PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka blacha na dach-dorad?cie-pilne



Budgie
14-07-2003, 23:26
Jestem tuż przed wyborem rodzaju blachodachówki. Ceramiczna odpada (zbyt ciężka), gont też (mieszkam przy lesie i za rok miałbym dom kryty mchem). Chciałbym, żeby moja blacha jak najbardziej przypominała wyglądem dachówkę ceramiczną. Co radzicie?

tdxls
15-07-2003, 06:49
Gust to rzecz względna lepiej sam odwiedź hurtownie i zobacz co ci się podoba i co jest na miarę twojej kieszeni. Ja waham się pomiędzy Prószyńskim a Rataurukim. Myślałem o blasze z posypką, ale koszt nie ten.

15-07-2003, 07:32
Mnie co prawda daleko do tej decyzji ale już zdecydowałam na BORGĘ. Wejdź na http//borga.com.pl i zobacz. Wygląda elegancko i cena OK.
No i dla mnie blisko :lol:

tom soyer
15-07-2003, 10:22
Jestem tuż przed wyborem rodzaju blachodachówki. Ceramiczna odpada (zbyt ciężka), gont też (mieszkam przy lesie i za rok miałbym dom kryty mchem). Chciałbym, żeby moja blacha jak najbardziej przypominała wyglądem dachówkę ceramiczną. Co radzicie?
pomijajac cene , proponuje:
http://www.caldo.pl/oferta/alfa.htm

ale nikt z za plotu nie rozpozna ze to blacha

15-07-2003, 15:09
Tak, Tom Soyer. Pomijając cenę! Ja się właśnie przymierzam do Oberona tej firmy i wychodzi mi 150 zł / mkw. dachu kompletnego (blacha i obróbki, rynny Marley plus robocizna). Efekt widziałem - jest super!

vucko
15-07-2003, 21:23
Rautarukki Elita

Daru
16-07-2003, 08:12
Ja równiez polecam Rataruki. Jeś.lio jednak zdecydujesz się na cos innego tozwróc uwage na grawancje jaka dają - jeśli na powłoke i blache 10 lat to mozesz zaryzykować. Wiele firm jednak daje gwarancje na perforację - na tych uwazaj. I jeszcze jedna sprawa - generalnie w Polsce nie ma dobrej balchy na dachy.

Daru
16-07-2003, 08:15
Chodzi mi oczywiscie o to że polskie chuty nie produkuja dobrej blachy np. na blachodachówkę.

Pat70
16-07-2003, 14:55
A ja polecam Sarę Bud Matu. My mamy matową ciemną zieleń. Jest piękna !

tom soyer
16-07-2003, 14:59
trudno przewidziec jakie te blachy beda za 20 lat. prosto ze sklepu wygladaja prawie tak samo, no nie?

ja tez musze na dniach sie zdecydowac i jesli ktos nie odwiedzie mnie jakims mocnym argumentem to bedzie to Rautaruukki.
Dlaczego ma to byc Elita?

rysio
16-07-2003, 15:14
Witam.
Ja tez sie przymierzalem do AlfaBonda - ale cena mnie przerazila :D
Dla pocieszenia jest MetroTile - http://www.metrotile.com.pl/
To jest firma blizniacza - te same korzenie co AlfaBond, ale ceny maja nizsze, bo fabryka jest w Belgii - a robia dokladnie to samo co AlfaBond.
Na poczatku rozmawialem z jednymi i drugimi - efekt jest taki, ze bylem zdecydowany na MetroTile - blacha w ksztalcie gontow (shake).
Niestety - ostatecznie wybor padl na ceramike Creatona Harmonie kolor ziemisty - ja szukalem dachowki o kolorze niejednolitym :D
Mam za to inny dylemat - jaka blache polozyc w rynny koszowe? Dachowka ma 50lat gwarancji - blachy mniej. Cynku nie chce, bo blacha ma byc w kolorze takim jak dachowka (NIEJEDNOLITYM), miedz tez odpada.
Jaki producent daje dobra gwarancje na swoje blachy? Kolor jak chce uzyskac i tak bede musial malowac samemu, zeby uzyskac efekt postarzenia:D

tom soyer
16-07-2003, 15:40
popytaj / poszukaj blach z tytancynku albo aluminium (np Prefa).

rysio
16-07-2003, 15:51
Tylko jaka farbe na to polozyc, zeby nie odpadla? Po drugie nie chce przeplacac:)

Budgie
16-07-2003, 22:35
Dzięki za super porady. Ale teraz dopiero mam ból głowy. Bo oto wiem czego chcę, ale nie wiem jak to osiągnąć? Blacha powinna wyglądać jak decrabond(tom soyer ma rację - te blachy są OK), czyli na szczycie fali mieć rowek, ma być ciemnozielona i matowa(tak jak u Pat70), no i nie tak droga jak decrabond(jeśli to co napisał Gość jest prawdą-150 zł za m2- nawet jeśli to cena wszystkiego-dla mnie jest zaporowa). Ostatnio, przejeżdżałem obok domu pokrytego mniej więcej taką blachą. Na pewno nie była to posypka, ale po prostu blacha. Zwróciłem uwagę,że ten "rowek na szczycie fali" dodaje autentyczności. Co wy na to? Czy ktoś wie gdzie robią taką blachę?

tom soyer
17-07-2003, 09:00
Budgie
jesli nie masz autentycznej firmy ktora ci polozy ten AlfaDecra to zrezygnuj: to jest nie tylko pokazna cena ale i technologia jest wyjatkowa (np kazdy gwozdz musi byc zaklejony pasta taka jak wartswa blachy czyli zywica z piaskiem, ciecie wymaga drogich narzedzi ktore sie tez szybciej zuzywaja a za ktore na pewno ci firma policzy itd itp). A cena 150PLN/m˛ jest autentyczna bo ja dostalem podobna. Z drugiej strony nie wiem czy dobre blachy matowe sa az 3-krotnie gorsze od Bonda tak jak to mowi roznica w cenie. Jedno trzeba oddac Bondowi: wyglad i sztywnosc wzorowa.

rysio
17-07-2003, 10:06
Budgie,
jesli liczysz koszt dachu to licz calosc a nie metry kwadratowe.
MetroTile i AlfaBond nie wymaga uszczelek i innych, kosztownych akcesoriow. Ceny sa faktycznie wysokie, ale 50 lat gwarancji o czyms swiadczy. Nie ma co porownywac blachy w posypka z blacha zwykla - to sa inne produkty i inne sa ich wlasciwosci.
Ceny - zawsze mozesz zbijac - konkurencja dobrze robi. Ja tez na poczatku chcialem AlfaBonda, ale ceny maja zaporowe - MetroTile robi dokladnie to samo - a duzo taniej:)
Jesli chodzi o ulozenie - dobry dekarz, ktory kladzie blachy sobie poradzi (przedstawiciel z MetroTile jest w stanie nawet do Ciebie przyjechac i wszystko dekarzowi wytlumaczyc).
To co mi sie podobalo w MetroTile to elementy wykonczeniowe - prawie wszystkie obrobki jestes w stanie wykonac gotowymi elementami - sprawdz sobie jak wygladaja kalenice i boczne obrobki w przypadku innych blach/producentow.

Ja natomiast szukam sposobu na pomalowanie blachy aluminiowej - czy ktos z Was t robil? Jakie farby stosowac? Gdzie taka blache dostac?

Szadam
17-07-2003, 21:56
Witam.
Ja tez sie przymierzalem do AlfaBonda - ale cena mnie przerazila :D
Dla pocieszenia jest MetroTile - http://www.metrotile.com.pl/
To jest firma blizniacza - te same korzenie co AlfaBond, ale ceny maja nizsze, bo fabryka jest w Belgii - a robia dokladnie to samo co AlfaBond.
Na poczatku rozmawialem z jednymi i drugimi - efekt jest taki, ze bylem zdecydowany na MetroTile - blacha w ksztalcie gontow (shake).
Niestety - ostatecznie wybor padl na ceramike Creatona Harmonie kolor ziemisty - ja szukalem dachowki o kolorze niejednolitym :D
Mam za to inny dylemat - jaka blache polozyc w rynny koszowe? Dachowka ma 50lat gwarancji - blachy mniej. Cynku nie chce, bo blacha ma byc w kolorze takim jak dachowka (NIEJEDNOLITYM), miedz tez odpada.
Jaki producent daje dobra gwarancje na swoje blachy? Kolor jak chce uzyskac i tak bede musial malowac samemu, zeby uzyskac efekt postarzenia:D
Rysiu obejżałem tą sronę. Dużo inforacji to tam nie ma, a naleprze są "realizacje"
Ja ma Lindbada. Ceglasty mat. jest OK

rysio
18-07-2003, 08:02
Co do informacji to sie zgadzam - nie ma tam tego za duzo. To i tak lepiej niz AlfaBond, ktory ma strone w budowe od roku...:)
Najwazniejszy jest kontakt - dzwonilem i dostalem od nich materialy.
Wiecej informacji mozna znalezc na ich stronach europejskich a nawet rosyjskich.