PDA

Zobacz pełną wersję : Viadrus czy kielar--ptanie dla uzytkownikow.



janusz 01
15-07-2003, 18:33
mam pytanie dla użytkownikow pieców firmy Viadrus i kielar,chodzi mi o piece zeliwne na paliwo stałe(węgiel). stoje przed wyborem kupna pieca ,jezeli macie jakies doswiadczenie w użytkowani jednego lub drugiego kotla to prosze podzielcie sie doswiadczenia ,napewno kazdy z nich ma jakies plusy i minusy--i wlasnie chodzi mi o takie doswiadczenia.Z góry dziekuje za wszyskie informacje.

sambuduje
09-12-2004, 13:08
Ja właśnie jutro idę zamówić Viadrusa Herkules II z wężownicą i sterowaniem elektronicznym dmuchawy i pompki. Nie wiem czy interesuje Cię właśnie ten typ pieca na węgiel.

1950
11-12-2004, 17:32
kielar to właśnie viadrus produkowany w skoczowie przez kielara na czeskim żeliwie

ADAMOS48
12-12-2004, 17:30
Powiem ci 1950 ,że jakbyś te 2 kotły widział to byś głupot nie pisał.Wiadrus klepie na odlewach czeskich z technologią odlewów na przełomie wieków ,mam na myśli xix i xx wiek .Kielar składa z członów włoskich ,które są używane do kotłów gazowych.W kielarze jest jeszcze parę udoskonaleń ,o których wiadrusowi się nie śniło.

rafałek
12-12-2004, 17:34
Możesz powiedzieć coś więcej o tych udoskonaleniach?

1950
12-12-2004, 21:24
ADAMOS 48 wejdź sobie na stronę Klimosza dowiesz się o jego związkach z Viadrusem, zobaczysz że kotły Klimosza obsługuje Centrum Serwisowe Viadrus zobacz Rynek Instalacyjny 11/2004 artykuł "Ekologiczne kotły grzewcze" a później zastanów się nad sobą nim komuś zarzucisz pisanie głupot

echo
13-12-2004, 06:28
Powiem ci 1950 ,że jakbyś te 2 kotły widział to byś głupot nie pisał.Wiadrus klepie na odlewach czeskich z technologią odlewów na przełomie wieków ,mam na myśli xix i xx wiek .Kielar składa z członów włoskich ,które są używane do kotłów gazowych.W kielarze jest jeszcze parę udoskonaleń ,o których wiadrusowi się nie śniło.
...tak ale na tych włoskich częściach to dopiero od jakiś 2 lat - przedtem były niemal identyczne tzn obydwa na tych samych odlewach (wiem bo kupowałem 1 człon aby rozbudoac kocioł w poprzednim domu i polecano mi człony z obydwy firm)
Użytkowałem kielara i był OK. Teraz też bym go wybrał.

ADAMOS48
13-12-2004, 19:21
Do 1950 ,nie wiem czy nie rozumiesz ,lub nie chcesz zrozumieć Kielar to nie Klimosz .Ten pierwszy jest producentem ,a drugi importerem .Co łaczy te dwie firmy to rodzaj kotłów żeliwnych i nic wiecej.
Napisałem ,że kocioł kielara ma parę zalet wiecej od wiadrusa .
1. żeliwo gładsze
2.kanały dolotowe 4 sztuki co umożliwia palenie od góry
3.lepszą elektronikę
4.serwis

rafałek
14-12-2004, 06:12
1. żeliwo gładsze
2.kanały dolotowe 4 sztuki co umożliwia palenie od góry
3.lepszą elektronikę
4.serwis

AD 1. Co to daje w praktyce?
AD 2. Jesli to konstrukcja jak u VIADRUSA to co to daje? Oba są kotłami z górnym spalaniem.
AD 3. Na czym polega ta lepszość?
AD 4. Jest to niewątpliwa zaleta. Jednak jeśli te kotły to takie debeściaki to praktycznie serwis nie jest potrzebny.

bubumeme
14-12-2004, 18:49
Tak sobie czytam i chcę dorzucić swój kamyczek do tego kotłowego ogródka.Panowie! Nasi sąsiedzi z Czech pchają na nasz rynek ten sam kocioł pod jak sądzę trzema markami. Identycznie jak Viadrus, Kielara nie widziałem wygąda produkt Buderusa - kocioł funke, którego jestem posiadaczem, a w Czechach, ten sam kocioł to dakon. Ja jak na razie pomiesiącu użytkowania ze swego funke jestem średnio zadowolony. Moje pytanie: czy są to tak świetne kotły, czy też firmy mają świetne zaplecze marketingowe?

