PDA

Zobacz pełną wersję : SOLBET



slaw79
08-08-2007, 11:50
Czy warto z tego budowac?
Czy na fundament pod Solbet moge polozyc cegle pelna rozbiorkowa?

cemik1
08-08-2007, 11:52
1. tak.
2. nie wiem ale większosć budowana jest z betonowych bloczków fundamentowych.

kabietka
08-08-2007, 12:43
Zwykłej cegły nie daje sie na sciany fundamentowe!
Cegła ma bardzo duża nasiąkliwość ,jest krucha .

Nie buduje się domu na jeden rok i akurat przy ścianie fundamentowej nie szukałabym oszczędności .Dom musi mieć solidne podwaliny :O)

Ściana fundamentowa albo z bloczków fundamentowych albo lana z gruchy :O)



Z betonu komórkowego produkcji Solbet mam wybudowany dom i póki co chałupa stoi :O)
Pozdrawiam

Geno
08-08-2007, 12:46
Zwykłej cegły nie daje sie na sciany fundamentowe!
Cegła ma bardzo duża nasiąkliwość ,jest krucha .

Ściana fundamentowa albo z bloczków fundamentowych albo lana z gruchy :O)


Z betonu komórkowego produkcji Solbet mam wybudowany dom i póki co chałupa stoi :O)
Pozdrawiam

Jeśli się dokładnie wykona izolację to się nadaje, natomiast ja wielkiego sensu w tym nie widzę. Nie warta skórka wyprawki.

slaw79
08-08-2007, 12:52
Troszke nie zrozumiale napisalem
Solbet jest klasy chyba 12 ja mam napisane w projekcie kl.15
Nie znam sie za bardzo kierownik budowy ktory bedzie mi prowadzil powiedzial ze najpierw juz na wybudowany fundament(tak oczywiscie z bloczkow)ulozyc cegle pelna a na to dopiero solbet (chodzi o nacisk???)

Geno
08-08-2007, 12:54
Troszke nie zrozumiale napisalem
Solbet jest klasy chyba 12 ja mam napisane w projekcie kl.15
Nie znam sie za bardzo kierownik budowy ktory bedzie mi prowadzil powiedzial ze najpierw juz na wybudowany fundament(tak oczywiscie z bloczkow)ulowyc cegle pelna a natow dopiero solbet (chodzi o nacisk???)
Bzdura, nic nie musisz układać, poza izolacją poziomą.

Kierownik może niech zajrzy do fizyki z podstawówki.

cemik1
08-08-2007, 13:12
Solbet jest klasy chyba 12 ja mam napisane w projekcie kl.15

Coś pokręciłeś z tą klasą. Bloczki z Solca mogą być klasy 400,500,600,700.
Najczęściej stosowane są 600.

Geno
08-08-2007, 13:14
Solbet jest klasy chyba 12 ja mam napisane w projekcie kl.15

Coś pokręciłeś z tą klasą. Bloczki z Solca mogą być klasy 400,500,600,700.
Najczęściej stosowane są 600.

Tak de facto to obaj pokręciliscie , jeden z klasą wytzrymałości, drugi z pomyleniem gęstości z wytrzymałością.

slaw79
08-08-2007, 13:16
Solbet jest klasy chyba 12 ja mam napisane w projekcie kl.15

Coś pokręciłeś z tą klasą. Bloczki z Solca mogą być klasy 400,500,600,700.
Najczęściej stosowane są 600.

Tak de facto to obaj pokręciliscie , jeden z klasą wytzrymałości, drugi z pomyleniem gęstości z wytrzymałością.ja mowie o klasie wytrzymalosci i jakos nie moge znalesc na ic stronie jaka ma blczek o gest.600

Geno
08-08-2007, 13:17
Solbet jest klasy chyba 12 ja mam napisane w projekcie kl.15

Coś pokręciłeś z tą klasą. Bloczki z Solca mogą być klasy 400,500,600,700.
Najczęściej stosowane są 600.

Tak de facto to obaj pokręciliscie , jeden z klasą wytzrymałości, drugi z pomyleniem gęstości z wytrzymałością.ja mowie o klasie wytrzymalosci i jakos nie moge znalesc na ic stronie jaka ma blczek o gest.600

Ojej

http://www.solbet.pl/Wytrzymalosc.php

slaw79
08-08-2007, 13:22
Solbet jest klasy chyba 12 ja mam napisane w projekcie kl.15

Coś pokręciłeś z tą klasą. Bloczki z Solca mogą być klasy 400,500,600,700.
Najczęściej stosowane są 600.

Tak de facto to obaj pokręciliscie , jeden z klasą wytzrymałości, drugi z pomyleniem gęstości z wytrzymałością.ja mowie o klasie wytrzymalosci i jakos nie moge znalesc na ic stronie jaka ma blczek o gest.600

Ojej

http://www.solbet.pl/Wytrzymalosc.phpchyba jestem troche przygł.... i nie rozumiem co ma 600 wytrzymaloscc 3,0 do potrzebnej 15 jak na to patrzec

Geno
08-08-2007, 13:26
Solbet jest klasy chyba 12 ja mam napisane w projekcie kl.15

Coś pokręciłeś z tą klasą. Bloczki z Solca mogą być klasy 400,500,600,700.
Najczęściej stosowane są 600.

Tak de facto to obaj pokręciliscie , jeden z klasą wytzrymałości, drugi z pomyleniem gęstości z wytrzymałością.ja mowie o klasie wytrzymalosci i jakos nie moge znalesc na ic stronie jaka ma blczek o gest.600

Ojej

http://www.solbet.pl/Wytrzymalosc.phpchyba jestem troche przygł.... i nie rozumiem co ma 600 wytrzymaloscc 3,0 do potrzebnej 15 jak na to patrzec

Wiesz co ja nie wiem co ten projektant tam nawypisywał Tobie - żaden BK czy Ytong nie ma kl.15, przynajmniej ja o takim nie słyszałem.

slaw79
08-08-2007, 13:30
Solbet jest klasy chyba 12 ja mam napisane w projekcie kl.15

Coś pokręciłeś z tą klasą. Bloczki z Solca mogą być klasy 400,500,600,700.
Najczęściej stosowane są 600.

Tak de facto to obaj pokręciliscie , jeden z klasą wytzrymałości, drugi z pomyleniem gęstości z wytrzymałością.ja mowie o klasie wytrzymalosci i jakos nie moge znalesc na ic stronie jaka ma blczek o gest.600

Ojej

http://www.solbet.pl/Wytrzymalosc.phpchyba jestem troche przygł.... i nie rozumiem co ma 600 wytrzymaloscc 3,0 do potrzebnej 15 jak na to patrzec

Wiesz co ja nie wiem co ten projektant tam nawypisywał Tobie - żaden BK czy Ytong nie ma kl.15, przynajmniej ja o takim nie słyszałem.w projecie est Poroton kl.15 24cm szer. a ja chce teraz Solbet szer.24 cm to jaki mam wybrac bo juz zglupialem

Geno
08-08-2007, 13:33
w projecie est Poroton kl.15 24cm szer. a ja chce teraz Solbet szer.24 cm to jaki mam wybrac bo juz zglupialem

Generalnie to nie widzę przeciwskazań jeślo dom nie jest kamienicą z betonowym dachem....

