienia życia instalatorom.

Wprogramowanie pilota czy sklonowanie?
To zależy od producenta sterowania. Np. Nice i Came umożliwiają wprogramowanie nowych pilotów. Hormann ma taki durny system, że umożliwia klonowanie pilota od pilota,czyli nawet nie trzeba być w zasięgu odbiornika :-?
PILNUJCIE PILOTÓW!!! I zamykajcie na klucz drzwi między garażem, a domem!!!



Zasięg pilotów badzo ok. system kodowania bardzo ok. pod warunkiem wyłączenia funkcji szybkiego programowania pilotów (bez konieczności dostawania się do odbiornika)!!!

Czyli mając w ręku dobrego pilota i będąc po prostu w zasięgu odbiornika można doprogramować kolejnego pilota?
j.w.

_ZBYCH_
24-08-2008, 17:53
I jeszcze jedna ważna sprawa, część producentów napędów do bram garażowych (Normstal, Horman) nie posiada w ofercie sterowników zasilanych napięciem 12V, a jedynie zasilane napięciem 24V lub 230V więc jest problem z podłączeniem ich do centrali alarmowej.

jamaju
04-10-2008, 09:50
Czy ktoś miał styczność z bramami firmy WISTER BRAM (http://www.bram.pl/strona/)?

andy_n
04-10-2008, 19:37
I jeszcze jedna ważna sprawa, część producentów napędów do bram garażowych (Normstal, Horman) nie posiada w ofercie sterowników zasilanych napięciem 12V, a jedynie zasilane napięciem 24V lub 230V więc jest problem z podłączeniem ich do centrali alarmowej.
A co na celu ma podłączanie bramy do systemu alarmowego?
Jak taki problem można obejść?

Mam bramę Normstahl, alarm Integra 64

lobo0
21-10-2008, 13:02
Czy ktoś z was miał już do czynienia w praktyce z io-homecontrol (system sterowania bezprzewodowego stosowany m.in. przez hormanna) Jak to się sprawuje?

Renalda
24-10-2008, 18:55
My mamy Normstahl euro 5000x2250 z napędem - cena z montażem 6300 zł - dlaczego nie inna? Z prostej przyczyny - kolor nam odpowiadał :o Nazywa się super- "szary sygnalizacyjny" :lol:

kolorado
24-10-2008, 19:20
A to cena brutto, czy netto? Bo u nas najtaniej 7600 brutto i jestem ciekaw gdzie tak tanio można dostać?

Renalda
25-10-2008, 12:38
brutto :D a tak tanio było w Legionowie pod Warszawą bo załapaliśmy się na super promocję

debe83
13-02-2009, 18:06
Pozwolę sobie odświeżyć temat

Brama segmentowa 4500 x2250, ceny z montażem, kolor biały

HORMANN
- LPU 40 przetłoczenie M - 5550zł
- LPU 40 przetłoczenie L - 6000zł
w obu przypadkach napęd SUPRAMATIC ,powłoka Woodgrain, do powłoki Silgrain dopłata około 200zł
Gwarancja 10 lat na bramę ale co rok trzeba zapłacić 80zł za przegląd,
5 lat na napęd

NORMSTAHL
- Eurotrend ISO - 6300zł
- Euroflair,Eurostyle,Euroklassic - ISO - 6800zł
napęd ULTRA EXCELLENT
gwarancja 10lat na bramę , ale przegląd już 150zł co rok

KRISPOL
- przetłoczenie wąskie - 3800zł
- przetłoczenie szerokie - 4320zł
- bez przetłoczeń - 4200zł
napęd NICE
gwarancja 3 lata na brame , z tym że po roku jedyny przegląd za jedyne 300zł,
2 lata na napęd

Jak widać ceny bram Krispol bardzo atrakcyjne, osobiście wybieram między Hormannem a Krispolem (nie jestem przekonany coś do ich bram , no i dlaczego ta cena taka zanizona????)

