PDA

Zobacz pełną wersję : sauna



hubik
31-07-2007, 12:48
Poszukuję osób które montowały u siebie w domu saunę - chodzi o wskazówki jakiego producenta jakich wymiarów.Pochwalcie się swoimi rozwiązaniami.

Adamxyz
31-07-2007, 13:21
Stary,
tutaj ludzie całe domy budują za 200 tys. zł a dobrze wykonana i w miarę porządna sauna moze kosztować 1/4 tej kwoty. Wątpię aby ktoś Ci stąd pomógł.....

hubik
31-07-2007, 13:29
Z tego co sie orientuję i co czytam tam to koszt sauny w wersji domowej na 2,3 osoby to koszt wraz z piecem i montażem około 10ty.

retrofood
31-07-2007, 15:38
Wrzuć "sauna" na opcję 'szukaj" To było kilka razy.

Dominik i Gosia
31-07-2007, 18:45
Też mam saunę w projekcie. Kolega ma saunę w siłowni, zapłacił 12 K i jest super zadowolony.

Miru
30-08-2007, 17:17
Witam.
Poczytajcie sobie to:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=95431
Pozdrawiam.

kosmo77
30-08-2007, 19:32
Mam w domu saunę - na 2 osoby, wymiary mniej-więcej 2x2 metry. Zrobił ją pan specjalizujący się w saunach (www.adamsauna.pl) - na wymiar, na zamówienie, fachowo i w terminie. Piec elektryczny firmy harvia, z termostatem i minutnikiem.
Do sauny trzeba było doprowadzić zasilanie trójfazowe bo piec ma 7,5 kW.
Kosztowało to wszystko ok 8 tys PLN, jesteśmy zadowoleni, zwłaszcza w zimie fajnie jest się wygrzać.

Aha, wbrew niektórym opiniom, w pomieszczeniu z sauną wcale nie jest wilgotno. Jest zapach rozgrzanego drewna (bardzo przyjemny), po otwarciu rozgrzanej sauny parują w pomieszczeniu szyby i elementy metalowe, ale ta wilgoć zaraz znika. Mamy normalną kratkę wentylacyjną i to ostatnej zimy była zamknięta - nie widać śladów zawilgocenia, nie ma żadnego zapachu wskazującego na zawilgocenie. Pokój w którym jest sauna pełni też funkcję garderoby więc gdyby coś było nie tak to dawno byśmy zauważyli.

Podsumowując, mogę śmiało polecić ten pomysł - no i naszego wykonawcę też.
Pozdrawiam
RG

hubik
31-08-2007, 08:31
czy w tym pomieszczeniu gdzie macie saunę macie natrysk. Dlaczego nie zdecydowaliście się na umieszczenie sauny w łazience.

Aha bardzo dziękuję za kontakt ale czy ta osoba montuje na terenie całej Polski bo my budujemy się w Wielkopolsce dokładnie w Pobiedziskach między Poznaniem a Gnieznem.

izat
31-08-2007, 09:19
w zeszłym tygodniu stanęła w mojej osobistej łazience sauna
firma Igan z Bartyckiej w wawie
gorąco ich polecam, bardzo sprawna ekipa znająca się na temacie
w pomieszczeniu gdzie ma być sauna powinna być mechaniczna wentylacja
chyba, że będziesz korzystał z niej tylko na sucho bez polewania kamieni
jednorazowo wprowadzasz około 4 litrów wody więc gdzieś to musi wyparować
moja sauna jest w skosie, ma około 8 m3, kosztowała 8 tys z piecem i akcesoriami

hubik
31-08-2007, 10:00
mam pytanko jakich wymiarów masz łazienkę.

Bo ja próbuję zmieścić saunę w łazience która ma 13m2.

Czy uda mi się wszystko rozplanować tak małej powierzchni.
Planuję saunę, obok natrysk, pod oknem wannę oraz 2 umywalki i kibelek.

Masz już doświadczenie czy jest to realne?

izat
31-08-2007, 10:17
moja łazienka ma 25 m2
musi w niej być natrysk
w pobliżu mam tez wannę ;)
ale jedną umywalkę ;)

kosmo77
31-08-2007, 20:18
czy w tym pomieszczeniu gdzie macie saunę macie natrysk. Dlaczego nie zdecydowaliście się na umieszczenie sauny w łazience.

Tak, to po prostu pokój przyległy do sypialni gdzie jest sauna, prysznic i duża szafa na ubrania. Sauna mieści się tam w naturalny sposób, w łazience by chyba dziwnie wyglądała.


Aha bardzo dziękuję za kontakt ale czy ta osoba montuje na terenie całej Polski bo my budujemy się w Wielkopolsce dokładnie w Pobiedziskach między Poznaniem a Gnieznem.
Nie mam pojęcia, akurat u nas to było po sąsiedzku. Ale wiem że podobnych małych firm jest więcej, sprawdź też w swojej okolicy.
RG

celt
06-11-2007, 09:48
w zeszłym tygodniu stanęła w mojej osobistej łazience sauna
firma Igan z Bartyckiej w wawie
gorąco ich polecam, bardzo sprawna ekipa znająca się na temacie
w pomieszczeniu gdzie ma być sauna powinna być mechaniczna wentylacja
chyba, że będziesz korzystał z niej tylko na sucho bez polewania kamieni
jednorazowo wprowadzasz około 4 litrów wody więc gdzieś to musi wyparować
moja sauna jest w skosie, ma około 8 m3, kosztowała 8 tys z piecem i akcesoriami

Czy moglbys dac jakies foto tej sauny, chcialem zobaczyc jak ona z zew. wyglada w lazience. Jakie ma wymiary ?