PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokość montażu miski klozetowej ...



pablitoo
07-08-2007, 10:24
Witam

Na jakiej wysokości od poziomu posadzki należy zamontować podwieszaną miskę wc / stelaż Geberit / ?? - tzn na jakiej wysokości od posadzki powinna być deska ??

Na jakiej wysokości macie zamontowane miski klubowicze ?? Czy jest jakaś optymalna wysokość coby na miskę nie trzeba było wskakiwać ani klękać siadając ...

Pozdrawiam

Wosto
07-08-2007, 19:28
Witam

Na jakiej wysokości od poziomu posadzki należy zamontować podwieszaną miskę wc / stelaż Geberit / ?? - tzn na jakiej wysokości od posadzki powinna być deska ??

Na jakiej wysokości macie zamontowane miski klubowicze ?? Czy jest jakaś optymalna wysokość coby na miskę nie trzeba było wskakiwać ani klękać siadając ...

Pozdrawiam
Też mam Geberita :) Na stelażu powinno być oznaczenie 1 m od posadzki "na gotowo". A z tego co słyszałem - górna krawędź miski powinna być ok. 40-42 cm - podobnie zresztą jak w tradycyjnych "kibelkach".
Ostatnio miałem okazję wypróbować podwieszaną miskę na nieco wyższym pułapie ... Nie polecam - czuć pewien dyskomfort :-?
Pozdrawiam.

pablitoo
07-08-2007, 20:08
wosto -> dziękuję za odpowiedź - wiem że to "gówniany temat" i dlatego aż "tyle" postów w odpowiedzi na moje pytanie - ale liczyłem że ktoś choć zmierzy ...

No nic - podzwoniłem po znajomych i popytałem kto ma stelaże Geberita - kilkoro miało - dokładnie - podane wysokości montażu misek zawierają się w przedziale 38-42 cm od poziomu posadzki.
Też uważam że lepiej trzymać się tego dolnego wymiaru - miska za wysoko to duży dyskomfort .

Jeszcze raz dzięki wosto za chęć pomocy :wink:

Pozdrawiam

beton44
08-08-2007, 06:06
tak najwiarygodniej to
pójść do sklepu i zmierzyć wysokość tego:
http://www.bialek.com.pl/pics/wyposazenie_lazienki_klozet.jpg

beatkas
11-05-2012, 17:14
Witam,

Prosze pomozcie drodzy forumowicze. Majster zamontował w łazience geberit duofix basic i wysunal go do gory najwyzej ja sie dalo, miska jest juz zamontowana. Wyglada mi ze jest bardzo nisko, zle to wyglada.. zmierzylam wysokosc od podlogi do gornej powierzchni miski to jest 37 cm. Pytalam w sklepie gdzie kupilam geberit jak to jest z ta wysokoscia, powiedziano mi ze to zalezy od miski i tego jak maja zrobiony uchwyt a majster mogl przed zabudowaniem przylozyc i sprawdzic to i ewentualnie pod nozki geberita cos podlozyc. I co w tej sytuacji zrobic zeby podwyzszyc? czy to naprawde zalezy od miski? Czy da sie to naprawic bez kucia plytek? Czy jak wymienie miske i zamontuje inna to bedzie wyzej? Miska roca victoria...

Elfir
11-05-2012, 19:11
Kolejny nowozalogowany, co nawet nie przejrzy forum tylko od razu ładuje się ze swoim pytaniem w pierwszym lepszym dziale.

Mamy dział Instalacje wraz z działem Woda i Kanaliza, gdzie można porozmawiać o instalacjach. Oraz dział "Wnętrza", gdzie rozmawia się o problemach wnętrzarskich (w tym zagospodarowaniu łazienek).

Poza tym mamy na forum wyszukiwarkę i można znaleźć tam temat do którego cię teraz przekierowałam

firewall
11-05-2012, 19:21
Witam

Na jakiej wysokości od poziomu posadzki należy zamontować podwieszaną miskę wc / stelaż Geberit / ?? - tzn na jakiej wysokości od posadzki powinna być deska ?[/i]
U każdego inaczej. Najważniejsze żebyś siedząc, nogami nie przebierał w powietrzu. Przy problemach z narządami ruchu lepiej wyżej niż niżej( mniejsze obciążenie stawów).

jasiek71
11-05-2012, 22:37
szpilki mocujące mają być na wysokości 32 cm od podłogi...

SlawekGdynia
03-07-2015, 21:31
Witam serdecznie

Chce odswiezyc temat...
"Fachowcy" zamontowali mi kibelek za nisko (kladli podloge na stara podloge i zapomnieli uwzglednic wysokosci nowych kafli i kleju, poza tym sam kibelek byl chyba nieco nizszy niz ten w drugiej lazience (ktory sluzyl za punkt odniesienia).
W efekcie ostateczna wyskosc do siedzenia jest (dla nas) okolo 3-3,5 cm za nisko.
Zdaje sobie sprawe ze sensownie jedyne co teraz zostaje to skucie wszystkiego i poprawka (nie mam zamiaru sluchac marudzenia mojej kobiety przez najblizsze 10 lat), ale zastanawiam sie, czy udaloby sie dobrac inny model sedesu tak zeby zgadzaly sie odleglosci szpilek i odplywu, a sama "nadbudowa" sedesu byla wyzej?
Inny model, i wymienic sam sedes - wyszloby chyba najtaniej.
Pomocy ludzie, bo inaczej przy kazdej klotni bede slyszal "ze nawet nie potrafisz dopilnowac zeby kibel dobrze zamontowali"... :/

Greta21
06-07-2015, 14:14
Z ciekawości zmierzyłam jak jest u mnie, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałam...;D u mnie to jest 42 cm i jest wygodnie, wyżej byłoby już źle, 1-2 cm mniej by nie zaszkodziło;)

Idol
08-01-2016, 11:07
Z ciekawości zmierzyłam jak jest u mnie, bo nigdy się nad tym nie zastanawiałam...;D u mnie to jest 42 cm i jest wygodnie, wyżej byłoby już źle, 1-2 cm mniej by nie zaszkodziło;)
Oglądałem kiedyś program na discovery, że najlepiej kake robi się jak nogi są wysoko podkurczone im niżej tym gorzej idzie ... :D

Elfir
08-01-2016, 14:46
dlatego najzdrowsze dla dolnego odcinka przewodu pokarmowego i jego mięśni sa toalety kucane.

Juniorka
09-01-2016, 20:30
Aż z ciekawości zmierzyłam na jakiej wysokości mam muszlę, no i deska jest na 42 cm, dla nas idealnie :). Ale pewnie wysokość jest też uzależniona od wzrostu użytkownika ;)