PDA

Zobacz pełną wersję : projekt dużego domu



anzelm
09-08-2007, 07:22
Witam.
Mam problem związany ze znalezieniem projektu.
Szukam projektu domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym.
Wymiary poszukiwanego budynku u podstawy 19x13 lub 18x14.
Przeznaczenie budynku pod działalność pensjonatową (bar + pokoje).
Szukam i szukam i nic.
Czy ktoś może zna stronę z takimi projektami??
Projekt indywidualny odpada bo za dużo kasy kosztuje.
Pomocy!!

jacekp71
10-08-2007, 11:31
chyba nie znajdziesz ;-) w kazdym razie nie szukajac posrod projektow domow jedn. poniewaz nie sa one projektowane pod tym katem.

pensjonat to raczej wiecej pokoi, niekoniecznie duzych, przy tym sporo komunikacji, wieksza liczba lazienek, itp. a to nie to czego szuka sie w domkach.

moze warto popytac w uznanych pracowniach o taki projekt, moze maja gdzies w biurku, a moze zaadaptuja cos ze swoich typowych, - zawsze to taniej niz robic od nowa.

J.

anzelm
29-08-2007, 06:43
Projek indywidualny odpada.
Dowiadywałem sie już w firmach projektowych.
Za zaprojektowanie pensjonatu o pow. 350m2 chcą 25.000 zł

Szok!

A jeśli chodzi o adaptacje to przeglądnąłem chyba 1000 projektów i nic ciekawego. Królują projekty małe do 200m2 a jak znajde duży to jakiś pokraczno - futurystyczny.
Nie poddaje się jednak i szukam dalej!!
Dzięki za zainteresowanie moim tematem.
Pozdrawiam

betakom
29-08-2007, 07:36
poszukaj dobrze, na pewno znajdziesz! Szukając projektu swojego domku natrafiłam na kilka takich pensjonatowych:) projektów. Niestety nie pamiętam jakie to były pracownie architektoniczne. Powodzenia!!

anzelm
29-08-2007, 09:10
Ostatnio napisałem do wielu firm projektowych z zapytaniem o interesujący mnie projekt. Niestety wszystkie odpowiedziały że jedyne rozwiazanie to adaptacja jakiegoś budynku . Jak poprosiłem o zaproponowanie mi jakiegoś projektu to odpowiedzieli że aktualnie nie mają nic odpowiedniego.
Szukam dalej. Ceny robocizny idą w górę a ja kurcze jescze projektu nie mam wybranego;(
Ostatnio brat załatwieł wykonanie dachu (sama robocizna bez materiałów) to zaśpiewali jemu 100zł za m2
Ale ja byłem głupi że poszedłem na studia!!
Gdybym poszedł do zawodówki to dzisiaj bym był bogatym człowiekiem!!
:(

anzelm
29-08-2007, 09:13
Czy mogę się zapytać szanownych kolegów jak duże są wasze budynki??
Czy dawno je wybudowaliście, a może są jeszcze w budowie??

aha26
29-08-2007, 13:25
ja mam wybudowany duży budynek 290 metrow powierzchni użytkowej a całkowitej 330 metrow ale jak tak sobie na niego patrze to chyba raczej na pensjonat nie dałoby się go przerobić.

13023209
29-08-2007, 15:15
Witam.
Mam problem związany ze znalezieniem projektu.
Szukam projektu domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym.
Wymiary poszukiwanego budynku u podstawy 19x13 lub 18x14.
Przeznaczenie budynku pod działalność pensjonatową (bar + pokoje).
Szukam i szukam i nic.
Czy ktoś może zna stronę z takimi projektami??
Projekt indywidualny odpada bo za dużo kasy kosztuje.
Pomocy!!

Jak planujesz wykonać inwestycję wartą prawie 1 mln złotych, a nie chcesz zapłacić 25 tys za projekt, to jakoś tego nie widzę.
No chyba że Ci się wydaje, że wybudujesz pensjonat wielkości 350 metrów za 500 tyś.

