PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki piekarnik do słupka w zabudowie? :)Na pomoc- Help-Hilfe



d5620s
10-08-2007, 20:11
Mam zagwozdkę-wśród piekarników do zabudowy sklepy internetowe wyróżniaja takie do zabudowy w slupku? o co w tym chodzi? czy zwykłe do zabudowy sie nie nadają?
Dobrze byłoby żeby wypowiedziały sie osoby, które mają i użytkują.
Jak się korzysta z piekarnika otwieranego klasycznie w dół w takim słupku? nie jest to niewygodne?
I wreszcie: szukam niedrogiego modelu z klasa A i obrotowym rożnem:)

d5620s
11-08-2007, 14:21
podnoszę:) bo sprawa gardłowa

acca5
11-08-2007, 14:58
Podaj ten sklep internetowy gdzie tak rozdzielili na pod zabudowe i w sł :) upku.

d5620s
11-08-2007, 15:27
www.topmarket.pl
jak się w chodzi w opisy piekarników do zabudowy, to niektóre mają zaznaczone "w słupku" inne nie....Ja nadal nie kumać dlaczemu?

acca5
11-08-2007, 16:35
tez nie kumam ale piekarnik do zabudowy to taki sam jak ten do słupka ma te samą szerokość i głębokość, inaczej każdy producent nazywa tę samą cechę

Aga - Żona Facia
11-08-2007, 20:51
Wg mnie nie ma żadnej różnicy. Po prostu sprzęt do zabudowy może być pod płytą jak też w słupku, np. na wysokości 60, 70 (lub więcej) cm.
Ja właśnie też szukam sprzętów AGD na stronach internetowych i piekarnik będę miała obok lodówki na wysokości około 75 cm od podłogi. Nie musisz sie schylać jak go otworzysz.

aga76
12-08-2007, 09:17
Ja mam piekarnik w słupku i pierwsze słyszę, że wsród piekarników do zabudowy są takie co się nadają do słupka i takie których nie można tam wstawic. :o
Wybieraj jaki Ci pasuje. Wszystkie do zabudowy możesz postawic w słupku. :D
Mój piekarnik otwiera się klasycznie w dół. Dla mnie wygodnie (mimo, że jeszcze dużo nie używałam). Umieściłam go w słupku ze względu na wysokośc. Zdecydowanie wygodniej jak nie muszę się tak schylac. :D

d5620s
12-08-2007, 21:48
aga-a jak z możliwościa poparzenia się? masz piekarnik z teleskopowym wysuwaniem czy zwykły?

magpie101
12-08-2007, 22:27
Jednak jest w tym wszystkim haczyk :P .
A polega on na tym, ze kupujac komplet piekarnik + plyte musisz uwazac aby nie spodobal Ci sie przypadkiem komplet ze sterowaniem do plyty na przodzie piekarnika jak np. ten
http://www.topmarket.pl/thumbs/AMICA%20GHG%2085512.jpg

Wiele gospodyn domowych wybiera wlasnie takie komplety ze wzgledu na wieksza plyte gazowa (nie ma na niej pokretel), no i gdy kupia taki komplet, a ich marzeniem jest piekarnik w slupku to albo piec jest do wymiany (zazwyczaj juz jest za pozno na wymiane) albo musza zrezygnowac z piekarnika na wysokosci i juz potem sa ze wszystkiego niezadowolone :evil: .
Taki komplet mozna zamontowac tylko i wylacznie razem.
Wiem to z doswiadczenia, bo pracuje w tym juz wielu lat.

