PDA

Zobacz pełną wersję : Strop lany czy porotherm lub teriva



brato
06-08-2007, 17:44
Mam w projekcie strop z porothermu. Chciałbym dać lany.
Proszę o opinie za i przeciw w poszczególnych przypadkach.

Geno
06-08-2007, 17:51
"se" poczytaj

Temat jest oklepany jak główka jjednego gościa w Benny Hill'u


Jak będziesz miał konkretne pytanie to wtedy zadawaj.

Wysil się,, nie śmierdź jak leniuch.

jacekp71
06-08-2007, 17:57
Mam w projekcie strop z porothermu. Chciałbym dać lany.
Proszę o opinie za i przeciw w poszczególnych przypadkach.

poszukaj odpowiedzi przy pomocy funkcji SZUKAJ ....
sorry, ale zaczynanie po raz kolejny tego samego tematu zaowocuje zgryzliwymi uwagami ;-))

J.

slaw79
08-08-2007, 21:14
a jam w projekcie CERAM 50 czy moge dac TERIVA
ktory bedzie tanszy lepszy

Krzysztofik
08-08-2007, 22:33
teriva najtańszy, monolit najlepszy.

Depi
08-08-2007, 22:39
Amen.

marcin_u
09-08-2007, 05:44
mnie najtaniej kosztował strop z plyt kanałowych (50zł/m2) + 3godziny dzwigu(200zł) +koszt wiencow.
Dadatkowo bardzo szybko bo od polozenia płyt do wylania wiencow 3dni

kapusta
09-08-2007, 07:04
monolit - najtańszy
filigran -najlepszy
Teriva i pochodne -pomyłka technologiczna

09-08-2007, 07:07
monolit - najtańszy
filigran -najlepszy
Teriva i pochodne -pomyłka technologiczna
a co sądzisz o Fercie, Ackermanie, DZ ?

kapusta
09-08-2007, 07:17
"Teriva i pochodne -pomyłka technologiczna"

powinno być raczej DZ i pochodne

09-08-2007, 07:19
ze względu na mozliwe zarysowania w trakcie eksploatacji ?

kapusta
09-08-2007, 07:21
nie - ze względu na koszt takich stropów

przy prawidłowym wykonaniu nie ma prawa być żadnych rys

09-08-2007, 07:23
acha ...
dzięki kapusta

Barbossa
09-08-2007, 09:43
proponuję buble deck

Marek Sza.
09-08-2007, 12:07
Ja brałem pod uwagę terivę i monolit.
Wybrałem of course monolit i jestem zadowolony.
Dość się naczytałem o spękaniach, specjalnym ustawianiu obciążen itp.

W ogóle widzę stopniowy powrót do sprawdzonych tradycyjnych technogiii.

Pozdro

Depi
09-08-2007, 12:13
Ja tam nie jestem ekspertem, ale co ludzi pcha do tej terrivy i podobnych? Jest to droższe rozwiązanie o gorszych właściwościach użytkowych. Tyle, że się nieco szybciej robi. Ale jesli chodzi o szybkosc, to płyty prefabrykowane są jeszcze lepsze.

Więc czemu Terriva?

Geno
09-08-2007, 12:21
Ja tam nie jestem ekspertem, ale co ludzi pcha do tej terrivy i podobnych? Jest to droższe rozwiązanie o gorszych właściwościach użytkowych. Tyle, że się nieco szybciej robi. Ale jesli chodzi o szybkosc, to płyty prefabrykowane są jeszcze lepsze.

Więc czemu Terriva?
- wiekszość dzisiejszych majstrów to są tacy majstrzy jak ja jestem baleriną, więc nie zrobia monolitu

- zakładów czy wytwórni produkujących terive jest mnóstwo

- nie wiem jak jest teraz ale bywały problemy z zakupem prefabrykowanych stropów Filigran czy innych.

Może coś jeszcze.

Barbossa
09-08-2007, 12:24
W ogóle widzę stopniowy powrót do sprawdzonych tradycyjnych technogiii.

Pozdro

rzeczywiście, coraz więcej robią stropów kleina, z polepami glinowo-sieczkowymi

Depi
09-08-2007, 12:51
z polepami glinowo-sieczkowymi

ROTFL :lol: :lol: :lol:

Barbossa
09-08-2007, 12:52
Ty lepiej napisz jak tam Twój strop?

Depi
09-08-2007, 13:00
Mój? No stanęło na monolicie. Pogodziłem się z tym na razie. Chciałem jak najszybciej zrobić projekt i złożyć wniosek o PnB. Może jeszcze wróce do koncepcji płyt... Im bardziej się zbliża zima, tym bardziej mi się podobają płyty :-)

A monolit wyszeł chyba niezły. Podciągi schowane - nic nie wystaje, więc jest OK. Żona będzie zadowolona. Tylko ile stale w to będę musiał wrzucić jeszcze nie wiem bo mi nie dali zestawienia. No i B30 jest...

Barbossa
09-08-2007, 13:03
to pewnie , żeby zadzwonić komórką, będziesz musiał co najmniej wychylić się przez okno

Depi
09-08-2007, 13:09
Na pewno. Szczególnie, że będzie ich dwóch. Tych stropów.

Ja to się nie martwię. A nawet cieszę - może rachunki za telefon Żony spadną trochę :lol:

Marek Sza.
09-08-2007, 13:34
Ja mam tam rozciągnięte tyle drutu , że działa jak antena i ściągam sygnały z kosmosu : )

U zielonych jak na razie OK

Pozdro

jacekp71
10-08-2007, 09:03
Ja tam nie jestem ekspertem, ale co ludzi pcha do tej terrivy i podobnych?

masz racje, nie jestes ekspertem.

J.

