PDA

Zobacz pełną wersję : Ile razy geodeta



Iktorn
15-07-2003, 12:02
Witam,
Mam dosc geodezji a jeszcze nie zaczalem budowy!
Ile razy mam wzywac geodete i placic za nic !!!
Dobudowuje sie do istniejacego budynku
1. mapa do celow projektowych - geodeta kilka stow
2. uzgodnienie z ZUD - geodeta kilka stow
Czy jeszcze mnie czekaja takie przyjemnosci przy wyznaczaniu fundamentow a potem inwentaryzacji powykonawczej ?
Czy moze jeszcze cos przeoczylem np przylacza, ktorych nie chce zmieniac ?! I jak jakies mi nie bedzie przeszkadzalo to nie bede zmienial ?
Pozdrawiam
Iktorn

15-07-2003, 12:14
Po pierwsze jesli nie chialo ci sie samemu zanieść projektu do uzdognienia do ZUDP-u i zlecileś to geodecie to twoja wina. Niestety nie unikniesz geodety. Wytyczenie musi wykonac geodeta, wszystkie inwentaryzacje powykonawcze (choc cześć nie ty zlecasz a np. wykonawca przyłacza energetycznego, gazowego). Ostanim spotkaniem z geodeta jest inwentaryzacja powykonawcza budynku. I dam ci dobra rade weź jednego geodete i wspólpracuj z nim do końca budowy na pewno zaoszczędzisz.

Iktorn
15-07-2003, 12:22
Tak moja wina...?
Tylko nie moge kreslic na mapie do celow projektowych...
Moze na niej kreslic zdaje sie tylko geodeta uprawniony
Nie ZUD bierze za uzgodnienie tylko geodeta za kreslenie...
Iktorn

15-07-2003, 12:31
A to przepraszam - nie wszedzie geodeci kresla projekty dla ZUDP - są ZUDP które kreślą samodzielnie i jest to dużo tańsze. W tym wypadku i tak nie miałes wyjscia. A wszystkie te roboty geodezyjne wymusza Prawo Budowlane. Dam ci tez dobrą radę jeśli chodzi o tyczenia budynkow. Weż geodete a nie wujka majstra lub kogoś innego - potem bedzie cie znacznie więcej kosztowało znalezienie geodety który podpisze sie pod czyms takim.