PDA

Zobacz pełną wersję : Minimalna odległość grzejników od podłogi



Tomalx
31-07-2007, 09:00
Witam!

Czy odległość grzejników (aluminiowych-członowych) od podłogi może być mniejsza niż zalecane przez producentów ~10 cm ? Planuję zlecić zamontowanie grzejników na wysokości 5-6 cm nad poziomem podłogi. Niestety w moim remontowanym domu z lat 70 okna są umieszczone stosunkowo nisko (ok 65 cm od podłogi) i inne zamocowanie standardowych grzejników wydaje się bardzo problematyczne.

pozdrawiam

zbigmor
31-07-2007, 10:12
Wysokość posadowienia grzejników nad posadzką ma na celu umożliwienie cyrkulacji powietrza. Przy mniejszej wartości niż 10cm powietrze oczywiście też przepłynie tylko być może trochę wolniej. Jeśli instalacja jest przeliczona co do Wata (wielkość grzejnika) to być może będą konieczne wyższe parametry wody. Jeśli dobierany był tak jak z reguły (na oko, z obliczeń z zapasem...) to nie będzie żadnych problemów.

Tomalx
31-07-2007, 10:26
dziękuję za odpowiedź
grzejniki dobrane są z zapasem +10%
w budynku będzie także zamontowane na oddzielnym obwodzie ogrzewanie podłogowe

pozdrawiam

Edybre
31-07-2007, 10:36
A może zaistalujesz niższe grzejniki, ja na dole mam 60 a na górze 50 - właśnie ze względu na odległość od podłogi.

Tomalx
31-07-2007, 10:40
Niestety grzejniki które podobają się mojej żonie (RAYCO Magno)
http://www.rayco.com.pl/gfx/dr3.jpg
w wersjach innych niż 580 mm są dużo droższe (promocja dotyczy tylko tych 580mm) :cry:

Mam nadzieję że ogrzewanie podłogowe skompensuje "przytkanie" niżej zamontowanych grzejników 8)

Dominik i Gosia
31-07-2007, 18:21
Ja mam 8 cm nad podłogą i nie ma kłopotu