Łukasz Jędrasik
14-12-2004, 19:07
A ja Polecam Kumulatora Logica, Ciechewicza.

kraktom
02-01-2007, 09:39
Do 1950 ,nie wiem czy nie rozumiesz ,lub nie chcesz zrozumieć Kielar to nie Klimosz .Ten pierwszy jest producentem ,a drugi importerem .Co łaczy te dwie firmy to rodzaj kotłów żeliwnych i nic wiecej.
Napisałem ,że kocioł kielara ma parę zalet wiecej od wiadrusa .
1. żeliwo gładsze
2.kanały dolotowe 4 sztuki co umożliwia palenie od góry
3.lepszą elektronikę
4.serwis

Szanowny Panie,
Klimosz jest producentem, produkujemy swoje kotły od 2001 roku. Kielar też jest producentem a różnica jest jedynie taka że Kielar do swoich kotłów importuje żeliwo włoskie a my czeskie. Oczywiście jesteśmy również importerem produktów VIADRUS. Nasze rodzime produkty to Ling, Ling duo, Ling COMBI (w oparciu o wymiennik VIADRUS), HoGas, HoGas duo.
Pozdrawiam,
Tomasz Krakowczyk
Grupa Klimosz

kraktom
02-01-2007, 09:57
Powiem ci 1950 ,że jakbyś te 2 kotły widział to byś głupot nie pisał.Wiadrus klepie na odlewach czeskich z technologią odlewów na przełomie wieków ,mam na myśli xix i xx wiek .Kielar składa z członów włoskich ,które są używane do kotłów gazowych.W kielarze jest jeszcze parę udoskonaleń ,o których wiadrusowi się nie śniło.

Hm a skąd takie wieści? Linie automatycznego odlewania w zTT VIADRUS zostały od podstaw zbudowane wg najnowszych standardów w 2001 roku przez japońsko-niemiecką firmę Heinrich Wagner Sinto. Modernizacja objęła linię do odlewania dużych odlewów do 300 kg (m.in. kotły U22 i U26) oraz dwie małe linie do odlewania członów kotłów gazowych i nowoczesnych grzejników żeliwnych. Tak więc zarzut przestarzałej technologii jest grubo przesadzony :) Technologia z przełomu wieków owszem ale XX i XXI. A co do snów to sieśninam oj sieśninam wiele ciekawych możliwości do wdrożenia :)

Pozdrawiam
Tomasz Krakowczyk
Grupa KLIMOSZ

pj
18-01-2008, 09:13
witam.
chciałbym dodać dwa słowa na temat technologii klimosza. posiadam hogas 25. od początku miałem z nim problemy. zacinał się szyber, piec się przgrzewał, a największy problem dot. dymienia pieca na kotłownię w czasie dokładania świeżej porcji drewna. i tu przechodzę do technologii. uważam, że ten model pieca ma w złym miejscu zamontowany szyber. znajduje się on na ścianie bocznej, a powinien na górze komory załadoczej. uważam, że jest to duży bła konstukcyjny gdyż jest bardzo uciążliwy dla uzytkownika. nie ma przy tym znaczenia czy drewna dokłada się dużo czy mało i czy w komorze zostało już niewiele czy jest pełna w połowie. wyciąg z komina sprawdzałem i jest ok. zresztą dodatkowo go zwiększyłem aby było większe "ssanie" z pieca przy otwartym szybrze.
tak więc przy dokładaniu do pieca biorę głęboki oddech, a jak nie zdąrzę dorzucić to wychodzę na świerzy chaust powietrza. :wink:
jeżeli zalezy wam na sprzedaży tego modelu, to do roboty panowie konstruktorzy.
pozdr