Natomiast trzeba mieć na uwadze newralgiczne miejsca np. filarki czy strefy wokól okien , BK ma praktycznie 0 wytrzymałość na rozciaganie i miejsca skokowych zmian naprężeń na w pobliżu narozy okien się zbroi.

Chyba miałeś projektanta adaptującego? Leć do niego.

cemik1
08-08-2007, 13:40
Solbet jest klasy chyba 12 ja mam napisane w projekcie kl.15

Coś pokręciłeś z tą klasą. Bloczki z Solca mogą być klasy 400,500,600,700.
Najczęściej stosowane są 600.

Tak de facto to obaj pokręciliscie , jeden z klasą wytzrymałości, drugi z pomyleniem gęstości z wytrzymałością.
Nigdzie powyżej nie było wzmianek o klasie wytrzymałości. Ja podałem podstwową, na stronie producenta, klasyfikację. Mowa tam o podawanych przeze mnie klasach (gęstości).

Geno
08-08-2007, 13:43
Nigdzie powyżej nie było wzmianek o klasie wytrzymałości. Ja podałem podstwową, na stronie producenta, klasyfikację. Mowa tam o podawanych przeze mnie klasach (gęstości).

Tak tylko mozna wywnioskować,że jeslki ktos pisze o klasie 15 to nie chodzi mu o gestość a raczej wytrzymałość :D

Chyba,ze mówimy o styropianie :)

cemik1
08-08-2007, 13:49
Ale ja jestem tylko elektrykiem i aż tak lotny we wnioskowaniu nie jestem.

slaw79
08-08-2007, 14:17
a jesli chodzi o sam Solbet 600 jest godny polecenia zamiast Porotonu?

czandra
08-08-2007, 15:16
a jesli chodzi o sam Solbet 600 jest godny polecenia zamiast Porotonu?

Jest godny polecenia. To zupełnie inny materiał, ale solidnie wykonany, trzyma wymiary, buduje się nim szybko i w miarę czysto oraz można murować na klej. Ma poza tym dużo lepsze parametry cieplne, zwłaszcza klejony.

Barbossa
08-08-2007, 15:41
tyle, że przy 24cm klejenie nie ma praktycznie znaczenia, no chyba że ma być to 1W

Krzysztofik
08-08-2007, 22:40
tyle, że przy 24cm klejenie nie ma praktycznie znaczenia, no chyba że ma być to 1W
Bajerzysz, panie Barbossa.
Brak betoniary, jest przyjemnosć na budowie.

cemik1
09-08-2007, 07:18
Ponadto klej jest mocniejszy niż zaprawa. Ja musiałem przesunąć drzwi w wymurowanej (klejonej) ścianie. Po wycięciu i przewróceniu dalej był to jeden kawałek muru. Wątpie, czy byłoby tak samo przy murowaniu na zaprawę.

Geno
09-08-2007, 07:31
Krzysztofik nie ma to jak metoda Samoobrony, wyrwać z kontekstu albo nie zrozumieć:


Ma poza tym dużo lepsze parametry cieplne, zwłaszcza klejony.


tyle, że przy 24cm klejenie nie ma praktycznie znaczenia, no chyba że ma być to 1W



Bajerzysz, panie Barbossa.
Brak betoniary, jest przyjemnosć na budowie.

kabietka
09-08-2007, 11:14
Nasz dom wybudowalismy z BK Solbet odmiana 600.Zamiast zaprawy cementowej dalismy klej i bloczki trzymają że hej!! :O)

Barbossa
09-08-2007, 12:52
Ponadto klej jest mocniejszy niż zaprawa. Ja musiałem przesunąć drzwi w wymurowanej (klejonej) ścianie. Po wycięciu i przewróceniu dalej był to jeden kawałek muru. Wątpie, czy byłoby tak samo przy murowaniu na zaprawę.
i miało to jakieś szczególne znaczenie?
to raz
a dwa - po co murować materiał o danej wytrzymałości super klejem o wytryzmałości x2?
ma to jakieś szczególne znaczenie?

cemik1
09-08-2007, 13:16
Jestem trochę spokojniejszy o dalsze dzieje murów bo wiem, że raczej nie powtórzą się niespodzianki ze spadającymi cegiełkami (było to kilka dni temu opisywane).
Tak naprawdę to na klej jest taniej i to ma na pewno znaczenie. Na dom 10x13m z poddaszem wyszło kleju za 400PLN (mniej niż tona).

Krzysztofik
09-08-2007, 19:22
Krzysztofik nie ma to jak metoda Samoobrony, wyrwać z kontekstu albo nie zrozumieć:...............
Z tą Samoobroną to mi pojechałeś :evil:
A co do klejenia to ma to ogromne znaczenie dla tych co sami budują.
Odpadają kupy piachu, koszt, transport, betoniara, wozenie ,wnoszenie zaprawy.
Przy kleju bierzesz wiaderko, mieszadełko i Świat można doganiać :wink:
Chyba mam racje :-?


Barbossa przepraszam Ty nigdy nie bajerzysz :wink:

kabietka
10-08-2007, 07:40
A co do klejenia to ma to ogromne znaczenie dla tych co sami budują.
Odpadają kupy piachu, koszt, transport, betoniara, wozenie ,wnoszenie zaprawy.
Przy kleju bierzesz wiaderko, mieszadełko i Świat można doganiać :wink:
Chyba mam racje :-?




Świeta racja !!
Podpisuję się pod tym obiema rękami:O)
Choć u nas budowała ekipa murarzy to oszczędnosci przy zastosowaniu kleju są wymierne :O)
:D

czandra
08-03-2008, 08:38
Odświeżam wątek, dla równowagi dla Ytonga :wink:

Isotope
08-03-2008, 11:48
Witam!
Ja bede stawiał z Ytonga 36,5 jedną warstwe. Chcialem przeskoczyc na Solbet ale nie zdazylem przed podwyzkami, a szkoda...

szybkaosa
08-03-2008, 14:25
Ponadto klej jest mocniejszy niż zaprawa. Ja musiałem przesunąć drzwi w wymurowanej (klejonej) ścianie. Po wycięciu i przewróceniu dalej był to jeden kawałek muru. Wątpie, czy byłoby tak samo przy murowaniu na zaprawę.
i miało to jakieś szczególne znaczenie?
to raz
a dwa - po co murować materiał o danej wytrzymałości super klejem o wytryzmałości x2?
ma to jakieś szczególne znaczenie?

