PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja przed tynkami - dobry pomysł?



bimbelt
09-08-2007, 07:31
Mam aktualnie problem ze zgraniem ekip i wychodzi mi, ze ocieplenie zewnetrzne powstanie przed tynkami wewnetrznymi. Czy to aby nie spowoduje zatrzymania wilgoci wewnatrz? Ocieplenie styropianem 14-15cm.

3241mirek
09-08-2007, 10:56
Z pewnością woda która dostanie się do pustaków będzie miała utrudnioną drogę parowania i co za tym idzie odparowanie będzie rozciągnięte w czasie. Dlatego proponuję dużo wietrzyć i zamówić ladnasłoneczną pogodę.

bimbelt
09-08-2007, 11:33
Bede montowal wentylacje mechaniczna, wiec z odprowadzaniem nadmiaru wilgoci nie bede mial problemow. Tylko czy tej wilgoci nie bedzie aby zbyt wiele?

3241mirek
09-08-2007, 11:57
Wentylacja mech to jedna sprawa a ciepłe słaoneczne dni to inna sprwawa. Jeśli będziesz miał dni pochmurne o dużej wilgotności względnej to woda będzie dłużej odparowywać. Czysta fizyka.

bimbelt
09-08-2007, 12:50
Tynki chce robic na przelomie sierpnia i wrzesnia. Pozostaje miec nadzieje, ze wrzesien bedzie suchy i cieply.

Barbossa
09-08-2007, 12:58
ocieplaj

agniecha1
09-08-2007, 13:06
ja tak zrobiłam i jak widać pogodę mamy ładną i wszystko schnie

Heath
09-08-2007, 13:51
Ocieplać.
Ja wstawiłem okna i ocieplałem przed tynkami. Jeżeli coś miało odparowywać ze stanu surowego (dom wietrzył się na ubiegłorocznych upałach 4 miesiące) to wyleciało poprzez nieocieplone poddasze.

krzysq
10-08-2007, 10:06
Też robię elewację przed tynkami - tak zalecał majster.

bimbelt
10-08-2007, 12:23
Też robię elewację przed tynkami - tak zalecał majster.

Zalecal? A czym to argumentowal?

ewuś
10-08-2007, 12:28
a jak długo schną tynki cementowo - wapienne?

my mamy zrobione już od 14 lipca. Przez dwa tygodnie suszyły się bez okien - a teraz są już okna i drzwi i czuć wilgoć jak się wchodzi.
Wietrzymy dom prawie coddziennie i okna są włączone na mikrowentylacje.

Długo jeszcze będą schły?

krzysq
10-08-2007, 12:33
Też robię elewację przed tynkami - tak zalecał majster.

Zalecal? A czym to argumentowal?

Dom jest zamknięty a nie wiadomo czy wykonamy tynki wewnętrzne przed zimą. Jeśli dom byłby otwarty na zimę to nie ma problemu.
Jeśli jest już zamknięty to powinno się wykonać przede wszystkim zewnątrzne ocieplenie i wtedy tynki wewnętrzne mogą być lub nie muszą. Niedopuszczalna jest systuacja odwrotna, dom zamknięty - tynki wewnętrzne są a nie ma ocieplenia zewnętrznego.

Majka
10-08-2007, 12:37
Też robię elewację przed tynkami - tak zalecał majster.

Zalecal? A czym to argumentowal?

Dom jest zamknięty a nie wiadomo czy wykonamy tynki wewnętrzne przed zimą. Jeśli dom byłby otwarty na zimę to nie ma problemu.
Jeśli jest już zamknięty to powinno się wykonać przede wszystkim zewnątrzne ocieplenie i wtedy tynki wewnętrzne mogą być lub nie muszą. Niedopuszczalna jest systuacja odwrotna, dom zamknięty - tynki wewnętrzne są a nie ma ocieplenia zewnętrznego.

dlaczego niedopuszczalna :o
i przy jakiej ścianie niedopuszczalna :o

my tak mielismy i ..........dom stoi i ma się dobrze :wink:

krzysq
10-08-2007, 12:59
Też robię elewację przed tynkami - tak zalecał majster.

Zalecal? A czym to argumentowal?

Dom jest zamknięty a nie wiadomo czy wykonamy tynki wewnętrzne przed zimą. Jeśli dom byłby otwarty na zimę to nie ma problemu.
Jeśli jest już zamknięty to powinno się wykonać przede wszystkim zewnątrzne ocieplenie i wtedy tynki wewnętrzne mogą być lub nie muszą. Niedopuszczalna jest systuacja odwrotna, dom zamknięty - tynki wewnętrzne są a nie ma ocieplenia zewnętrznego.

dlaczego niedopuszczalna :o
i przy jakiej ścianie niedopuszczalna :o

my tak mielismy i ..........dom stoi i ma się dobrze :wink:


Przez zimę?
Przy zamkniętym domu w zimie, powstaną różnice temperatur wewnątrz i na zewnątrz. Ponieważ ściana i tynk wykonane są z różnych materiałów to szybkość przemarzania jest różna - więc powstaną (mogą powstać) mostki termiczne objawiające się np: sinieniem tynku w niektórych miejscach.

Tynki mamy mieć cementowo-wapienne.

bimbelt
10-08-2007, 16:31
Ja mam w planach zakonczenie budowy do konca roku. Jedyne czego sie obawiam, to ze dom bedzie schnac bardzo dlugo. Boje sie, ze w zimie bede grzal i wietrzyl na przemian, przez co koszta ogrzewania moga mnie powalic.

Barbossa
10-08-2007, 17:12
tak czy siak będziesz musiał to robić, nie unikniesz jednego sezonu grzewczego bardziej kosztownego

bimbelt
10-08-2007, 21:41
tak czy siak będziesz musiał to robić, nie unikniesz jednego sezonu grzewczego bardziej kosztownego

No tu masz racje. Zatem nie czekam i biore sie za docieplanie.