PDA

Zobacz pełną wersję : jak przymocowac drewniane slupy do betonu?



penser
30-07-2007, 14:18
Witajcie,
Mam w projekcie wysunięty dach z jednej strony (o 2,7m), który wspiera się na czterech drewnianych słupach fi 16cm. Dach będzie kryty dachówką ceramiczna.
W jaki sposób waszym zdaniem przymocować te słupy do betonowych podwalin?
Myślałem o kotwach, ale na rynku znalazłem największe kotwy 14cm (cynkowane). Czy ściąć dół słupa do 14x14? Dostałem jeszcze radę, żeby do kotwy włożyć plaster grubej i twardej gumy - co o tym myślicie?

pozdrawiam,
krzysiek

Geno
30-07-2007, 14:23
http://www.simpsonstrongtie.pl/index.php?option=content&task=view&id=9&Itemid=37

Barbossa
30-07-2007, 14:39
gumy bym nie dawał - miejsce na wilgoć i degradację biologiczną drewna

Krzysztofik
30-07-2007, 15:41
Dostałem jeszcze radę, żeby do kotwy włożyć plaster grubej i twardej gumy - co o tym myślicie?
Jesteś z Pomiechówka a rozumujesz jak mieszkaniec Kobe lub Osaki, po co Ci ta guma pod tym słupem? Ma łagodzić wstrząsy :-?

Piotr J.
30-07-2007, 20:55
Jest taka kształtka MBF, podstawka na 4 śrubach do betonu, do pdstawki przyspawana śruba i na tej śrubie (20cm około) górna podstawka, którą przykręcasz do słupa, pod nią nakrętki , Mozesz dowolnie regulować wysokość. Ja tak mam dwa słupy przed wejściem. Sruba około 1 cm , wygląda Ok. Kosztowały mnie około 50 zł za sztukę.

Zakrzewianka
31-07-2007, 20:05
Mój cieśla zamawia dwie kotwy pod dwa słupy - 18 x 18 cm. tam jest duży taras i te słupy są istotne konstrukcyjnie.

Będą wyglądały tak jak gotowe - widziałam takie na zdjęciach (chyba w ostatnich "Ogrodach").

Pogadaj z cieślą - może ma jakiś pomysł

pozdrawiam