PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M32 ZIELONA RÓWNINA



Strony : [1] 2

emcezet
01-08-2007, 12:42
Witam,

Szukam osób zainteresowanych realizacją projektu M 32 "ZIELONA RÓWNINA" z kolekcji Muratora.
Osobiście uważam, że jest to bardzo trafiony projekt dla czteroosobowej rodziny i jestem o krok od jego zamówienia.

emcezet
06-08-2007, 17:59
Witam ponownie,

Jak powiedziałem, tak zrobiłem. Dzisiaj zamówiełem projekt M 32, powinien być u mnie w ciągu 3 dni. Wierzę, że dokonałem dobrego wyboru. Jestem otwarty na wszelkie komentarze dotyczące w/w projektu, oczekuję też na kontekt osób również nim zainteresowanych.

Pierwszy
30-09-2007, 10:59
Witam,
Zastanawiam się nad wyborem projektu m 32 Zieloną Równinę, ale nie jestem pewien czy podany kosztorys jest realny przy obecnym poziome cen.

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=456&IdKolekcji=36

Chciałbym również zmienić strop z drewnianego na żelbetonony, usunąć kilka okien i drzwi z pomieszczenia gospodarczego a za to wstawić duże drzewi balkonowe w pokoju dziennym.
Czy ma ktoś jakieś własne doświadzczenia z tym projektem, będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Pierwszy
22-11-2007, 22:00
Ja już się prawie zdecydowałem na ten projekt. Chcę zmienić strop na Teriva. Jedno tylko mi nie daje spokoju. Ile może kosztować postawienie domu w stanie surowym zamkniętym?
Czy ktoś jeszcze buduje M32 Zielona Równina z Muratora?
Pozdrawiam.

busia120
11-01-2008, 15:45
Czy budował ktoś bądz buduje M32 Zielona równina z Muratora.Prosze o wszelkie informacje na temat funkcjonalności tego projektu oraz jego wady i zalety!!??

Kasiaa29
11-01-2008, 16:19
A może link, więcej osob zobaczy :wink:
a tak to sie szukac nie chce :wink:

Kasiaa29
11-01-2008, 16:35
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=456&IdKolekcji= :wink:

To co pierwsze mi przychodzi do głowy gdy widze projekty tego typu - 269 m dachu - majątek wydasz na taki duży i skomplikowany dach. Ale może to nie problem dla was :wink:
Z ktorej strony masz wjazd na działkę ? :wink:

busia120
11-01-2008, 17:08
Może podsuniesz jakis ekstra projekcik "Kasiaa"?!
Cos podobnego do tego!A przy okazji co powiesz o http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=539&IdKolekcji=

emcezet
11-02-2008, 21:49
Witam,

Za miesiąc rozpoczynam wylewanie fundamentów pod M32. Chętnie wymienię się wrażeniami.

Pierwszy
09-03-2008, 21:59
Witam
Ja również rozpoczynam budowę M32 Zielona Równina jednak dopiero w maju.
Troszeczkę wprowadziłem zmiany. A mianowicie przedłużyłem pomieszczenie gospodarcze na równi z tylną ścianą, oraz strop na teriva.
A czy ktoś wprowadzał jakieś zmiany?

agakolekraci
27-03-2008, 10:35
Witam! My z mężem też mamy zamiar budować zieloną równinę, mamy trochę wątpliwości czy wystarczy nam miejsca, myślimy o powiększeniu garażu a co za tym idzie pomieszczenia gospodarczego. Jednak ostatnio pojawił się projekt zielonej równiny z poddaszem użytkowym - bardzo mi się podoba, ale jest droższy i dłużej go trzeba budować, bo nie ma już drewnianego stropu - mamy jeszcze chwilę na podjęcie ostatecznej decyzji. Myślę, że ruszymy około czerwca i jesteśmy otwarci na konsultacje z innymi budującymi ten domek, pozdrawiam serdecznie :lol:
Aga

Mietkins
27-03-2008, 12:12
Witam wszystkich serdecznie !!! Zamierzam rozpocząć budowę domu Zielona równina - projekt murator M32 .Może ktoś z forumowiczów budował lub jest w trakcie budowy tego domu i miałby ochotę podzielić się ze mną spostrzeżeniami i informacjami na różne tematy dotyczące inwestycji. :)
Pozdrawiam

Pierwszy
05-05-2008, 14:49
Witam
Jak tam postępy w budowie zielonej równiny? Ja dopiero zaczynam jednak w czerwcu, troszę mi się przeciągnęło.

ms.
05-05-2008, 15:22
Osobiście bardzo lubię parterówki.

Dom od frontu jest szeroki i niesety z własnego doświadczenia muszę stwierdzić, że wizualnie na działce o standardowej szrokości 25 metrów nie będzie się dobrze prezentował. :-?

Planowana grubość ocieplenia podłogi na gruncie 8 cm - mało. U mnie jest 10 cm - też uważam że za mało. Tym bardziej, że pomieszczenie gospodarcze jest oddalone od łazienek i kuchni - długa trasa instalacji cwu i co.

Takie zmiany należy robić na etapie projektu, bo jak stoją mury, mamy otwory na okna, drzwi i zaczniemy kombinować, to okazuje się potem że drzwi za krótkie a okna za nisko.

Strop drewniany - potem dobrze go zaizolować, żeby ciepło za szybko nie uciekało.

agakolekraci
07-05-2008, 07:23
Witam
Jak tam postępy w budowie zielonej równiny? Ja dopiero zaczynam jednak w czerwcu, troszę mi się przeciągnęło.


No wreszcie się ktoś odezwał, cieszę się. My jeszcze czekamy na pozwolenie, więc budowa może także rozpocząć się w okolicach czerwca. Zdecydowaliśmy się na wersję z poddaszem użytkowym, mam nadzieję, że to dobry wybór. Zdecydował o nim także fakt, że mieszkamy daleko od rodzinki i pewnie będziemy ich często gościć (noclegi) a do tego potrzebny dodatkowy pokój (nie wspomnę, że jesteśmy rodziną rozwojową i może pojawić się jeszcze jeden członek naszej czteroosobowej rodzinki). Mam nadzieję, że będziemy dzielić się doświadczeniami. Pozdrawiam

agakolekraci
07-05-2008, 07:29
Osobiście bardzo lubię parterówki.

Dom od frontu jest szeroki i niesety z własnego doświadczenia muszę stwierdzić, że wizualnie na działce o standardowej szrokości 25 metrów nie będzie się dobrze prezentował. :-?

Planowana grubość ocieplenia podłogi na gruncie 8 cm - mało. U mnie jest 10 cm - też uważam że za mało. Tym bardziej, że pomieszczenie gospodarcze jest oddalone od łazienek i kuchni - długa trasa instalacji cwu i co.

Takie zmiany należy robić na etapie projektu, bo jak stoją mury, mamy otwory na okna, drzwi i zaczniemy kombinować, to okazuje się potem że drzwi za krótkie a okna za nisko.

Strop drewniany - potem dobrze go zaizolować, żeby ciepło za szybko nie uciekało.


Dziękujemy za cenne wskazówki, właśnie jesteśmy na etapie rozmów z wykonawcą stanu zero, więc jest czas żeby to przemyśleć. Jeśli chodzi o strop to u nas już nie drewniany, bo mamy poddasze użytkowe.
Pozdrawiam i jako,że brak nam doświadczenia jesteśmy otwarci na sugestie doświadczonych budujących.

emcezet
10-05-2008, 09:38
Witam,

Mam miesiąc opóźnienia, ponieważ okazało się że na działce jest wysoki poziom wód gruntowych i był problem ze zdjęciem humusu i wykopaniem fundamentów. Jednak udało się i wczoraj wylaliśmy ławy! Od środy ekipa rozpocznie murowanie fundamentów z bloczków. Postaram się informować o postępach.
Co do zmian, to nie mamy ich wiele. Zmieniliśmy materiały na ścianiy na silikaty i na docieplenie na wełnę. Usunęliśmy komin ( ten w łazience), ponieważ zastosujemy wentylację z rekuperatorem.
Acha! I dołożyliśmy kibelek z pomieszczeniu gospodarczym ( w trakcie imprezy na powietrzu nie trzeba będzie biegać przez całe mieszkanie za potrzebą).

Pozdrawiam

agakolekraci
12-05-2008, 07:22
Witam, pomimo Waszego opóźnienia i tak zazdroszczę etapu. My ciągle czekamy na wycenę. Jeśli chodzi o zmiany, to u nas niewiele (tak mi się przynajminiej wydaje na etapie, na którym jesteśmy) planujemy też wełnę na ocieplenie. Pozdrawiam i życzę postępów w budowie.

agakolekraci
02-06-2008, 07:50
Nic tu jakoś nie słychać, może wszyscy pochłonięci budowaniem? Jeśli tak to czekamy z niecierpliwością na kolejne doświadczenia. My aktualnie dopiero wytyczyliśmy budynek pod zdjęcie humusu. Wspomniana wycena nie spełniła naszych oczekiwań i zdecydowaliśmy się na system gospodarczy, więc jeździmy po hurtowniach i tartakach, bo sami kupujemy materiał. Cały czas zastanawiamy sie z czego ściany - może z ceramiki jednowarstwowa. Wszystko w toku. Pozdrawiam i zapraszam do wymiany doświadczeń.

emcezet
02-06-2008, 11:38
A u nas fundamenty wylane, wymurowane, zaizolowane i docieplone. Piasek wsypany i zagęszczony ( weszły 22 wywrotki :o ), dzisiaj wylewki i od jutra NIECH SIĘ MURY PNĄ DO GÓRY :D
Pozdrawiam

agakolekraci
03-06-2008, 13:24
No to gratuluję etapu, ale mam nadzieję, że już niedługo będziemy was ścigać. Jeśli jest taka możliwość to chętnie zobaczylibyśmy zdjęcia z budowy. A od której strony macie taras? My od północy i mam obawy, że będzie mało słonka, ale pociesza fakt, że klimat się ociepla i każdy szuka cienia (choćby w takie dni jak dzisiejszy) Pozdrawiam i życzę miłego opalania przy budowie.

emcezet
04-06-2008, 08:28
O zdjęciach pomyślę, jak będzie widać coś więcej.
Taras mamy od południa, na szczęście jest zadaszony, więc nie powinno być zbyt gorąco.
Rozważamy z żoną jeszcze jedną zmianę: chcemy od strony południowej w sypialni dwa małe okna zastapić jednym dużym. Powiedzcie, co o tym myślicie, sprawa jest dość pilna.

Pozdrawiam.

agakolekraci
04-06-2008, 10:16
No czegoś tu nie rozumiem, jeśli taras jest u Was od południa, to te dwa małe okna chyba po drugiej stronie, chyba że źle myślę(?). jeśli chodzi o ten pokój od przodu (bo tylko tam są dwa małe okna) to myślę, że nie zrobi to większej różnicy, choć jeśli o mnie chodzi, to podoba mi się tak jak jest w projekcie - te małe okna też mają swój urok (a jak się je wygodnie myje!).

emcezet
04-06-2008, 11:27
Tak, chodzi o te dwa okna od przodu. Nie możemy się zdecydować, czy zostawić je tak jak jest, czy zmienić na jedno...
Dzisiaj mamy spotkanie z kierownikiem budowy, może wspólnie coś ustalimy?

emcezet
05-06-2008, 06:03
Decyzja zapadła: zmieniamy na jedno duże (210 cm). Zdaniem Pani kierownik budowy i murarza nasza decyzja jest słuszna. Czy to prawda, okaże się w użytkowaniu. Obecnie uważamy, że tak.

agakolekraci
05-06-2008, 07:13
A jakie były Wasze argumenty za tą zmianą? Może tez to przemyślimy.

agakolekraci
05-06-2008, 07:27
A i mam jeszcze jedno pytanie - czy jesteście w stanie podać orientacyjny koszt fundamentu?

emcezet
05-06-2008, 15:49
Co do okna, to przeważyły względy praktyczno-estetyczne.
Praktyczne, bo jest lepszy widok ( okno mamy od strony ulicy) i jest jaśniej.
Estetyczne, bo tak nam się bardziej podoba. I już.

