PDA

Zobacz pełną wersję : Czy tynki i wylewki moga przezimowac w domu bez okien?



Dyletant
15-07-2003, 14:49
Pytanie jak w temacie: A oto kilka dodatkowych informacji. Jestem na etapie zadaszania - zanosi sie na to, ze okolo 15.08 bede mial dach wraz z pokryciem.
Jesli dobrze pojdzie (tj. dostane kredyt) z tynkami wewn i wylewkami rusze ok. 20.08 (rozpatrywanie wniosku cholera). Zalozmy, ze skoncze ten etap ok. 1.09. Teraz dwa miesiace schniecia, czyli 1.11.
Wiec dopiero od listopada moglbym wykanczac - a to oznacza jesien i zime spedzone w barakowozie, bo wtedy to juz trzeba pilnowac.
Dlatego skonczylbym na tynkach, zabezpieczyl na zime i ruszyl wykanczac od kwietnia (a jak Bozia da wczesna wiosne, to moze marca :-) )
Tylko czy szlag mi nie trafi tynkow i wylewek?

Wowka
15-07-2003, 14:52
Zbij ramkę z szerokich desek na wymiar otworu okiennego z desek. Przy pomocy staplera zamocuj na tej ramce folię (budowlaną, ogrodową). Umocuj solidnie to wszystko w otworach okiennych i zima nie powinna być groźna.
Pozdrawiam.

Dyletant
15-07-2003, 15:26
Sorki - co to jest stapler? Czy to cos w rodzaju tapicerskiego "zszywacza"?

Wowka
15-07-2003, 18:11
Dokładnie tak, do nabycia w marketach za jakieś 20 zł. Folię umieszczasz po zewnętrznej stronie ramki (od strony podwórka) zawijasz na ramce i przytwierdzasz zszywkami z e staplera od strony wewnętrznej. Tak przynmocowana nie ma prawa się zerwać. Stapler naprawdę przyda się w wielu pracach przy budowie. Np. nim przymocowuje sie folię paraizolacyjną.
Pozdrawiam

tczarek
16-07-2003, 07:15
Ja miałem u siebie zabezpieczone okna folią na ramkach drewnianych. Dom otynkowany z wylewkami przetrwał całą zimę. Pamiętaj aby wypuścić wodę z instalacji i ewentualnie poradzić się fachowca czy należy zdjąć wodomierz. Zależy to od jego zamontowania (Gdzie i w jakiej pozycji) Jeśli jest w domu to należy go bezwzględnie zdjąć bo nie przeżyje zimowych mrozów.

ipp
16-07-2003, 11:59
U siebie w oknach zastosowałem niskoparoprzepuszczalną folię dachową, kosztuje tyle samo co gruba folia budowlana, a jest dużo wytrzymalsza na podmuchy wiatru.

rokas
18-07-2003, 13:59
Pamiętaj aby otwory nie były zafoliwane szczelnie bo wilgoć będzie się kisiła w domu. Zostaw niewielkie 2-3 cm szczeliny w miejscach gdzie nie dojdzie deszcz i śnieg, najlepiej u góry.
Mróz doskonale wyciąga wilgoć i dlatego starzy budowlańcy uważają, że dom powinien "przezimować"