aga76
13-08-2007, 08:42
d5620s
mój piekarnik nie ma teleskopowego wysuwania (a szkoda). Co do poparzenia się to mam chłodzenie przedniej szyby (podobno :wink: ). Przy wyciąganiu potraw to takie samo ryzyko jak przy "zwykłym" układzie. Trzeba po prostu uważac na łapki :wink: :lol:
Mggpie oczywiście ma rację, ale to wydawało mi się oczywiste. Jak chce się rozdzielic piekarnik i płytę, a kupuje sę je w zestawie (bo taniej) to muszą miec osobne sterowanie.
My nie zdecydowaliśmy się na kupno zestawu. Piekarnik dobieraliśmy do mikrofali, a płytę gazową do okapu. Piekarnik i płyta są daleko od siebie i w dodatku na innych ścianach - są innych firm. Naszym zdaniem wszystko pasuje. :D

d5620s
13-08-2007, 09:06
ja będe miała wszystko "z innej bajki" nie przeszkadza mi to. Piekarnik tez daleko od płyty (inducyjnej nie było w zestawie z piekarnikiem wyposażonym w rożen:)) Piekarnik bez rożna=rozwód więc nie ryzykowałam.
niestety okap nad płytą będzie tez innej firmy-mastercook robi super płyty i piekarniki i ....nic poza tym.

pietrek30
13-08-2007, 09:19
I ja się przy okazji tematu coś spytam :D z racji, że za miesiąc będziemy mieli meble kuchenne, sprawa AGD do kuchni staje się coraz naglejsza. Szukamy, fajnego, a i taniego jakiegoś kąpletu płyty gazowej + piekarnika. Jednak szukamy (z racji, że ładnie wygląda) płyty gazowej ze szkła hartowanego, a na niej ładne żeliwne palniki. Czy ktoś może się z czymś takim spotkał i może podzielić się opinią czy warto? czy czasem się nie rysuje bardziej niż tradycyjne, może trudniejsze w utrzymaniu itp.?

d5620s
13-08-2007, 11:44
pięknie to wygląda ale oszalejesz czyszcząc szklana gazówkę.....
płyta sie nagrzewa a przy tym to gazówka więc opary gazowe, które osiadają.
Po paru latach będziesz miał to co w dawnych piekarnikach-chyba że wtedy będziesz mógł zmienić:)
szczerze-mojej mamie odradzono to rozwiązanie
ale efektowne jest.....

piotrul
13-08-2007, 12:30
pięknie to wygląda ale oszalejesz czyszcząc szklana gazówkę.....
płyta sie nagrzewa a przy tym to gazówka więc opary gazowe, które osiadają.
Po paru latach będziesz miał to co w dawnych piekarnikach-chyba że wtedy będziesz mógł zmienić:)
szczerze-mojej mamie odradzono to rozwiązanie
ale efektowne jest.....
Oj chyba nie miałeś nigdy doczynienia z taką płytą. 8) Czyści się zupełnie normalnie (bezproblemowo), a żadnych osiadajacych oparów gazowych nie zauważyłem :o użytkuję taką płytę od ponad 4. lat.

zielony_listek
13-08-2007, 13:09
A polega on na tym, ze kupujac komplet piekarnik + plyte musisz uwazac aby nie spodobal Ci sie przypadkiem komplet ze sterowaniem do plyty na przodzie piekarnika

Dokładnie, przy piekaraniku w słupku piekarnik musi mieć własne osobne sterowanie, a płyta grzejna własne przy płycie. Mój meblarz twierdzi, że każdy piekarnik z osobnym sterowaniem można zamontować w słupku (i pod płyta oczywiście też), poza tym nie ma żadnych haków.

Pozdrawiam
zielony_listek

pietrek30
13-08-2007, 13:16
Dziekuje za odp., dla nas to taki lekki luksusik, jak u tych co mają płyte elektryczną lub indukcyjną, sprowadzony do naszych biedmiejszych możliwości :D choć facet w jednym ze skelpów AGD usilnie przekonywał mnie, że jak już szukam czegoś z hartowanym szkłem to dlaczego nie elektryczną. Wmawiał, że to mit, że są bardzo prądożerne i w ogólnym rozrachunku jest podobnie. Ale jakoś nie udało mu się przekonywanie.

A w temacie, skoro od lat już używasz i nie masz jakiś zastrzeżeń to utwierdza mnie w dalszym poszukiwaniu. Dziękuję

zielony_listek
13-08-2007, 13:16
Jak się korzysta z piekarnika otwieranego klasycznie w dół w takim słupku? nie jest to niewygodne?


