PDA

Zobacz pełną wersję : Płyta fundametowa-wykop1,5m jaki koszt przygotowanie terenu



Kwiatuszek75
09-08-2007, 13:56
Witam,budujemy domek na białołęce tak ok.350m2,wymiary 22,5x15,2 m.W trakcie przygotyowywania terenu pod płyte fundamentową wykopali nam dól na jakieś 1,5 metra, w którym częśćiowo jest woda :( .Mam pytanie,jaki może być koszt przygotowania tago terenu pod płyte?Nie interesuje mnie w ogole koszt samej płyty,tylko zasypania tego bajorka pod spodem.
Pozdrawiam

Katarzyna Ostrowska
14-08-2007, 13:38
Weź dobrego kierownika budowy zanim coś zobisz. Samo zasypanie może nie pomóc. U mnie była woda i poradzili sobie. Robi się odsączanie i pompuje. Potem rzuca się chudy beton i na to dopiero ławę. Nie mam wprawdzie płyty ale mam też problem z wodą. Moj kierownik w chwili pojawienia się wody zatrzymał natychmiast prace i zabronił kopać dalej. Sam koszt odsączania i pompowania jest żaden - powinni to zrobić gratis.

jankazik
14-08-2007, 21:54
-->Kwiatuszek75

Jeżeli to na Białołęce to bezwzględnie powinienneś zrobić badania gruntu. Jest tam parę perfidnych miejsc bagiennych i wybudowany dom może się po prostu zapadać. Są też miejsca, gdzie paru cwaniaków nasypało gruzu i piachu na torfobagnisko i próbowali sprzedawać taki kit po 150 zł/m2 jeszcze dwa lata temu. 90% domów na Białołęce powinno być stawianych na palach.

pozdrawiam

Kwiatuszek75
15-08-2007, 10:25
dziękuję za odpowiedzi.Zrobiliśmy oczywiście badania gruntu-dlatego tak głęboki wykop,bo oczywiście były pod spodem torfy i w jednym miejscu niezłe bagienko-wykpo prawie na 3 metry,odsączali itp.Moje pytanie stąd się wzięło,że po zrobieniu całego wykopu mój wykonawca(tan na marginesie ti niezły k...... mówiąc delikatnie) stwierdził,że w związku z ukształtowaniem terenu wzrosły koszty wykonania fundamentów o ok.30 tys.nie mam zamiaru mu tego płacic,bo jestem przekonana,ze chce nas okantować i sprawa skończy się w sądzie.