PDA

Zobacz pełną wersję : Rozprowadzenie instalacji w chudziaku?



Yamnik
30-07-2007, 23:16
Witam !!!

Mam pytanie. Ekipa budująca dom twierdzi, że nie będzie układała rur w podłodze (zrobią tylko przejścia przez ścianę fundamentową), gdyż i tak instalator umieści je wg swojego uznania wiercąc w betonie (kując w posadzce?). Czy rzeczywiście jest to zgodne ze sztuką? Dziękuję za odpowiedzi.
Ps. Chudziak robią za tydzień, więc jest jeszcze trochę czasu...

bog
31-07-2007, 07:25
Pod chudziakiem układa się kanalizację.

Na chudziaku (w warstwie styropianu) rury do instalacji centralnego ogrzewania.

MUM
01-08-2007, 22:03
Pewnie nikt nie odpowiada bo to temat dosyć prosty i oczywisty. Dla mnie jednak żaden nie jest aż tak bardzo jakby się to mogło fachowcom wydawać. Moim zdaniem lepiej ułożyć kanalizację przed wylaniem chudziaka. Oczywiście można i po ale ile to będzie kosztowało to inna sprawa. A jednak trochę tego kucia będzie bo całe rozprowadzenia kanalizacji (to zależy od projektu) może dotyczyć nawet trzech pomieszczeń (kotłownia, łazienka na dole i kuchnia oraz garaż) więc po co lać i potem to kuć. U mnie oczywiście najpierw rozprowadziłem. Nie miałem tylko węża do wody więc nawet przy robieniu chudziaka zostawili mi taki kwadrat 60/60cm żeby potem nie kuć bo to łatwiej (a i tak trzeba zalać). Proponuję zatem powierzyć pracę jakiemuś fachowcowi by rozprowadził tę kanalizację w domu (ja zapłaciłem 700PLN z materiałem - rozprowadzenia i wyjście z domu)
pozdrawiam i życzę powodzenia