O wytrzymałości muru w znacznym stopniu decyduje zaprawa. wg normy ściany na klej maja lepsze parametry wytrzymałościowe muru.
Jestem na etapie murowania na klej H+H, piękna sprawa, koszty chyba taniej niż tradycyjnie, na razie same zalety.

siemka
08-03-2008, 15:08
Podepne sie pod temacik.......jaka bedzie różnica pomiedzy solbetem 24 a 36 cm, zakładajac w obu przypadkach dociepleniem 20 cm styro.......pytam bo w projekcie mam 36 cm, a kierownik radzi nie wydawac pieniedzy i twierdzi, ze 24 cm +20 cm styro będzie "inaf"

Isotope
08-03-2008, 15:32
Siemka,siemka :lol:
Czy ja dobrze rozumiem: chcesz 36 cm gazobetonu ocieplac 20 cm styropanu (mur 56 cm) :o ?? Jezeli tak i planujesz budowę domu pasywnego to spoko :wink: . W innym przypadku 24cm bk+ 20 styropianu i jest git. Ja bede stawiał z Ytonga 36,5 i nie planuje docieplac (choc na razie nie mam zamiaru tynkowac- jakby co;-))

siemka
08-03-2008, 15:44
Siemka,siemka :lol:
Czy ja dobrze rozumiem: chcesz 36 cm gazobetonu ocieplac 20 cm styropanu (mur 56 cm) :o ?? Jezeli tak i planujesz budowę domu pasywnego to spoko :wink: . W innym przypadku 24cm bk+ 20 styropianu i jest git. Ja bede stawiał z Ytonga 36,5 i nie planuje docieplac (choc na razie nie mam zamiaru tynkowac- jakby co;-))

...wiesz ja wlaściwie to nie mam bladego pojecia o tym wszystkim, wiem jedno, ze mój dom bedzie ogrzewany wyłącznie elektrycznie i dlatego staram sie go dobrze ocieplić

Isotope
08-03-2008, 15:58
Rozumiem. :D moim zdaniem lepiej wydac więcej kasy na cos co naprawde poprawi energooszczędność Twojego ( czy mojego :wink: ) domu (np. dolozyc do lepszych okien, zamontowac wentylacje z odzyskiem czy zainwestowac w GWC) a nie śrubować współczynniki ścian. Poza tym grunt to wykonanie- do tego trzeba sie przyyyyylozyc, przez duze P :)
Pozdrawiam

siemka
08-03-2008, 16:05
Rozumiem. :D moim zdaniem lepiej wydac więcej kasy na cos co naprawde poprawi energooszczędność Twojego ( czy mojego :wink: ) domu (np. dolozyc do lepszych okien, zamontowac wentylacje z odzyskiem czy zainwestowac w GWC) a nie śrubować współczynniki ścian. Poza tym grunt to wykonanie- do tego trzeba sie przyyyyylozyc, przez duze P :)
Pozdrawiam

planuje tak:

ściana 24/36 cm solbet + 20 ( ew. 16 cm styro bo frezowany)
fundamet 10 cm ekstraduru
podłoga 30 cm styro
poddasze 20+10 cm wełny ( nie wiem jakiej :lol: )
okna plus rolety zewnetrzne
rekuperator


......i chyba na tym koniec mojego szaleństwa :lol:

Isotope
08-03-2008, 16:33
Siemka, a orintujesz się może po ile teraz Solbet 36 chodzi?? Bo z tego co wiem Solbet daje zaprawe gratis, tak??

Krzysztofik
08-03-2008, 17:08
Kupując materiały budowlane należy unikać waluty typu gratis czy rabat.
Zawsze płacimy w walucie którą zarabiamy :wink:
i są to PLN-y,funty lub "ojro".
Jeśli kupisz bloczek za 11zł
lub 11,30 z klejem gratis, to to samo.
Solbet nie daje kleju gratis.

siemka
08-03-2008, 17:19
Siemka, a orintujesz się może po ile teraz Solbet 36 chodzi?? Bo z tego co wiem Solbet daje zaprawe gratis, tak??

24cm - 11,00 - 12,50
36cm - 17,00 - 20,00

do klejenia o kleju gratis - nic nie wiem, zreszta w wiekszości składów, które odwiedziłem spotykałem postać "buraka_lubelskiego" czyli sprzedawcy, który robił łaske, ze wogóle chce rozmawiać o sprzedaży :lol: po prostu jaja.....chryste jak ja kocham takie "prymitywy" i po co człek sie doktoryzował skoro i tak do konca zycia bedzie musiał czapkować na terenie RP tzw. "klasie robotniczej"....sorry za ten offtopic, ale nie wytrzymałem

maro74
08-03-2008, 17:23
Siemka, a orintujesz się może po ile teraz Solbet 36 chodzi?? Bo z tego co wiem Solbet daje zaprawe gratis, tak??

24cm - 11,00 - 12,50
36cm - 17,00 - 20,00

do klejenia o kleju gratis - nic nie wiem, zreszta w wiekszości składów, które odwiedziłem spotykałem postać "buraka_lubelskiego" czyli sprzedawcy, który robił łaske, ze wogóle chce rozmawiać o sprzedaży :lol: po prostu jaja.....chryste jak ja kocham takie "prymitywy" i po co człek sie doktoryzował skoro i tak do konca zycia bedzie musiał czapkować na terenie RP tzw. "klasie robotniczej"....sorry za ten offtopic, ale nie wytrzymałem

Budowałem z solbetu 24 na klej, idzie szybko, ale nie bierz szarego kleju tylko biały, Ten szary jakiś taki szajsowaty jest , biały jest mocniejszy.

Arol_62
08-03-2008, 17:23
Siemka, a orintujesz się może po ile teraz Solbet 36 chodzi?? Bo z tego co wiem Solbet daje zaprawe gratis, tak??



Witam!
Solbet daje do kazdej palety 36 cm jeden worek kleju (ja tak dostalem) a kupilem w lutym(solbet w Solcu Kujawskim),ale wszystko zalezy chyba od handlarza.

Ar-Tur
08-03-2008, 17:25
Siemka, a orintujesz się może po ile teraz Solbet 36 chodzi?? Bo z tego co wiem Solbet daje zaprawe gratis, tak??
Solbet 36 cm. kosztuje 21,74 brutto.
Cennik: http://www.solbet.pl/solbet_ideal.php

Isotope
08-03-2008, 17:30
Ar- Tur,To wlasnie przez ten ich cennik na www nie zdecydowalem się na Solbet. Dopiero w styczniu, kiedy mialem juz zamowiony Ytong niechcacy dowiedzialem sie ze Solbet dostane w podobnej cenie :cry: . No i ta zaprawa ( no dobra, nie gratis tylko w cenie :wink: ). Takze na calym materiale bylbym sporo do przodu. Tym czasem jak zaczeli bombardowac podwyzkami, zamowieniami na marzec i innymi to sie przerazilem i dalem sobie spokoj.
Morał z tej historii taki, ze informacjie na necie sa czesto przekłamane (no chyba, ze wchodzi sie na forum muratora- :D-ale ze mnie lizus :wink: ) i niema to jak kontakt oko w oko lub przez telefon.

Ar-Tur
08-03-2008, 18:11
Isotope, z Twojego posta wnioskuję, że mając do wyboru w podobnej cenie Ytong i Solbet, wybrałbyś Solbet. Dlaczego? Przecież koszt zaprawy to nie są jakieś ogromne koszty :o .
PS. Ile płaciłeś za Ytong-a?

