PDA

Zobacz pełną wersję : wymuszenie przez gmine ciagu komunikacyjnego przez dzialke



mikson
31-07-2007, 14:38
witam
,

posiadam dzialke lesna w ciagu dzialek, kiedy powstawaly podzialy dzialek drogi zostaly zaprojektowane wdluz tych dzialek,

ciag wyglada nastepujaco, od ulicy sa dwie dzialki prostopadle i potem na ich koncach zaczynaja sie rownolegle polozone dzialki w pionowym ciagu 6 dzialek, jest to nierozerwlany ciag 8 dzialek,,
z jednej strony jest juz wydzielona 5 metrow szerokosci droga dojazdowa do tych rownolegle polozonych dzialek wzgl ulicy, bo te dwie pierwsze maja bezposredni wjazd, co widac na mapie ktora odebralem ze skladnicy w lipcu

i dalej

teraz skladalem pismo gdzie wszyscy podpisywalismy sie na wniosku do generalnej dyrekcji lasow panstw, gdzie jednym z wymogow zalaczonych dokumentow jest wypis i z wyrysem z planu zagospodarownia przestrz,

na ktorym uwaga!!!

nagle czerwonym dlugopisem jest domalowane odbicie jako utworzenie ciagu komunikacyjno-pieszego pomiedzy tymi dzialkami rownelogle polozonymi do ulicy kosztem ich duzej powierzni, normatywnie ustalona powierzchnia 1500m i scinajac po moim boku dzialki 3metry i mojego brata ktory ma nastepna 3 metry to z kazdej dzialki wycinaja 162m2!!!!!!!!!!!! oczywiscie wycinaja wirtulanie bo nie bedzieodnosnie zadnego zapisu w ksiegach wieczystych tylko ze zamiast na 1470 bede mial ok1310m2!!!!!
ktory to ciag usilnie chce sie polaczyc z taka duza dzialka przytulona na naszych plecach

oraz przesuwaja boczna granice zabudowy bo szerokosc dzialki malaje z 27 na 24 ,
a ja juz mam idealnu dla siebie projekt domku dopasowny do 27metr szerowkosci ktory moge sobie wsadzic!!!!!


wg uchwaly rady miasta , bo odszukalem na necie nie ma nic o takim udoskonaleniu ciagu, zadnych zapisek , ktore to pojawily sie nagle w jednym z punktow w tym wypisie!!! gdzie moge takich inf szukac? czy tktos moze cos takiego dopisac?

kolega, sasiednia dzialka buduje sie juz dostal pozwolenie w pazdz06 i nie ma zadnej informacji o takim ciagu u siebie, czy moze tak byc?

a podpowiem ze
ten ciag idzie do dzialki ktora jest przytulona po dwoch krotkich bokach 2x27m do mojej i mojego brata i tej wielkosci co nasze dwie , ale drugim ciagu patrzac pionowo od tej ulicy

malo tego

do tej dzialki jest zaprojektowany dojazd od wiekszej ulicy lesnej ktory istnieje na mapie i widac ze laczy 3 dzialki na ktorych nie ma jeszcze budynkow ale ten dojazd istnieje na mapie jest wydzielony


i teraz

zlozylem pismo do burmistrza z prosba o merytoryczne uzasadnienie takiego wciecia w moja i mojego brata dzialke

co mam robic

chcialem dostac pozwolenie na budowe na jesieni zeby przystapic do budowy wiosna

i teraz jezeli sprawa nie odkreci sie, w co watpie,,
to czy brac takie warunki zagosp przestrz, z tym ciagiem i budowac sie na tych zasadach ,,bo nie moge pozwolic sobie na opoznienia roku,, a potem na sztywno ogrodzic pomijajac ten ciag i procesowac sie?

prosze o rade


M.

dusia2006
31-07-2007, 14:46
o ile cię dobrze zrozumiałam to uchwalony i obowiązujący plan (ogłoszony w dzienniku urzędowym) różni się od tego którym posługuje się gmina? :evil:
Natychmiast pisz skargę do wojewody na burmistrza/wójta i dołącz ten wyrys i wypis i ten uchwalony. Daj do wiadomości do Komisji Rewizyjnej Rady miasta/gminy...
Ale musisz być pewien że gmina nie zrobiła zmiany tego planu zagosp.