jacekp71
30-08-2007, 00:33
z ust mi to wyjales ;-)

inwestycja na przynajmniej milion z hakiem, a tu klopot z 25 kawalkami ?? ;-)

anzelm, jak juz kiedys skonczysz ten pensjonat, to sobie siadziesz z piwkiem przy kominku, i sie zasmiejesz z tych 25k ;-)

tynka
01-09-2007, 08:35
a ja doskonale Cię rozumiem Anzelm. Tak duża inwestycja wcale nie oznacza, że na wszystko musisz wydać bardzo dużą kasę. Zawsze na czymś można oszczędzić. A 25tys. ulicą nie chodzi i można by je przeznaczyć na coś innego. Natknęłam się na stronę z projektami pensjonatów i mam nadzieję, że pomogę
http://www.gottwald.pl/?id=projekty&sub=pdpr&projekt=pd1
(trzeba wejść potem na przeglądaj pod zdjęciem i wybrać nazwę projektu, lub ja się jest na stronie głównej www.gottwald.pl to wejść na link :dla przedsiębiorstw rodzinnych)
projekty kosztują 6000+VAT i są typowymi projektami pensjonatów
pozdrawiam

anzelm
03-09-2007, 08:42
Witam.
Wiem że koszt inwestycji jest duży. Ale ja nie nazywam się Kulczyk , nie mam milionów. Inwestycja jest zaplanowana na 3 lata z wykorzystaniem środków własnych i unijnych. Każdy kto buduje dom wie że nawet 100zł drogą nie chodzi więc opinie że 25000zł to nic w porównaniu z całością to bzdura. Każdy kto buduje ostro kalkuluje na czym da się oszczędzić i zawęża koszty do minimum.
Dzięki za poparcie i informacje tynka.
Aha.
Jeśli chodzi o wielkość budynku czyli 330-350 m2 to w 100% nadaje się na mały pensjonacik. Restauracja + 10 pokoi z łazienkami (aha26)

Jestem w trakcie mojej 1 budowy (550m2) i wiem że 25k się momentalnie w niej rozpłynęło ale dalej podtrzymuje że każdy grosz się liczy!! (jacekp71)

raffran
03-09-2007, 08:57
Jak my szukalismy projektu w gre wchodzil rowniez projekt indywidualny,ale rzecz jasna z powodow ceny odpadl.W zaprzyjaznionej pracowni projektowej,w ktorej sie dowiadywalismy byla rowiez jeszcze inna opcja.
Jezeli bysmy wybrali projekt,ktory oni juz zrobili wczesniej dla kogos innego,to koszt by byl prawie o polowe nizszy niz za projekt indywidualny.Oczywiscie moglbys wprowadzic do projektu swoje drobne zmiany podciagajac je pod zmiany adaptacyjne.
Moze poszukaj pod tym katem.

anzelm
03-09-2007, 09:56
Dzięki raffran.
Szukam na wiele sposobów.
Zadaje pytania telefonicznie i elektronicznie.
Nikt nie zaproponował mi takiej opcji.
Prawda jest taka że najlepiej sprzedają się domy do 200m2 i takie projekty są tworzone. Bardzo mało jest projektów 300-400m2.
Ale nie poddaje się. Szukam dalej ...........mam jeszcze 2 miesiące.

tynka
03-09-2007, 11:25
witam
i mam złe wieści. Pan Gottwald nagle zniknął. Sama zainteresowałam się jednym z projektów i zadzwoniłam przedstawiciela, który kazał mi zapomnieć o tej pracowni architektonicznej, bo nagle urwał się z nią kontakt. Może coś się stało?
jak przy okazji szukania natknę się na podobne projekty, to dam znać
tym czasem pozdrawiam i życzę powodzenia w wyborze

anzelm
03-09-2007, 11:40
Dzięki tynka
Napisałem dzisiaj rano do nich zapytanie o projekty.
Zobaczymy czy ktoś mi odpisze.
Jesteś tak jak ja na etapie poszukiwania projektu ??
Jaki projekt szukasz??

tynka
03-09-2007, 12:33
tak szukam
najbardziej podobają mi się domy w stylu amerykańskim. To moi faworyci
1. http://www.stylowydom.com.pl/projekty/zop/zop.html (ale jest za duży dla nas)
2. http://www.gmistudio.pl/projekt_lilia.html (ale ma zły układ względem naszych pięknych widoków na las :-(
3. http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy/index.php (ale ma zły kąt nachylenia dachu 24, a nasze warunki zabudowy mówią o co najmnie 30 stopniach i brak poddasza-a my koniecznie chcemy zrobić sobie antresolę)
szukam więc nadal..... :-(
szczerze powiem,ze mam już dość i chyba zdecydujemy się na ten ostatni i zapłacimy za przeprojektowanie dachu. 1 najbardziej nam się podoba, ale co zrobić z tymi 226m2 ??????? My chcemy maksymalnie 180
jak natkniesz się przez przypadek na coś fajnego i w podobnym stylu to daj znać.
pozdrawiam

anzelm
03-09-2007, 13:11
Ten ostatni to bardzo ładny projekt.
Będzie was dach trochę kosztował ale domek piękny.
Musisz się zastanowić czy warto taki duży??
I tak dzieci nie będą z Tobą mieszkały
Moi rodzice zrobili ten sam błąd.
Wybudowali dom prawie 300m2 bo mysleli że dzieci będą mieszkać z nimi.
No i sie pomylili.
Teraz sie ganiają po domu i nawołują na obiad stukając w kaloryfer;)

