PDA

Zobacz pełną wersję : ściany trzywarstwowe- doradźcie!!!



pawed2
31-07-2007, 23:31
Elewacja naszego domu ma być z klinkiery- czyli ściany trzywarstwowe, planowaliśmy z mężem: max, wełna i klinkier.wczoraj nasz projektant polecił beton komórkowy i klinkier bez wełny!!! doradźcie jak to wygląda u was w ścianach trzywarstwowych.Jakie cegły itp. najlepiej wszystko co możecie nam poradzić na ten temat. :oops:

radko
01-08-2007, 08:23
Z żoną mamy silka 24 wełna 12 pustka 2 cegła zendrówka 12. Dziś po tych kwietniowo/majowych upałach nie wybrałbym niczego innego. Gdyby robocizna i cegła były tańsze postawiłbym cały dom z cegły ze względu na akumulacyjność.
I to było podsumowanie moich 6 letnich obserwacji forum i osobistych przemyśleń na temat materiałów na ściany.
Pozdrawiam.

dziadziastalin
03-08-2007, 11:47
Na to pytanie sami musicie sobie odpowiedzieć. Pytanie czy chcecie mieć ścianę jednowarstwową czy docieplaną (bo tu taka zmiana wchodzi w grę, pod względem termicznym oczywiście) oraz czy wolicie ceramikę czy beton. Dyskusji było już na te tematy bez liku pewnie i głosy rozkładające się po równo za każdą opcją. Decyzja należy do Was, bo oba rozwiązania są poprawne...

mirlandia
03-08-2007, 21:03
witam
U mnie rowniez silka 24cm, styropian 12, pustka , i cegla Roben.
pozdrawiam,

pawelb6
04-08-2007, 07:15
Ja mam na razie Porotherm 25,za 2 tygodnie obkładam wełną 15cm+cegła 11,5 Porotherm,możesz zastosować klinkier w miejsce 3 ściany,bo ja na tą cegłę kładę kamień w niektórych miejscach.