PDA

Zobacz pełną wersję : jak to wyliczyć???



araman
10-08-2007, 18:53
Potrzebuje informacji jak wycenia się roboty budowlane. NIe chodzi mi o wycenę majstra który patrzy w niebo ale o konkretną wycenę roboty i wyliczenie czasu pracy.
Mojej dobrej znajomej pewien fachowiec wycenił remont łazienki o wymiarach 3 x 3 m na 10 000 zł.
Roboty mają obejmować skucie starych kafli na ścianach i podłodze ( ok 1,5 ) pokrye scian płytami , wymiana instalacji wodnej ( wanna, zlew,i wc) zmiana instalacji elektrycznej ( swiatło w suficie i 2 gniazdka) polozenie nowych płytek do 1,6m i wymiana okna o wymiarach 0,8 x0,8 wcenie są wliczone materiały tj i armatura ( ze wstępnej rozmowy wynika że będą to najtańsze np wc za 250 zł ( patrzyłem dzisiaj w Castoramie to był w tej cenie ale bardzo niskiej jakości) Co wy na to forumowicze. Wiem że jest jakiś katalog z którego można wyliczyć ile zasu trzeba na wykonanie danych prac tylko nie wiem jak się nazywa.

margarytka
10-08-2007, 19:54
Katalogi, w których znajdziesz normy czasowe, materiałowe i sprzętowe to KNR .Prace remontowe są opisane w KNR 4-01 zaś nowe roboty w KNR 2-02 . Można też skorzystać z programu do kosztorysowania np. NORMA .

margarytka
10-08-2007, 20:00
http://www.gepro.lublin.pl/wydbud/knr.html tu znajdziesz wszystkie katalogi

jacekp71
12-08-2007, 11:55
obawiam sei, ze wg norm wyjdzie drozej niz na oko ;-)