Isotope
08-03-2008, 18:23
Ar-Turze. Ytong'a na m2 idzie 8,33szt. z tego co pamietam. Solbetu idzie 7 sztuk (jest wyższy o 4 cm). Czyli 1 szt/m2. Metrów ile masz?? No powiedzmy, że 200.I o tyle pustaków mniej musisz kupic. Możąc teraz prze cene bloczka, która w moim przypadku wynosiła 17,50 wychodzi 3500 zł.
Mowisz, że koszty zaprawy nie są duże- ja wydalem na zaprawe ok 1700 zł na cala chalupe. Jeszcze moski jedne wcisneli mi zimowa. Czemu?? Bo zima robia zimowa, a latem letnia :roll: :lol: . Dobrze ze bloczkow zimowych w kształcie bałwanków nie robią a letnich w sloneczka :lol: . Także ziarnko do ziarnka i troche wyszlo a parametry (z tego co podają) takie same (Solbet nawet daje ciut nizesze wspolczynniki z tego co pamietam- ale moze palec im sie omsknal na klawiaturze :) .

Ar-Tur
08-03-2008, 18:50
Nikt, poza fachowcami, nie jest w stanie określić faktycznych parametrów zarówno Ytong-a jak i Solbetu. Uważam, że są one podobne. Ale... Poszukując ekipy do budowy, rozmawiałem z pewnym szefem takiej ekipy która stawia masę domów w różnych technologiach. Na moje rozterki: Ytong czy Solbet, przecież oba mają podobne parametry, stwierdził, że jednak nie do końca tak jest a papier przyjmie wszystko. Jego opinia jest taka, że Ytong ma lepsze parametry. Nie oceniam, czy ma rację czy nie.
PS. Dostałeś dobrą cenę na Ytong-a.

czandra
08-03-2008, 18:58
planuje tak:

ściana 24/36 cm solbet + 20 ( ew. 16 cm styro bo frezowany)
fundamet 10 cm ekstraduru
podłoga 30 cm styro
poddasze 20+10 cm wełny ( nie wiem jakiej :lol: )
okna plus rolety zewnetrzne
rekuperator


......i chyba na tym koniec mojego szaleństwa :lol:

Zamontuj jeszcze pompę ciepła i nie rób żadnych kominów.
Dlaczego w podłodze chcesz dać 30 cm styropianu? Odnośnie ściany zewnętrznej, jeżeli chcesz dać 20 cm ocieplenia, to bloczek 24 cm w zupełności wystarczy. Podstawą jest izolacja, a nie grubość bloczka.

Isotope
08-03-2008, 19:03
Ar-tur,Z tym papierem to szczera prawda :D. A z cena to jest tak, ze szukam, szukam a jak znajde to dusze az zejda z ceny, bo przy takich iloscisch jakie ida na dom kazdy grosz jest wazny. Tym bardziej ze co tu wyduszisz tam Ci urwa, więc zeby wyjsc na zero trzeba walczyc :wink: . Stad tez moje podejscie do Solbetu. Ja gdybym sie wczesniej zorientował wzialbym go. Z tego co czytam Ty jeszcze stoisz przed wyborem. Nie moge Ci doradzic bo jestesmy praktycznie na tym samym etapie :) tylko, ze ja juz jestem uziemiony a Ty masz jeszcze wybor. Powiem tylko: po co placic wiecej skoro mozna mniej :wink: (oczywiscie bez wplywu na jakosc bo to nie przejdzie). Szukaj, duś i pytaj.
Pozdrawiam!!

siemka
08-03-2008, 19:11
planuje tak:

ściana 24/36 cm solbet + 20 ( ew. 16 cm styro bo frezowany)
fundamet 10 cm ekstraduru
podłoga 30 cm styro
poddasze 20+10 cm wełny ( nie wiem jakiej :lol: )
okna plus rolety zewnetrzne
rekuperator


......i chyba na tym koniec mojego szaleństwa :lol:

Zamontuj jeszcze pompę ciepła i nie rób żadnych kominów.
Dlaczego w podłodze chcesz dać 30 cm styropianu? Odnośnie ściany zewnętrznej, jeżeli chcesz dać 20 cm ocieplenia, to bloczek 24 cm w zupełności wystarczy. Podstawą jest izolacja, a nie grubość bloczka.

Pompa ciepła.....chyba jest jak dla mnie za droga, napisałem kilka ofert ale ta cena 40-60 tyś powala mnie zupełnie.
Co do bloczka ......nie upieram sie przy 36 cm( chociaz tak mam w projekcie) po prostu nigdzie nie znalazłem styro o grubości 20 cm z frezem....najgrubszy to 16 cm, wiec pomyslałem ok to w takim razie dam solbet 36 cm i styro z frezem 16 cm.
Dlaczego 30 cm styro w pododze.......kurcze nie wiem chyba gdzies wyczytalem na foru, ze to bardzo skuteczna bariera....

pozdrawiam, ale masz zaje......avatar :lol:

Ar-Tur
08-03-2008, 19:15
Isotope, mój podpis jest już nieaktualny. Rozterki typu Ytong czy Solbet miałem jeszcze w styczniu. Wybrałem Ytong. Widzę, że mamy podobne podejście do tematu :wink: . Dusiłem, dusiłem.... aż wydusiłem. Lepszą cenę niż Twoja 8) :roll:.

siemka
08-03-2008, 19:20
Isotope, mój podpis jest już nieaktualny. Rozterki typu Ytong czy Solbet miałem jeszcze w styczniu. Wybrałem Ytong. Widzę, że mamy podobne podejście do tematu :wink: . Dusiłem, dusiłem.... aż wydusiłem. Lepszą cenę niż Twoja 8) :roll:.

podrzuc dobry człowieku namiary na PW :lol:

Ar-Tur
08-03-2008, 19:28
podrzuc dobry człowieku namiary na PW :lol:
"Walczyłem" o ceny w grudniu a kupowałem w styczniu. A z tego co wiem, to aktualna cena to chyba 19,80. O ile jest dostępny :lol:.

siemka
08-03-2008, 19:47
[quote=siemka]
podrzuc dobry człowieku namiary na PW :lol:
"Walczyłem" o ceny w grudniu a kupowałem w styczniu. A z tego co wiem, to aktualna cena to chyba 19,80. O ile jest dostępny :lol:.[/quo

Ach Ty Okrutniku :lol: nie dałes mi cienia nadziei.....jednym słowem nadal czeka mnie walka z "burakami_lubelskimi".....a propos ma ktos moze namiary na materiały z importu ????

Barbossa
08-03-2008, 20:04
Ponadto klej jest mocniejszy niż zaprawa. Ja musiałem przesunąć drzwi w wymurowanej (klejonej) ścianie. Po wycięciu i przewróceniu dalej był to jeden kawałek muru. Wątpie, czy byłoby tak samo przy murowaniu na zaprawę.
i miało to jakieś szczególne znaczenie?
to raz
a dwa - po co murować materiał o danej wytrzymałości super klejem o wytryzmałości x2?
ma to jakieś szczególne znaczenie?

