PDA

Zobacz pełną wersję : Parkiet z d?bu czerwonego



Jarek S.
16-07-2003, 12:07
Witam wszystkich,

Mojej zonie spodobał się parkiet z dębu czerwonego. Mam w związku z tym pytanie czy macie jakieś doświadczenie z takim parkietem. Czy nie jest za miękkie.

Pozdrawiam,

Jarek S.

gosc
16-02-2004, 20:54
Mnie tez sie spodobalal, ale na calym forum nie ma takich informacji. Nikt chyba go nie polozyl. Pisalam o tym juz w innym dziale ale powtorze. Widzialam na wystawie ladny kawalek lekko rozowy i a na innej wystawie ten sam gatunek wygladal inaczej. Mial mocne przebarwienia czerwone i wygladal jak zalany krwia. Z tad moja watpliwosc. Nie wiem jak taka podloga wyglada w calosci. Jesli dobrze, prosze o info. Trwardosc jest podobno taka sama jak zwyklego debu. Podobno w pierwszym gatunku dopuszczalne sa czarne male seki? Czyzby jescze piegi? A jednak caly czas o nim mysle!

bachac
17-02-2004, 10:48
U nas taki będzie najprawdopodobniej już w kwietniu. Podoba mi się o wiele bardziej niż "zwykły" dąb.

magmi
17-02-2004, 14:21
My też rozważamy czerwony dąb do pokoju dziennego. Niestety, nie widziałam go jescze nigdzie na większej powierzchni.

gosc
17-02-2004, 20:02
Ten parkiet chyba ma odcien podobny do buku ale trudno mi stwierdzic bo wszystkie wystawy ogladalam niestety wieczorem w swietle zarowek. Jutro mam dzien wolny i polatam jeszcze raz, moze uda mi sie cos zobaczyc.
Moze ktos zna tanich producentow z okolic Warszawy?

tygrysek
02-03-2004, 16:17
Wlasnie zakupilam taki parkiet. Jest super Widzialam w duzym pokoju, w willi. Ekstra!
Polecam kupic w najlepszym gatunku i duze listwy. jest delikatnie rozowy, cieply odcien. Idealnie pasuje do mebli z czeresni itp

17-03-2004, 17:24
ostatnio polozylismy 60 m2 debu czerwonego jest ok, aczkolwiek bardzo trudno jest o jednolity odcien drzewa prawie wszystkie deby czerwone ktore widzialem to gama kolorow od rozowego do typowego deby, ale to mi sie wlasnie podoba. nie jest tak malowniczy jak jesion.
jednolity jest chyba ze kupisz klase select ale to koszty !

Maciej Jutrzenka
17-03-2004, 20:27
Zerknijcie na posta z 14 marca o 7.32 pm. w tym samym dziale :lol:

halszka.ka
22-06-2007, 08:39
odgrzebałam stary wtek,
i do nowych forumowiczów - stare pytanie -

kto ma ?
jak się sprawdza ?
może jakieś zdjęcia ?

i najważniejsze, czy znacie w okolocach Wrocławia producenta,
który ma dąb czerwony,
ale podoba mi się taki w odcieniu słomkowym :roll:

kamieniczka
22-06-2007, 11:05
Mam taki parkiet w mieszkaniu. Mieszkamy 3 lata. Trochę się rysuje, ale nie wiem czy to wina drewna czy lakieru ... :roll: Kolor klasyczny :wink: przyjemny, ale w nowym mamy na dole merbau a na pietrze jesion.

Tytusdj
29-08-2007, 19:33
Mam taki parkiet w mieszkaniu. Mieszkamy 3 lata. Trochę się rysuje, ale nie wiem czy to wina drewna czy lakieru ... :roll: Kolor klasyczny :wink: przyjemny, ale w nowym mamy na dole merbau a na pietrze jesion.

dąb czerwony rośnie szybciej więc jest bardziej miękki...

29-08-2007, 21:25
Ja mam dąb czerwony w I gatunku.Kolor jest ładny. Trochę zdjęć jest tu
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=35113&postdays=0&postorder=asc&start=0
Podłogę uzytkujemy dośc intesywnie od prawie czterech lat- pies,kot, chodzenie w butach. Porysowań specjalnie nie dostrzegam ale mam do kitu jakis lakier wodny , ktory miejscami się przetarł .