PDA

Zobacz pełną wersję : Przydomowa przepompownia ścieków



anad
30-07-2007, 13:15
Witam! I zwracam się z zapytaniem o wady i zalety posiadania przydomowej przepompowni ścieków; być może ktoś z Forumowiczów takową posiada. Proszę o podzielenie się ze mną wszelkimi uwagami na jej temat.
Z góry dziękuję

Barbossa
30-07-2007, 13:44
praktycznie nie ma o czym pisać
zalet nie ma, oprócz jednej - możliwości odprowadzenia ścieków do kanalizy
wad - jeżeli jest prąd, nie wrzuca sie róznych różności do kibla, które mogą zatkać pompę - też nie ma

anad
30-07-2007, 17:18
a co z "zapachami",czy je czuć? Czy pompa głośno chodzi?

Barbossa
30-07-2007, 17:26
zapachów nie ma, przepompownia ze dwa, trz m od domu, przykryta ciężkim deklem - ja tam nic nie słyszałem, ale to akurat nie może być argumentem

anad
30-07-2007, 18:08
A tak w ogóle to mam dylemat: zamontować przepompownię (Wodociągi oczywiście zachęcają, bo nie zrobią zbiorowej tzn.również dla moich kilku sąsiadów; ale każdemu z osobna mogą zamontować) czy kopać szambo?
Mam własną studnię, więc zużywalibyśmy własną wodę.

Barbossa
30-07-2007, 18:25
albo poś albo przepompownia, szambo to ostateczność

beton44
30-07-2007, 19:57
chyba że dziurawe :(

mario_pab
20-09-2007, 09:35
a co z "zapachami",czy je czuć? Czy pompa głośno chodzi?

Nie wiem jak będzie z zapachami, bo przepompownię mam dopiero niecały miesiąc. Jeśli chodzi o głośność pompy to przyznam się szczerze że jestem pod dużym wrażeniem. Pompa jest to jakiś marketowy szajs, ale jest przy tym gigantycznie cicha. Jest do tego stopnia cicha, że gdy otworzy się pokrywę od przepompowni to aby zorientować się czy pompa pracuje czy nie, trzeba obserować lustro wody. Jak opada znaczy, że pracuje.

hydrol
20-09-2007, 10:30
trzeba zwrócic uwage na właściwe odpowietrzenie pionów sanitarnych - wywiewki wyprowaqdzić ponad kalenicę. Praca pompowni jest niesłyszalna - poza tym pracuje tylko wtedy gdy jesteś aktywny :))) Smrodek moze byc uciążliwy jeśli zbiornik nie odpowietrza się przez pion sanitarny - wtedy zapachy moga dokuczać przez wywiewki na zbiorniku. Szamba nie radzę szczególnie jesli korzystasz z własnego ujęcie - ti chyba oczywiste?