PDA

Zobacz pełną wersję : D08 - utwierdźcie mnie w przekonaniu ...



Jakub Burkietowicz
15-07-2003, 13:17
.. że jest to projekt idealny. Kurcze przeglądam te wszystkie projekty i nie mogę znaleźć nic podobnego równie dobrze urządzonego ... interesuje mnie parterówka (mam zamiar kupić dużą działkę w czwartek) i żeby była około 150 m2. czy ewentualnie ktoś już wybudował ten domek ? Dodatkowe pytanie. Jakie ogrzewanie. Mam zamiar budować z Ytonga 40 cm. (czy dobrze?). Ile może kosztować rocznie ogrzewanie elektryczne ??? czy może olejowe, ale wtedy zmiana w projekcie - kotłownia w miejsce pomieszczenia gospodarczego. Czytałem też wątki o zmianach. Rozsądna jest zmiana mniejszej toalety i podzielenie jej na mały "kibelek" i do tego "skrytkę" na słoiki i takie tam, ale ... no właśnie pytanie ... do czego zrobić wejście od strony salonu, a do czego od strony korytarza ... itepe itede ... cholerka ... tyle pytań, a ja dopiero działkę kupuję :)

pozdro JB

mkl
21-07-2003, 09:38
U mnie bedzie stary doby maksio ocieplony styropianem a więc dwie warstwy. Oglądam budowy w okolicach Częstochowy i za skarby nie zdecydowałbym się na ścianę jednowarstwową - zbyt dużo niedoróbek. Ogrzewać będę gazem ziemnym (choć tu biję się z myślami może jednak piwnica kotłownia i paliwo stałe - miał węglowy). Przykro mi nie wiem jakie koszty ogrzewania elektrycznego - nie znam nikogo kto miałby coś takiego. Co do projektu - też mi się podoba, ale jestem na etapie załatwiania decyzji o warunkach zabudowy.

Honorata
31-07-2003, 16:11
.. że jest to projekt idealny. Kurcze przeglądam te wszystkie projekty i nie mogę znaleźć nic podobnego równie dobrze urządzonego ... interesuje mnie parterówka (mam zamiar kupić dużą działkę w czwartek) i żeby była około 150 m2. czy ewentualnie ktoś już wybudował ten domek ? Dodatkowe pytanie. Jakie ogrzewanie. Mam zamiar budować z Ytonga 40 cm. (czy dobrze?). Ile może kosztować rocznie ogrzewanie elektryczne ??? czy może olejowe, ale wtedy zmiana w projekcie - kotłownia w miejsce pomieszczenia gospodarczego. Czytałem też wątki o zmianach. Rozsądna jest zmiana mniejszej toalety i podzielenie jej na mały "kibelek" i do tego "skrytkę" na słoiki i takie tam, ale ... no właśnie pytanie ... do czego zrobić wejście od strony salonu, a do czego od strony korytarza ... itepe itede ... cholerka ... tyle pytań, a ja dopiero działkę kupuję :)

pozdro JB

Spokojnie, najpierw kup te działkę, potem daj sobie czas na projekty i "przespanie się z nimi". Każdy projekt i tak musisz adaptować, znajdź dobrego architekta, który nie tylko podbije ci stempel (za kilkaset zł) ale potrafi ci madzre doradzić, w końcxu to on jest fachowxcem i pomoże ci zmienic projket gotowy, żeby był idealnie dopasowany do Ciebie. z czego zbudujesz sciany i czym ogrzejesz to jest temat na później, kazdy projekt możesz wybudowac z dowolnego materialu i dowolnie ogrzac. Ja mialam w projekcie Ytong 400, 1 warstwa, ale nie chce placic duzych rachunkow za ogrzewanie, wiec bedzie beton komorkowy 500 + wełna mineralna. Jednowarstwowe sciany niestety za kilka lat nie będa spełniać obecnych norm dot. parametrów cieplnych! a od producentow bloczków uzyskujesz bardzo rózne dane dot. ciepła przy takim samym produkcie, wiec zawczasu wolę docieplić. Co do ogrzewania to wybieram elektryczne + kominek + rekuperator +dobrze ocieplony dom. Gaz ze zbiornika i olej wychodza zdecydowanie drożej (polecam liczne artukuly w Muratorze).
co do wyboru projketu, zrób sobie w wyobrazni "virtual tour", sprawdz jaka jest komunikacja między pomieszczeniami, czy ich wielkość jest ok (pokój mnejszy niż 8m w domku to pomyłka), wygodnie jest mieć duze zaplecze gospodarcze, spiżarnie, pralnię, składzik, sprawdx kierunki świata na twojej działce i jak będzie dom oświetlony.
Pozdrawiam