PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki powinien być spadek parapetów wewn.?



luk__25
06-08-2007, 21:52
Mam dwa pytania, pierwsze: czy parapety wewnętrzne mogą w ogóle mieć minimalne ale spadki w stronę okien??? Drugie: jakie powinny być spadki. Jest na to może jakaś norma?
Pytam dlatego że wielcy fachowcy najpierw zamontowali mi parapety z takimi spadkami że na parapetówie wódka wylałaby się z kieliszka na podłogę. Następnie "poprawili" to na spadki do okien..... :-?
pomóżcie... :wink:

iwonaszczytno
06-08-2007, 21:54
A nie mogli zrobić w poziomie ? po co Ci w środku spadki ? żeby doniczki pospadały :lol:

luk__25
06-08-2007, 22:04
Iwonaszczytno..... tak to my możemy sobie rozwiązać ten skomplikowany problem:) jednak dla hiperfachowców to nie takie oczywiste. Też kazałem im zrobić poziome ale nie! to byłoby za proste:) uparli się że dobrze zamontowany parapet ma mieć spadek... więc zrobili taki jak napisałaś - że kwiatki by spadały. Oczywiście obrazili się że taki spad nie spodobał nam się i zaczęło sie szukanie spadków:) Musze teraz tłumokom rzucić najlepiej jakąś normą budowlaną bo jakby nie patrzeć spadek 1% i 10% to też spadek.

iwonaszczytno
06-08-2007, 22:09
Ok. ale po co rzucać jakąś normą ? Ty płacisz, chcesz mieć w poziomie oni wykonują, nie wykonują nie płacisz , dla mnie proste

andre59
06-08-2007, 23:19
Ja zamontowałem swoje parapety wewnętrzne poziomo i uważam, że tak powinno być.

kammaje
07-08-2007, 08:58
uparli się że dobrze zamontowany parapet ma mieć spadek...

ciekawi mnie czym to argumentowali ??

PS. może do niedawna robili parapety na statkach i paltformach wiertniczych i takie spadki do okna to przyzwyczajenie??

PS2. A czy montują ci też parapety zewnętrzne?? Ze spadkiem czy na poziomo??

Edybre
07-08-2007, 09:20
Ze spadkiem to muszą być zewnętrzne, wewnętrzne to raczej poziomo. I tak im powiedz - CHCĘ POZIOMO. I sprzwdź poziomicą.

Geno
07-08-2007, 09:31
Mam dwa pytania, pierwsze: czy parapety wewnętrzne mogą w ogóle mieć minimalne ale spadki w stronę okien??? Drugie: jakie powinny być spadki. Jest na to może jakaś norma?
Pytam dlatego że wielcy fachowcy najpierw zamontowali mi parapety z takimi spadkami że na parapetówie wódka wylałaby się z kieliszka na podłogę. Następnie "poprawili" to na spadki do okien..... :-?
pomóżcie... :wink:

W domu raczej deszcz nie pada...

Powinny być wypoziomowane.

07-08-2007, 10:41
Witam,

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad tym problemem i powiem Wam, że mam teraz poziomo ale jakbym robił drugi raz to z małym (jakieś 1%) spadkiem do okna.
Teraz to wystarczy, że przecieknie woda z doniczki i już się rozpływa do okna i na zewnątrz, a następnie leje się po ścianie (bo przecież parapety nie mają kapinosa a są wręcz zaokrąglane)... No i później na ścianie jest plama, a jakby był spadek to takiego problemu by nie było (spadku 1% nie widać gołym okiem na długości 20cm...)

jacekp71
10-08-2007, 12:19
Witam,

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad tym problemem i powiem Wam, że mam teraz poziomo ale jakbym robił drugi raz to z małym (jakieś 1%)

no jest w tym sens.
byle by ten spadel sie nie rzucal w oko, bo trzeba bedzie kazdemu tlumaczyc po co to zrobiles ;-)