PDA

Zobacz pełną wersję : stopień na kostce brukowej



D`arek
10-08-2007, 08:17
Witam, na kostce brukowej muszę położyć stopień schodowy( 50cm powyżej mam podjazd do garażu) .Stopien będę robił z dwóch warstw cegły pełnej i obuduję to płytką klinkierową. Pytanie zasadnicze: czy wyciągnąć kostkę ,pogłębić "dziurę" i wylać beton czy mogę stopień położyć bezpośrednio na kostce, Nie ukrywam, że kusi mnie druga opcja ( mniej pracy :wink: ). Dzięki za info .Pozdrawiam

10-08-2007, 08:59
Witam,

Skoro chodnik masz wykończony kostką to może i ten stopień zrobić z kostki?

Jako podstopnice kupujesz obrzeża kolorowe (tylko te całe w kolorze a nie barwione u góry... - są również obrzeża ryflowane specjalnie produkowane właśnie to tego celu, można również wykorzystać na podstopnice palisady - wygląda to pięknie ale drogo wychodzi) osadzasz solidnie w betonie na odpowiednią głebokość (sam beton ze 20cm niżej a podstopnica tylko z 5cm w tym betonie), boki schodów (policzki) też robisz z obrzeża (puszczonego wdłuż pod kątem albo pociętego na krótkie odcinki i powstawianego prostopadle do gleby), środek wypełniasz suchym betonem i na to kostka. Wglądać to będzie na pewno ciekawiej i naturalniej i co najważniejsze będzie znacznie trwalsze niż cegła obłożona klinkierem...