PDA

Zobacz pełną wersję : wyburzanie ścian w kamienicy



geoszymon
08-08-2007, 14:24
Mam pytanie jak to jest z wyburzaniem ścian w kamienicach ? Czy trzeba uzyskać zgodę na takie wyburzenie.Wydaje mi się ,że większość ścian to ścianki działowe, kamienica nie jest w rejestrze zabytków, wszystko wygląda ok, ale teraz nie wiem czy jak się spytam uczciwie o zgodę zarządcy to czy mi nie odmówi np. bo coś tam ...albo będzie chciał coś w łapę. Proszę o pomoc może ktoś wie jak się załatwia takie sprawy. :cry:

robert skitek
13-08-2007, 22:17
Wydaje mi się ,że większość ścian to ścianki działowe,

no wlasnie to "wydaje mi się..."
w przypadku likwidacji ściany trzeba mieć absolutną pewność, że jej rozebranie nie spowoduje katastrofy - patrz wyciąganie metalowych elementów budowli przez złomiarzy.

zmiany konstrukcji wymagają pozwolenia na budowę,
zmiana sposobu użytkowania pomieszczeń (możliwa w przypadku likwidacji ścian) - zgłoszenia (nawet jeśli to ścianka działowa)
jesli nawet nie podchodzi ta zmiana ani pod pozwolenie ani zgłoszenie, zarządca budynku może żądać jakiejś opinii technicznej osoby uprawnionej.

redmayka
14-09-2007, 08:46
nie wiem jak z pozwoleniami, ja tam wyburzylam u siebie w starej kamienicy 10 cm poza wielkosc drzwi i... sciana mi pekla du sufitu, mam tylko nadzieje, ze u sasiada na pietrze nic sie nie stalo. a ja darowalam sobie dalsze wyburzanie, dalam szyne i wzmocnilam sciane...bo diabli wiedza co sie jeszcze moze stac.

celebre
20-09-2007, 21:04
no my też jedną wyburzyliśmy, ale był fachowiec, wszystko ocenił i pozwolił, zresztą wzmocnienie też zrobiliśmy. Ponoć nie była to działowa, tylko wspomagająca działową. No ale takich rzeczy na własne ryzyko to bym nie robiła...