PDA

Zobacz pełną wersję : okna dachowe z marketu



tomolo
30-07-2007, 18:03
witam. mial ktos do czynienia z tymi oknami i moze mi podpowie czy warto sie interesowac zakupem okien w np. obi cena 600 zl za okno dachowe jest atrakcyjna ale jak to sie przeklada na jakosc- trwalosc?

http://www.obi.pl/pl/markets/Promocje/index.html

speek
30-07-2007, 19:24
A samego okna nie wstawisz potrzebne sa jeszcze dodatki ok.300 i wychodzi na to,ze sprawdzonej firmy okno kosztuje tyle samo co u przestawicila tylko,ze u niego jeszcze dostaniesz rabat kupujac kilka sztuk a w markecie nie

d5620s
30-07-2007, 23:48
zgadzam sie z przedmówcą
co do jakości samych okien to zazwyczaj sa ok-po prostu masowa produkcja i powinny byc tansze-ale nie zawsze są ......

tomolo
02-08-2007, 15:26
kupilem 4 takie okienka w obi. kpl. jest wszystko do zamocowania. okno z mocowaniami, kolnierz + roletka- 600 zloty. identyczne w castoramie 770. zobaczymy po montazu czy bede zadowolony :D

I.W.
02-08-2007, 15:31
Różnica być może jest w szybie - w tych oknach zazwyczaj nie jest hartowana, co do jakości to nie wiem.

jaro'71
02-08-2007, 16:20
Różnica być może jest w szybie - w tych oknach zazwyczaj nie jest hartowana, co do jakości to nie wiem.
Czy to możliwe żeby w oknie dachowym szyba nie była hartowana? Klient kupuje i ryzykuje że podczas gradu straci telewizor na poddaszu :wink: :D

I.W.
02-08-2007, 17:15
Możliwe o ile wierzyć sprzedawcom z PSB. Było u nich okno o nazwie Optilight czy cos takiego. Pytam czemu takie tanie a pani na to że zdaje sie nie maja hartowanej szyby (między innymi).
Nawiasem mówiąc produkowane chyba przez fakro (ale bez nazwy fakro -oczyms to świadczy np. że firma nie chce sobie popsuc marki w razie prawdopodobnej wpadki z jakością).

Ps cos pokręciłem z nazwą jakoś inaczej się nazywało ale istota sprawy ta sama.
A w ulotce technicznej Optilight słowa nie ma o tym że szyba jest hartowana a zwykle producenci chwala sie takimi detalami.
Dodatkowo po przejrzeniu folderu okpolu jestem prawie pewien bo przy tanszych oknach okpolu nie pisze o szybach hartowanych, przy droższych za to jest to nawet wytłuszczone.