Co do kosztów fundamentów, to podam jak zerknę w zapiski i podsumuję. Postaram się do jutra.

emcezet
06-06-2008, 08:37
Co do kosztów fundamentów:
zdjęcie humusu, wykopanie, zazbrojenie, chudy beton, beton z gruchy + pompa, wymurowanie z bloczków betonowych, izolacja dysperbitem, docieplenie styropianem, klej na siatce, zasypanie piaskiem i zagęszczenie, pierwsza wylewka - jeśli nic nie pominąłem, to koszt trochę przekroczył 40 tys. (materiały i robocizna; praktycznie zero pracy własnej).

agakolekraci
09-06-2008, 07:13
dziękuję za ten orientacyjny koszt teraz mam jakiś realny obraz. My dziś ściągamy humus (chybz ,że będzie za mokro - u nas wczoraj padało), zamówiliśmy też więźbę więc chyba już nie ma odwrotu - zaczynamy.

agakolekraci
28-06-2008, 22:36
Witam my już mamy wylane ławy a co u Was, jak tam postępy?
Pozdrawiam Aga

emcezet
01-07-2008, 20:55
Cześć.
U nas trochę dalej; w zeszłym tygodniu wylano wieniec, jutro cieśla zaczyna układac strop i dalej leci z więźbą; wykonano wykopy na fundamenty tarasu i podcienia wejściowego. W środku są juz niemal wszystkie ściany działowe ( zostały tylko krotkie odcinki w miejscach, gdzie są podciągi, ponieważ tam jeszcze przez 2-3 dni pozostaną szalunki.
Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru, układ pomieszczeń jest bardzo fajny, a salon i garaż to rewelacja pod względem ilości m2.
Pozdrawiam,
Michał

agakolekraci
01-07-2008, 21:43
No to macie niezłe tempo, fajnie ze tak szybko Wam idzie no i pocieszające, że jesteście zadowoleni - też zależało nam na większych przestrzeniach, szczególnie garażu, a na etapie fundamentów nie wygląda wcale na taki duży. Jednak czytałam, że wiele osób ma wrażenie że buduje domek dla krasnali na tym etapie.
Dziękuję za relację. Pozdrawiamy

Mietkins
05-07-2008, 09:53
Witam wszystkich ! Ja również będę budował zieloną równinę . Jak nie tajemnica
ile zażyczyli sobie robotnicy za postawienie ( stan surowy otwarty )?. :)

agakolekraci
05-07-2008, 12:42
dotychczasowe koszty zielonej rowniny:
zdjecie humusu -550 zl,
wykonanie law fundamentowych robocizna -2200 zl,
deski 2,4 m3 -1300 zl, drut -1700 zl, sruby do skrecania law -55 zl,
szpilki do skrecania law -65 zl, piasek na podsypke 10 ton -280 zl,
folia -30 zl, beton B10 i B20 24 m3 -5200 zl, bloczki betonowe 14 1125 szt, izoplastR 55 litrow, folia zbrojona na lawy, 1,4 tony cementu, 15 litrow jakiegos swinstwa zastepujacego wapno, kij do smolowania - 5150 zl,
robocizna wymurowania bloczkami na wys. 77cm razem z rapowaniem i smolowaniem 1900 zl, 2 skrzynki piwa - 100 zl, to chyba wszystko

Mietkins
05-07-2008, 12:53
Wychodzi na to , że z tego wszystkiego najtańsze jest piwo :D
Dzięki za info. pozdr.

ewcorek
07-07-2008, 20:18
Witam
Również zamierzamy budować zielona równinę z poddaszem ale jesteśmy dopiero na wyborze projektu. Czy ktoś z bardziej zaawansowanych mógłby nas zaprosić na budowę lub ewentualnie przesłał duuzo zdjęć?? Bardzo nam sie podoba ten projekt ale trochę sie obawiamy tych skosów na poddaszu czy miejsca tam pod dostatkiem?. Poza tym uważamy ze powiększenie pom. gospodarczego za garażem to trafiony pomysł. życzę wszystkim szybkiego ukończenia budowy.:)

agakolekraci
07-07-2008, 21:37
Witam my budujemy wersję z poddaszem, ale jesteśmy na etapie fundamentów, więc ciężko coś stwierdzić na temat pokoi na górze - jeszcze - może za jakiś czas. Po wylaniu fundamentów pomieszczenia na dole wydają się dosyć przestronne. Jeśli możemy jakoś pomóc - polecamy się, pozdrawiam

ewcorek
08-07-2008, 22:16
Wczoraj rozmawiałem z architektem, przedyskutowaliśmy kilka zmian, mianowicie
1. garaż na dwa stanowiska
2. przesunięcie kominka na przeciwległą ścianę taka by bylo mniej więcej w środku domu
3. likwidacje innych kominów, ponieważ będzie wentylacja mech z rekuperatorem
4. i tu chyba najważniejsze, planujemy zamianę miejscami spiżarki i przedsionka z lekkim przesunięciem kuchni w prawa stronę (w stronę garażu), w ten sposób uzyska sie niezależne wejście z przedsionka do kuchni, oraz na schody itd.

Proszę o komentarze bo co dwie głowy to nie jedna a dom ma byc na całe życie.

agakolekraci
09-07-2008, 14:05
Witam, jeśłi miałabym się odnieść do tych zmian to myślę, że większy garaż to świetny pomysł z założeniem, że macie szeroką działkę - na naszej to rozwiązanie nie miało racji bytu - budynek staje się jeszcze szerszy (a do najmniejszych nie należy). Jeśli chodzi o zamianę spiżarki i przedsionka to nawet niezłe, ale zastanawiam się którędy z garażu do domu, czy przez spiżarkę? Nam zależało zeby przejście z garażu było przez przedsionek - wtedy jest gdzie się "rozpłaszczyć", zostawić buciki itp. Jeśli chodzi o wejscie do kuchni to też myślałam o zrobieniu go z przedsionka, ale wtedy za dużo drzwi w kuchni (bo do pokoju też bym chciała), a poza tym to marzy mi sie jeszcze wyjście z kuchni na mały tarasik z przodu domu, który chcielibyśmy wprowadzić (chyba tam gdzie mialoby być Wasze wejście po przeróbce).Co do kominów nie mam zdania - nie znam się na tym. Uff chyba trochę zawile napisałam, ale może sie połapiecie. Pozdrawiam i życzę miłego projektowania.

emcezet
09-07-2008, 14:30
Wczoraj rozmawiałem z architektem, przedyskutowaliśmy kilka zmian, mianowicie
1. garaż na dwa stanowiska
Też o tym myśleliśmy; ostatecznie daliśmy sobie spokój, ale zdaniem naszego projektanta adaptującego - nie jest to problem.
2. przesunięcie kominka na przeciwległą ścianę taka by bylo mniej więcej w środku domu
Zastanówcie się nad tą zmianą, w tej chwili komin jest pomiędzy pomieszczeniem gospodarczym, a garażem ( i nie zajmuje miejsca w pokoju). Przeniesienie kominka na środek spowoduje potrzebę wymurowania tam komina dymowego, może to trochę przeszkadzać...
3. likwidacje innych kominów, ponieważ będzie wentylacja mech z rekuperatorem
Też będziemy mieli rekuperację, ale nie można zlikwidować wszystkich kominów. W pomieszczenie gospodarczym musi byś komin wentylacji grawitacyjnej do garażu, także komin wentylacji grawitacyjnej do pomieszczenia z piecem i kanał spalinowy ( chyba że będzie to gazowy piec z zamkniętą komorą spalania). No i komin spalinowy do kominka. Także w kuchni jeśli będzie piec gazowy, musi być komin wentylacji grawitacyjnej i drugi do pochłaniacza ( chyba że będzie kuchnia elektryczna i pochłaniacz z filtrem, wtedy można kominy zlikwidować). Jedynym miejscem, gdzie można kominy wywalić bez zastanowienia, to łazienka.
4. i tu chyba najważniejsze, planujemy zamianę miejscami spiżarki i przedsionka z lekkim przesunięciem kuchni w prawa stronę (w stronę garażu), w ten sposób uzyska sie niezależne wejście z przedsionka do kuchni, oraz na schody itd.
Teoretycznie jest to możliwe, trzeba się tylko zastanowić, czy chcemy mieć wejście z przedsionka bezpośrednio do strefy nocnej, bo po zamianie pomieszczeń tak to będzi wyglądało.
Proszę o komentarze bo co dwie głowy to nie jedna a dom ma byc na całe życie.
Ale ostateczne decyzje należą do Was. My budujemy wersję bez poddasza użytkowego i praktycznie nie wprowadziliśmy zmian w układzie pomieszczeń (jedynie wielkość okna w sypialni od frontu, o czym pisałem wcześniej).Tak czy inaczej, gratuluję dobrego gustu przy wyborze projektu :D :D :D
Pozdrawiam i życzę podejmowania trafnych decyzji.


[/quote]

agakolekraci
10-07-2008, 19:30
"Jedynym miejscem, gdzie można kominy wywalić bez zastanowienia, to łazienka"
nie rob niczego bez zastanowienia, akurat w tym kominie poprowadzona jest rura spustowa z pralni i lazienki na pietrze

emcezet
11-07-2008, 09:23
nie rob niczego bez zastanowienia, akurat w tym kominie poprowadzona jest rura spustowa z pralni i lazienki na pietrze
Miałem na myśli kominy związane z wentylacją, te które można pominąć w przypadku zastosowania wentylacji mechanicznej; nie chodziło mi o piony wod-kan. Za niedomówienie przepraszam.

Mietkins
11-07-2008, 12:17
Witam!!!Zastanawiamy się z żoną czy wymurować drzwi między salonem a częścią nocną.Znając życie i tak będą otwarte cały czas :) Jedyne co przemawia za ich obecnością to to ,że będą widoczne z salonu schody na strych no chyba,że wykombinowac coś pod wieńcem.Pozdr

emcezet
23-07-2008, 14:40
Coś długa cisza nastała...
Co do postępów, to dzisiaj weszli na dach dekarze, od poniedziałku zaczynają elektrycy. Wszystko nabiera coraz wiekszego tempa. Mam też pierwszą wycenę na okna - 9`000 brutto z montażem.

Pozdrawiam

agakolekraci
24-07-2008, 17:12
U nas powoli do przodu. Jesteśmy na etapie zagęszczania fundamentów i też jesteśmy zaskoczeni ilością piasku, jaka się tam mieści. Deszcze trochę komplikują budowę, ale mam nadzieję, że wszystko jest pod kontrolą (tą na "górze"). Przywieżli nam też więźbę, jednak mamy wątpliwości czy była impregnowana ciścnienowo tak jak było w umowie - zobaczymy co będzie z tym dalej zastanawiamy się nad zbadaniem materiału.
pozdrawiamy

emcezet
05-09-2008, 11:01
Witam,
coś znów długo nikt nic nie pisze, nie chwali się postępami...
No to może ja pierwszy: mamy gotowy dach, rozprowadzone instalacje wod-kan, elektryczna, alarmowa, co., odkurzacz centralny. W środku wykonane wszystkie tynki, do końca tygodnia zostaną docieplone i wylane posadzki. Pod koniec przyszłego tygodnia mają być montowane okna i drzwi, tydzień później brama garażowa.
Generalnie domek nabiera realnego kształtu, a co najważniejsze - coraz bardziej się nam podoba! Świadomość dokonania dobrego wyboru - bezcenna!
Napiszcie co u Was, czy także nie żałujecie wyboru? I jak postępy?
Pozdrawiam.

agakolekraci
08-09-2008, 09:34
No jestem pod wrażeniem wszego tempa, u nas stoją ściany a dziś mieli zaczynać strop,ale co... leje. Cały czas mam nadzieję, że uda nam się przykryć przed zimą - takie były założenia. Nie wiem jak u Was, ale w naszej okolicy wykonawcy jakoś się boją stropu terriva - nie wspomnę, że nazywają go bardzo różnie od teviry po terravitę. Jeśli chodzi o układ to też nam sie podoba, tylko mam obawy, że łazienka na dole trochę za mała, ale biorąc pod uwagę pralnię na górze myślę że damy radę. Pozdrawiam serdecznie, a i mam jeszcze pytanko co macie na dachu i jaki kolor, bo mamy dylematy.
Aga

emcezet
08-09-2008, 09:49
Witam,
u nas problem ze stropem odpadł, ponieważ budujemy wersję bez poddasza użytkowego, strop jest drewniany.
Co do pokrycia dachu, do mamy blachodachówkę SZAFIR od Pruszyńskiego, kolor wg opisu czarny, w rzeczywistości ciemny grafit; bardzo się nam podoba. Do tego kominy obmurowane cegłą klinkierową STRATUS firmy Winerberger. Elewację planujemy żółtą.
Pozdrawiam.

agakolekraci
09-09-2008, 11:09
Dziękuję za odpowiedź, u nas wreszcie od dziś zaczynają strop, cieszymy sie zatem ze słoneczka, pozdrawiam i czekamy na zdjecia

emcezet
21-09-2008, 14:17
My też nie bedziemy korzystali z gazu. Początkowo chcieliśmy współfinansować z sąsiadami budowę gazociągu (260 mb), jednak po głębszym zastanowieniu daliśmy spokój ( koszt samego gazociągu wyniósłby po 15`000 zł na rodzinę).
Zastosujemy piec na tzw. ekogroszek, z podajnikiem paliwa.

