PDA

Zobacz pełną wersję : za późno na kominek



gosiac
04-08-2007, 23:23
Niestety w moim projekcie nie przewidziano kominka schowanego w nosnej ścianie. Jeżeli postawimy go przed ścianą (w bardziej powszechny sposób) salon zmniejszy sie ,b kominek tradycyjny, to szafa ok 100*70.(wstepnego pomniejszenia dokonała firma budujaca). Kominek wtedy bedzie kolidował ze schodami. Poradzcie , co robić? Pożegnać sie z kominkiem, czy przebudowywać pół domu? Mamy juz tynki i wylwewki.

Tedii
04-08-2007, 23:42
A może ładną kozę?

gosiac
05-08-2007, 21:10
Zaczęłam zastanawiac się też nad tym. Niestety nie spotkałam jeszcze żadnej kozy o wyglądzie nowoczesnym. Moze wiesz, gdzie takie znależć?

el-ka
05-08-2007, 23:55
Wszystkie firmy robiące piece grzewcze mają takie o wyglądzie nowoczesnym i jest ich spory wybór. Nawet większy niż rustykalnych i są bardzo ładne.
Po sąsiedzku na forum toczy się też stosowny wątek. Zerknij tam:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=107370

jacekp71
06-08-2007, 00:18
koza nie brzmi rak jak kominek, ta nazwa jest nietrafiona i zabija urok tego urzadzenia ;-)
ale na pewno koza moze dac sporo uciechy, szczegolnie jesli na kominek za pozno !!

J.

gosiac
06-08-2007, 21:57
Nie bardzo potrafię przekonać się do kóz. Kominek skromny, prosty chyba jednak mniej ingeruje i rzuca sie w oczy. W moim salonie dominowac mają schody, a kominek to tylko jesienno-zimowy dodatek.

maksia2006
08-08-2007, 09:03
Witam mieliśy ten sam problem. Dobudowaliśmy komin, salon się zmniejszył ale ogólnie ok.

MCB
08-08-2007, 09:12
U mnie trochę inna sytuacja. Dom dopiero powstaje.
Niestety komin będzie dużo "grubszy" od ściany co spowoduje konieczność wysunięcia kominka o ok. 15cm do przodu. Wyczystka znajdowała by się w sąsiednim pomieszczeniu.

Czy można zrezygnować z komina w kondygnacji parteru i postawić komin na stropie (monolityczny)? W takiej sytuacji rura odprowadzająca spaliny z kominka musiałaby iść pionowo do góry, przez strop i tu łączyć sie z kominem.

MCB

am00
08-08-2007, 10:12
Czy można zrezygnować z komina w kondygnacji parteru i postawić komin na stropie (monolityczny)? W takiej sytuacji rura odprowadzająca spaliny z kominka musiałaby iść pionowo do góry, przez strop i tu łączyć sie z kominem.


Można, są takie rozwiązania. Obywa się wtedy bez wyczystki.

qdlaty
08-08-2007, 12:36
To ja się podepnę, bo mam podobny problem.
Ale z kominka nie zrezygnuję. W ostateczności zrobię otwarte palenisko.

Do rzeczy:
szukam pomysłów (zdjęć) na kominek, który zabierze jak najmniej miejsca. Może być narożny.

Przeglądałem galerię, ale niczego nie znalazłem.

Q.

kroyena
09-08-2007, 07:34
Są kominki półokrągłe, narożne. Wystarczy zagoglić. :wink:

Co do zapytania wątkowego to:

Każdy logiczny myraż potrafi wstawić w ścianę nośną nadproże tak aby wyciąć to miejsce na kominek. Podkówa się z jedne strony wkłada wcześniej przygotowane na budowie lub prefabrykowane nadproże, albo policzony dwuteownik, zamurowuje opierając na nim jedną stronę ściany i dopiero jak zwiąże to taka sam czynno ść z drugiej strony.

Komin od piętra jak już wcześniej opisano z wyczystką we wkładzie kominkowym.

PS. Na goglach można znaleźć np. wkład z szybami z 3 stron za mniej niż 5 kPLN, co też poprawia organoleptykę. :lol:

kris_r
09-08-2007, 09:49
ale "kozy" też potrafią być śliczne. Byłem w salonie takch "kóz" pod Wrocławiem i nie mogłem się napatrzyć (nie mówiąc o podejmowaniu decyzji). Część możesz zobaczyć na stronie: http://www.bertelsen.pl.
Niestety te ceny .....

kroyena
09-08-2007, 10:16
Koza źre do spalania powietrze z wnętrza domku.
Jak kominek to tylko z czerpnią powietrza z zewnątrz co by domku nie wychładzać, a i dymi się mniej.

Evva
09-08-2007, 10:52
Podaję linki do ładnych, nowoczesnych kózek:

http://www.romotop.pl/piece-piecyki/

http://www.hark-kominki.pl/kaminofen/kaminofen.html

Wiele z nich ma możliwość "podpięcia" rury z powietrzem z zewnątrz.

gosiac
09-08-2007, 22:51
Są kominki półokrągłe, narożne. Wystarczy zagoglić. :wink:

Co do zapytania wątkowego to:

Każdy logiczny myraż potrafi wstawić w ścianę nośną nadproże tak aby wyciąć to miejsce na kominek. Podkówa się z jedne strony wkłada wcześniej przygotowane na budowie lub prefabrykowane nadproże, albo policzony dwuteownik, zamurowuje opierając na nim jedną stronę ściany i dopiero jak zwiąże to taka sam czynno ść z drugiej strony.

Komin od piętra jak już wcześniej opisano z wyczystką we wkładzie kominkowym.

PS. Na goglach można znaleźć np. wkład z szybami z 3 stron za mniej niż 5 kPLN, co też poprawia organoleptykę. :lol:


Mó jkierownik budowy mówi, że takie proste rozwiazanie zakonczy sie tragicznie. Poniewaz kominek miałby byc ok 30 cm od konca ściany nosnej, a na niej u góry podparta jast antresola zas z drugiej strony komnka, na piętrze stoi słup, na którym opiera sie dach. Sytuacja jest dość zawiła, a osłabienie i tak niezbyt mocnej ściany z porothermu 25 moze spowodowac pęknięcia, ugięcia i osłabienie konstrukcji dachu. Jeśli nzasz jakąś radę, będę wdzięczna.