O wytrzymałości muru w znacznym stopniu decyduje zaprawa. wg normy ściany na klej maja lepsze parametry wytrzymałościowe muru.
Jestem na etapie murowania na klej H+H, piękna sprawa, koszty chyba taniej niż tradycyjnie, na razie same zalety.
nadinterpretacja
o wytrzymałości muru decyduje najsłabszy jego element, nie jakaś tam super zaprawa

po co jest zaprawa? wiesz?

czandra
08-03-2008, 20:19
Pompa ciepła.....chyba jest jak dla mnie za droga, napisałem kilka ofert ale ta cena 40-60 tyś powala mnie zupełnie.
Co do bloczka ......nie upieram sie przy 36 cm( chociaz tak mam w projekcie) po prostu nigdzie nie znalazłem styro o grubości 20 cm z frezem....najgrubszy to 16 cm, wiec pomyslałem ok to w takim razie dam solbet 36 cm i styro z frezem 16 cm.
Dlaczego 30 cm styro w pododze.......kurcze nie wiem chyba gdzies wyczytalem na foru, ze to bardzo skuteczna bariera....

pozdrawiam, ale masz zaje......avatar :lol:

Koszty nie są takie duże jeżeli wzystko zaplanujesz przed budową, a nie w trakcie. Rezygnacja z kominów, to jest konkretna korzyść.
Przy takiej grubości styropianu, jaką chcesz dać, frez nie ma już większego znaczenia. Jeżeli będą jakieś szczeliny, to można je wypełnić pianką.
Co do podłogi, jeżeli dasz 20 cm, to w zupełności wystarczy. Lepiej już dać grubszą warstwę na poddaszu, gdyż ciepło ucieka do góry.
Pozdrawiam, miłego budowania :wink:

siemka
08-03-2008, 20:36
Lepiej już dać grubszą warstwę na poddaszu, gdyż ciepło ucieka do góry.
Pozdrawiam, miłego budowania :wink:[/quote]

Myslisz, ze 30 cm wełny bedzie "inaf" ????

czandra
08-03-2008, 20:45
Myslisz, ze 30 cm wełny bedzie "inaf" ????

Tak, to dobra grubość. Co do tej podłogi, czy planujesz ogrzewanie podłogowe w całym domu?

Isotope
08-03-2008, 20:47
Ar-turze, nie chce zeby wyszlo ze sie licytuje :lol: ale myslalem ze wydusilem z nich ile sie dalo :wink: i przypomnialem sobie ile dalem. poprostu popieprzylo mi sie o zlotowke. Za sam bloczek dawalem 16,50 i mialo byc jaims tam tanszym transportem. Ale czekalem i czekalem a ten transport nie jechal i w koncu przywiezli mi normalnych (czytaj droższym) transportem w zwiazku z czym do bloczka musialem doliczyc 0,50 zl. Takze zaplacilem 17 zł :). Troche oszukalem :oops: . Bardzo sie ciesze ze Ty rowniez lubisz dusic- po to to jest.
Ps. zdradzisz mi ile wynegocjowales??
I jeszcze pytanko. Bedziesz to docieplal?? bo ja chyba zostawie bez elewacji z sezon i zobacze jak bedzie, jak cos to go ciachne jakims styro :)
Pozdrawiam

siemka
08-03-2008, 20:59
Myslisz, ze 30 cm wełny bedzie "inaf" ????

Tak, to dobra grubość. Co do tej podłogi, czy planujesz ogrzewanie podłogowe w całym domu?

I tutaj zadalaś mi bardzo "INTYMNE" pytanie.......zupełnie nie mam konceptu na finalne rozwiazanie, myslałem o matach grzewczych w lazienkach, kuchni i hallu a w pozostałych pomieszczeniach piece akumulacyjne np. serii dimplex lub podobnych......ale wciąz mysle i ..........po prostu nie wiem.....juz spac nie mogę

czandra
08-03-2008, 21:17
I tutaj zadalaś mi bardzo "INTYMNE" pytanie.......zupełnie nie mam konceptu na finalne rozwiazanie, myslałem o matach grzewczych w lazienkach, kuchni i hallu a w pozostałych pomieszczeniach piece akumulacyjne np. serii dimplex lub podobnych......ale wciąz mysle i ..........po prostu nie wiem.....juz spac nie mogę

Przy niedużej powierzchni domu, dobrym ociepleniu i rekuperacji, wariant odgrzewania elektrycznedo jest niezłym rozwiązniem. Przy piecach akumulacyjnym możesz zastosować wariant dwutaryfowy. Z matami będzie już gorzej, chyba, że dasz grubą posadzkę, która zakumuleje ciepło w tańszej taryfie.
Jeżeli masz dostęp do gazu, to najrozsądniej i najtaniej jest dać zwykłe grzejniki. Kosztowo wyjdzie podobnie jak przy piecach akumulacyjnych, ale nie będziesz miał problemu z różnymi taryfami.

siemka
08-03-2008, 21:25
I tutaj zadalaś mi bardzo "INTYMNE" pytanie.......zupełnie nie mam konceptu na finalne rozwiazanie, myslałem o matach grzewczych w lazienkach, kuchni i hallu a w pozostałych pomieszczeniach piece akumulacyjne np. serii dimplex lub podobnych......ale wciąz mysle i ..........po prostu nie wiem.....juz spac nie mogę

Przy niedużej powierzchni domu, dobrym ociepleniu i rekuperacji, wariant odgrzewania elektrycznedo jest niezłym rozwiązniem. Przy piecach akumulacyjnym możesz zastosować wariant dwutaryfowy. Z matami będzie już gorzej, chyba, że dasz grubą posadzkę, która zakumuleje ciepło w tańszej taryfie.
Jeżeli masz dostęp do gazu, to najrozsądniej i najtaniej jest dać zwykłe grzejniki. Kosztowo wyjdzie podobnie jak przy piecach akumulacyjnych, ale nie będziesz miał problemu z różnymi taryfami.

Mój domek to 156 mkw w tym 36 mkw nieogrzewanego garażu
http://www.dobredomy.pl/?id_project=61&infopage=1&lustro=1
....własnie taki :lol:
Nie mam niestety gazu i mieć nie będę....nie chcę butli ani oleju ( to zreszta też bardzo drogie rozwiazanie), dlatego musi byc elektryka. Rozwazałem pompe, ale to jednak ogromny wydatek ( przynajmniej ja takie oferty otrzymałem ), zresztą nie znam nikogo kto byłby w stanie realnie ocenic ekonomiczność takiego rozwiazania. Dodam, ze węgiel, groszek i temu podobne nie wchodza w grę ze wzgledu na charakter pracy całej rodzinki ( nasza suczka Saba takze odmówiła przyjecia etatu palacza kotłowego :lol: )

Cóż pewnie będzie troche drogo.....ale jak sie nie ma co sie lubi to się lubi co się ma :lol:

czandra
08-03-2008, 21:55
Przy braku dostępu do gazu, PC to bardzo dobra alternatywa. U mnie w przyszłym tygodniu mają zamontować jednostkę cieplną. Mam ogrzewanie podłogowe wodne w całym domu, pow. 190 m2. Co do wrażeń i oceny będzie można podzielić się uwagami za jakiś czas. Mój koszt zamknął się kwotą ok. 55 tys., ale już z ogrzewaniem podłogowym, robocizną, autamatyką, zasobnikiem wody, PC itd. Dużo to czy mało, to moim zdaniem pojęcie względna, zwłaszcza, jak nie chce się mieć ogrzewania węglem, a gazu z sieci brak. Z jakich firm masz ofety na PC?