Pozdrawiam.

emcezet
20-11-2008, 19:53
Zdjęć mam kilkaset, ale nie bardzo wiem jak je umieścić...

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
23-11-2008, 09:55
Zrób sobie konto na np fotosiku tam zamiescisz a tu podasz linki:)

emcezet
24-11-2008, 15:34
Dzięki, popróbuję.

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
14-12-2008, 13:11
czy mi sie wydaje czy projekt podrozał??? nie było przypadkiem 1800zł a teraz jest 2050zł??
@grzegorz24345 rzuty sie przydały dzieki nim zdecydowałem się na ten projekt juz na 100% i niedułgo go zakupię, ale ja będe jechac parter.narazie sie wstrzymałem bo to co sie dzieje na rynku kredytów to makabra!!

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
14-12-2008, 19:25
Ja przed zakupem, projektu napisałem o zgode uwarunkowania przestrzennego, juz ja mam- i dlatego wiem ze moge budowac wg orginalnego projektu

pracusele
28-12-2008, 22:59
Witam wszystkich
Mietkins dzięki z radę
pracusele,Bobek Budowniczy mam nadzieje że rzuty się przydały
a

Tak dzieki wielkie za przesłanie, ale mimo to i tak byłem obejrzeć jedną budowe na żywo jak to wygląda w rzeczywistości, i domek jest naprawdę ładny w rzeczywistości i bardzo przestronny w środku. Ja jak narazie jeszcze się borykam z przepisywaniem działki, zostały jeszcze podpisy sąsiadów.

Pozdrawiam

Konto usunięte na żądanie Forumowicza
29-12-2008, 19:26
witam, z roznych powodów zostałem zmuszony do poszukania wiekszego domku... moj wybor to chyba bedzie M42a przemyślany...

boorch
01-02-2009, 13:00
Witam
My z mężem jesteśmy szczęśliwymi właścicielami projektu M32 (wersja parterowa). Zamierzamy go budować w okolicy Głogowa. W tej chwili czekamy na pozwolenie na budowę. Chętnie zobaczylibyśmy zdjęcia z już rozpoczętych realizacji. Jesteśmy otwarci na konsultacje z innymi budującymi. Pozdrawiam serdecznie
Ania[/b]

Pierwszy
20-02-2009, 11:01
A czy ktoś ma zjęcia z realizacji tego projektu?

justyna.p44
23-04-2009, 19:09
Witajcie. Ja też zdecydowałam się na ten projekt. Właśnie wstawiłam okna. Domek wygląda super. Pozdrawiam

boorch
23-04-2009, 20:41
Czy ktoś ma może jakieś zdjęcia? Chętnie zobaczę :-)

Todd
24-04-2009, 17:36
Wielka szkoda, pierwsze wpisy po tak długim okresie i ponowna prośba o jakieś zdjęcia z realizacji budowy. Śledzę wpisy na forum od blisko roku i do tej pory nikt nie odpowiedział na tego typu prośby. Ja w sierpniu zalewam fundamenty więc jeszcze nie mam co pokazywać ale sam bardzo chętnie bym obejrzał zdjęcia z realizacji projektu. W tej sytuacji może lepszy byłby jakiś inny kontakt niż przez forum np. e-mail :)

justyna.p44
29-04-2009, 20:54
Witajcie. Mam fotke. Mam nadzieję, że się spodoba.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/201ce33a13d4c7ef.html

Todd
02-05-2009, 13:35
Faktycznie, fajna fotka, aż by się chciało być na takim etapie a tu jeszcze tyle pracy:)

Pierwszy
31-05-2009, 08:15
Czy macie może jeszcze jakieś zdjęcia z realizacji tego projektu?

SERCE
05-08-2009, 01:52
Zdjęcia z realizacji. :P :P
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a08cf92399ae5967.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68eabfd0507d11c5.html

wick
05-08-2009, 21:06
Witam.
Na tym forum opisze budowę domu wg. projektu M32a Zielona równina wariant I wersja lustrzana.
Pozdrawiam.

PS
Podziękowania dla obecnej sąsiadki za wsparcie przy zakupie działki.
Podziękowania dla przyszłych sąsiadów za użyczenie wody i energii elektrycznej.

wick
05-08-2009, 23:01
Gdzieś w tych zaroślach...
http://images38.fotosik.pl/170/32a7c14abe8a1fe2med.jpg (http://www.fotosik.pl)
...na tej działce...
[img]http://images47.fotosik.pl/176/e3ddeeaa4e462fd6med.jpg (http://www.fotosik.pl)
...będzie ten dom.
http://images37.fotosik.pl/171/63caa7ddc6ff7820med.jpg (http://www.fotosik.pl)
W prawym górnym rogu jest strzałka wskazująca północ. Mam nadzieje że wyrażnie widać usytuowanie domu względem stron świata.


Garaż,wiatrołap,kuchnia,spiżarka,jedna sypialnia(no trudno) od strony zimnej tj. północny-wschód.
Pokój dzienny,taras,sypialnia od strony słonecznej tj. południowy-zachód.

Budynek usytuowany w północnej części działki 5 metrów od ogrodzenia.
Od bramy wjazdowej do bramy garażowej jest około 6 metrów, więc będzie miejsce na parking tymczasowy.
Południowa część działki to część wypoczynkowa czyli zielona równina.

Todd
06-08-2009, 17:40
miło jest obejrzeć takie zdjęcia:) ja w sobotę wylewam fundamenty... gratuluję pomysłu z drzwiami balkonowymi.

wick
06-08-2009, 21:46
Budowę zacząć czas.

http://images43.fotosik.pl/174/af378fba135dcaaamed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/175/fa346381ca569d32med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images48.fotosik.pl/176/9baf9f119ade694amed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Przed wytyczeniem działki przez geodetę została skoszona trawa.
Do wytyczenia posłużyły długie deski oddalone 1,5m od wyzaczonych osi. Im dalej tym lepiej dla wykonania wykopów za pomocą koparki.
Grzbiet desek to poziom zero czyli wysokość podłogi na parterze.Jak widać na zdjęciach niwelacja terenu wskazana.

Ten stos desek to zbite blaty szerokie na 40 cm posłużą jako szalunek ławy fundamentowej.

wick
07-08-2009, 23:37
http://images49.fotosik.pl/175/9b55f904b8a573e7med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/171/1d00568e90f1764fmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images48.fotosik.pl/176/4e1a85999e051780med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Obowiązkowe zdjęcie wierzchniej warstwy gleby urodzajnej (około 25 cm).

Maleństwo w akcji,łyżka 120 cm,spychacz symboliczny.
Świetna do kopania ale z humusem to już problem.

wick
08-08-2009, 01:02
http://images46.fotosik.pl/176/80948d8d647505a6med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/177/c3fc4f66bdc9adaemed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/177/010920d963cabc2dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/172/b3b7ef0cd055d53bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/176/cf25e265f9636af4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Najniższa część wykopu(ok.10 cm)została wykonana ręcznie. W to miejsce zostanie zalany beton podkładowy B10. Wykop jest nieznacznie szerszy od poszczególnych ław(max 5 cm z każdej strony).

wick
08-08-2009, 02:41
Czy budował ktoś bądz buduje M32 Zielona równina z Muratora.Prosze o wszelkie informacje na temat funkcjonalności tego projektu oraz jego wady i zalety!!??

Jakieś mam takie wrażenie że autorka tego tematu to straszna egoistka.
Radę dajcie,dajcie a ja w zamian nie dam nic.

Tutaj ktos buduje podobny dom http://forum.muratordom.pl/post3544735.htm?highlight=zielona równina#3544735

Wprawdzie nie będzie tu za wiele "powierzchownych" zdjęć próżnych elewacji.
Ale może warto spojrzeć :D

wick
08-08-2009, 21:59
http://images41.fotosik.pl/172/eef2ad441ac7b2b0med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/177/ee34b882e2f233f4med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images48.fotosik.pl/177/637150afaaf1ddb6med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/172/5bb07c44dd39cf80med.jpg (http://www.fotosik.pl)
W tym wykopie zostanie ułożona(na piasku) rura ochronna fi 200 dla instalacji kanalizacyjnej.

wick
08-08-2009, 23:03
http://images43.fotosik.pl/176/de3bcd157fdf4a5dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/177/369d005ed9f24310med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Szalunek na ławę prawie gotowy.

wick
09-08-2009, 12:53
I gotowe zbrojenie.
http://images47.fotosik.pl/177/0433405aa7dbb784med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Słup; taras duży.
http://images49.fotosik.pl/177/4349bed150492564med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Słup;taras mały.
http://images49.fotosik.pl/177/eeec0b337d7ebdccmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Słup;wejście.

wick
09-08-2009, 20:00
http://images38.fotosik.pl/173/021b5cb899a53b34med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Komin w łazience.
http://images37.fotosik.pl/172/e3ed66c75a6d239dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Komin w kotłowni.

wick
09-08-2009, 20:32
http://images45.fotosik.pl/177/58b2ffd9893eb97dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/173/7272303a449d5daamed.jpg (http://www.fotosik.pl)
Trzpień i komin w kuchni.

wick
09-08-2009, 21:36
Narozniki zostały wzmocnione dodatkowymi prętami ugiętymi pod kątem prostym oraz zagęszczono strzemiona.
http://images48.fotosik.pl/178/a20bb8494894e7cfmed.jpeg (http://www.fotosik.pl)
2 pręty górą i 2 pręty dołem (narożnik z trzpieniem 2 pręty górą i 4 pręty dołem).
http://images45.fotosik.pl/177/d2fdca69d91a390dmed.jpeg (http://www.fotosik.pl)
3 pręty górą i 3 pręty dołem.

wick
09-08-2009, 22:48
Oto kilka narożników.
http://images37.fotosik.pl/173/edd282c11d17061dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/178/2dbbff9e4aef9252med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/177/fc23a2c3ffe48515med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/177/c8280026b7918785med.jpg (http://www.fotosik.pl)

wick
09-08-2009, 22:54
Te dwa narożniki zostały ugięte w całości.
[/img]http://images45.fotosik.pl/177/fabf83399071ffb2med.jpg (http://www.fotosik.pl)

SERCE
11-08-2009, 02:15
DOM BEZ GRANIC

"Kiedy ktoś marzy samotnie, to jest to tylko marzenie; kiedy marzymy wszyscy razem, to staje się to rzeczywistością"

Dom Helder Camara

karolina07070707
24-08-2009, 11:04
Witam.
Podjęliśmy tę ważną decyzję i już wiemy że nasz projekt to zielona równina.
Czy ktoś z użytkowników buduje dom w okolicach Warszawy?
Chcielibyśmy jeśli to możliwe obejrzeć go- chociaż z zewnątrz i poradzić się co do adaptacji wnętrza.

Czy jest na forum ktoś, kto może mi przesłać rzut z wymiarami- wiem że wcześniej już takie krążyły- nie wiem tylko czy użytkownicy nadal są aktywni na forum.

Todd
24-08-2009, 22:18
Fundamenty wylane:) dom wydaje się być bardzo duży... realizacja marzeń wreszcie w toku, jeszcze wypełnienie i chudy beton, a mury w przyszłym roku. Teraz już mogę myśleć wstępnie jak zagospodarować ogród na 11 arowej działce:)

karolina07070707
27-08-2009, 10:47
Znalazłam w kilka zdjęć wybudowanego domku- muszę przyznać że prezentuje się pięknie.

http://www.najdom.pl/ogloszenie/sprzedaz-191-zabia-wola-zelechow-1569995

Todd
28-08-2009, 08:47
Ale kwota:) jak widzę, że developer wystawia taką cenę to jeszcze bardziej chce mi się budować, hehe Nawet jeśli trzeba liczyć się z tym, że w tamtym rejonie wpływ na taką cenę ma niewątpliwie wysoki koszt działki.

wick
30-08-2009, 14:26
Do zbrojenia ławy zostały użyte pręty żebrowane fi 12 B500SP klasy C ze znakiem jakości epstal. Charakteryzuje się większą wydłużalnością,użebrowanie składa się z dwóch rzędów przeciwległych żeber o różnym kącie nachylenia http://www.cpjs.pl/czym_jest_epstal.php Strzemiona 30x30 cm połączono drutem wiązałkowym co około 30 cm. Zwracając uwagę aby przecięcie strzemion było naprzemienne.
Dwa tygodnie przed betonowaniem ławy,pręty zostały wyczyszczone z korozji(mechanicznie).
Dla zapewnienia współpracy poszczególnych ław połączono je w narożach.
Dla zapewnienia odpowiedniej otuliny zbrojenia użyto dystanse zbrojeniowe 4/5 cm.

