PDA

Zobacz pełną wersję : Strop Terriva -ilość pustaków



odaro
05-08-2007, 21:34
Wyliczyłem ilość pustaków stropu Terriva mnożąc zużycie przez powierzchnię stropu.

Jak myślicie ile tak naprawdę trzeba zamówić pustaków?
Jak to wychodzi w praktyce?

Nie chciałbym zamówić za mało bo później wychodzą dodatkowe koszty ale jak zamówię za dużo to koszty mogą być jeszcze większe.

Ile Wy zamawialiście?

I.W.
05-08-2007, 21:42
Ja rozrysowałem sobie belki odległości od ściany do ściany dzieliłem przez długość pustaka, odpowiednio zaokraglając pomnożyłem x ilośc takich sekcji odjąłem kominy itp. Jednocześnie tym sposobem policzyłem deklowane. Pustaków zostało mi 4 za to z deklowanymi sie walnąłem (nie uwzględniłem jednego żebra rozdz.) i trzeba było je zalewać.

dabell
06-08-2007, 07:35
Przy zamawianiu terivy okazało się, że na jednej palecie (72pustaki)standardowo producent (Betard Długołęka) zamieszcza 12 szt deklowanych i jest to ilość najczęściej wystarczająca. Można oczywiście zamówić zgodnie z zapotrzebowaniem. Ja zamówiłam w zaokrągleniu do 7 palet (mimo, że z wyliczeń wychodziło ok. 6,5) i wyszło idealnie :-). Zostały pojedyncze sztuki.

odaro
07-08-2007, 10:01
ja liczyłem z grubsza i sie pomyliłem o 50 za mało, po jednym telefonie na skład budowlany dowieźli je na następny dzień bez żadnych problemów czy kłopotów

U mnie tak łatwo nie będzie bo musiałem nieżle się na kombinować żeby wogóle kupić Terriva III. No i oddzielnie płacę za transport a to jest 36km w jedną stronę.

Jak będe zamawiał brakujące pustaki to znowu płace za transport.

Muszę jeszcze raz policzyć między belkami zobczymy czy wynik sie bedzie róznił.

speek
07-08-2007, 19:22
Moja terive wyliczyl architekt adoptujacy projekt.Zostalo 6 pustakow.

maliniaczek
09-08-2007, 08:02
Dla mnie wyliczal majster, ale jakoś tak od ręki, kierbud rzucil okiem na projekt i powiedział, ze wszystko sie zgadza, w tej chwili jestem na etapie układania pustakow stropowych no i się okaże, ma nadzieje ze wystarczy , bo zamawiałam 45 km od mojej działki , no i producent zapowiedział ze ma problem z keramzytem , i teraz cięzko z zamówieniami jest u niego.

am00
09-08-2007, 09:14
Policzyłem co do sztuki i zamówiłem o 4 więcej. Producent od siebie też dorzucił 4 sztuki. 2 się potłukły i 6 zostało. Wykorzystałem jako szalunek tracony pod słupki.

kachna28
09-08-2007, 09:27
Ja mam strop teriva Nova -i aby uniknąć błędów w wyliczeniu -udałam się do hurtowni z projektem -Pan fachowiec wyliczył na jego podstawie potrzebną ilość pustaków i belek. No i wyszłam na tym jak Zabłocki na mydle -bo zostało mi ponad 4 palet pustaków! pan w hurtowni nie chce ich z powrotem (kupowane były w lutym) więc "ozdabiają" działkę. :roll:

Geno
09-08-2007, 09:47
Ja mam strop teriva Nova -i aby uniknąć błędów w wyliczeniu -udałam się do hurtowni z projektem -Pan fachowiec wyliczył na jego podstawie potrzebną ilość pustaków i belek. No i wyszłam na tym jak Zabłocki na mydle -bo zostało mi ponad 4 palet pustaków! pan w hurtowni nie chce ich z powrotem (kupowane były w lutym) więc "ozdabiają" działkę. :roll:
Trzeba było sobie sprawdzić z danymi producenta z błędem 1,5%

kachna28
10-08-2007, 10:38
geno -najfajniejsze jest to, że to pan w hurtowni producenta (10metrów od fabryki) mi tak wyliczył :roll:

odaro
10-08-2007, 13:23
geno -najfajniejsze jest to, że to pan w hurtowni producenta (10metrów od fabryki) mi tak wyliczył :roll:

Słuchajcie a jak powinno się liczyć powierzchnię stropu po pustaki Terriva?

Liczymy po zewnętrznych obrysach ścian czy bierzemy wymiary w osiach ścian?

kachna28
10-08-2007, 13:32
logicznie rzecz ujmując to po wewnętrznych -bo pustaki w końcu wiszą wewnątrz budynku a nie na ścianach zew. -na ścianach leżą belki. Ale ja się mogę nie znać -jestem tylko kobietką :wink:

Barbossa
10-08-2007, 14:57
geno -najfajniejsze jest to, że to pan w hurtowni producenta (10metrów od fabryki) mi tak wyliczył :roll:
DANE producenta, nie pan producenta
na stronie producenta jest podane zużycie garów na m2 stropu
z liczeniem dobrze kombinujesz

Jurek_Z
10-08-2007, 17:34
a jak obliczyć ilość betonu?

Barbossa
10-08-2007, 17:42
producent też to podaje (no może nie każdy ale gro)

Jurek_Z
10-08-2007, 17:48
Mój nie podaje :-? muszę poszukać strony innego producenta,