hero82d
05-04-2008, 20:04
NIE WIEM KTO CO TU MÓWI O KOTŁACH ALE POŁOWA TO SIĘ NIE ZNA
PRACUJE NA SERWISIE KOTŁÓW VIADRUS MOGĘ POWIEDZIEĆ TYLKO JEDNO O KILARZE TU CYTAT : " WYSŁANO MNIE TUTAJ PO CZESCI W DOMU MAM KIELARA PODOBNO PASUJĄ WASZE CZEŚCI RÓWNIEŻ DO KIELARA, BO ONI JAKO TAKO SERWIS MAJĄ ULOTNY RAZ JEST RAZ GO NIE MA" TO TYLE
PRAWDA JEST PROSTA SPRZEDAĆ POTRAFI KAŻDY ZADBAĆ O SERWIS .....

PRZEPRASZAM JEST TAKA FIRMA "KILAR CENTRUM SERWISOWE"?????????
NIESĄDZE POZDRAWIAM HERO :wink:

Justyna1979
23-09-2011, 08:00
Witam,
OSTRZEGAM - z daleka od KLIMOSZA!!!
PIEC NIE JEST WART TEJ KASY!!! ZASOBNIK PO 3 SEZONACH PRZERDZEWIAŁ NA WYLOT!!! - PODOBNO MOJA WINA, BO PALĘ MOKRYM EKOGROSZKIEM. DODAM, ŻE EKOGROSZEK KUPUJĘ W SEZONIE LETNIM JAK JEST SUCHO, JEST PAKOWANY I SOLIDNIE PRZYKRYTY. NO CHYBA, ŻE PANOM Z SERWISU CHODZI O TO ŻEBYM PRZED KAŻDYM WSADEM WĘGLA DO ZASOBNIKA UŻYWAŁA SUSZARKI!! - ŻAŁOSNE
SERWIS DO BANI, GODNY POŻAŁOWANIA, DO SPRZEDAŻY PIERWSI A POTEM ODCINAJĄ SIĘ OD KLIENTA!!
MAŁO TEGO - WADĘ PIECA WYKRYWAJĄ NA ODLEGŁOŚĆ:)) PROROCTWO!!! ZAPROPONOWALI PRZYJAZD SERWISANA NA MÓJ KOSZT - PARANOJA.
JAK CHCECIE KUPIĆ, CO KOLWIEK OD NICH TO SIĘ PORZĄDNIE ZASTANÓWCIE!!
GORĄCO POZDRAWIAM:))

prawda
24-11-2012, 11:28
Szanowny Panie,
Klimosz jest producentem, produkujemy swoje kotły od 2001 roku. Kielar też jest producentem a różnica jest jedynie taka że Kielar do swoich kotłów importuje żeliwo włoskie a my czeskie. Oczywiście jesteśmy również importerem produktów VIADRUS. Nasze rodzime produkty to Ling, Ling duo, Ling COMBI (w oparciu o wymiennik VIADRUS), HoGas, HoGas duo.
Pozdrawiam,
Tomasz Krakowczyk
Grupa Klimosz



Witam !!
Dlaczego wprowadza pan w błąd użytkowników forum .... ? Klimosz jest takim producentem jak ja odkrywcą ameryki!!! kotły dla waszej firmy są produkowane przez p. Teklę w Zabłociu k/ Strumienia !! Więc klimosz z produkcją nie ma nic wspólnego. Markuje tylko ten produkt i dystrybuuje na całą Polskę

czp01
24-11-2012, 17:37
Pomijając fakt, że oba w/w żeliwne kotły zasypowe to stare konstrukcje które mają wielkie straty kominowe to spotkałem się też z drobniejszymi wadami.

1. W takim kotle jak mój czyli w Kielarze zdarza się, że topią się plastikowe rączki uchwytów od drzwiczek. (znajomi na forum o tym pisali - akurat u mnie to zjawiskom nie wystąpiło ale mam kocioł z podajnikiem i prowadzę go na niskich temperaturach,

2. W viadrusie który kupił mój kolega gdzieś 4 lata temu ( zwykły zasypowy) miał problem z drzwiczkami, które mu po prostu pękały - miał je dwa razy na gwarancji wymieniane. Drugi sąsiad który ma starszego viadrusa i pali koksem gdzieś z 8 lat i jeszcze nic się nie dzieje ( poza wymiana wkładów kominowych)