PDA

Zobacz pełną wersję : problem z wymuszeniem przez gmine ciagu kominiacyjnego



mikson
31-07-2007, 14:32
witam
,

posiadam dzialke lesna w ciagu dzialek, kiedy powstawaly podzialy dzialek drogi zostaly zaprojektowane wdluz tych dzialek,

ciag wyglada nastepujaco, od ulicy sa dwie dzialki prostopadle i potem na ich koncach zaczynaja sie rownolegle polozone dzialki w pionowym ciagu 6 dzialek, jest to nierozerwlany ciag 8 dzialek,,
z jednej strony jest juz wydzielona 5 metrow szerokosci droga dojazdowa do tych rownolegle polozonych dzialek wzgl ulicy, bo te dwie pierwsze maja bezposredni wjazd, co widac na mapie ktora odebralem ze skladnicy w lipcu

i dalej

teraz skladalem pismo gdzie wszyscy podpisywalismy sie na wniosku do generalnej dyrekcji lasow panstw, gdzie jednym z wymogow zalaczonych dokumentow jest wypis i z wyrysem z planu zagospodarownia przestrz,

na ktorym uwaga!!!

nagle czerwonym dlugopisem jest domalowane odbicie jako utworzenie ciagu komunikacyjno-pieszego pomiedzy tymi dzialkami rownelogle polozonymi do ulicy kosztem ich duzej powierzni, normatywnie ustalona powierzchnia 1500m i scinajac po moim boku dzialki 3metry i mojego brata ktory ma nastepna 3 metry to z kazdej dzialki wycinaja 162m2!!!!!!!!!!!! oczywiscie wycinaja wirtulanie bo nie bedzieodnosnie zadnego zapisu w ksiegach wieczystych tylko ze zamiast na 1470 bede mial ok1310m2!!!!!
ktory to ciag usilnie chce sie polaczyc z taka duza dzialka przytulona na naszych plecach

oraz przesuwaja boczna granice zabudowy bo szerokosc dzialki malaje z 27 na 24 ,
a ja juz mam idealnu dla siebie projekt domku dopasowny do 27metr szerowkosci ktory moge sobie wsadzic!!!!!


wg uchwaly rady miasta , bo odszukalem na necie nie ma nic o takim udoskonaleniu ciagu, zadnych zapisek , ktore to pojawily sie nagle w jednym z punktow w tym wypisie!!! gdzie moge takich inf szukac? czy tktos moze cos takiego dopisac?

kolega, sasiednia dzialka buduje sie juz dostal pozwolenie w pazdz06 i nie ma zadnej informacji o takim ciagu u siebie, czy moze tak byc?

a podpowiem ze
ten ciag idzie do dzialki ktora jest przytulona po dwoch krotkich bokach 2x27m do mojej i mojego brata i tej wielkosci co nasze dwie , ale drugim ciagu patrzac pionowo od tej ulicy

malo tego

do tej dzialki jest zaprojektowany dojazd od wiekszej ulicy lesnej ktory istnieje na mapie i widac ze laczy 3 dzialki na ktorych nie ma jeszcze budynkow ale ten dojazd istnieje na mapie jest wydzielony


i teraz

zlozylem pismo do burmistrza z prosba o merytoryczne uzasadnienie takiego wciecia w moja i mojego brata dzialke

co mam robic

chcialem dostac pozwolenie na budowe na jesieni zeby przystapic do budowy wiosna

i teraz jezeli sprawa nie odkreci sie, w co watpie,,
to czy brac takie warunki zagosp przestrz, z tym ciagiem i budowac sie na tych zasadach ,,bo nie moge pozwolic sobie na opoznienia roku,, a potem na sztywno ogrodzic pomijajac ten ciag i procesowac sie?

prosze o rade


M.