PDA

Zobacz pełną wersję : podłączenie płyty grzewczej - problem!!!!!!!!!!!



cyla
30-07-2007, 14:30
mam okropny problem z płytą grzewcza . Jakiś tydzień temu elektrycy podlączali płytę grzewcza Candy, nowiutką! I nie podłączyli bo wywalało korki. To ja biegiem do serwisu, przyjechali w ostatni czwartek i stwierdzili,że to winna podłaczenia!!!!
Co ja ma teraz zrobić , płyta kosztowała 2200, do naprawy sie nie nadaje. Do elektryka jeszcze nie dzwoniłam, ale aż sie boję ,że powie,z e ma to w d...
Załamana jestem totalnie :cry:
pzdr cyla 8)

30-07-2007, 14:40
... Do elektryka jeszcze nie dzwoniłam, ale aż sie boję ,że powie,z e ma to w d...
wypij setke - na odwage - i zadzwoń ...

retrofood
30-07-2007, 15:50
Jakby było bliżej, tobym przyjechał podłączyć.
(Ale ta setka dla mnie!)

Lili Lili
30-07-2007, 15:54
Wydaje mi się, że warunkiem utrzymania gwarancji jest podłączenie przez elektryka z uprawnieniami. Powinien się wstemplować do gwarancji. To teraz poczytaj i zobacz co masz w tej gwarancji.

araman
30-07-2007, 22:09
zastanawiam się co można żle podłączyć w tej płycie, wiem jednak że fachowcy potrafią zdziałać cuda i zrobić rzeczy niemożliwe. Opisz jak masz to podłączone może coś poradzimy. Nie jestem elektrykiem z zawodu ale wszystkie urzadzenia podłączam sam i działają poprawnie .

retrofood
30-07-2007, 22:59
zastanawiam się co można żle podłączyć w tej płycie, wiem jednak że fachowcy potrafią zdziałać cuda i zrobić rzeczy niemożliwe. Opisz jak masz to podłączone może coś poradzimy. Nie jestem elektrykiem z zawodu ale wszystkie urzadzenia podłączam sam i działają poprawnie .Polecam przeczytać post powyżej.

Graczyk
31-07-2007, 06:52
Może płyta jest trój fazowa i to już nie jest tak łatwo podłączyć. Jeśli się nie mylę to potrzebny jest wskażnik wirowania fazy czy jakoś tak.
To że nie działa nie oznacza że popsute a jeśli wyskakują korki to tylko się cieszyć bo instalacja nie spłonie.
Wołaj elektryka i niech podłaczy i gotowe.

retrofood
31-07-2007, 06:59
Może płyta jest trój fazowa i to już nie jest tak łatwo podłączyć. Jeśli się nie mylę to potrzebny jest wskażnik wirowania fazy czy jakoś tak.
To że nie działa nie oznacza że popsute a jeśli wyskakują korki to tylko się cieszyć bo instalacja nie spłonie.
Wołaj elektryka i niech podłaczy i gotowe.
Jak elektryk nie ma wskaźnika kolejności faz, to jakby szewc nie miał kopyta, a murarz kielni. To kosztuje paręnaście złotych, więc niech se kupi.
Tylko czy naprawdę to jest niezbędne?

Graczyk
31-07-2007, 07:10
Obawiam się że dla urządzeń 3fazowych kolejność podłączenia jest niezbędna. Na 1000% tak jest przy silnikach i myślę że przy innych też.

cemik1
31-07-2007, 08:01
Przy kuchniach i innego rodzaju grzejnikach kolejnosć faz jest bez znaczenia. Zakładam, że silniczek do ewentualnego termoobiegu nie jest trójfazowy.

retrofood
31-07-2007, 09:55
Zakładam, że silniczek do ewentualnego termoobiegu nie jest trójfazowy.
O to mi chodziło, gdy pytałem, czy naprawdę kolejność faz jest potrzebna. tu chodzi raczej o to, aby przewodu neutralnego nie podłaczyć tam, gdzie ma być fazowy. bo grzałkom to wsio ryba.

cyla
31-07-2007, 10:08
serwis Candy stwierdził , że tego już sie nie opłaca naprawić :evil: wydadzą opinie ,ze spieprzył to elektryk. To jest płyta całkowicie indukcyjna. naprawa sie nie kalkuluje! Załamka :cry:
dzieki za porady
pzdr cyla 8)