PDA

Zobacz pełną wersję : styropian na poddaszu + tynk zamiast płyt



I.W.
30-07-2007, 16:37
Zastanawiam się czy by nie dało się zrobić tak:
Między krokwie w skosach na poddaszu standardowo wełna a na to dodatkowo zamiast 5 cm wełny + stelaż + płyty GK dać 5 cm styropianu z frezem(eps 70 albo 100) i na to tynk na siatce tak jak się to robi na zewnątrz. Czy ma to sens (użytkowy i ekonomiczny)?

Krzysztofik
30-07-2007, 18:18
Sens uzytkowy takiego rozwiązania chyba bez sensu.
Nie boisz sie że ta siatka z klejem spadnie ci na głowe?
Ekonomicznie natomiast kuszące rozwiązanie :wink:

I.W.
30-07-2007, 18:52
Nie boisz sie że ta siatka z klejem spadnie ci na głowe?

Tego się nie boję zrobiłem ze styropianu ozdobne gzymsy w garażu grube na 16 cm. Mozna walic pięściami i nic. Jestem prawie w 100% zdecydowany na taka opcję że między krokwie wełna a na krokwie styropian. Cena styropianu jaka mogę dostać bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i stąd ten pomysł. Dojścia do wełny w takiej cenie nie mam. Dodatkowo gdybym to zabudowywał płytami mogę dac jeszcze tańszy styro EPS 50

mfirma
30-07-2007, 23:10
W jaki sposob ten styropian ma sie trzymac krokwi? Na klej?

Poza tym, gdyby mialo to jakikolwiek sens, sadze, ze ktos wpadlby na to przed Toba :)

el-ka
31-07-2007, 01:31
Ja natomiast słyszałam o takim rozwiązaniu - styropian na krokwie i tynk na siatce, ale nie widziałam tego osobiście. Podobno osoba, która mieszka jest zadowolona. Niemniej nie jest to rozwiązanie powszechnie stosowane, mimo, że pewnie tańsze, więc właśnie też się boję ,że coś w tym musi być nie tak. Może dlatego, że styropian jest za szczelny i nie magazynuje i nie oddaje wilgoci jak gips? Przy trochę gorszej wentylacji może być problem - tak sobie myślę. Nie wszyscy mają mechaniczną wentylację.

I.W.
31-07-2007, 13:48
W jaki sposob ten styropian ma sie trzymac krokwi? Na klej?


A jak się na krokwiach trzyma wełna ?

xdotka
31-07-2007, 14:51
A czy na takiej ścianie ze styropianu można coś zawiesić? Np oświetlenie?

el-ka
31-07-2007, 19:55
Z wieszaniem rzeczywiście byłby kłopot. W domach z termomuru (kształtki stryropianowe wypełniane betonem) trzeba dowiercić się do betonu, a tu chyba do krokwi.

nom
31-07-2007, 20:23
A czy na takiej ścianie ze styropianu można coś zawiesić? Np oświetlenie?

Tak, pod warunkiem, że nie jest to żyrandol z XIX wieku o wadze 100kg. :-)

mfirma
31-07-2007, 22:48
W jaki sposob ten styropian ma sie trzymac krokwi? Na klej?


A jak się na krokwiach trzyma wełna ?

Welna lezakuje sobie na sznurkach i stelazu, styropian tez tak ma wisiec?

kaczorek.
01-08-2007, 13:31
ykk... paranoja jakaś :roll:

jezeli ktokolwiek kiedykolwiek wprowadzil by taki system do budownictwa nie musial byś się teraz pytac czy tma to sens ...

dla mnie bzdura jakaś... ale POWODZENIA !

el-ka
01-08-2007, 23:49
Co do styropianu na ocieplenie poddasza, to wyczytałam niedawno, że sa specjalne płyty styropianowe do tego celu - jakby nacinane i utrzymują się same pomiędzy krokwiami. Ale służą tylko jako ocieplenie, a poddasze wykańcza się kartongipsem jak zwykle.

mfirma
02-08-2007, 05:56
Co do styropianu na ocieplenie poddasza, to wyczytałam niedawno, że sa specjalne płyty styropianowe do tego celu - jakby nacinane i utrzymują się same pomiędzy krokwiami. Ale służą tylko jako ocieplenie, a poddasze wykańcza się kartongipsem jak zwykle.

To akurat zadna nowowsc ;)

Jola i Jarek
02-08-2007, 07:50
Ja natomiast słyszałam o takim rozwiązaniu - styropian na krokwie i tynk na siatce, ale nie widziałam tego osobiście. Podobno osoba, która mieszka jest zadowolona. Niemniej nie jest to rozwiązanie powszechnie stosowane, mimo, że pewnie tańsze, więc właśnie też się boję ,że coś w tym musi być nie tak. Może dlatego, że styropian jest za szczelny i nie magazynuje i nie oddaje wilgoci jak gips? Przy trochę gorszej wentylacji może być problem - tak sobie myślę. Nie wszyscy mają mechaniczną wentylację.

Jak będziesz uładał styropian na poddaszu - pamiętaj że styropian nie odddycha jak wełna - to będzie wilgoć w poddaszu - chyba że masz wentylację na poszczegulnych pomieszczeniach (sądzę że w łażieńce masz weltylacja a reszta???) Jeśli nie masz to daj spokój ze styropianiem 8)

kaczorek.
02-08-2007, 07:53
Ja natomiast słyszałam o takim rozwiązaniu - styropian na krokwie i tynk na siatce, ale nie widziałam tego osobiście. Podobno osoba, która mieszka jest zadowolona. Niemniej nie jest to rozwiązanie powszechnie stosowane, mimo, że pewnie tańsze, więc właśnie też się boję ,że coś w tym musi być nie tak. Może dlatego, że styropian jest za szczelny i nie magazynuje i nie oddaje wilgoci jak gips? Przy trochę gorszej wentylacji może być problem - tak sobie myślę. Nie wszyscy mają mechaniczną wentylację.

Jak będziesz uładał styropian na poddaszu - pamiętaj że styropian nie odddycha jak wełna - to będzie wilgoć w poddaszu - chyba że masz wentylację na poszczegulnych pomieszczeniach (sądzę że w łażieńce masz weltylacja a reszta???) Jeśli nie masz to daj spokój ze styropianiem 8)

teraz to nie trafiłeś
nie napisze ze to jakies farmazony są ......

przepraszam a folia paroizolacyjna która daje się na wełne a pod płyty gips karton to wilgoć przepuszcza HĘ ?