siemka
08-03-2008, 22:02
Przy braku dostępu do gazu, PC to bardzo dobra alternatywa. U mnie w przyszłym tygodniu mają zamontować jednostkę cieplną. Mam ogrzewanie podłogowe wodne w całym domu, pow. 190 m2. Co do wrażeń i oceny będzie można podzielić się uwagami za jakiś czas. Mój koszt zamknął się kwotą ok. 55 tys., ale już z ogrzewaniem podłogowym, robocizną, autamatyką, zasobnikiem wody, PC itd. Dużo to czy mało, to moim zdaniem pojęcie względna, zwłaszcza, jak nie chce się mieć ogrzewania węglem, a gazu z sieci brak. Z jakich firm masz ofety na PC?

Viessman
Climacomfort
Ekontech

A ty jaką pompę wybrałaś ?

Adamol
08-03-2008, 22:48
SIEMKA!
Co do bloczków z bk - to tylko 24 cm, o 36 zapomnij, a kasę wydaj na okna z pakietem 3-szybowym...
Pod posadzką 20 cm styro też wystarczy...
Pozdrawiam i powodzenia z 'burakami'!

czandra
08-03-2008, 23:36
Viessman
Climacomfort
Ekontech

A ty jaką pompę wybrałaś ?

Nateo

Ar-Tur
09-03-2008, 09:33
Ar-turze, nie chce zeby wyszlo ze sie licytuje :lol: ale myslalem ze wydusilem z nich ile sie dalo :wink: i przypomnialem sobie ile dalem. poprostu popieprzylo mi sie o zlotowke. Za sam bloczek dawalem 16,50 i mialo byc jaims tam tanszym transportem. Ale czekalem i czekalem a ten transport nie jechal i w koncu przywiezli mi normalnych (czytaj droższym) transportem w zwiazku z czym do bloczka musialem doliczyc 0,50 zl. Takze zaplacilem 17 zł :). Troche oszukalem :oops: . Bardzo sie ciesze ze Ty rowniez lubisz dusic- po to to jest.
Ps. zdradzisz mi ile wynegocjowales??
I jeszcze pytanko. Bedziesz to docieplal?? bo ja chyba zostawie bez elewacji z sezon i zobacze jak bedzie, jak cos to go ciachne jakims styro :)
Pozdrawiam
"Wywalczyłem" 16 złotych 8) . Docieplać nie mam zamiaru, przynajmniej narazie. Sprawdzimy w rzeczywistości, czy nie trzeba ocieplać takiej ściany. A później zobaczymy.

siemka
09-03-2008, 11:25
Viessman
Climacomfort
Ekontech

A ty jaką pompę wybrałaś ?

Nateo

Powiem szczerze, że o tej nie słyszałem.....czy ma jakies konkretne plusy, mam na myśli działanie, serwis,renome firmy instalującej. Zbaczamy z tematu ...wiec gdybyś mogła napisac kilka słów na PRIV

Pozdrawiam

czandra
09-03-2008, 19:38
Odnośnie PC prześlę parę informacji, a co do solbetu i ściany 2-warstwowej, to polecm bloczek 24 cm odm. 600 z uchwytami montażowymi, bez pióra i wpustu. Wykonuje się w nich spoiny pionowe, co pozwala uniknąć ewentualnych pęknięć, które czasem pojawiają się w bloczkach bez spoiny pionowej. Bardzo dobrze prowadzi się w nich instalacje oraz mocuje kołki.

robus75
07-10-2008, 10:43
czy ktos mi moze pomoc i napisac jak ksztaltuja sie u was ceny SOLBETU i YTONGA

pavo
12-10-2008, 20:44
czy ktos mi moze pomoc i napisac jak ksztaltuja sie u was ceny SOLBETU i YTONGA

BK Solbetowski 24cm gładki 10,60 PLN brutto, czyli 8,60 netto z dostawa na plac budowy, doliczaja kaucje za palety które należy zdać w hurtowni której dokonuje sie zakupu.
Ten omawiany BK jest alternatywa dla ytonga, jest dokładnie wykonany i śmiało mozna murować na klej. Winnych hurtowniach maja co prawda tansze bloczki ale jak sami lojalnie przyznaja do murowania na zaprawe :-?

Egon
13-10-2008, 22:19
A co powiecie na taki wariant: ściany zew. konstrukcyjne z Solbetu 24 cm (ocieplenie pomijam, bo w tej chwili nieistotne), ściany wew. konstrukcyjne - Silka (lub silikat) 18 cm, ściany wew. działowe - Silka 12 cm.
Jak wiadomo BK ma słabą izolacyjność akustyczną, stąd pomysł na silikaty wewnątrz.

robus75
10-11-2008, 19:10
Dzis udalo mi sie wstepnie zaklepac BK Solbetowski 24cm gładki 8.75 PLN brutto

lookazzz
10-11-2008, 20:37
a ja właśnie widzałęm solbet ale jakis nie polski tylko litewski chyba 24 p+w 8,80 brutto co o tym sądzicie solbet.lt?

zk140t
10-11-2008, 23:04
a ja właśnie widzałęm solbet ale jakis nie polski tylko litewski chyba 24 p+w 8,80 brutto co o tym sądzicie solbet.lt?

SOLBET to nazwa własna wyrobów z betonu komórkowego, pochodzących z fabryki SOLOBET Solec Kujawski.

Tak więc wyroby z Litwy nie mogą nazywać się SOLBET.

lookazzz
11-11-2008, 06:10
lookazzz napisał:
a ja właśnie widzałęm solbet ale jakis nie polski tylko litewski chyba 24 p+w 8,80 brutto co o tym sądzicie solbet.lt?


SOLBET to nazwa własna wyrobów z betonu komórkowego, pochodzących z fabryki SOLOBET Solec Kujawski.

Tak więc wyroby z Litwy nie mogą nazywać się SOLBET.

i tu sie mylisz bo mam juz na podwórku palete na próbe betonu o nazwie solbet i nie z solca tylko litewskie produkuje je ta firma:
http://www.solbet.lt

czandra
11-11-2008, 23:06
A co powiecie na taki wariant: ściany zew. konstrukcyjne z Solbetu 24 cm (ocieplenie pomijam, bo w tej chwili nieistotne), ściany wew. konstrukcyjne - Silka (lub silikat) 18 cm, ściany wew. działowe - Silka 12 cm.
Jak wiadomo BK ma słabą izolacyjność akustyczną, stąd pomysł na silikaty wewnątrz.