wick
30-08-2009, 15:10
I gotowa ława.
http://images43.fotosik.pl/179/1d22a81b9c645c48med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/175/2fa26fc9f54d6347med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/180/b99b53dd0956ec33med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/180/190069b4588d3952med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images43.fotosik.pl/179/af00f9f0f7da4fcfmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/180/17d75a8986bdab0emed.jpg (http://www.fotosik.pl)

wick
30-08-2009, 16:00
Przed nałożeniem izolacji przeciwwilgociowej wszystkie kanty(poziome i pionowe)zostały lekko zeszlifowane.
Całość zagruntowano(dyspebit+woda 1:1).
Boki zewnątrz i wewnątrz(górą tylko przy narożach ok 5 cm)pomalowano 2 razy dysperbitem.
Na górę na całą szerokość ławy 2 razy papa podkładowa na welonie z włókien szklanych P/64/1200 klejona lepikiem na zimno.

wick
30-08-2009, 16:57
http://images44.fotosik.pl/180/d3820c72a976c605med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images37.fotosik.pl/175/100cd0389e2781a6med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images47.fotosik.pl/180/3c2de2ceaebbdaedmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images38.fotosik.pl/176/0b8802828dfe9dc8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Wykop zosał posprzątany z odpadów budowlanych(gruz,drewno)następnie zasypany gruntem rodzimym. Narazie ubijając ręcznie czyli nożnie.
Nadmiar "świeżo wykopanej" ziemi został wywieziony poza budynek.
Wnętrze zostanie zasypane łatwo ubijalnym piaskiem.

wick
06-09-2009, 12:13
Szalunek na fundament prawie gotowy.
http://images37.fotosik.pl/190/d785405533081300med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/190/75ad3038b607119bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images42.fotosik.pl/106/33ca19613d3fb47cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

wick
06-09-2009, 12:21
...

wick
06-09-2009, 12:53
Jeśli potrzebujecie rzuty z wymiarami to proszę pisać. Posiadam rzuty projektu M32 oraz M32a w formacie pdf.

karolina07070707
07-09-2009, 17:45
Świetnie.
Ja poproszę!
[email protected]
Z góry dziękuję!

wick
07-09-2009, 19:36
Świetnie.
Ja poproszę!
[email protected]
Z góry dziękuję!

Rzuty zostały wysłane.

kemir1
11-09-2009, 13:45
chce budowac taki dom
jesli mozna prosic o wszystkie materialy
na jakim etapie teraz jestes
moj mail [email protected]

wick
12-09-2009, 10:04
chce budowac taki dom
jesli mozna prosic o wszystkie materialy
na jakim etapie teraz jestes
moj mail [email protected]

Rzuty wysłane

mstasiek
24-09-2009, 12:16
Witam,
Ja również poproszę o przesłanie rzutów. [email protected]

Dzięki i pozdrawiam
MS

wick
05-10-2009, 01:18
Witam,
Ja również poproszę o przesłanie rzutów. [email protected]

Dzięki i pozdrawiam
MS

Rzuty wysłane

wick
18-10-2009, 20:06
I gotowy fundament.
http://images44.fotosik.pl/197/cdbec9f017842892med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Na prawo od taczek,widać przepust(wygląda na mały bo jeszcze jest tam szalunek z desek) dla instalacji elektrycznej. Identyczne przepusty są w następnych dwóch ścianach.
W fundamencie "komin w kuchni" widać wnęke dla pionu kanalizacyjnego.
http://images39.fotosik.pl/194/4a5374f8b6a5c37dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/194/b72ee2d731bc5b07med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Obok fundamentu "komin w kuchni" oraz "komin w kotłowni" widać przebicia dla instalacji kanalizacyjnej.

karolina07070707
27-10-2009, 10:54
Tylko pozazdrościć takiego stanu.
My ruszamy dopiero wiosną 2010.
Jak duża jest Twoja działka?
I jakiej długości planujesz wjazd?

wick
31-10-2009, 20:19
Tylko pozazdrościć takiego stanu.
My ruszamy dopiero wiosną 2010.
Jak duża jest Twoja działka?
I jakiej długości planujesz wjazd?

Wymiary działki 23,50 x 34,30 . Usytuowanie budynku jest na początku wpisów.

wick
31-10-2009, 20:24
Chwilowo nie wrzucam zdjęć bo operator ograniczył mi transfer (internet mobilny).

wick
31-10-2009, 20:39
...

IZA30
09-11-2009, 09:35
Znalazłam w kilka zdjęć wybudowanego domku- muszę przyznać że prezentuje się pięknie.

http://www.najdom.pl/ogloszenie/sprzedaz-191-zabia-wola-zelechow-1569995

piękny :)

wick
01-12-2009, 18:03
[/img]http://images46.fotosik.pl/197/a0d86401ac1005a9med.jpg (http://www.fotosik.pl)[img]

Podczas betonowania fundamentu w kotłowni, deska szalunkowa uciekła do wewnątrz. I powstała taka bruzda. :oops:

Pierwszy
04-12-2009, 21:49
Przyszła kolej i na mnie. W przyszłym tygodniu wprowadzamy się do naszego nowego domu :lol: Odbiór zrobiony, dom przygotowany, plany podjęte.
Dodatkowo mogę powiedzieć, że wybierając ten projekt jak dotąd nie żałuję. Mieszkanie bardzo ustawne i wygodne. Zmieniliśmy strop z drewnianego na Teriva. W garażu samochód mieści się swobodnie!

http://kelt_69.webpark.pl/zdjecie098.jpg
http://kelt_69.webpark.pl/kolejne.jpg

Todd
05-12-2009, 13:59
Ja także rezygnuję ze stropu drewnianego ale planowałem strop żelbetowy... czyżby jednak teriva byłaby lepsza?

wick
11-12-2009, 15:47
http://images39.fotosik.pl/194/df9986e3228647demed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Przed nałożeniem izolacji przeciwwigociowej wszystkie kanty zostały lekko zeszlifowane. Całość zagruntowano rozcieńczonym dysperbitem. Następnie pomalowano dysperbitem 2x wewnątrz i 3x na zewnątrz. I jeszcze raz zamalowano miejsca gdzie powinno się stosować tzw.wyoblenia.

wick
11-12-2009, 16:08
[/img]http://images42.fotosik.pl/110/21c7d924acc02aa8med.jpg (http://www.fotosik.pl)[img]

"Zapomniany" fundament pod komin w łazience. Widać też wnęke dla pionu kanalizacyjnego.

kubiakpiotr1982
30-01-2010, 18:18
WITAM. PIEKNIE SIE ZAPOWIADA, CO NAJWAŻNIEJSZE PORZĄDEK I PEŁEN PROFESJONALIZM OBY TAK DALEJ. POZDRAWIAM I ...NIECH SIE MURY PNA DO GÓRY :)

asiasecw
31-01-2010, 23:04
Witam!
Jesteśmy na etapie załatwiania formalności. I jak tylko dostaniemy pozwolenie zaczynamy budować naszą zieloną równinę(wariant podstawowy) :) mamy w planie poszerzenie garażu na dwa stanowiska oraz podwyższenia dachu do 35 stopni.Czy ktoś wie jak to w praktyce wygląda? czy nie skonczy się koniecznością postawienia słupa w środku domu??

karolina07070707
04-02-2010, 17:12
Wiosną ruszamy.
Przed nami konieczność rozplanowania kanalizacji w fundamentach. Czy możecie podpowiedzieć lub podzielić się swoimi doświadczeniami? Czy rozplanowanie wg. projektu jest optymalne czy warto coś pozmieniać?
Na ile potem można coś jeszcze pokombinować przy wykończeniówce?

wick
05-02-2010, 12:56
Witam!
Jesteśmy na etapie załatwiania formalności. I jak tylko dostaniemy pozwolenie zaczynamy budować naszą zieloną równinę(wariant podstawowy) :) mamy w planie poszerzenie garażu na dwa stanowiska oraz podwyższenia dachu do 35 stopni.Czy ktoś wie jak to w praktyce wygląda? czy nie skonczy się koniecznością postawienia słupa w środku domu??Czy już zakupilaś projekt ? Przy takich zmianach to może lepiej zakupić wersje M32b (kliknij tu) (http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1267&IdKolekcji=&frm_search=1&id_grupy=0&symbol=M32b&typ_budynku_dom=brak_dom&typ_budynku_garaz=brak_garaz&x=22&y=12&nr=0). Rozkład słupów masz na rzucie poddasza.

wick
05-02-2010, 13:22
Wiosną ruszamy.
Przed nami konieczność rozplanowania kanalizacji w fundamentach. Czy możecie podpowiedzieć lub podzielić się swoimi doświadczeniami? Czy rozplanowanie wg. projektu jest optymalne czy warto coś pozmieniać?
Na ile potem można coś jeszcze pokombinować przy wykończeniówce?Ja zmieniałem,ale trzeba podejść do tego indywidualnie.

wick
05-02-2010, 13:46
http://images49.fotosik.pl/197/163b138720c7fb03med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Ocieplenie fundamentu to styropian EPS 100 gr 10 cm, mocowany za pomocą kleju bitumicznego. Klej nakładany wzdłuż krawędzi płyty(spód również) oraz na placki.

wick
05-02-2010, 13:53
http://images45.fotosik.pl/198/9037e9bdb3828f75med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Styropian został otynkowany tynkiem cienkowarstwowym na siatce.

wick
05-02-2010, 14:02
http://images43.fotosik.pl/197/4558ec96db629247med.jpg (http://www.fotosik.pl)
Następnie zamalowano 2x dysperbitem.

karolina07070707
10-02-2010, 12:00
Dzięki za odpowiedź.
Jeśli nie jest to tajemnica czy możesz zdradzić jak kształtują się koszty które już poniosłeś?
Na etapie zbierania kasy- każda informacja jest dla nas cenna:-)

wick
10-02-2010, 18:16
Wstawie jeszcze kilka zdjęć z zasypywania fundamentów,układania kanalizacji a póżniej wpisze koszty. Myśle że do niedzieli sie wyrobie.

wick
14-02-2010, 17:46
Od zewnątrz fundamenty zostały zasypane gruntem rodzimym a od wewnątrz piaskiem.
Wcześniej zostala ułożona folia ochronna "kubełkami na zewnątrz".

http://images37.fotosik.pl/255/e8cc68ef431b80a5med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/256/018eac46257ea8e1med.jpg (http://www.fotosik.pl)

wick
14-02-2010, 17:55
W między czasie została ułożona najgłębsza część instalacji kanalizacyjnej oraz rura "wodna" (AROT fi 75).

http://images43.fotosik.pl/260/849489c680100f94med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images48.fotosik.pl/260/1239b2e20ac366edmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images45.fotosik.pl/261/c514cb105957aaa8med.jpg (http://www.fotosik.pl)

wick
14-02-2010, 18:03
Piasek zagęszczany warstwowo.

http://images48.fotosik.pl/260/fd59d1083ccea62dmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

wick
14-02-2010, 18:21
Kilka fotek z układania kanalizacji:

Czyszczak i kratka w kotłowni.

http://images35.fotosik.pl/115/f57648309d534d3bmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images39.fotosik.pl/256/25c03a04aff96edbmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

wick
14-02-2010, 18:26
Wc i umywalka w kotłowni.

http://images45.fotosik.pl/261/01fe58a51aea4d48med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/256/2001ad8efee32dfcmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

wick
14-02-2010, 18:32
Czyszczak,kratka,umywalka,wc w kotłowni oraz kratka w garażu.

http://images38.fotosik.pl/256/7fc87cdbed5fcb29med.jpg (http://www.fotosik.pl)

wick
14-02-2010, 20:06
Pion,prysznic,wc,umywalka w łazience.

http://images42.fotosik.pl/172/11a782deb678fcedmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images49.fotosik.pl/260/dd6bb0246e2d7a6cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

Łazienka będzie powiększona o około 20 cm (kosztem sypialni).

wick
14-02-2010, 20:15
Została jeszcze ułożona rura do zlewozmywaka w kuchni i pion "komin w kuchni" oraz rury dla instalacji elektrycznej (AROT fi 50). Zdjęcia niestety uciekły.

wick
21-02-2010, 23:48
dotychczasowe koszty:
działka 45200
notariusz 1145
mpzp 70
projekt+adaptacja 6530
projekt stropu 600
KB zaliczka 300
geodeta;wytyczenie osi 400
koparka;zebranie humusu,wykopanie ław 650
beton podkładowy B10 (9 m3)+pompa 1860
deski 32mm 4150
deski 25mm 490
drewno(ćwiartki) 200
beton na ławy B20 (22 m3)+pompa 5960
drut żebrowany fi 12 1420
drut gładki fi 6 560
drut wiązałkowy 90
dystanse 4/5 cm 95
papa podkładowa 700
lepik na zimno 420
dysperbit 775
beton na fundament B20 (22 m3)+pompa 5960
cement 90
pręty ocynk gwintowane fi 8+nakrętki+podkładki 260
styropian eps100 812
klej bitumiczny 376
tynk cienkowarstwowy 162
siatka 93
folia kubełkowa 230
koparka zasypanie fundamentów+zagęszczarka 1300
piasek (123 m3)+transport 2160
rzeczy drobne(tarcze,gwożdzie...) 300
rury i akcesoria kanalizacyjne 805
rury AROT 158
robocizna;pomocnik(prace ziemne,szalunkowe,izolacyjne,zbrojarskie) 1900
robocizna;pracownik(ocieplenie fundamentu) 400
woda+prąd 150

narzędzia:
przyczepka samochodowa 2050
taczki 145
kabel 100
drobne(łopaty,łomy,młotki...) 305
wąż do wody+akcesoria 160
szlifierka kątowa 480
piła łańcuchowa 440
wkrętarka aku 330
młotowiertarka 275
myjka ciśnieniowa 430

oraz
pustaki gazobeton 24 z klejem+gazobeton 12+transport 11350
folia budowlana(nakrycie pustaków i desek) 114

Tommy38
28-02-2010, 23:19
Dziś zdecydowaliśmy że budujemy "zieloną równinę" w wersji z poddaszem i garażem dwustanowiskowym. Będę wdzięczny za rzuty w formacie pdf z wymiarami pomieszczeń i wszelkie informacje przydatne na wstępie. No i oczywiście zza zdjęcia /wszelkie/. Pozdrawiam. Tomek

Tommy38
28-02-2010, 23:21
W pośpiechu zapomniałem podać maila [email protected]. Z góry dziękuję za odpowiedź.

mstasiek
02-03-2010, 10:25
Tommy38,

Znakomity wybór:). Tylko jak zima zejdzie startuję z budową właśnie tej wersji.

