PDA

Zobacz pełną wersję : projekt LUBEKA LMB49 pracownia LIPIŃSCY



WASYL Opole
04-08-2007, 19:21
Witam forumowiczów
Co sądzicie o tym projekcie?
http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=54624&page=1
Czekam na komentarze i sugestie.
Może ktoś już wybudował???????

asimo
15-08-2007, 08:16
Witam,

dla mnie fajoski. Może dlatego że się na taki zdecydowaliśmy. Jesteśmy na etapie uzgadniania szczegółów z architektem i będziemy adoptować do działki.
Wybieramy teraz technologię. Wprowadziliśmy też kilka zmian wewnątrz.

Ciekawe czemu projekt jest tak mało popularny... przynajmniej na różnych forach prawie nie istnieje.

pozdrawiam

WASYL Opole
19-08-2007, 19:49
Witaj asimo.
Prepraszam za zwłokę w odpowiedzi, ale ostatnio trochę pracuję (trzeba na to zarobić)
Co zmianiasz?
Ja likiwiduję gabinet i przeznaczm go na kuchnię. Jadalnia w miejscu kuchni. Likwiduję łuki na zewnątrz i (niestety) bedę musiał zmienić kąt dachu na 30. Zastanawiam się nad zamianą połączonych łazienek z sypialnią zaraz przy kotłowni.
Pisz jakieś szczególy bo barzdzo jestem ciekawy twoich pomysółw.
PS
Co do technogii to wybrzałe cermikę 25cm + 15cm styropianu.
Pzdr

asimo
23-08-2007, 19:56
Cześć Wasyl,

również sorki za późną odpowiedź. Zmian jest sporo - spróbuję załączyć rzut w którym wszystko widać.

http://images21.fotosik.pl/379/86fdab55d593289fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=86fdab55d593289f)

Dodatkowo planuję nie robic sufitu nad jadalnią i kuchnią, tak żeby było widać skosy dachu. Ciekaw jestem jak wygląda ten dom z 30 stopniowym dachem , masz może jakiś szkić ? Postawiłem na budowę w Ytongu 36,5.

Kiedy zamierzasz ruszyć z budową ?

pozdrawiam
asimo

WASYL Opole
24-08-2007, 21:01
Siemka,
Zmiany super. Wygospodarowałeś jeden dodatkowy pokój przy kuchni. Moja żonka nie da się odwieść od okna z widokiem na wjazd i furtkę. Poza tym chce dużą kuchnię i jadalnię.
Oglądałem twoje przejście z garażu do domu przez kotłownię. Napisz proszę jakieś argumenty.
Co do sypialni dużej to my planujemy na długiej ścianie (tej naprzeciw drzwi) wstawić okno, więc nie będzie miejsca na dodatkową ściankę. Od wschodu z widokiem na las. Szafa do zabudowy w tym samym miejscu.
Co do jadalni to wstawiany dodatkowe okno od południa, ktore doświetli salon.
U nas łazienka jednak przy kotłowni (krótsze obiegi wody i ewentualny hałas z kotłowni)
Ytong doby wybór. Równy, trwały, szybki w budowie. Znam materiał. Ja jakoś nie mogę przekonać się do ściany jednowarstwowej. Może to tylko psycha??
Pytanko: robisz rekuprator?
Co do budowy to we wrześniu pozwolenie kredycik i ogień. Minium zero w tym roku. Przeprowadzka do Świąt w grudniu 2008.
Tyle plan. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Ze swojej strony proponuję stały kontakt np tel. Co dwie głowy to nie jedna.
Jak w to wchodzisz to pisz.
Pzdr
PS
Sorki ale nie umiem wklejać tych zdjęć. Prześlę skan po adaptacji.

WASYL Opole
24-08-2007, 21:03
w kwestii 30 stponi to udało się zostać przy 25
Pzdr

asimo
25-08-2007, 21:37
Cześć Tomek,

dzięki za miłe słowa .Już tłumaczę o co chodzi z z przejściem z garażu do domu przez kotłownię.
Przede wszystkim chcieliśmy ograniczyć ilość drzwi w wiatrołapie(przedsionku) . Wydaje się, że czworo drzwi to sporo. Teraz mamy 3 więc jest bardziej ustawanie.
Drugi argument to zwiększenie powierzchni toalety i możliwość wstawienia szafy ( garderoby) w miejsce gdzie wcześniej były drzwi z garażu. W tej toalecie jest teraz miejsce nawet na prysznic- ścianka jest przesunięta. :).

U nas łazienka jednak przy kotłowni (krótsze obiegi wody i ewentualny hałas z kotłowni)

Czy to oznacza że wygospodarowaliście łazienkę w kotłowni zamiast przy spiżarni? Brzmi ciekawie - możesz to rozwinąć ?

Ytong - to wybór potwierdzony przez osoby, które mieszkają w takich domach . Też podchodziłem do tego sceptycznie ale mi przeszło :D.

Pytasz o rekuperator - w zasadzie nie wiem jeszcze. jednego dnia chce drugiego nie. Podobnie mam z kominkiem z płaszczem wodnym, choć teraz jestem bardziej na nie.

Tomek, jeśli chodzi o kontakt bezpośredni na komórę to oczywiście jestem ZA. Podam ci telefon na priva i chętnie z Tobą pogadam.
Plany budowlane mamy bardzo zbliżone :)

pozdrawiam serdecznie
Marcin

[/quote]

WASYL Opole
26-09-2007, 20:34
Cześć,
no i co z naszym kontaktem?