PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja ciężka fundamentów



radekk
10-08-2007, 20:37
witam, mam wysoki poziom wody gruntowej na działce (wiosną woda jest na 60 cm pod powierzchnią terenu) W związku z tym zamierzam wykonać izolacje ciężką fundamentów, przymierzam się do zastosowania bezrozpuszczalnikowej dyspersji bitumicznej firmy Deitermann- Superflex10, czy ktoś z forumowiczów tego używał i jakie ma doświadczenia z tym związane bądź użył innych materiałów?

Pawel78
10-08-2007, 21:48
Superflex 10 nie jest izolacją ciężką!

radekk
11-08-2007, 06:32
nie jest? wobec tego czym jest?

pichon
11-08-2007, 15:41
Ja mam podobne warunki na działce i również zrobiłem izolację ciężką; produkt Botazit BM 92 schnell z firmy Botament. Warstwy jak następuje; 2mm z zatopiną siatką na to kolejne 2 mm; później polistyren ekstrudowany i na to klej z siatką.

Jeżeli jestes zainteresowany to mogę Ci dać namiary na doradcę.

Pawel78
12-08-2007, 10:17
Aby wybrac odpowiednia izolacje nalezy brac pod uwage kilka elementów i bez wizji lokalnej nikt ci nie powie jaka izolacje zastosowac. Sklep czy hurtownia poda ci material taki jaki ma i bedzie go zachwalać. Uważam,że starczy ci izolacja średnia, ktora jest zdecydowanie tańsza niż ciężka.

andrzejek
13-08-2007, 20:28
witam, mam wysoki poziom wody gruntowej na działce (wiosną woda jest na 60 cm pod powierzchnią terenu) W związku z tym zamierzam wykonać izolacje ciężką fundamentów, przymierzam się do zastosowania bezrozpuszczalnikowej dyspersji bitumicznej firmy Deitermann- Superflex10, czy ktoś z forumowiczów tego używał i jakie ma doświadczenia z tym związane bądź użył innych materiałów? Jeśli masz tak wysoki poziom wody, to z pewnoscią nie bedziesz budowal piwnicy.W tym ukladzie należaloby polozyc wiekszy nacisk na izolacje poziomą, by odciąc sciany parteru od wilgotnych scian fundamentowych.Izolacja pionowa w takim ukladzie traci tutak trochę sens, przecież nie opatuli sie dookola calego fundamentu?Chyba, że masz taką kombinację : lawa, izolacja pozioma, potem sciana fundamentowa z bloczkow, i potem jeszcze raz izolacja pozioma odcinajaca wilgoś od parteru na gorze, coś podobnego jak w domach z piwnicą.Ja mam piwnicę i stosowalem na izolację pozimą podwojną papę na lepiku, ktorym był UDM 2S Deitermanna.Natomiast na izolację pionową scian piwnicy bede kladl Superflexa 10, ale to nastapi za jakis czas.Na polozoną izolacje z Superflex 10 bede kleił sryrodur i sie okaże, czy to klejenie wytrzyma....