Pozdrawiam
MS

wick
02-03-2010, 20:42
Tommy38; rzuty wysłane

karolina07070707
16-03-2010, 11:31
Bardzo dziękuję za wszystkie informację- są one naprawdę bardzo cenne.

asiasecw
21-07-2010, 12:21
Witam, jak idzie budowa?? dawno nie było informacji o postępach...

Todd
25-07-2010, 20:12
Właśnie:) czekamy z niecierpliwością.

asiasecw
21-08-2010, 22:14
Zaczynamy już niedługo :) Mamy ekipę - cena OK, podobno super pracują - szybko i nie piją ;)

Nie mogę powiedzieć, że uzyskanie PnB było dla nas drogą przez mękę, choć troszkę to trwało - od momentu zakupu projektu do uzyskania PnB - ok 5 miesięcy.


Działkę kupiliśmy w 2008 roku, poszukiwania trwały prawie cały rok, aż w końcu zdecydowaliśmy, że to właśnie TA!
Poniżej fotka i usytuowanie domku na działce.

karolina07070707
22-09-2010, 13:37
Witam.
Wiosną tego roku zaczęliśmy budowę Zielonej Równiny wersja podstawowa- w 6 tygodni stanął śliczny dom w stanie surowym otwartym.
Jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z rozkładu pomieszczeń.
Jeżeli chodzi o zmiany:
- likwidacja okna bocznego w kuchni
- mniejsza łazienka z wejściem z pokoju
- wejście na strych z garażu
- otwarta kuchnia
- podwyższony fundament
- powiększone okno w salonie
- połączone okno w sypialni
- zlikwidowane drzwi w kotłowni- w zamian okno

Nie pokusiliśmy się o podniesienie o "kilka bloczków" ścian dzięki czemu nie mamy nieproporcjonalnej ściany kolanowej względem dachu i obniżonych okien.
Dom jest niziutki i bardzo elegancko się prezentuje.

IZA30
28-12-2010, 09:54
Ile Państwa kosztował dach na tym domku,bardzo mnie to interesuje:)

IZA30
28-12-2010, 10:00
hej jak tak postepy w budowie?

IZA30
29-12-2010, 10:50
Myślę, że kosztorys jest w miarę realny. Jest tak wiele czynników wpływających na koszty, że tak naprawdę jest to wróżenie z fusów. Szczególnie przy niestabilnych cenach.

Co co projektu. Pytanie, jak masz usytowany wjazd na działkę, gdzie będzie salon ?. Jest on doświetlony tylko z jednej strony. Przy złej ekspozycji może być smutno i ciemno. Poza tym uważam dom za piękny wizualnie, podobnie jak Niewielki, W dobrym guście i Przytulny z Muratora.

Co do wnętrza... oddzielenie strefy dziennej od nocnej niby jest, ale.. dojście do sypialni jest przez salon i przy kuchni. Uważam to rozwiązanie za mało komfortowe i dla starszych dzieci ( nastolatków ) może być nieco krępujące. Kiedykolwiek ktoś ich odwiedzi przechodząc przez salon sprawdzi, co rodzice sympatii jedzą, jak są ubrani i czy są pozmywane szklanki w kuchni. :wink:

Ale to jedyny minus. Spójrz na te projekty o których napisałem wyżej - tam takiego rozwiązania nie znajdziesz.
Jeśli interesują Cię parterówki chętnie coś doradzę.

Pozdrawiam.

celne uwagi

Todd
31-12-2010, 17:25
Ja tak liczę na 30 000

IZA30
01-01-2011, 11:53
Ja tak liczę na 30 000

30 TYS? Hmm nie mało trochę?Jak to oszacowałeś?

Todd
01-01-2011, 13:37
Z grubsza: drewno na konstrukcję 9,000 (już kupione) + cieśla 2,000 (bardzo solidny, tani i sprawdzony przez kilku znajomych) + blachodachówka 9,000 + blacharz i inne dodatkowe materiały 10,000 (chyba nie więcej). ale podchodzę do tego na luzie, ile wyjdzie to wyjdzie, zrobić muszę i zaczynam z wiosną. Już się doczekać nie mogę.

IZA30
01-01-2011, 16:35
Z grubsza: drewno na konstrukcję 9,000 (już kupione) + cieśla 2,000 (bardzo solidny, tani i sprawdzony przez kilku znajomych) + blachodachówka 9,000 + blacharz i inne dodatkowe materiały 10,000 (chyba nie więcej). ale podchodzę do tego na luzie, ile wyjdzie to wyjdzie, zrobić muszę i zaczynam z wiosną. Już się doczekać nie mogę.

Hmmm bardzo mnie cieszy to co napisałeś,bo słyszę,że dach na zieloną równinę może nawet dochodzić do 60 tys o zgrozo!Chcę wybudować ten dom ,bo jest dla nas idealny,ale ten dach mnie jednak trochę przeraża ;)mam kilka pytań:
ile m3 drzewa kupiłeś
ile m blachy
jeżeli można wiedzieć jaki strop robisz
i czy robiłeś jakies zmiany w wewnątrz
mam przeznaczone na stan surowy 130 i nie wiem czy sie wyrobię ;(

Todd
01-01-2011, 21:06
Wreszcie jakaś aktywność na forum:) Jestem na takim etapie, że mam wylany strop i zakupione drewno na konstrukcję dachu. Całość bez działki wyniosła mnie do tej pory 86 tysięcy ale liczę już wszystko od garażu blaszaka poprzez budowę studni i zakup kosiarki. Jeśli chodzi o deski to niestety wszystkiego kupiłem 10 i pół kubika z tym, że 2 i pół było wcześniej używane a w sumie około 1 i pół kubika zostało nie ruszone. Strop zrobiłem żelbetowy i bardzo mi na tym zależało:) Co do zmian to tak jak większość od razu postanowiłem zlikwidować okno w kuchni przy wejściu do domu i jeszcze podzieliłem ubikację i połowę przeznaczyłem na spiżarkę. Co do blachy to bez szczególnych wyliczeń spodziewam się około 300 metrów bo stropu wyszło 260 metrów. Co do dachu to chciałem zlecić całość ekipie ale jak powiedzieli, że w zależności od skomplikowania dachu cena wynosi od 35 zł do 85 to biorąc pod uwagę, że zielona równina jest średnio skomplikowana uznałem, że to za drogo i zrobię go na dwa etapy, a cieślę mam dobrego i taniego. Liczę na to, że za niewiele ponad 130,000 uda mi się zrobić stan surowy zamknięty ale zawsze trzeba się liczyć z większym wydatkiem:)

IZA30
02-01-2011, 08:41
Wreszcie jakaś aktywność na forum:) Jestem na takim etapie, że mam wylany strop i zakupione drewno na konstrukcję dachu. Całość bez działki wyniosła mnie do tej pory 86 tysięcy ale liczę już wszystko od garażu blaszaka poprzez budowę studni i zakup kosiarki. Jeśli chodzi o deski to niestety wszystkiego kupiłem 10 i pół kubika z tym, że 2 i pół było wcześniej używane a w sumie około 1 i pół kubika zostało nie ruszone. Strop zrobiłem żelbetowy i bardzo mi na tym zależało:) Co do zmian to tak jak większość od razu postanowiłem zlikwidować okno w kuchni przy wejściu do domu i jeszcze podzieliłem ubikację i połowę przeznaczyłem na spiżarkę. Co do blachy to bez szczególnych wyliczeń spodziewam się około 300 metrów bo stropu wyszło 260 metrów. Co do dachu to chciałem zlecić całość ekipie ale jak powiedzieli, że w zależności od skomplikowania dachu cena wynosi od 35 zł do 85 to biorąc pod uwagę, że zielona równina jest średnio skomplikowana uznałem, że to za drogo i zrobię go na dwa etapy, a cieślę mam dobrego i taniego. Liczę na to, że za niewiele ponad 130,000 uda mi się zrobić stan surowy zamknięty ale zawsze trzeba się liczyć z większym wydatkiem:)

Super,że mam wieści z pierwszej ręki!To może te 130 tys starczy mi na stan sur.Dobre wieści.Baaaardzo;)A w ktorej cześci kraju budujesz?Bo ceny,które podajesz wydają się dosyć rozsądne ;)My w świętokrzyskiem będziemy budować.Todd a jak oceniasz wielkość pomieszczeń ( kuchni i salonu )i czy zrobiłeś wejście do spiżarki od strony kuchni no i ogólnie wielkość domu ,jakie robi wrażenie ? ;) ale pytań ;)

Todd
02-01-2011, 14:11
Buduję na południu. Dla mnie sam dom jest duży, salon oceniam jako duży natomiast co do wszystkich pozostałych pomieszczeń to uważam je za co najmniej "nie za wielkie" :) No ale dom ma taki metraż jaki ma i gdyby miał być większy to by więcej kosztował, więc kwestia wyboru. Co do garażu to jest przestronny i dobrze, bo znajomy ma trochę mniejszy i docenia te parę centymetrów więcej szerokości. Kuchnia bym powiedział taka w sam raz dla mnie. Wejście do spiżarki mam od kuchni, a żeby zwiększyć ustawność kuchni przeniosłem komin do ubikacji. Ubikacja niestety wyszła mała no ale powinna spełniać swoja rolę. No i powiem jeszcze, że każdy kto u mnie był mówił, że dom jest bardzo rozłożysty.

felipo
02-01-2011, 15:16
Halo, jestem tutaj nowy i każda informacja, zdjęcia będą bardzo przydatne.
Zdecydowałem się na zakup projektu M32a.
Dzięki za wcześniejsze porady :)

IZA30
02-01-2011, 19:01
Buduję na południu. Dla mnie sam dom jest duży, salon oceniam jako duży natomiast co do wszystkich pozostałych pomieszczeń to uważam je za co najmniej "nie za wielkie" :) No ale dom ma taki metraż jaki ma i gdyby miał być większy to by więcej kosztował, więc kwestia wyboru. Co do garażu to jest przestronny i dobrze, bo znajomy ma trochę mniejszy i docenia te parę centymetrów więcej szerokości. Kuchnia bym powiedział taka w sam raz dla mnie. Wejście do spiżarki mam od kuchni, a żeby zwiększyć ustawność kuchni przeniosłem komin do ubikacji. Ubikacja niestety wyszła mała no ale powinna spełniać swoja rolę. No i powiem jeszcze, że każdy kto u mnie był mówił, że dom jest bardzo rozłożysty.

