PDA

Zobacz pełną wersję : sąsiad buduje bez pozwolenia?



Peteros
06-08-2007, 08:10
Od trzech miesięcy trwa u mojego sąsiada trwa budowa domu (już położył strop), a ja do dzisiaj nie dostałem ze starostwa zawiadomienia o rozpoczęciu tej inwestycji.

Czy coś zmieniło się w przepisach? Pamiętam, że wcześniej dostawałem urzędowe pisma o działaniach podejmowanych na wszystkich graniczących z moją działkach...

Nefer
06-08-2007, 09:06
W moim przypadku informacje o WZ otrzymali sąsiedzi. W przypadku PnB - dostli tylko zainteresowanie - czyli współwłaściciele działki. Sąsiadów na rozpisce nie ma.

SONYA
06-08-2007, 12:26
W moim przypadku informacje o WZ otrzymali sąsiedzi. W przypadku PnB - dostli tylko zainteresowanie - czyli współwłaściciele działki. Sąsiadów na rozpisce nie ma.
U mnie było tak samo.

Peteros
06-08-2007, 17:58
W takim razie coś się w ostatnich paru latach musiało zmienić...

JanuszC
09-08-2007, 11:39
Jeśli sąsiad buduje w odległościach nie wymagających twojej zgody to nie jesteś stroną w postępowaniu i powiadamiać cie nie musza.

maciejm
09-08-2007, 11:54
nieprawda. Musisz byc informowany na każdym etapie. Jeżeli nie to zgodnie z KPA uwalisz decyzje sąsiada.

dusia2006
09-08-2007, 15:24
JanuszC ma rację
zmiany w prawie budowlanym wprowadzone od 11 lipca 2003 r. zmieniły postępowanie w odniesieniu do stron inwestycji.
Obecnie bada się obszar oddziaływania obiektu.
Chodzi o to, czy lokalizacja budynku na działce może wpłynąć na działki sąsiednie. Jeżeli budynek usytuowany jest zgodnie z przepisami to nawet nie zawiadamia się sąsiadów o budowie.
Postępowanie toczy się szybko, bo praktycznie nie ma stron tego postępowania.

rrmi
09-08-2007, 15:36
nieprawda. Musisz byc informowany na każdym etapie. Jeżeli nie to zgodnie z KPA uwalisz decyzje sąsiada.
Janusz ma racje.
Moich sasiadow nikt nie powiadamial.
Minely stare czasy , kiedy to sie wstrzymywalo bezsensownie ludziom budowy.