PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C150a CZAROWNY wariant 1



Endriuszka
09-08-2007, 13:07
na poczatku chciałbym wszystkich pozdrowiec :) :) :)

to mój 1szy poscik na tym forum :)

szukam domku nie duzego od 70m2 do max 85-90m2 !!!!!!

teoretycznie mam działkę prawie 1000m2 (coś w granicach 950m2) i ona bedzie przedzielona na pół :) czyli "moja działeczka" bedzia miąła wymiary około 18m x 25m (około 400-450m2 dokładnie nie mierzyłem :( )

w kwietniu 2008 biore ślub :) :) :) i później planujemy budowe domku (oczywiście kredyt hipoteczny :P bo niestety takie sa u n as realia :( )

wpadł nam w oko projekt Projekt Murator C150a Czarowny - wariant I (http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=434&IdKolekcji=21) tylko mam jedno pytanie:

nie widze tam pomieszczenia gospodarczego w którym bym mógłbym ulokować piec np: z Galmetu na eko-groszek

w takich domkach nie ma takich pomieszczeń gdzie mozna by było umieścic taki piecyk lub inne urządzenie grzewcze ?????

co wy na to????

Endriuszka
09-08-2007, 13:13
teraz wpadło mi cos co ma kotłownie i skład opałowy Projekt W-27.12a (http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712a.html) tylko że ona ma aż prawie 126m2 to dla nas za dużo bo koszty tego by nas zjadły :( :( :(

Endriuszka
09-08-2007, 13:18
a może mi ktos znajdzie jakiś fajny projekt który ma:

1. z poddaszem użytkowym (które moge teraz lub w póżniejsdzym czasie wykończyc na pokoje)
2. dach (najlepiej) dwu spadowy bo wtedy raCZEJ jest najtańsze pokrycie
3. powierzchnia od 70 do max 85-90m2
4. pom. gospodarcze (kotlownia w której znajdzie się piec itd...)
5. i najważniejsze żeby cena była niska (wiem że to cięzko będzie) ale żeby była jak najtańsza cena pod klucz lub stanu surowego zamknietego :)


wiem że może to jest nierealane i musze sam szuakc ale może pomożecie lub mnie jakos nakierujecie :) :) :)

wiem że ja bedę tam mieszkała i mi to powinno wpaśc w oko ale ktoś może ma podobny gust do naszego :) :) :)

pozdrowienia for all :)

Endriuszka
12-08-2007, 14:09
jak w temacie :)

wpadł nam w oko ten projekt :) projekt Murator C150a Czarowny - wariant I (http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=434&IdKolekcji=24)

planujemy drobne przeróbki w postaci:

1. nad gazrzem prosty dach i na nim taras :) czyli z pokoju nr 10 wyjście na taras na garażem. jest to mozliwe?????


tylko nam brakuje POMIESZCZENIA GOSPODARCZEGO na piec typu EKO_GROSZEK :( mozna gdzie wstawić takie pomieszczenie ?????

voj23
31-08-2007, 19:47
Witam. Też mam zamiar postawić czarowny z garażem. mam też pomysł żeby nad garażem zrobić taras. obawiam się tylko o zbyt małą powierzchnie domku, czy ktoś może rozwiać moje wątpliwości??
Myśle też o zmianie polegającej na adaptacji garderoby (i zabraniu części powierzchni jednego z pokojów) na mini łazienkę.
Czy ktoś może mi coś pomóc doradzić, ewentualnie przekazać zdjęcia z wybudowanego domu z pracowni Lipinscy???

dakota
31-08-2007, 20:57
Strasznie mały. Wiem, że różne są potrzeby, no i możliwości, ale kuchnia 5,5 m? Pokój z funkcją przedpokoju 23m? To w bloku czasem lepiej. No i gdzie szafy? Graciarnia, choćby niewielka? Pomieszczenie gospodarcze na łopatę, kosiarkę, zapasowe płytki, puszkę z farbą? A kotłownia?? Na eko - groszek musi być do tego większa, bo gdzieś trzeba trzymać węgiel, chyba minimum ok. 6 metrów powinna mieć. Chyba jeszcze gorzej niż za duży, wybudować za mały. 8)

voj23
01-09-2007, 21:37
Dzięki za reakcję na moje wątpliwości. Szczerze mówiąc, mam wciąż obawy. W praktyce jestem zmuszony budować dom przy bardzo ograniczonych funduszach. Być może jesteś mi w stanie DAKOTO doradzić jakiś inny projekt, który naprawdę stosunkowo niewiele kosztuje w budowie, ale spełnia podstawowe funkcje - pokój dzienny, 2 sypialnie, łazienka, kuchnia, poieszczenie na piec i opał + garaż. (a propos pomieszczenia na kosiarkę, narzędzia itd. - mam osobne niewielkie pomieszczenie gospodarcze). Z góry dziękuję za rzeczowe wskazówki od bardziej doświadczonych!!! :(