Hmmm,bardzo rozłożysty czyli duży,za duży??Z tą spiżarką to bardzo dobry pomysł,brakowało mi jej w tym projekcie właśnie.Na wielkości ubikacji mi tez jakoś specjalnie nie zależy,ma wejść sedes i mała umywalką.Jakoś nie mam jeszcze rozjaśnionej sytuacji ;)Po zdjęciach z muratora,mam wrażenie ,że to duży dom,może nawet za duży...Jak możesz wklej w wolnej chwili jakieś zdjęcia :)

IZA30
03-01-2011, 08:24
Takie zmiany planuję,w praniu się okaże czy tylko takie ... ;)

IZA30
03-01-2011, 14:19
Obawiam sie jeszcze czy łazienka jest wystarczająca aby zmieścić:wanne zwykłą,kabinę i pralkę ;)

Todd
03-01-2011, 18:51
Ja zostałem przy wszystkich oknach za wyjątkiem bocznego w kuchni, po prostu lubię dużo naturalnego światła. Co do łazienki to mam wyliczone na styk, przy założeniu że będzie zarówno kabina jak i wanna, niestety salon kąpielowy to to na pewno nie będzie:)

IZA30
03-01-2011, 18:53
Ja zostałem przy wszystkich oknach za wyjątkiem bocznego w kuchni, po prostu lubię dużo naturalnego światła. Co do łazienki to mam wyliczone na styk, przy założeniu że będzie zarówno kabina jak i wanna, niestety salon kąpielowy to to na pewno nie będzie:)

A pralkę się gdzieś upcha jeszcze?? :)Jakie okno zrobiłeś w pokoju obok kuchni?Jak w projekcie czy normalny format?I czy zrobiłeś w salonie witrynę czy tylko balkon tam gdzie wyjście na taras?

Todd
03-01-2011, 19:37
hmm, wszystkie okna robiłem tak jak w projekcie tyle, że wziąłem od producenta kartkę z wymiarami i dopasowywaliśmy robiąc korekty o centymetry. Na taras będą prowadzić drzwi balkonowe, są niezbyt szerokie ale będą spełniać swoją rolę. Pralka będzie w łazience i z wyliczeń ma się zmieścić, natomiast bardzo mi zależy żeby kabina miała 90 cm i tu jest pies pogrzebany, boję się jak to będzie wszystko wyglądać bo zmieścić się zmieści.

IZA30
04-01-2011, 09:27
hmm, wszystkie okna robiłem tak jak w projekcie tyle, że wziąłem od producenta kartkę z wymiarami i dopasowywaliśmy robiąc korekty o centymetry. Na taras będą prowadzić drzwi balkonowe, są niezbyt szerokie ale będą spełniać swoją rolę. Pralka będzie w łazience i z wyliczeń ma się zmieścić, natomiast bardzo mi zależy żeby kabina miała 90 cm i tu jest pies pogrzebany, boję się jak to będzie wszystko wyglądać bo zmieścić się zmieści.

Teraz sie zastanawiam czy tej drugiej łazienki obok kuchni nie zostawić tak jak jest ,tu wstawić prysznic,a tam tylko wannę z parawanem dla dziecka.
Słuchaj, tu na forum panuje przekonanie nt tego projektu ,ze ogromną jego wadą jest to, ze z wiatrołapu przechodzi sie do salonu.Co o tym myślisz? Ty masz już ścianki?Jak to wygląda?U mnie z pewnością będa te drugie drzwi w wiatrołapie.

karolina07070707
04-01-2011, 13:06
Ja buduję Zieloną równinę w woj.mazowieckim- pod samą Warszawą. Ceny niestety są tutaj znacznie wyższe- dach na gotowo kosztował nas ok.60 tysięcy- (krycie dachówką). Niestety robocizna naszego regionu znacznie podbija ceny.
Jeśli chodzi o wejście z wiatrołapu - rozmawiałam z kilkoma architektami wnętrz- każdy z nich twierdzi że jest to bardzo nowoczesne podeście- dom otwiera na przychodzących- nikt nie musi krążyć i zaglądać po korytarzach aby znaleźć się w centrum wydarzeń. Duże okno na wprost wejścia czyni salon najważniejszym miejscem domu.
Doradzali również, że w przyszłości- jeśli okaże się to opcja męcząca jest mnóstwo sposobów aby delikatnie odgrodzić korytarz od samego salonu- który i tak jest duży i nie ucierpi na tym (np. niewysoka ścianka )
Jak na razie my jesteśmy zachwyceni tym rozwiązaniem. Na pewno zastosujemy opcje drzwi wewnętrznych żeby zimą nie wychładzać salonu.

IZA30
04-01-2011, 14:13
J a też nie widzę problemu z tym salonem,wręcz uważam,ze to dobre rozwiązanie.Nikt mi się nie pląta po naszej prywatnej stronie.Choć myślę jednak, żeby postawić od razu taką barkową ściankę,no coś w tym stylu:)Zastanawiam się jeszcze nad tym małym okienkiem w sypialni,zostawić czy nie?Tym bardziej,że na tej wejściwej ścianie,gdzie jest w oryginale biurko myślę postawić szafę.
Tak myślę zrobić tą ściankę,dobry pomysł?

karolina07070707
04-01-2011, 14:45
My zostawiliśmy- pokój jest dosyć długi- jest lepiej doświetlony.
Zależy oczywiście jakie będzie jego przeznaczenie- u nas będzie pokojem dziecka- wolimy żeby miało widno..
Znajomi którzy oglądali ten dom twierdza jednak, że jedno okno by starczyło- bo duże jest od południa.

IZA30
04-01-2011, 14:48
My zostawiliśmy- pokój jest dosyć długi- jest lepiej doświetlony.
Zależy oczywiście jakie będzie jego przeznaczenie- u nas będzie pokojem dziecka- wolimy żeby miało widno..
Znajomi którzy oglądali ten dom twierdza jednak, że jedno okno by starczyło- bo duże jest od południa.

Raczej nasza sypialnia.Jeżelitak będzie to planuje tam wstawić szafę i nie wiem czy nie zasłoni wtedy tego okienka?Choć kusi mnie coś ta opcja,żeby zrobić sobie sypialnię z własna łazienką(tą od kuchni;) )Ale pewnie zostanie tak jak jest.

alic
04-01-2011, 14:49
Witam, IZA30, pisałam Ci już kiedyś,że mi się to wejście z wiatrołapu do salonu nie podoba i ta ścianka o której piszesz to wg mnie dobry pomysł,natomiast jakiej ona będzie wysokości,grubości to zadecydujesz w trakcie budowy,wtedy najłatwiej będzie taką decyzję podjąć,co do tego małego okna to ono wydaje się zbędne,ale może zrobić tam duże okno,bo to chyba będzie u Ciebie zachodnia strona,o ile dobrze pamiętam,to Ty masz działkę z wjazdem od południa (ja też),nie wiem tylko jak to będzie wyglądało z zewnątrz, no i salon będzie ciemny,chyba,że to Ci nie przeszkadza, acha, dach to nie tylko dachówka i drewno,ale także wełna i różne drobniejsze rzeczy i na pewno w 30 tys. się nie zmieścisz,pozdr...

IZA30
04-01-2011, 14:52
Wiesz orientacyjnie wiem ile wyjdzie,ale mogę już kalkulować coś niecoś.Niech wyjdzie 40-dla mnie to jak na taki dach i tak bardzo dobra cena!

Anna Pepa
04-01-2011, 18:57
O widzę że projekt wybrany - GRATULACJE!!!
Tak na marginesie to jak już w końcu wybraliśmy projekt to spadł mi kamień z serca, łatwo nie było.

Todd
04-01-2011, 20:47
Mnie opcja salonu nie przeszkadzała od początku ale nie ukrywam, że rozważałem zrobienie ścianki. Uznałem jednak, że mam na to czas jeśli będzie taka konieczność, czyli do momentu kiedy z jakichś względów salon przestał by pełnić funkcję salonu. I nie chodziło mi o to, ze salon się zmniejszy tylko, że ten korytarz który by wyszedł z tego, byłby zbyt wąski. Co do wełny na dachu to się zastanawiam po co mi wełna w sytuacji gdy nie mam użytkowego poddasza, zwłaszcza że strop mam żelbetowy i będzie ocieplony.

IZA30
05-01-2011, 07:15
Wczoraj o godz.18 został zakupiony przez naszą rodzinkę projekt ZIELONA RÓWNINA - Murator M32 :)

Ania Pepa ,dobrze Wiesz jaka to była męczarnia ten wybór projektu;) Ale rzeczywiście kamień z serca.I to ogrrrromny ;)

Mam nadzieję,ze będziemy się w dalszym ciągu wymieniać informacjami nt tego ślicznego projektu ;)

IZA30
05-01-2011, 08:10
Todd z jakich pustaków budowałeś i może pamiętasz ile zamawiałeś?

IZA30
05-01-2011, 13:25
Zamyślane zmiany:
-połączenie pokoju z łazienką (tu tylko kabina prysznicowa)sypialnia nasza ,
- w większej łazience dla dzieci tylko fajna wanna( z parawanem na przyszłość) i wyodrębnienie z pokoju z tyłu pralnio-suszarni (strasznie chcę takie pomieszczenie.),
- pokoje z tyłu w miarę równe dla dzieci (na razie jedno;) .
Macie juz scianki co myslicie o tych zmianach?

Todd
06-01-2011, 10:05
PUSTAK MAX 30-ka
3,280 szt
PUSTAK MAX 25-ka
965 szt
CEGŁA MODULARNA K-4 9 cm
648 szt
Tyle kupiłem na mury, bez ścianek działowych. Trochę zostało ale jeszcze do zrobienia są dwie warstwy nad stropem. Dodatkowo jeszcze miałem cegłę pełną a z tej z kolei zrobiłem dwie pierwsze warstwy (podwójne) na fundamencie.

IZA30
08-01-2011, 19:12
Po przemyśleniu nie robimy właściwie żadnych zmian,łazienki zostają tak jak w oryginale,ściankę zrobimy po wymurowaniu wszystkiego jak mi bardzo bedzie przeszkadzać ta przestrzeń wtedy się postawi.
Od wczoraj cztery cieplutkie jeszcze egzemplarze M 32 leżą sobie już w naszym domu :)
Przeglądamy,kalkulujemy ...

IZA30
11-01-2011, 14:54
Czy ktoś jeszcze buduje M32 Zielona Równina z Muratora?

felipo
11-01-2011, 21:46
Zielona równina wariant I M32a - start wiosna/lato 2011

mstasiek
11-01-2011, 22:48
Witam,
Zielona równina 32b wariant II - stan surowy otwarty.
Jeżeli mówimy o poddaszu użytkowym to kwota za dach jest dużo wyższa niż 30 tys. nawet bez wełny.

Pozdrawiam
MS

IZA30
12-01-2011, 07:07
No fajnie,że jeszcze się ujawnili jacyś zielonorówniacy ;)
Felipo,Mstasiek tu na forum piszą,że ten projekt jest kiepski ze względu na to ,że z wiatrołapu wchodzi się wprost do salonu.Przeszkadza Wam to?

mstasiek
13-01-2011, 17:09
No fajnie,że jeszcze się ujawnili jacyś zielonorówniacy ;)
Felipo,Mstasiek tu na forum piszą,że ten projekt jest kiepski ze względu na to ,że z wiatrołapu wchodzi się wprost do salonu.Przeszkadza Wam to?

Witam,
Według mnie to fajne rozwiązanie, ale wszelkie wady wyjdą pewnie podczas użytkowania.

Pozdrawiam

Todd
13-01-2011, 21:36
[QUOTE=mstasiek;4501411]Witam,
Zielona równina 32b wariant II - stan surowy otwarty.
Jeżeli mówimy o poddaszu użytkowym to kwota za dach jest dużo wyższa niż 30 tys. nawet bez wełny.

Cóż M32 to nie jest wariant z użytkowym poddaszem:)

IZA30
14-01-2011, 13:48
Tood jak widzisz po swoim domu,czy da się zrobić drzwi wejściowe z jednostronna dostawką?Jest miejsce?

Todd
15-01-2011, 00:51
hmm, znaczy się, żeby drzwi miały jeszcze jedno skrzydło, takie mniejsze? Jeśli już to chyba tylko po prawej stronie, ale mnie zaskoczyłaś:) Muszę najpierw obejrzeć jak to wygląda:) tyle, że jeśli nawet by się dało to zrobić to co z ewentualna szafą?

IZA30
16-01-2011, 12:12
tak chodzi o takie

mstasiek
22-01-2011, 12:18
Moim zdaniem, jeżeli myślisz jeszcze o szafie w przedsionku, to takie podwójne drzwi nie będą dobrym rozwiązaniem.
Ja u siebie pozostawiam jednoskrzydłowe.

Pozdrawiam

IZA30
22-01-2011, 17:00
Moim zdaniem, jeżeli myślisz jeszcze o szafie w przedsionku, to takie podwójne drzwi nie będą dobrym rozwiązaniem.
Ja u siebie pozostawiam jednoskrzydłowe.

Pozdrawiam

a ty na jakim etapie jesteś mstasiek?

mstasiek
24-01-2011, 08:55
a ty na jakim etapie jesteś mstasiek?
Tzw. stan surowy otwarty.

IZA30
24-01-2011, 13:20
Zazdroszczę pozostałym wariantom spiżarki. Zawsze chciałam ją mieć,ale cóż...w mojej M32 nie ma :( Żałuję,ale tak mi się podobała reszta domu,że przełknęłam to jakoś.

