PDA

Zobacz pełną wersję : Opaski drewniane stolarz mi przybija jakimiś wkrętami!!!



kikaiwona
10-08-2007, 18:43
Czy opaski drewniane wokół drzwi wewnętrznych nadal przybija się wkrętami? Tak mi właśnie robią, zwróciłam im uwagę, że to chyba na klej już się robi, to twierdzą, że na kleju nie będzie się trzymać. Ja mam rację czy oni?

Dodam: wygląda to paskudnie...

Barbossa
10-08-2007, 18:45
gwoździe się przybija
wkręty się wkręca
ale wszystko jest możliwe, jak uzdolnieni fachowcy

tomek_2
10-08-2007, 18:47
Jesli na wkrety, to moim skromnym zdaniem powinny byc wpuszczone w glab drewna i zamaskowane okraglym korkiem drewnianym - wtedy calosc bylaby jednolita i wkretow nie byloby widac. A na klej montazowy byloby chyba OK - po zagruntowaniu, jesli podloze jest slabe.

adozet
10-08-2007, 18:49
mój wspólnik stolarz i ja także wyrażamy zdumienie technologią ujawnioną powyżej .......

kikaiwona
10-08-2007, 19:13
No właśnie te duże z boków śruby w ościeżnicach przykryli korkiem drewnianym, a opaski na takie wkręty i główki metlowe brzydko widać i chcą je zamalowywać.... Przecież lakierobejsca tego metalu nie pokryje. Czyli mam emailą ten metal zamalować?

Proszę napiszcie jakieś parę fachowych zdań jeszcze, jutro przychodzą dokończyć, chcę mieę argumenty, aby coś z tym zrobili, bo wygląda to brzydko!

kikaiwona
10-08-2007, 19:26
Podłoże jest super: albo gładź, albo dobry stary tynk i grube mury starego budownictwa.

iwonaszczytno
10-08-2007, 19:57
Można przybić takimi mikro gwożdzikami, przed całkowitym wbiciem uciąć główkę ? :roll: :lol: są praktycznie niewidoczne, na klej też bym nie dała sobie zrobić (listew oczywiście)

bezele
10-08-2007, 20:41
Niech sobie zakupi kompresor + pistolet na sztyfty i oczywiscie sztyfty na dana gr opasek po takim montażu nic nie widac .... i nie na klej a na pianke w razie czego mozna przeciać nożykiem piankie i listwy zdemontowac bez znacznych uszkodzeń opaski i tynku

kikaiwona
10-08-2007, 21:55
Bardzo dziekuję za odpowiedzi! Sobie z nimi pogadam jutro. Tak, własnie sama im mówiłam, że przecież mozna na gwoździki i uciac im główki, to odpowiedx była, że na gwoździki się nie bedzie trzymac, bo gwoździk jest sliski, a wket nie i będzie trzymał się w ścianie...
W kazdym razie mam już argumenty.

Pozdrawiam!

piejar
10-08-2007, 22:07
Nigdy bym nie pozwolił na przybijanie gwoździami. Mam panelozę w przedpokoju blokowym i mnóstwo listw wykończeniowych. Wszystkie były klejone klejem montażowym (śmierdział jak butapren) - strasznie fachowiec klął (pracochłonne) ale wygląda to ekstra.
W chałupce mam drzwi DRE z opaskami ozdobnymi ale one są montowane oryginalnie na wcisk - tak jak chce producent. Nie ma z tym żadnego problemu.

sasq
11-08-2007, 00:19
zdecydowanie klejem

a tak połżartem:
Wbita śruba trzyma zdecydowanie lepiej niz wkręcony gwóźdź