Dobre rozwiązanie, ale ze słabą akustycznością w warunkach domu jednorodzinnego nie ma co przesadzać. Jako ściany działowe mam i bk i silkę. Nie ma wielkiej różnicy między nimi, jeżeli o to chodzi. Hałas i tak najbardziej przedostaje się przez drzwi, a nie przez ścianę.

magos
02-01-2009, 08:48
Jak radzicie?Chcemy budowac z solbetu 30 plus izolacja styropian 10 cm-dobry pomysł? :-?

coulignon
02-01-2009, 08:52
Jak radzicie?Chcemy budowac z solbetu 30 plus izolacja styropian 10 cm-dobry pomysł? :-?

Nie dobry,
Ściana 24 cm + izolacja. Po co 30cm? Ze względów konstrukcyjnych? Jeśli dom nie 3 kondygnacji to raczej jest to bezsensowne wydawanie pieniadzy.

magos
02-01-2009, 08:54
Chodzi o to, żeby dać jak najcieńszy styropian...

coulignon
02-01-2009, 08:56
Chodzi o to, żeby dać jak najcieńszy styropian...

??????

Czekaj zgubiłem się ale ..... DLACZEGO??

magos
02-01-2009, 08:59
Czytaliśmy(nie pamietam gdzie), że czym grubsza warstwa styropianu tym więcej wilgoci w domu :(

coulignon
02-01-2009, 09:02
O matko... nie czytajcie więcej... Albo zmieńcie lektury... Poczytajcie to forum - jest kopalnią wiedzy... W ostaczeności skonsultujcie się do dobrym fachowcem - Kierbudem, architektem.

magos
02-01-2009, 09:05
Dzięki za odpowiedż :D Czyli proponujesz solbet 24(600?)plus ile styropianu?Wiem, że min.10 cm, ale chcielibyśmy mieć dom max.docieplony..

ifka13
02-01-2009, 09:08
ja wlasnie jestem na kupnie BK solbet biały na sciane 24cm i 15 cm styro

magos
02-01-2009, 09:11
jaka cena za solbet?

coulignon
02-01-2009, 09:11
Dokładnie tak. U mnie jest 24cm bloczka + bedzie 22 cm styropianu.
Wilgoć w domu jest usuwana przez SPRAWNĄ wentylację a nie przez ściany. "Oddychanie ścian" jest totalną bzdurą i chwytem marketingowym uprawianym głównie przez producentów systemów do ścian jedno warstwowych (Ytong, porotherm)

magos
02-01-2009, 09:15
A masz 600-tke?

coulignon
02-01-2009, 09:22
Tak. wprawdzie nie Solbet ale to jeden frędzel :wink:

ifka13
02-01-2009, 09:36
oferte mam ważną do konca stycznia, ceny brutto za białego bloczka 59x24x24 650TLMA 7,96 a za 12 3,98- są to bloczki gładkie białe
nie obejmują transportu
ciagle zastanawiam sie nad gr izolacji 12 lub 15 cm, muszę przeliczyć jaki wpływ na oszczędności będą miały te 3cm styro

czandra
02-01-2009, 13:34
ciagle zastanawiam sie nad gr izolacji 12 lub 15 cm, muszę przeliczyć jaki wpływ na oszczędności będą miały te 3cm styro

Ocieplenie ścian to nie wszystko, aby dom był ciepły. Jeżeli nie będzie mostków cieplnych, dasza dobre, ciepłe okna i drzwi zewnętrzne, odpowiednio grube ocieplenie poddasza, to lepiej zastosować 15 cm ocieplenia, niż 12. Nie ma się co zatsanawiać. Różnica w kosztach eksploatacji nie będzie znacząca, ale zawsze. Koszt wykonania samej elewacji będzie praktycznie jednakowy, bez względu na to, czy będzie 12, czy 15 cm izolacji. Zastosuj styropian z neoporem.

Zależy też czym chcesz się ogrzewać. Jeżeli gaz lub prąd, to tym bardziej warto zadbać o enerooszczędność budynku.

czandra
02-01-2009, 13:45
Jak radzicie?Chcemy budowac z solbetu 30 plus izolacja styropian 10 cm-dobry pomysł? :-?

Jak powiedział to kolega powyżej, nie ma najmniejszegi sensu przy ścianie 2 warstwowej dawać grubszych bloczków, niż potrzeba. Wystarczy 24 cm, a przy silikatach nawet 18 cm. Podstawa to ocieplenie. Trzeba też zadbać o eliminację mostków cieplnych. W tradycyjnym domu z bk 24 cm, 15 cm ocieplenia to optimum. Teraz są dobre ceny styropianu i warto to wykorzystać. Stosujcie styropian z neoporem, ten szary. 15 cm takiego styropianu, to jak 18 cm zwykłego FS15. Super ważne jest też dobre ocieplenie poddasza - min. 25-30 cm wełny.

damian2510
11-01-2009, 19:34
ja zastanawiam sie nad sciana z BK solbet 30 cm plus 20cm welny na ocieplenie . oczywiscie wszystkie nadporoza beda solbetowskie ( nie widze sensu jak niektorzy robic z betonu B15 - mostek termiczny i to duzy)
Nie moge niestety znalesc jaka bedzie przenikalnosc cieplna takiej sciany .

Dla BK 24cm i 20 cm steropianu FS 15 80-036 wynosi 0,1380 czyli duzo ponizej normy .

coulignon
11-01-2009, 20:25
ja zastanawiam sie nad sciana z BK solbet 30 cm plus 20cm welny na ocieplenie . oczywiscie wszystkie nadporoza beda solbetowskie ( nie widze sensu jak niektorzy robic z betonu B15 - mostek termiczny i to duzy)
Nie moge niestety znalesc jaka bedzie przenikalnosc cieplna takiej sciany .

Dla BK 24cm i 20 cm steropianu FS 15 80-036 wynosi 0,1380 czyli duzo ponizej normy .


eeee..... A po co Ci grubsza ściana nośna? Nie mów tylko żeby było cieplej :lol:

damian2510
11-01-2009, 21:57
coulignon napisał:


eeee..... A po co Ci grubsza ściana nośna? Nie mów tylko żeby było cieplej

oczywiscie ze po to aby byla cieplejsza , nie zamierzam na tym poprzestac , podloga bedzie ocieplona styropianem 20 cm i o wiele wiecej welny na stropie .

czandra
11-01-2009, 22:25
coulignon napisał:


eeee..... A po co Ci grubsza ściana nośna? Nie mów tylko żeby było cieplej

oczywiscie ze po to aby byla cieplejsza , nie zamierzam na tym poprzestac , podloga bedzie ocieplona styropianem 20 cm i o wiele wiecej welny na stropie .

Na ścianę nośną możesz wybrać cieńszy materiał. Wystraczy ci nawet 18 cm, jeżeli byłby to np. silikat - bardzo dobre rozwiązanie. Podstawa, to ocieplenie. Przelicz, jaka wyjdzie ci różnica w cenie między 24, a 30 cm? Do tego systemowe nadproża i więcej zaprawy? Te dodatkowe 6 cm, to jak 1 cm ocieplenia. Inwestuj w ocieplenie, a nie grubość muru.