IZA30
25-01-2011, 14:47
Halo, jestem tutaj nowy i każda informacja, zdjęcia będą bardzo przydatne.
Zdecydowałem się na zakup projektu M32a.
Dzięki za wcześniejsze porady :)

gdzie budujesz felipo?i kiedy zaczynasz?

megjawa
27-01-2011, 10:08
Witam wszystkich miłośników Zielonej równiny- wariant M32a. Za 2 miesiące z mężem ruszamy z budowa tego domku :) w okolicach Tarczyna, woj. mazowieckie.
Czy ktoś z WAS buduje ZR w tej okolicy? Może macie zdjęcia lub cenne uwagi spostrzeżenia, które mogą być przydatne przed rozpoczęciem budowy.
Pozdrawiam :)

tadeusz72
24-02-2011, 22:03
można prosić o materiały związane z budową domu{rzuty}Pytanko czy w tym domu są podciągi czy coś takiego,ile to wszystko mogło cię kosztować...jak możesz będę wdzięczny mój mail [email protected]

garek80
07-03-2011, 16:22
czy jest możliwość obejrzenia budowy projektu Zielona Równina?

Todd
07-03-2011, 19:36
Jakieś 196 km od Ciebie:)

garek80
08-03-2011, 10:58
no to nie tak żle.z racji tego że czasem podróżuje po polsce służbowo tak pomyślałem że kiedyś gdzieś po drodze mógłbym zobaczyć to CUDO,nawet z odległości.

garek80
08-03-2011, 20:17
hej meg83
budujecie swoje gniazko standardowo czy wprowadzacie zmiany?jakie koszta stanu surowego przewidujecie?myśliisz o poprawieniu energooszczędności ZR-a?jak tylko odejdą mrozy i da sie wykonać prace ziemne również zaczynamy.mam nadzieje ze w kwietniu już ruszymy pełną parą,bo na razie czekamy na PNB.ech te papiery...
pozdrawiam

garek80
08-03-2011, 21:39
nasz projekt to podstawowa wersja bez poddasza.nasze zmiany:
-likwidacja okna w kuchni na wejsciu
-zamiast 2 okien w pokoju do fronty jedno takie jak w innych pokojach z tyłu
-myślimy o zmianie okna w salonie na witryne z dodatkowym wyjściem na ogród
-zmieniamy strop na monolityczny
to chyba jedyne poważniejsze zmiany
co do energooszczedności myślałem o reku i dołożeniu grubości izolacji np.20 styro na ścianie,cieplejsze okna itp..
budujemy w woj,świetokrzyskim
mam nadzieje że wątek powoli sie rozwinie i powymieniamy doświadczenia
pozdrawiam

IZA30
09-03-2011, 11:02
Zdjęć mam kilkaset, ale nie bardzo wiem jak je umieścić...

Zdjęcia,zdjęcia !Czekamy na zdjęcia :) :)

IZA30
11-03-2011, 09:08
Ja zostałem przy wszystkich oknach za wyjątkiem bocznego w kuchni, po prostu lubię dużo naturalnego światła. Co do łazienki to mam wyliczone na styk, przy założeniu że będzie zarówno kabina jak i wanna, niestety salon kąpielowy to to na pewno nie będzie:)


Buduję na południu. Dla mnie sam dom jest duży, salon oceniam jako duży natomiast co do wszystkich pozostałych pomieszczeń to uważam je za co najmniej "nie za wielkie" :) No ale dom ma taki metraż jaki ma i gdyby miał być większy to by więcej kosztował, więc kwestia wyboru. Co do garażu to jest przestronny i dobrze, bo znajomy ma trochę mniejszy i docenia te parę centymetrów więcej szerokości. Kuchnia bym powiedział taka w sam raz dla mnie. Wejście do spiżarki mam od kuchni, a żeby zwiększyć ustawność kuchni przeniosłem komin do ubikacji. Ubikacja niestety wyszła mała no ale powinna spełniać swoja rolę. No i powiem jeszcze, że każdy kto u mnie był mówił, że dom jest bardzo rozłożysty.

Todd,jak dysponujesz jakimś projektem/rysunkami łazienki ze wszystkimi sprzętami (kabiną,wanną,wc,pralką:)to chętnie obejrzę jak to rozplanowałeś i ciekawa jestem też aranżacji kuchni i spiżarki,bo jednak chyba się też zdecyduję na takie rozwiązanie.Aha i jeszcze jedno czy zmieniałeś wielkość okna w dużej łazience?

Todd
13-03-2011, 08:02
Okna w łazience nie powiększałem, a co do pozostałych rozwiązań przyjętych w kwestii łazienki to niestety nie mam rysunków ale w wolnej chwili pomyślę o tym:)

IZA30
14-03-2011, 08:22
Okna w łazience nie powiększałem, a co do pozostałych rozwiązań przyjętych w kwestii łazienki to niestety nie mam rysunków ale w wolnej chwili pomyślę o tym:)

Będę wdzięczna !!!! :D

garek80
16-03-2011, 21:37
strasznie tutaj spokojnie.wszyscy zajęci budową równiny??

IZA30
17-03-2011, 08:08
Będę wdzięczna !!!! :D

Todd,czy mógłbyś orientacyjnie choć podać wymiary spiżarki?

Todd
19-03-2011, 20:44
Jeszcze nie mam ścianek działowych ale wstępne wymiary spiżarki to 160 cm na 130 cm.

Todd
20-03-2011, 08:00
Acha, co do okna w spiżarni to i owszem zastanawiałem się nad nim ale pod kątem nagrzewania się pomieszczenia przez szybę. W związku z tym, że mam front domu od północy uznałem, że okno może być w spiżarce, natomiast co do jego wielkości to nie chciałem nic zmieniać bo mi się bardzo podoba taka elewacja jak jest w oryginale i poza tym lubię okna. Myślę, że ustawność takiej spiżarki i jej funkcjonalność będzie wystarczająca. U kolegi widziałem fajnie zrobione wejście do spiżarki, właśnie z kuchni, drzwi do niej wyglądają jak szafka kuchenna. Te wyżej podane 160 cm to oczywiście na ścianie z oknem co zresztą jak sprawdzałem z rysunkiem z projektu nawet by się zgadzało:D

IZA30
20-03-2011, 16:34
Acha, co do okna w spiżarni to i owszem zastanawiałem się nad nim ale pod kątem nagrzewania się pomieszczenia przez szybę. W związku z tym, że mam front domu od północy uznałem, że okno może być w spiżarce, natomiast co do jego wielkości to nie chciałem nic zmieniać bo mi się bardzo podoba taka elewacja jak jest w oryginale i poza tym lubię okna. Myślę, że ustawność takiej spiżarki i jej funkcjonalność będzie wystarczająca. U kolegi widziałem fajnie zrobione wejście do spiżarki, właśnie z kuchni, drzwi do niej wyglądają jak szafka kuchenna. Te wyżej podane 160 cm to oczywiście na ścianie z oknem co zresztą jak sprawdzałem z rysunkiem z projektu nawet by się zgadzało:D

Thx :)

IZA30
11-04-2011, 10:53
Odebraliśmy dziś PnB ruszamy po Świętach :)

meg83
12-04-2011, 20:28
Odebraliśmy dziś PnB ruszamy po Świętach :)

Gratulacje !! :)

IZA30
13-04-2011, 08:26
Coś tu cisza ,a szkoda :( Meg83,na jakim etapie jesteś?
Pani Karolino,gdzie pani jest ?? ::D

karolina07070707
13-04-2011, 14:48
O widzę że coś się dzieje na forum i ze zostałam wezwana do tablicy ;-) rzeczywiście dawno mnie tu nie było. U nas jak na razie bez zmian ale myślę,że w ciągu kilku dni to się zmieni- mamy już wyceny okien i rolet ale zanim zamontujemy musimy ogrodzić działkę, zrobić instalacje elektryczną i alarm. Strop zrobiony- chyba trochę pospieszyliśmy się z tym ociepleniem przed tynkowaniem, ale nie jest to znowu taki duży problem. Domek zimę przerwał- nic nie cieknie, nic nie odpada :-) Szukamy dobrego elektryka- i tu zaczyna się problem......

IZA30
14-04-2011, 12:25
O widzę że coś się dzieje na forum i ze zostałam wezwana do tablicy ;-) rzeczywiście dawno mnie tu nie było. U nas jak na razie bez zmian ale myślę,że w ciągu kilku dni to się zmieni- mamy już wyceny okien i rolet ale zanim zamontujemy musimy ogrodzić działkę, zrobić instalacje elektryczną i alarm. Strop zrobiony- chyba trochę pospieszyliśmy się z tym ociepleniem przed tynkowaniem, ale nie jest to znowu taki duży problem. Domek zimę przerwał- nic nie cieknie, nic nie odpada :-) Szukamy dobrego elektryka- i tu zaczyna się problem......

Witam:) Ja nadal się wpraszam jeżeli to będzie możliwe :D My po Świętach ruszamy pełną parą,na razie wytyczamy i zjazd organizujemy,bo mamy rów :(

IZA30
16-04-2011, 13:25
My zalaliśmy fundamenty, po świetach wchodzi epika z bloczkami, ale teraz walczymy z wodą, której narazie brak... :(
My budujemy m32a wariant I przesuneliśmy komin który jest w lazience o 70 cm w stronę sypialni, aby powiększyć łazienkę.
Bede zdawać relacje na bieżąco :)

No mam nadzieję,że i ja będę niedługo na takim etapie :)

meg83
16-04-2011, 23:56
wick, jak budowa wszyscy czekamy na newsy :)

IZA30
22-04-2011, 08:18
Ależ tu cisza :(

Todd co u ciebie ?Możesz wrzucić jakieś fotki z budowy? Fajnie by było :D :D
[COLOR="seagreen"]

MOŻE KTOŚ W OGÓLE WRZUCI JAKIEŚ FOTKI ZIELONEJ ?

Evia
01-05-2011, 05:58
ładny domek

IZA30
05-05-2011, 09:01
Bloczki wymurowane, 7 bloczków do góry, na co składa się 1 560 szt. bloczków. koszt pracy 3 500 zł
no i mamy wodę :) jupi

No fajnie widzieć swój przyszły domek,choć w takim zarysie:)mam nadzieję,że będziesz dodawała zdjęcia na bieżąco:D Ja jak tylko ruszymy też będę dodawała.
Szkoda,że inni nie chcą sie podzielić ...

IZA30
09-05-2011, 13:42
No dobrze, proszę kilka zdjęć:) Jeśli oczywiście skutecznie je załączyłem :P

Suuuuuper!Bardzo sie ciesze,że dodałeś zdjęcia:) :) Mam nadzieję,ze będziesz dodawał na bieżąco:D

Widze,że niezmieniłeś okienka w pokoju obok kuchnii? Strasznie fajnie ogladać "swój" domek juz powstały!I jaką piekną masz okolicę:)

Czym kryjesz? My blachą,ale nadal nie wiemy w jakim kolorze...raczej ciemnym.Okna zamówione już w obustronnym złotym dębie:)

Czy mógłbyś napisać jak cenowo do tego etapu Cię wyszło?Może być na pw.

Aha.zapomniałam zapytać,czy dodałbyś w wolnej chwili jeszcze jakieś zdjęcia z wewnątrz:D :D

IZA30
21-05-2011, 15:32
oto kilka kolejnych zdjęć

Niech się mury pną go góry :D

felipo
22-05-2011, 00:21
gdzie budujesz felipo?i kiedy zaczynasz?

wielkopolska. Zdjęcia poniżej:

meg83
24-05-2011, 23:54
Iza a jak Twój domek? Czy prace na budowie juz się rozpoczeły, gdzie wogóle powstaje Twoja ZR?
pozdrawiam :)

IZA30
26-05-2011, 07:33
W tym tyg.wylaliśmy fundamenty,w poniedziałek ruszamy dalej :)
Budujemy w Świętokrzyskiem.Na razie po wylaniu dom wydaje mi się...mały :)

meg83
27-05-2011, 09:33
Nam też sie tak wydawało, ale wrażenie jest złudne i z chwilą postawienia ścian widać jego rzeczywiste wymiary.
My jak do tej pory jesteśmy zadowoleni :) Zrobiliśmy kilka zmian. Mam nadzieje ze na lepsze :)
Świętokrzyskie- piękne okolice!!!
pozdrawiam :)

garek80
29-05-2011, 20:24
Todd chciałbym się wprosić na oględziny stanu surowego Twojej Równiny??

IZA30
02-06-2011, 09:51
Znalezione w necie :D

IZA30
02-06-2011, 09:52
Cd

garek80
12-06-2011, 16:35
todd napisz coś więcej,bo ja rozumie że te 30 tyś to same materiały tak?więżba,blacha,obróbki...? ile za robocizne i co to za blacha i jaki kolor?ile kupiłeś m2 blachy bo z moich wyliczeń wychodzi ok,100m2 więcej blnachy na "obcinki"...

