PDA

Zobacz pełną wersję : zawór jednouchwytowy



jerzyciszewski
02-08-2007, 20:29
Witam, no i stary kilkuletni zawór jednouchwytowy na umywalce uległ awarii, kobieca ręka urwała górna cześć głowicy. Korpus wystający nad umywalką dzieli sie na 2 części.Podejrzewam, że trzeba odkręcić kluczem górną część i wyjąć głowicę. To będzie prawdopodobnie głowica R3 ale musze to najpierw wyjąć. Czy jest gdzieś przekrój takiego zaworu? Na co zwrócić uwagę przy demontażu i montażu głowicy (koszt 15zł) aby nie uszkodzić zaworu?

Dziękuję za podpowiedzi.

pozdrawiam

am00
03-08-2007, 10:24
Za 20-30 zł znajdziesz w Castoramie cały zawór, a za 40-50zł w małych sklepikach. Nie warto naprawiać. Rozkręciłem kiedyś jakiś firmowy włoski zawór, bo wydawało mi się, że to nic trudnego. Ale sobie nie poradziłem z poprawnym skręceniem. Musiałem oddać do naprawy gwarancyjnej.

jerzyciszewski
03-08-2007, 23:22
ostatecznie użyłem WD-40 , gwinty sie poddały , głowica tez sie znalazła, ale nie rzezcz w takim czy innym zmontowaniu zaworu, rzecz w sprawdzeniu życzliwości sprzedawców. Jeden potrafił powiedziec, iz nie zna adresów innych sklepów, co jest bzdura bo idac do swojego sklepu musi przejsc obok konkurencji.

pozdrawiam