Z jakiego miasta jesteś??
Czy orientowaliście się w cenach??
Mi ostatnio szczęka opadła bo szukałem faceta do ocieplenia budynku to mi zaśpiewał 165zł za m2 (oczywiście jego materiały)
Tynki (24zł za m2)
Dach 90zł za m2 (robocizna)

tynka
03-09-2007, 13:47
dlaczego mówisz, że ten ostatni jest duży? to 165m2 i praktycznie mi wystarczy. Na poddaszu chcę pokój dodatkowy, graciarnię i ANTRESOLĘ!!!!!
Widziałam Komfortowego II na żywo i środek bardzo mi się podoba. Ceny są rózne (mieszkamy w zachodniopomorskim niedaleko Kostrzyna n/O) i wiemy, że na dom można wydać każdą ilość pieniędzy, jednak jak sie chce, to można poszukać nawet w rozsądnych cenach. Ludzie, którzy budują Komfortowego II robią to za naprawdę przyzwoitą kasę i tego się trzymamy, choć wszyscy wokół straszą.
problem z tym dachem..nie rozumiem jak architekt może jednemu dać pozwolenie na dach 20stopni a drugiemu na 30!!! (obok nas buduje się dom z dużo mniejszym nachyleniem niż my mamy w warunkach zabudowy!!!!!!)

tynka
04-09-2007, 22:13
może coś tutaj znajdziesz
http://www.projektygotowe.pl/

aha26
04-09-2007, 23:46
Witam.
Wiem że koszt inwestycji jest duży. Ale ja nie nazywam się Kulczyk , nie mam milionów. Inwestycja jest zaplanowana na 3 lata z wykorzystaniem środków własnych i unijnych. Każdy kto buduje dom wie że nawet 100zł drogą nie chodzi więc opinie że 25000zł to nic w porównaniu z całością to bzdura. Każdy kto buduje ostro kalkuluje na czym da się oszczędzić i zawęża koszty do minimum.
Dzięki za poparcie i informacje tynka.
Aha.
Jeśli chodzi o wielkość budynku czyli 330-350 m2 to w 100% nadaje się na mały pensjonacik. Restauracja + 10 pokoi z łazienkami (aha26)

Jestem w trakcie mojej 1 budowy (550m2) i wiem że 25k się momentalnie w niej rozpłynęło ale dalej podtrzymuje że każdy grosz się liczy!! (jacekp71)







oczywiście ze ten metraż nadaje się na pensjonat , ale myślę, ze jednak cięzko ci będzie znależć projekt, który będzie można przekształcić na pensjonat. Zostaje Ci jednak chyba projekt indywidualny

amalfi
06-09-2007, 11:34
Witam!

Poszperaj w katalogach. Mam w domu jakiś, gdzie są gotowe projekty pensjonatów. Poszukam i podam Ci namiary. Obecnie dysponuję jednym, ale jest chyba za mały. Pozdrawiam.
http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m42ddf2bacb7c3

amalfi
06-09-2007, 18:46
Oj pochwaliłam się z tym katalogiem, ale na pociechę coś wyślę.

http://www.archeton.pl/index.php (w wyszukiwarkę wpisz "Laskowiak")

I inne, które być może już znasz:

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-400,440,70,opis.html

http://www.domywstylu.pl/lista.asp?typ=8&pu=0&keyword=

Pozdrawiam.

halszka74
07-09-2007, 22:58
Witam,
może trochę pocieszę Anzelma: szukam projektu domu dla dwóch pokoleń plus ok. 5 pokojów do wynajęcia. Do tego ma być energooszczędny lub najlepiej pasywny, a więc o prostej bryle; styl tradycyjny i z lekka wiejski ale nie za bardzo zgrzebny... Ja to już napewno jestem skazana na indywidualny projekt...

aha26
08-09-2007, 10:39
Witam,
może trochę pocieszę Anzelma: szukam projektu domu dla dwóch pokoleń plus ok. 5 pokojów do wynajęcia. Do tego ma być energooszczędny lub najlepiej pasywny, a więc o prostej bryle; styl tradycyjny i z lekka wiejski ale nie za bardzo zgrzebny... Ja to już napewno jestem skazana na indywidualny projekt...

łoj myśle,że tak... :wink: