PDA

Zobacz pełną wersję : Jak działa bufor ciepła-ale tak przystępnie ... proszę



sailor_ro
03-08-2007, 07:10
Hey
Pytanie jak w temacie,oczywiscie wiem ze ma za zadanie magazynowac energie kiedy jest jej nadmiar,a oddawac kiedy jej potrzeba,ale ja bym chcial zeby ktos mi to przybliżył jakos tak bardziej przemawiająci.Krótko mówiąc przed zakupem chce cos o tym wiedziec.Może jakies opinie ludzi którzy uzywaja to ustrojstwo.

Kane66
04-08-2007, 05:46
kiedy juz powiedziales co robi bufor ciepla i po co jest. Jesli twoj sposob/model ogrzewania ma w sobie spore naddatki w krotkim okresie - bufor ciepla to zmagazynuje i odda w dluzszym okresie do instalacji. Sensownosc buforu ciepla uzalezniona jest od zrodla ciepla wg mnie. Wielkosc buforu ciepla uzalezniona jest od ilosci naddatku energi oraz wielkosci instalacji.

sailor_ro
04-08-2007, 16:32
no tak,ale to co powiedziałem,to tak naprawde wynika z nazwy( z definicji) tego urzadzenia,natomiast mnie ciekawi troche techniczna strona tego problemu,ale rownież i to czy to naprawde działa.Czytałem na forum pare postów na ten temat,ale one były troche za fachowe jak dla mnie.Generalnie chodzi mi to mam bufor ciepła,załóżmy że ogrzewam elektrycznie w 2 taryfie,w nocy ustawiam sobie termostat na np. 19.5 C,piec grzeje wode w instalacji i ogrzewa rowniez wode w buforze,która potem gdy instalacja stygnie idzie w układ,ale własnie mi chodzi o to czy sam bufor ma jakies sterowniki,czujniki i tak dalej.Kiedy bufor oddaje ciepło,czy zalezne jest to od temp. pomieszczenia,czy temp. w ody w instalce i tak dalej.
Inna sprawa jest ze to czy mozna taki bufor polaczyc z instalcja solarna i woda ogrzewana w buforze,ale przez solar bedzie szla do instalacji.
i to jest generalnie to co mnie interesuje na dzisiaj.
pozdrawiam

sebo8877
06-08-2007, 08:00
no tak,ale to co powiedziałem,to tak naprawde wynika z nazwy( z definicji) tego urzadzenia,natomiast mnie ciekawi troche techniczna strona tego problemu,ale rownież i to czy to naprawde działa.Czytałem na forum pare postów na ten temat,ale one były troche za fachowe jak dla mnie.Generalnie chodzi mi to mam bufor ciepła,załóżmy że ogrzewam elektrycznie w 2 taryfie,w nocy ustawiam sobie termostat na np. 19.5 C,piec grzeje wode w instalacji i ogrzewa rowniez wode w buforze,która potem gdy instalacja stygnie idzie w układ,ale własnie mi chodzi o to czy sam bufor ma jakies sterowniki,czujniki i tak dalej.Kiedy bufor oddaje ciepło,czy zalezne jest to od temp. pomieszczenia,czy temp. w ody w instalce i tak dalej.
Inna sprawa jest ze to czy mozna taki bufor polaczyc z instalcja solarna i woda ogrzewana w buforze,ale przez solar bedzie szla do instalacji.
i to jest generalnie to co mnie interesuje na dzisiaj.
pozdrawiam

sam bufor to tylko zbiornik.

Całą automatyke (możesz tu stosować co Ci sie tylko żywnie podoba).

Ogrzewanie elektryczne i bufor ciepła to wg mnie zła decyzja - dlaczego ???

Bufoir ciepła stosuje się w sytuacjach kiedy mamy nagły i gwałtowny przyrost mocy (kotły opalane drewnem - by najefektywniej spalić drewno nalezy spalic go w tem 90C - i tu mamy znaczącą nadwyżke ciepła - która trafia do bufora i oddaje ciepło po wypaleniu się opału)

Bufor kumulujacy energie wyższą o 5C niż temp w instalacji wg mnie nie ma najmniejszego sensu. Po to by w układzie elektrycznym (na tańszej tarygie) podnieść znacząco temp i oddac ją w droższej taryfie suma sumarum wg mnie wyjdzie na to samo. Instalacje grzane prądem mają to do siebie że sa bardzo stabilne i wg mnie nie warto instalowac w nich buforów ciepła.

sebo8877

toy
15-08-2007, 01:21
Jeżeli ogrzewanie elektryczne to zdecydowanie lepszym "buforem" będzie elektryczne ogrzewanie podłogowe lub akumulacyjne (najlepsze są piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem).