PDA

Zobacz pełną wersję : Jak montowac okna?



Daru
15-07-2003, 10:24
Witam!
Kupiłem okna kóre zamontowała mi firma w ramach zlecenia. Mam ściane 30 cm która potem docieple styropianem 10 cm. Powidzcie jak montuje sie takie okna - czy licuje sie je ze ściana zewnetrzną? Pytam dlatego że mam dwa okna na wykuszch (a raczej zespół okien - kazdy po trzy okna pod katem ok 45 st.). Firma wykonala mi obmiar i przy montarzu okazało sie że okna na tych wykuszach są zamałe. Aby je zamontować należy je cofnąć do środka jakies 15 cm.
Nie chca mi uznac reklamacji twierdząc że tak tez jest dobrze. Doradzcie co robic i czy ktos miał juz przypadki reklamowania okien wykonanych nie na wymiar.

15-07-2003, 11:05
Według mnie okna powinny być cofnięte. Może się mylę, ale jeśli zlicujesz je ze ścianą zewnętrzną to trzymają się praktycznie na steropianie.

Bartt
15-07-2003, 11:12
W ścianie dwuwarstwowej okna licujesz z zewnętrzną powierzchnią muru. Ocieplenie może lekko zachodzić na ramę tworząc węgarek.
Jeśli chcą ci cofnąć okna wgłąb muru to:
1 - będziesz miał mostek cieplny pod oknem
2 - są to partacze
3 - w polu "wiadomości prywatne" napisz wiadomość do pchełka - to nasz ekspert od okien - poradzi co zrobić
Pozdrawiam :)

GRom
15-07-2003, 11:16
Zgadzam się z przedmówcą, a okna źle wykonane powinny być oddane.
I nie ma, że boli.

Octavian
15-07-2003, 14:55
Okna powinny być montowane tak jak pisze Bartt.
Z tego co napisałeś wynika, że firma zawaliła sprawę i próbuje wcisnąć ciemnotę - nie daj się i reklamuj.

Dodatkowo zwróć uwagę na sposób montowania kotew do muru (rodzaje, odległości między kotwami itp.).

Powodzenia.

pzdr
Hej

tczarek
16-07-2003, 07:11
Oczywiścoe w ścianie dwuwarstwowej należy okna zlicować z zewnętrzną powierzchnią muru. Dodajesz ocieplenie i jest OK.
Reklamuj okna bo są źle zrobione obmiary.

Daru
16-07-2003, 08:06
Dzięki za podpowiedzi. Oczywiście firma zachowuje sie w stosunku do mnie chamsko i próbuje wcisnać cienotę. Podpowiedzcie jak mogę ich teraz nastraszyć. Czy firma produkujaca profile (Royal Europe) moze wpłynąc na firme która psuje im opinie. Jakie sa drogi prawne rozwiazania tego problemu i jakiego ew. mogę żądać odszkodowania za straty spowodowane dziurami w sianie i ułatwiną przez to mozliwoścć włamainia sie do budynku?
Pozdrawiam

YEYO
16-07-2003, 08:56
W dzisiejszych czasach tzw "ciężkich" wszyscy cię olewają. Nie sądzę aby producent profili chciał cokolwiek uczynić bo i nie ma podstaw. Zawaliła firma dostarczająca ci okna. Jak u mnie robili obmiar to pilnowałem i nie dałem spartolić. Też mam wykusz z oknami pod kątem i ścianę 2-warstwową. Jest pytanie czy zapłaciłeś już za okna? A wygrać będzie ciężko! Składając zamówienie powinno być napisane jakie wymiary okien i ile powinno być, i tu jest haczyk. Jeżeli podpisałeś zamówienie z wymiarami jakie ci dostarczono to klops. Jeżeli nie było żadnego zamówienia to firma może się wypchać chyba, że już zapłaciłeś. Po opłaceniu i braku zamówienia to ty nie masz jak udowodnić że wykonanie jest niezgodne z ustaleniami.

Daru
16-07-2003, 09:08
Zamówienie mam robione na podstawie moich orientacyjnych obmiarów. W późniniejszym czasie przyjechał facet i zrobił obmiary właściwe. Skontaktowałem się z firma produkujacą profile i mają coś robić - a razie maja problem ze skontaktowniem sie z dyrektorem firmy. Sprawę powinno byc łatwo wygrac pownieważ za obmiary odpowiada firma a nie ja. Oczywiście okien nie przyjołem i mam podpis że okna wykonenie wymiarowo co potwierdzili fachowcy. Może ktoś ma jeszcze takie doswiadczenia?