PDA

Zobacz pełną wersję : Taras - izolacja pionowa fundamentu?



Bigbeat
02-08-2007, 16:12
Czy ściana fundamentu tarasu powinna być wymalowana jakimś czymś (dysperbit, izolbet, ????) w celu izolacji przeciwwilgociowej?
Pod spodem jest ława fundamentowa (na głębokości coś bodaj 1...1.5m), na niej stoi ta ściana (nie mam pojęcia, czy jest jakaś izolacja pozioma), i wychodzi nad ziemię na jakieś 0.6...1m. Przestrzeń ograniczona tą ścianą i ścianami domu wypełniona jest piaskiem/gruzem (nie sądzę, żeby solidnie zagęszczali - co najwyżej górna warstwa), i na to wylany jest beton (być może zbrojony siatką).
Teraz będę w niektórych miejscach robił nasyp do tarasu, w innych będą przyklejane płytki "kamieniopodobne" - w zasadzie to ostatni moment, kiedy ściana fundamentowa tarasu jest jeszcze jako-tako odsłonięta.
Czy powinno się to czymś wysmarować? A jeśli tak, to na jaką głębokość pod ziemią (bo, rozumiem, wymalowanie tylko tego, co wystaje nad poziom ziemi, nic nie da)?
Nie wiem, czy to w tym kontekście istotne, ale wylewkę na tarasie zaizolowałem pod płytki gumą w płynie. W celu zmniejszenia przenoszenia się na płytki naprężeń spowodowanych pękaniem wylewki tarasu (nie zrobili dylatacji, a taras ma kształt litery 'L'), w gumę "wtopiona" jest siatka tynkarska z włókna szklanego - jako "zbrojenie".

Bigbeat
03-08-2007, 13:18
Podciągam - może ktoś się zlituje ;)

Barbossa
03-08-2007, 13:20
większego znaczenia to nie ma
z czego ta ściana?

Bigbeat
03-08-2007, 13:26
Bloczki betonowe

Barbossa
03-08-2007, 13:30
jak już pisałem, nie ma to większego znaczenia
połóż na tarasie na całości izolację i będzie git

Bigbeat
03-08-2007, 13:35
Na tarasie izolacja już jest (guma Mapei).
Dzięki za opinię.

gujas
15-09-2011, 14:05
Witam. Podbijam temat, czy należy izolować fundament tarasu poniżej gruntu ?

glacjusz
07-05-2012, 11:57
Witam
Mam pytanie odnosnie tarasu i jego izolacji: po obwodzie zrobiony fundament z bloczkow betonowych, w srodku kruszywo zageszczone, na wierzchu bruk klinkierowy. Po obwodzie na wierzch bloczkow fundamentowych przyklejony na kleju rowniez bruk klinkierowy, taras wyniesiony okolo 50 cm ponad poziom gruntu. Czy zastosowac izolacje pionowa naokolo tarasu?
Prosze o odpowiedz.
Pozdrawiam

mirek118
20-02-2014, 21:20
podpinam się pod temat. smarować mazidłem murek oporowy tarasu wykonany z bloczka betonoweg?

mirek118
28-02-2014, 20:25
podpinam się pod temat. smarować mazidłem murek oporowy tarasu wykonany z bloczka betonoweg?

może ktoś się wypowie?