dawis
16-02-2009, 09:01
Witam
Poszukuję bramy o wymiarach 5000x2240. Mam pytanie do użytkowników bram o takich gabarytach, czy po latach użytkowania segmenty nie odkształcają się pod wpływem ciężaru (chodzi o sytuacje kiedy brama jest otwarta) przez co z czasem mogłaby trafiać środkiem w próg. Bramy Wiśniowskiego zdaje się nie mają żadnych wzmocnień ale np. Beditom przy takich gabarytach dodaje profil wzmacniający na każdym segmencie jak i inne okucia rolek. Wszystko jednak kosztuje i cena z Beditomu (i to po sporych rabatach) jest o ok. 1000 wyższa niż porównywalna od Wiśniowskiego. Pytanie czy warto? Dokładając 500 do tego tysiąca moge mieć naped.

bekaert
26-02-2009, 07:27
Jestem stronniczy gdyż handluję Wiśniowskim jednakże zawsze uważam iż po to jest gwarancja aby z niej korzystać. Poza tym Wiśniowski sam robi segmenty oraz prowadnice i testuje swoje produkty zanim wprowadzi je do sprzedaży.

majki
31-03-2009, 12:24
Cześć

Ma ktoś z Was bramę z firmy GP System ? Jak się sprawuje ?

dzięki z góry, pozdrawiam, majki

atena28
05-04-2009, 18:38
Mam bramę firmy Wiśniowski z Tarnowskich Gór - rewelacja!

Afrodyta
16-04-2009, 18:06
Wiśniowski 200/300. Mogło być 210/300 ale nie dało rady.

Wirecki
22-04-2009, 12:12
Gdzie elektryk powinien doprowadzić zasilanie do napędu bramy - na stropie (środek, przy bramie), czy gdzieś z boku?
Czy napęd podłączany jest do typowego gniazda 220V?

lobo0
22-04-2009, 12:24
Gdzie elektryk powinien doprowadzić zasilanie do napędu bramy - na stropie (środek, przy bramie), czy gdzieś z boku?
Czy napęd podłączany jest do typowego gniazda 220V?
na środku na stropie od spodu w odległości od nadproża zależnej od modelu bramy i napędu. Podłączany jest do zwykłego gniazdka

Wirecki
22-04-2009, 12:28
Da się to zrobić "na oko" przed wyborem rozdzaju napędu, powiedzmy 3m od nadproża? czy sugeruesz jednak wybrać ten napęd?


Gdzie elektryk powinien doprowadzić zasilanie do napędu bramy - na stropie (środek, przy bramie), czy gdzieś z boku?
Czy napęd podłączany jest do typowego gniazda 220V?
na środku na stropie od spodu w odległości od nadproża zależnej od modelu bramy i napędu. Podłączany jest do zwykłego gniazdka

lobo0
22-04-2009, 13:06
Da się to zrobić "na oko" przed wyborem rozdzaju napędu, powiedzmy 3m od nadproża? czy sugeruesz jednak wybrać ten napęd?


Gdzie elektryk powinien doprowadzić zasilanie do napędu bramy - na stropie (środek, przy bramie), czy gdzieś z boku?
Czy napęd podłączany jest do typowego gniazda 220V?
na środku na stropie od spodu w odległości od nadproża zależnej od modelu bramy i napędu. Podłączany jest do zwykłego gniazdka

zrobisz jak chcesz, ja wybierałem bramę z napędem a następnie na podstawie katalogu określiłem położenie gniazdka - udało się.

Zwyczajowo kable od napędów mają około metra, tak że traf na oko może się udać.

iwonka i tomaniu
22-04-2009, 13:58
min. 3 metry od nadproża w suficie! i pomyśl o wyłaczniku gdzies przy wyjściu z garażu

q-bis
22-04-2009, 14:12
Gdzie elektryk powinien doprowadzić zasilanie do napędu bramy - na stropie (środek, przy bramie), czy gdzieś z boku?
Czy napęd podłączany jest do typowego gniazda 220V?
na środku na stropie od spodu w odległości od nadproża zależnej od modelu bramy i napędu. Podłączany jest do zwykłego gniazdka

U mnie elektryk tak zrobił...
I teraz mam na środku stropu przewód do...niczego :roll:
Brama Wiśniowski-zasilanie idzie przez taką skrzynkę w której jest przycisk na wypadek jeśli chcemy otworzyć bramę nie pilotem ale właśnie poprzez przycisk. No i przewód do niej idzie po nadprożu ze środka bramy i schodzi bokiem w dół po ścianie. Skrzyneczka będzie przykręcona w zasięgu ręki-tak więc przewód w suficie...sobie na razie wisi...