PDA

Zobacz pełną wersję : Wybór projektu



dodiddone
01-08-2007, 12:25
Zastanawiam się nad wyborem projektu - chodzi mi o minimalizacje kosztów budowy pod klucz - materiał + robocizna.

http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m3f01792f71a8c

Projektem zainteresowałem się bo dużo firm developerskich z rejonów gdańska właśnie ten projekt proponuje - jednak za cenę około 600 tys z działką. Myślę że wiedzą co czynią wybierając w miarę łatwy do wykonania dom. No właśnie - ciekawy jestem opinii fachowców z forum

Moje pytanie dotyczy wyceny na stronach która wychodzi na 177 materiał + robocizna.Czy jest to możliwe do realizacji? Naokoło słyszy się że wszystko wraca do normy z cenami materiałów, jadnak trochę niepokoi mnie ta róznica u developera 600 tu 177- jest zatem o co powalczyć , chyba że wycena z archonu+(chociaż wykonywana w II kw 2007 )jest nierealna

Dziekuję za ewentualne podpowiedzi innych tanich w realizacji projektów

CYCU
01-08-2007, 13:03
600tys... :o
to są jakieś kpiny,przecież to jest raptem 97m2 i za to chcą tle kasy?
Rozumiem-działka ale jaki jest procentowy udział działki w tych 600tysiakach.

dodiddone
01-08-2007, 13:14
w warunkach zabudowy jest nie wiecen niz 25% powierzchni zabudować, dach stromy wiekszy niz 25st , wiec prawie wszystko z katalogów pasuje

interesuje mnie wybor projektu w miare taniego , tak zeby nie stanac w polowie inwestycji, najlepiej opinie kogos kto juz go przerobił, podejrzana jest ta wycena materiałow na 130 tys i robocizny na 50 tys , chociaz w zestawieniu materiałow uwzgledniaja nawet rozicieńczalnik :), do tego twierdza ze dodali standardowo 20% na instalacje , sa kafelki a na rynku developerskim byl to stan surowy developerski - kafle podlogi samodzielnie , no i dodam ze cena 4 tys/m2 jest w promocji w sierpniu potem bedzie wyzej :), dodatkowo jest liczona od powierzchni calkowitej 133m2 a nie uzytkowej wiec za garaz rowniez

Vafel
01-08-2007, 13:56
To chyba zależy gdzie ta działka jest. Nie wiem jak w Gdańsku, ale w Krakowie sama działka może kosztować 600 tys. w zależności od położenia...

Co do tanich projektów to zobacz na Z12, Z14 lub Z8 z pracowni Z500 lub Słoneczny z MG Projekt. Generalnie szukaj projektów - prostokąt przykryty dwuspadowym dachem.

dodiddone
01-08-2007, 13:59
to jest na dzialce za 70 tys 10 km za miastem - mniejsza o to ,
najwazniejsze zeby projekt byl prosty , na co patrzec , moze jakies propozycje ?

Barbossa
01-08-2007, 14:18
mi się otwiera dom w klematisach do zabudowy szeregowej, czy o to chodzi?

Dominik i Gosia
01-08-2007, 21:39
Patrz na:

1. Metraż
2. Konstrukcja dachu
3. Ilość pomieszczeń ( dom 100 m2 z 3 pokojami jest tańszy niż 100 m2 z 5 pokojami)
A co za tym idzie ilość okien, listew, włączników i innych dupereli.
4. Ilość ścian działowych - im mniej, tym taniej
5. Fanaberie - chyli wymyślne okna, daszki, kominy, ścianki. Im ich więcej , tym drożej.