Paczka
01-02-2009, 22:22
Dzis udalo mi sie wstepnie zaklepac BK Solbetowski 24cm gładki 8.75 PLN brutto

Witaj Robusie.
Czy możesz zdradzić gdzie kupowałeś ?

tojato
02-02-2009, 00:05
Proponuje zajrzec tu http://www.polbetkom.pl/index.php?id=oblicz

robus75
02-02-2009, 05:14
Dzis udalo mi sie wstepnie zaklepac BK Solbetowski 24cm gładki 8.75 PLN brutto

Witaj Robusie.
Czy możesz zdradzić gdzie kupowałeś ?

Witam Paczke. Kupowałem w Jaśle w składzie "Budomat". A konkretniej to się nazywa "Mrówka"ale pod szyldem "Budomatu"

el_hogar
02-02-2009, 07:27
Tak. wprawdzie nie Solbet ale to jeden frędzel :wink:

Planowałeś bloczki klasy "700". Czy mialeś problemy z dostaniem siedemsetki?

pozdrawiam,

Zbyszek

coulignon
02-02-2009, 07:49
troche tak. Standardem jest 600 i taką wziąłem.

cienki66
02-02-2009, 14:17
Od dzisiaj drożeje o 0,50 zł gazobeton Solbet 24x24x59, takie info dostałem w składzie gdzie dzisiaj kupowałem po 8,75 zl.

edde
02-02-2009, 15:33
a co niby mieliby powiedzieć w takiej hurtowni? :D
nawet jakby mial tanieć o 0,50zł w marcu to za chiny ludowe by ci tego nie powiedzieli bo ty klient zdecydowany na zakup byłeś :lol:

cienki66
02-02-2009, 19:11
a co niby mieliby powiedzieć w takiej hurtowni? :D
nawet jakby mial tanieć o 0,50zł w marcu to za chiny ludowe by ci tego nie powiedzieli bo ty klient zdecydowany na zakup byłeś :lol:

Pożyjemy zobaczymy :D

edde
02-02-2009, 19:54
a co niby mieliby powiedzieć w takiej hurtowni? :D
nawet jakby mial tanieć o 0,50zł w marcu to za chiny ludowe by ci tego nie powiedzieli bo ty klient zdecydowany na zakup byłeś :lol:

Pożyjemy zobaczymy :D

no :wink:
rzecz jasna dla Twego samopoczucia lepiej byłoby gdyby jednak zdrożał :wink:
tak samo jak na moje podziała zwyżka ceny styropianu który zdecydowałem się zakupić, po dobrej jak się wydaje cenie, w ubiegłym tygodniu :wink:

jus-tina
09-02-2009, 13:33
Od dzisiaj drożeje o 0,50 zł gazobeton Solbet 24x24x59, takie info dostałem w składzie gdzie dzisiaj kupowałem po 8,75 zl.

hmmm nie wiem czy to tak tanio i czy naprawdę zdrożał bo ja zamawiam solbet 24x24x59 w cenie 7,95 w Rzeszowie
polecam link promocja u nich trwa do 18 lutego od 1 marca cena podniesie się 0 10 %
http://www.gmkautoparts.eu/

cienki66
09-02-2009, 14:14
Witaj
Nie pisałem, że tanio - ale drogo chyba nie jest, już z transportem w Bieszczady.
W poscie chodziło mi głównie o fakt podwyżek.
Firma o której piszesz miała po 7,40 zł ale po doliczeniu transportu wychodziło na to samo.

Pozdro

grigorios
13-02-2009, 16:17
Standardem podobno jest 600, ale lepiej chyba Solbet 400 o grubości 42 cm, który ma z kolei lepszy współczynnik przenikania ciepła U=0,25:
http://www.solbet.pl/izolacyjnosc_cieplna.php (wytrzymałość na ściskanie 2 MPA) ?

czandra
26-02-2009, 20:45
Standardem podobno jest 600, ale lepiej chyba Solbet 400 o grubości 42 cm, który ma z kolei lepszy współczynnik przenikania ciepła U=0,25:
http://www.solbet.pl/izolacyjnosc_cieplna.php (wytrzymałość na ściskanie 2 MPA) ?

Jeżeli chcesz mieć ścianę 1W to jest to dobre rozwiązanie, ale przy 2W lepsza jest tańsza 600-ka o grubości 24 cm. 15 cm ocieplenia i U będzie poniżej 0,2 przy cieńszej ścianie.

alexa82
17-03-2009, 10:59
Witam!!

Prosze o pomoc specjalistów :)

Nie wiemy z mężem co wybrac do budowy domu.

Solbet 24 P+W za 10,40 (cena za szt razem z klejem i transportem).
Sam transport 700 zł no ale trudno.

no i drugi wybór roben 24x308x238 za 4 zł/szt.

Prosze o szybka odpowiedz bo mamy 2 dni do podjecia decyzji

Z góry dziękuje za odpowiedzi

czandra
17-03-2009, 20:08
Z tego co podajesz, to taniej wychodzi roben - 2 bloczki na jeden z solbetu - 8 zł / 10,40. Do robena potrzebna jest zaprawa i musisz wyliczyć za ile wam jej wyjdzie. Mimo wszystko korzyść powinna być po stronie robena. Na tym etapie nie ma sensu przepłacać.

edde
17-03-2009, 20:34
to samo wychodzi, do tego robena jeżeli murowany na zaprawę o porównywać trzeba zwykły BK, za 8 zł śmiało go kupisz, czyli cenowo podobnie, inne za i przeciw przewałkownae nieraz na forum...

ralf56
31-01-2013, 13:30
Grupa Solbet jest jednym z najwiekszych producentow bloczkow. Na budowe z tego materialu skusiła mnie cena jak i wlasnie marka. Bloczki stawialem z zakladu w stalowej woli zaprawa na klej i szzczerze polecam. mialem budowac z ceramiki ale solbet mnie przekonal wlasnie osszczednosia na zaprawie jak i materiale. CZysto szybko 100% zadowolenia

krzysztof5426
09-02-2013, 00:40
To solbet już tak się reklamuje ?

heine84
09-02-2013, 12:20
same reklamy na forum

maciej10
16-02-2013, 10:54
kryzys... panie kryzys... a magazyny pełne materiałów...

Z tego co wiem to magazyny swieca pustkami tyle tego sprzedaja! Zamowilem w zeszlym tygodniu po 6,74 opaletowane z transportem tylko 2 samochody bo wiecej nie maja-produkcja na bierzaco; cena podobno promocyjna oferowana jeszcze na targach dlatego ceny juz ida w gore

js1971
24-04-2013, 20:22
dzień dobry, nowy na forum, znaczy jednak nie do końca zielony, po długotrwałym i bolesnym procesie tentegowania w glowie wybór skłania się ku Solbetowi 420 mm, doceniam opinie wszystkich i tych mnie i bardziej doświadczonych uzytkowników forum. stanąłem przed dylematem stropów, czy uzyc proponowanych przez Solbet teriva czy zastapic je innymi? jesli tak to prosze o porady co by sie nadawało aby utrzymywac lekką konstrukcję domu i nie słyszeć dzieciaków na poddaszu nawet przy podgłosnionym telewizorze? Pozdrawiam