Korzysta się świetnie, dla mnie dużo wygodniej niż jak miałam piekarnik klasycznie na dole. Teraz mam dół piekarnika na wysokości blatu, nawet to że zaraz na lewo od piekarnika jest sciana nie przeszkadza - i tak jest wygodniej i zajrzeć i wstawiać, i wyjmować. Polecam.

Pozdrawiam
zielony_listek

magpie101
13-08-2007, 17:22
pięknie to wygląda ale oszalejesz czyszcząc szklana gazówkę.....
płyta sie nagrzewa a przy tym to gazówka więc opary gazowe, które osiadają.
Po paru latach będziesz miał to co w dawnych piekarnikach-chyba że wtedy będziesz mógł zmienić:)
szczerze-mojej mamie odradzono to rozwiązanie
ale efektowne jest.....
Oj chyba nie miałeś nigdy doczynienia z taką płytą. 8) Czyści się zupełnie normalnie (bezproblemowo), a żadnych osiadajacych oparów gazowych nie zauważyłem :o użytkuję taką płytę od ponad 4. lat.

Ja rowniez uzytkuje taka plyte od 4 lat i wyglada jak nowa, przecieram ja codziennie ( nie dopuszczajac do mocnego jej zabrudzenia ulatwiam sobie prace). Mam aristona, polecam bo ladnie sie prezentuje.
http://www.topmarket.pl/thumbs/ARISTON%20TD%20640%20ES%20MR.jpg

d5620s
15-08-2007, 21:28
z tego wynika, że szkło szkłu nierówne albo uzytkownicy nie zawsze potrafią (chcą) utrzymać czystość. Widziałam taką płyte u znajomych, którzy trzy lata temu sie przeprowadzili i sprawili sobie taka płytkę ze szkła hart.-i obecnie efekt jest opłakany-może po prostu gorszy produkt albo czyszczą to raz na miesiąć? Znajoma mówiła, że nigdy by tego nie kupiła drugi raz więc jej uwierzyłam-ale może niesłusznie:)

magpie101
15-08-2007, 22:21
Ja mam tez znajoma, ktora kupila taka plyte 8 miesiecy po mnie, a ta plyta jest tak brudna i zniszczona, ze szkoda gadac. Wszystko zalezy od tego jak kto dba.

Krzysztof Kubas
16-08-2007, 15:54
ta firma ma jedne z najlepszych piekarnikow! http://www.aeg.piekarniki.do.zabudowy.maximedia.pl/
Co do plyty indukcyjnej to szklo hartowane jesli przemyjesz wilgotna sciereczka z dodatkiem plynu do naczyn to wystarcza{przynajmniej u mnie} Nigdy niemyje plyty druciakiem i tym wszystkim co "drapie"
Najlepsze plyty indukcyjne ma TEKA http://www.teka.com.pl/

selimm
17-08-2007, 08:07
O AEG -pierwsze słyszę
wszędzie ptaszki ćwierkają, że SIEMENS to top 1
8)

Krzysztof Kubas
18-08-2007, 18:28
AEG-SIEMENS-BOSCH-ELEKTROLUX-w zasadzie to sa firmy ktore produkuja najlepsze piekarniki.
Ja osobiscie sklaniam sie za AEG- ale wybierac jest w czym . :wink:

selimm
19-08-2007, 06:46
Z ciekawości zagadnę
Co też te AEG mają takiego w sobie?
że zasługują na palmę pierwszeństwa

Krzysztof Kubas
19-08-2007, 19:16
wiec nie chodzi tylko o to co maja "w sobie-jakie funkcje" ale i tez o to jak sie sprawuja http://forum.kuchnie.pl/viewforum.php?f=2&sid=3fa0434371c30709c11e248da4f131d8
Na tym forum mozna zobaczyc opinie uzytkownikow.
Wiec co WAM z tego ze ja bede JE zachwalal skoro mozna zobaczyc opinie osob ktore zakupily TEN sprzet i moga WAM podac konkretne przyklady z uzytkowania :o [/i]