Depi
10-08-2007, 09:13
masz racje, nie jestes ekspertem.


Aleś się wypowiedział konstruktywnie i elegancko. Nabijasz sobie liczbę postów? Ekspercie?

jacekp71
10-08-2007, 09:46
Depi,

rzecz w tym, ze budownictwo to nie "nauka" scisla i stawianie tez w stylu "to jest najlepsze, a to najgorsze" wprowadza innych w blad.
tym bardziej jesli ktos z gory zaznacza ze nie jest ekspertem.

uwaga o postach jest nie na miejscu, szczegolnie z twojej strony.

Pozd.
J.

M@riusz_Radom
10-08-2007, 09:54
Słusznie

U mnie też będzie terrivaII - dlaczego ? Bo mam ją po cenach producenta i z dostawą z dnia na dzień.

Depi
10-08-2007, 09:58
uwaga o postach jest nie na miejscu, szczegolnie z twojej strony.


A czemu niby z mojej strony jest nie na miejscu?

Jeśli uważasz, że coś źle coś pisze, to mnie popraw, a nie pisz posta w stylu "jesteś gupi", bo to troche dziecinne i nic nie wnosi.

jacekp71
10-08-2007, 10:29
kurcze Depi, daj spokoj ;-))

napisalem ze nie jestes ekspertem. tyle. ja tez nie jestem, tylko nie stawiam autorytarnych tez.
nic o twoim rozwoju umyslowym tylko o wiedzy.
i dajmy juz spoko tej dyspucie bo nas stad pogonia ....

co do postow to masz ich dwa razy wiecej i piszesz ich trzy razy wiecej niz ja ;-) wiec zarzut ze ja cos sobie nabijam ... sam widzisz.

naprawde pozd.
J.

piotrulex
10-08-2007, 11:32
wybralem terive gdyz:

- najtanszy - 2 stropy wyszly nieca 6 kola za pustaki i belki
- cichy - nic nie dudni jak w monolicie
- latwo sie uklada i mozna zrobic to samemu np. bez dzwigu
- nie potrzeba kupy desek i ogrmoma roboty jak przy lanym a do tego w porownaniu z lanym jest o wiele wieksza szansa ze wyjdzie idealnie prosty bo lane to juz rozne widzialem :cry:

phoenix22
15-02-2010, 18:00
Ja tam nie jestem ekspertem

ja tam napewno ekspertem nie jestem - ale . . .
jedno pytanie do was - bo myslalem ze mam w miare wszystko poukladane - a tu wczoraj znajomy troszke zbil mnie z tropu. a mianowicie - na wiosne ruszam z budowa Ateny z extradom`u
http://www.extradom.pl/projekt-domu-ATENA-ID-3677.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=atena

Caly czas bylem zdecydowany na strop z terivy - troszke znajoma firma wycenila mi bloczki i belki na caly stro na 10000 wraz z transportem i rozladunkiem. i bylbym zdecydowany gdyby nie podpowiedz kolegi. Jako ze nie mam zamiaru adaptowac poddasza kolega zaproponowal inne rozwiazanie - belki drewniane 17x19 co okolo 70 - 80 cm rozkladane, od gory i od dolu plyty sklejkowe a w srodek welna, a na gore warstewka wyleweczki - twierdzi iz jest to swietne rozwiazanie i sporo tansze - co o tym sadzicie ??[/quote]

Tomi78__
15-02-2010, 18:25
Ja tam nie jestem ekspertem

ja tam napewno ekspertem nie jestem - ale . . .
jedno pytanie do was - bo myslalem ze mam w miare wszystko poukladane - a tu wczoraj znajomy troszke zbil mnie z tropu. a mianowicie - na wiosne ruszam z budowa Ateny z extradom`u
http://www.extradom.pl/projekt-domu-ATENA-ID-3677.html?typ=wszystkie&powierzchnia=dowolna&garaz=wszystkie&strona=&szukaj=atena

Caly czas bylem zdecydowany na strop z terivy - troszke znajoma firma wycenila mi bloczki i belki na caly stro na 10000 wraz z transportem i rozladunkiem. i bylbym zdecydowany gdyby nie podpowiedz kolegi. Jako ze nie mam zamiaru adaptowac poddasza kolega zaproponowal inne rozwiazanie - belki drewniane 17x19 co okolo 70 - 80 cm rozkladane, od gory i od dolu plyty sklejkowe a w srodek welna, a na gore warstewka wyleweczki - twierdzi iz jest to swietne rozwiazanie i sporo tansze - co o tym sadzicie ??[/quote]

Jesli na pewno nie bedziesz poddasza uzytkowal to tak, ale jak masz zamiar cos tam robic za kilka lat to mozna pomyslec o stropie z plyty kanalowej typy zeranskiego. Koszt to ok 65zlbr/m2 +praca dzwigu.

Barbossa
15-02-2010, 18:26
to niech kolega powie Ci o ile tańsze, żebyś wiedział komu zafundować obdzieranie ze skóry z posypowaniem solą, lub oddać jedyną córkę

ewa&mariusz
22-01-2011, 20:13
Witam. Temat został podniesiony po długim czasie, ale za barzdo nie ma w nim i tak odpowiedzi, argumentów któy strop lepszy. Czy nadal obstajecie za lanym i dlaczego, że nie ma spękań, na terrivie też nie ma spękań gdy dobrze zrobiona?
Już tyle się naczytałem , że mam mętlik.
A jaki strop zrobiły osoby wypowiadające siena początku , może sie wypowiedzą i przedstawią swoje spostrzeżenia.
Pozdrawiam

face
22-01-2011, 21:52
tutaj przeniosla sie dyskusja:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171270-Kt%C3%B3ry-strop-wybra%C4%87