PDA

Zobacz pełną wersję : Rdza na prowadnicach bramy segmentowej firmy Hormann ?



darekg
14-07-2003, 20:05
Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem ? Brama Hormana, nie ma jeszcze roku a na jej prowadnicach (brzegi, nie powierzchnia płaska)pojawiła się rdza ! Najciekawsze jest to, ze rdza nie dotyka wszystkich elementów mocowania bramy ale niektóre jej elementy. Serwis twierdzi, że jest to możliwe a sama brama jest wykonana "zgodnie z najwyższymi standardami" i wszystko jest ok. Według mnie nie a tłumaczenie, że przyczyną rdzewienia jest to, że otynkowałem dom od wewnątrz (!?) po zamontowaniu bramy, spowodowało jej rdzewienie. W instrukcji montażu nie było nic napisane na temat tego, że bramy nie wolno montować przed otynkowaniem domu !!! Może mieliście kiedyś poobny przypadek ?Pozdrawiam. Darek

Teska
14-07-2003, 20:34
darek
ja tez otynkowałam jak juz miałam zamontowana brame i fakt tynkarz mi powiedział ze jak sie zle zabezpieczy folią brame to moze tak sie zdarzyc..wiec u mnie brama była niemiłosiernie zafoliowana, wszystkie elementy i jak narazie nic nie ma..

JANK
15-07-2003, 08:07
Moja brama została wstawiona po otynkowaniu garażu, ale też zauważyłem rdzę na prowadnicach. Na razie tego nie reklamuję /mam na to czas/, ale myślę, że trzeba będzie spróbować.