IZA30
13-06-2011, 10:36
Cóż, mówię o całkowitych kosztach łącznie z robocizną:) Cieśla wraz z kosztami pomocy przy wyciągnięciu konstrukcji i blacharz przy udzieleniu pomocy własnej to 3500 zł. Blacha jest belgijska, w kolorze szary mat, profil Bona. Całkowita ilość zakupionej blachy to 365 metrów. Pozostałe koszty to drewno, folia, blacha płaska, gąsiory, wkręty, taśma wentylacyjna, rynny, haki, rury spustowe, kolanka i elementy łączące. Acha i co ważne mój dach jest większy bo musiałem zrobić z kątem nachylenia 30 stopni.

Noo od razu widać,że kąt nachylenia większy :) Ale fajnie wygląda. Nie szkoda Ci teraz nie wykorzystanego poddasza??

IZA30
29-06-2011, 20:49
No to lecimy :D

IZA30
29-06-2011, 20:54
:)

IZA30
30-06-2011, 08:26
My za okna też mamy taką samą ceną,ok. 8000 w obustronnym złotym dębie,z tą różnicą,że my w salonie mamy witrynę,ale na profilach to ja już się nie znam:)

Mam tylko zagwozdkę co do okna w kuchni,na razie mamy tak jak w projekcie,ale jakoś mi się to niezbyt podoba wizualnie,zastanawiam się czy nie zrobić takiego na wys.jak w pokoju obok. Mam jeszcze czas,bo okna dopiero późną jesienią,więc mam trochę czasu jeszcze.
Widzę,że Meg83 tak zrobiła,że okno w kuchni zrobili na równi,ciekawi mnie czym się kierowała?
Meg odezwij się :D

karolina07070707
30-06-2011, 11:27
Proszę proszę- jakie postępy- gratuluję. Ja dorzucam obiecane fotki okien i rolet :-)

IZA30
30-06-2011, 16:09
Super!Ciekawa byłam jak wyjdą te białe okienka:D
I ten dach...piękny :) :)
Jeszcze raz DZIĘKUJEMY ZA MOŻLIWOŚĆ OBEJRZENIA WASZEJ RÓWNINKI !!

karolina07070707
01-07-2011, 07:22
Dzięki:-)
a decyzja w sprawie łazienki przy sypialni i kotłowni podjęta?

IZA30
01-07-2011, 23:03
Tak wstępnie coś ustaliliśmy :)Córka "bierze"pokój obok kuchni i mniejszą łazienkę,ale drzwi będą normalnie z holu,w przyszłości pewnie okaże się to zbawienne,że będzie miała swoją łazienkę,jak to z babami:) W tej mniejszej łazience będzie wanna,wc i umywalka.My bierzemy największy pokój,łazienka większa też ogólnie dostępna w niej prysznic,wc,pralka,umywalka.Kotłownia bez zmian.

IZA30
06-07-2011, 13:20
Właśnie ciągle się waham co z tym oknem,ale prawie jestem pewna,że zrobię tak jak u Ciebie Meg:)Ile razy bym nie była na budowie to zawsze wyglądam to okno na wszystkie strony i zawsze mi się coś nie widzi :(( I wizualnie to jednak lepiej wygląda.A będziesz miała zlew przy oknie? Bo ja np.nie :)Tak widzę swoja kuchnię ,tylko meble oczywiście po drugiej stronie.
Zapytam jeszcze ,co kładziecie na dach: dachówka ,blacha? Jaki kolor ? :)

meg83
07-07-2011, 22:35
Musze sie przyznać, że nasze okno tylko przez poł dnia było na 120 cm. Musiałam sie z tym przespać zeby byc pewną, że lepiej bedzie w obecnej wersji, wiec z samego rana tel. na budowe, że zmiana decyzji i chce na 150 :) Ale teraz jestem zadowolona :)
Zlew bedzie pod oknem ale nie na samym środku.
Na dach kładziemy blachę ruukki monterrey kolor czekoladowy brąz RR887.
Tylko teraz ten okropny deszcz od kilku dni opóźnia prace :( wrrrr

IZA30
08-07-2011, 10:00
Musze sie przyznać, że nasze okno tylko przez poł dnia było na 120 cm. Musiałam sie z tym przespać zeby byc pewną, że lepiej bedzie w obecnej wersji, wiec z samego rana tel. na budowe, że zmiana decyzji i chce na 150 :) Ale teraz jestem zadowolona :)
Zlew bedzie pod oknem ale nie na samym środku.
Na dach kładziemy blachę ruukki monterrey kolor czekoladowy brąz RR887.
Tylko teraz ten okropny deszcz od kilku dni opóźnia prace :( wrrrr

No u nas ścianki działowe są,zamówiony strop i właśnie ta pogoda ...
A jaki kolor okien planujesz?

meg83
08-07-2011, 11:03
Złoty dąb z aluplasta. Przedstawiciel ze świętokrzyskiego :) Wy o ile dobrze pamiętam Wy tez ten kolorek ?

bocian_86
08-07-2011, 11:23
Witam, zastanawiamy się nad kupnem tego projektu. Boję się trochę tego połączenia mieszkania z garażem. Czy spaliny nie będą przedostawały się do domu? A jak z hałasem? Czy nie będzie słychać w salonie, jak ktoś będzie nocą parkował auto? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

IZA30
09-07-2011, 10:26
Złoty dąb z aluplasta. Przedstawiciel ze świętokrzyskiego :) Wy o ile dobrze pamiętam Wy tez ten kolorek ?

Tak obustronny złoty dąb :) A my właśnie ze świętokrzyskiego :D Co to za firma ?


Witam, zastanawiamy się nad kupnem tego projektu. Boję się trochę tego połączenia mieszkania z garażem. Czy spaliny nie będą przedostawały się do domu? A jak z hałasem? Czy nie będzie słychać w salonie, jak ktoś będzie nocą parkował auto? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

My wręcz szukaliśmy projektu z takim przejściem,właśnie przez wiatrołap,ponieważ absolutnie nie chcieliśmy przejścia np.z kuchni.TU właśnie bałabym się zapachu spalin,bo w wiatrołapie masz drugie drzwi zamykające wiatrołap i po sprawie.Z tego co wiem to można kupić jakieś też specjalne drzwi.I jak dla nas było to najwygodniejsze rozwiązanie,z garażu do wiatrołapu,zmieniasz obuwie z zakupami jeden krok dosłownie do kuchni.
Zachęcam do kupna projektu!

bocian_86
11-07-2011, 15:09
Z tego co wiem to można kupić jakieś też specjalne drzwi.

Hmm... A jakie najlepiej izolują?

sledziu1
11-07-2011, 19:35
Witam, rowniez zdecydowalismy sie na zielona rownine z poddaszem uzytkowym :)

jutro kupujemy projekt. Napiszcie prosze ile sie czeka na uzyskanie pozwolenia na budowe.Bedziemy budowac w wielkopolsce. Z gory serdecznie dziekuje

IZA30
12-07-2011, 09:23
Witam, rowniez zdecydowalismy sie na zielona rownine z poddaszem uzytkowym :)

jutro kupujemy projekt. Napiszcie prosze ile sie czeka na uzyskanie pozwolenia na budowe.Bedziemy budowac w wielkopolsce. Z gory serdecznie dziekuje
Witamy :D
Urząd powinien wydać pozwolenie w ciągu miesiąca od złożenia wniosku, a w sytuacjach bardziej skomplikowanych termin może wydłużyć się do 65 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie takiej decyzji. Dodatkowo sprawa może się przedłużyć, jeżeli wystąpią braki w dokumentacji i trzeba będzie dokonać uzupełnień,ale to pewnie już wiesz :)
A tak naprawdę to zależy od tego jak sprawny jest urząd w który się składa papiery :)

sledziu1
12-07-2011, 18:48
Witamy :D
Urząd powinien wydać pozwolenie w ciągu miesiąca od złożenia wniosku, a w sytuacjach bardziej skomplikowanych termin może wydłużyć się do 65 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie takiej decyzji. Dodatkowo sprawa może się przedłużyć, jeżeli wystąpią braki w dokumentacji i trzeba będzie dokonać uzupełnień,ale to pewnie już wiesz :)
A tak naprawdę to zależy od tego jak sprawny jest urząd w który się składa papiery :)

dzieki bardzo, czyli jak juz uzyskam pozwolnie to mozna startowac... :) ile u Was trwalo postawienie stanu surowego zamknietego ?? zastanawiam sie czy startujac przy dobrych wiatrach we wrzesniu wyrobimy sie do mrozow :)

IZA30
13-07-2011, 08:32
My zaczęliśmy pod koniec maja,jesteśmy na etapie stropu ,myślę,że do końca wakacji będzie zadaszony,czyli pi razy oko zejdzie 3 miesiące.Myślę,że od ekipy budującej też dużo zależy .Także powinieneś się wyrobić,jak Ci pogoda dopisze ;)

IZA30
14-07-2011, 12:12
Firma IWBUD p. Grzegorz 669999436 mają dobre ceny okien, drzwi zewnętrznych oraz bram garażowych. woj. swietokrzyskie

Dlatego pytam,bo mój brat działa w tej branży i tak z ciekawości :)Aha czy robisz drzwi wejściowe ze świetlikiem na górze,jak jest w projekcie?

meg83
15-07-2011, 12:22
Nie robię tego świetlika na górze, wybraliśmy drzwi ze świetlikiem w skrzydle 100 cm firma KMT.
Chciałam ze świetlikiem z boku ale zabrakło 10 cm.

bocian_86
19-07-2011, 14:29
Bardzo stylowe :)

IZA30
20-07-2011, 08:46
Ja się zastanawiam jednak nad tym świetlikiem u góry,wiatrołap jest naprawdę spory,może przydałoby się go dodatkowo doświetlić?!Muszę się zorientować jak to cenowo wygląda taki bajer.
Bocian kupiłeś projekt:D

meg83
20-07-2011, 22:04
:)

IZA30
21-07-2011, 07:09
:)

Pięknie wygląda!!!

bocian_86
22-07-2011, 08:57
[COLOR="green"]
Bocian kupiłeś projekt:D

-łaś :)
Jeszcze nie, jesteśmy na etapie poszukiwań idealnego gniazdka. Na razie musimy się jeszcze uporać z ostatnimi formalnościami związanymi z zakupem działki. Wybór projektu będzie nieco trudniejszy, bo mąż woli klasyczne domy, ja nieco bardziej nowoczesne. Ale może uda się to jakoś połączyć :)

IZA30
22-07-2011, 09:46
-łaś :)
Jeszcze nie, jesteśmy na etapie poszukiwań idealnego gniazdka. Na razie musimy się jeszcze uporać z ostatnimi formalnościami związanymi z zakupem działki. Wybór projektu będzie nieco trudniejszy, bo mąż woli klasyczne domy, ja nieco bardziej nowoczesne. Ale może uda się to jakoś połączyć :)

Uppsss... Kupiłaś:)
No tak z wyborem projektu tak już jest,ja szukałam chyba ze dwa lata...Jedynie czego byłam pewna,to tego,że miał być parterowy:D

bocian_86
26-07-2011, 08:52
Ja już sama nie wiem, zawsze marzyłam o domku z poddaszem i pięknymi skosami w sypialniach. Wybierając projekt, przywołuję sobie wszystkie cechy, które zawiera mój dom marzeń, ale mąż jest realistą i sprowadza mnie na ziemię.
A jak u Was? Było wiele kompromisów?

IZA30
26-07-2011, 10:13
Ja już sama nie wiem, zawsze marzyłam o domku z poddaszem i pięknymi skosami w sypialniach. Wybierając projekt, przywołuję sobie wszystkie cechy, które zawiera mój dom marzeń, ale mąż jest realistą i sprowadza mnie na ziemię.
A jak u Was? Było wiele kompromisów?

Ja wręcz przeciwnie absolutnie od samego początku - żadnych poddaszy a TYM BARDZIEJ SKOSÓW brrrrr ...(.od kiedy skosy są piękne ;) )co za tym idzie żadnych schodów,po co sobie na stare lata utrudniać życie :) ;)
Tu miałam łatwiejszy wybór,bo szukaliśmy tylko w parterówkach no i mamy działkę idealną pod parterówkę.
Jeżeli już byłabym zmuszona ze względu np.na wąska działkę "isć w górę" byłaby to nowoczesna typowa kostka,żeby uniknąć właśnie skosów.A poza tym to te nowoczesne piętrowce są bardzo ładne.

bocian_86
27-07-2011, 08:52
Chodziło mi o to, że pokój ze skosami ma swój klimat :) Wiem, że są niepraktyczne, utrudniają poruszanie się po pokojach, ale to pewna odmiana po mieszkaniu w ciasnym bloku...