mikson
31-07-2007, 14:55
na 100% nie moge tego powiedziec, bo widzisz nie moge tego odszukac w uchwale na ktora sie powoluja wydajc mi wyrys i wypis w plan.zags.przestrz,

z tego co wiem jezeli oni cos powpisywali sobie uchwala a nie maja obowiazku do tego wyslac poczta tylko obwieszczaja to na swoch tablicach info


to mam problem bo od 2003rku troszke minelo i zaskarzanie mija sie z celem bo nie wygram




napisalem do burmistrza pismo w celu wyjasnienia, ide do tego geodety zeby wytlumaczyl mi merytoryczne sens istnienia ddatkowego ciagu kosztem spadku wartosci dzialek i utrudnienia w planowaych brylach bud, jezeli dzialka sasiednia ma taki dojazd zprojektowany od wiekszej ulicy w drygiej strony!


jestem w potrzasku,,

czy jezeli oni projektuja ciag kuminikacyjny na podst uchwaly kosztem normtywnej powierzchni to musza mnie informowac tylko, te dzialki przez ktor idzie ten ciag aby wlasciciele mmogli zaprotestowac?

nie wiem jak sie tego uczepis zeby miec argument

nie sadze z jest to jakis blad,, tylko wymuszenie przez gmine czegos co jawnie nie jest w uchwle zapisane a co wg nich musi istniec , przez jakis inny zapis,,


m.

dusia2006
31-07-2007, 16:03
nr uchwały z dnia , czyli ten plan z kreską, na który się powołują możesz sprawdzić na kilka sposobów
- wejdź na stronę swojej gminy BIP gmina i wpisz w jakiegoś szukacza ten nr uchwały. Uchwała uchwalająca plan zawiera ustalenia planu i powinien być załącznik graficzny czyli mapa
- w google wpisz tytuł planu i dopisz dziennik urzędowy
- w ostateczności w urzędzie wojewódzkim mają dzienniki urzędowe i całą dokumentację tego planu, łatwo znajdziesz który wydział to prowadzi w internecie

jeśli ta uchwała uchwalająca plan różni się od tego co gmina wydaje to znaczy że robi przekręt. Takie rzeczy się zdarzają. Zacznij od sprawdzenia. Inaczej nie ruszysz
Zaskarżyć plan będąc stroną możesz zawsze na podstawie USTAWA z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591 ze zm.)
Art. 101. 1. Każdy, czyj interes prawny lub uprawnienie zostały naruszone uchwałą podjętą przez organ gminy w sprawie z zakresu administracji publicznej, może - po bezskutecznym wezwaniu do usunięcia naruszenia - zaskarżyć uchwałę do sądu administracyjnego.2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli w sprawie orzekał już sąd administracyjny i skargę oddalił.

Jeśli jednak nie znajdziesz to nie czekaj
piszesz do rady gminy wezwanie do usunięcia naruszenia twojego interesu prawnego (na podstawie tego art.w/w) przez ustalenia Uchwały (uchwała nr.. uchwalająca plan…… ) polegające na np częściowej utracie wartości użytkowej i znacznej wartości materialnej działki (nr, właściciel) wszystko wymień z czym masz problem.

Wzywać gminę do usunięcia naruszenia może kilka osób razem. Gmina ma 30 dni na podjęcie uchwały usuwającej lub nie naruszenie. Jeśli będzie na nie kierujesz sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

I jeszcze coś bo się trochę się pogubiłam
Czy w tym planie wskazane są tereny mieszkaniowe na gruncie leśnym czy jest las - w ewidencji gruntów Ls - i wy chcecie tam budować? Czy ktoś juz dostał taką zgodę na wyłączenie gruntu leśnego i pozwolenie na budowę?

mikson
31-07-2007, 18:51
tak to sa tereny lesne w mozliwoscia zabudowy przy 80% pow. biol. czynnej

tak tam powstaja juz domy i nie ma z tym problemow



bardzo dziekuje za porady,
wlalas mi w serce zapalu do walki


serdecznie pozdrawiam

M.